Der Untergang

Der Untergang (2004)

დრამაისტორიასაომარი

დირექტორი: Oliver Hirschbiegel
მწერალი: Bernd Eichinger

გამოსვლის თარიღი: 2004-09-08
სტატუსი: Released
ხანგრძლივობა: 156 წუთი / 2:36
ბიუჯეტი: $18,339,750
შემოსავალი: $92,180,910
მწარმოებლი კომპანიები : Rai Cinema, Constantin Film, NDR, ORF, Degeto Film, EOS Entertainment, Westdeutscher Rundfunk
მწარმოებლი ქვეყნები: Austria, Germany, Italy

IMDB


როლებში

Bruno Ganz
Adolf Hitler
Alexandra Maria Lara
Traudl Junge
Corinna Harfouch
Magda Goebbels
Ulrich Matthes
Joseph Goebbels
Juliane Köhler
Eva Braun
Heino Ferch
Albert Speer
Christian Berkel
Prof. Dr. Ernst-Günter Schenck
Thomas Kretschmann
SS-Gruppenführer Hermann Fegelein
Ulrich Noethen
Reichsführer SS Heinrich Himmler
Birgit Minichmayr
Gerda Christian
Rolf Kanies
General der Infanterie Hans Krebs
Justus von Dohnányi
General der Infanterie Wilhelm Burgdorf
Michael Mendl
General der Artillerie Helmuth Weidling
André Hennicke
SS-Brigadeführer Wilhelm Mohnke
Christian Redl
Generaloberst Alfred Jodl
Götz Otto
SS-Hauptsturmführer Otto Günsche
Thomas Limpinsel
Kammerdiener Heinz Linge
Thomas Thieme
Martin Bormann
Donevan Gunia
Peter Kranz
Matthias Habich
Prof. Dr. Werner Haase
Alexander Held
Walter Hewel
Devid Striesow
Feldwebel Tornow
Dieter Mann
Feldmarschall Wilhelm Keitel
Bettina Redlich
Frl. Constanze Manziarly
Heinrich Schmieder
Rochus Misch
Anna Thalbach
Hanna Reitsch
Dietrich Hollinderbäumer
Ritter Robert von Greim
Ulrike Krumbiegel
Dorothee Kranz
Karl Kranzkowski
Wilhelm Kranz
Thorsten Krohn
Dr. Stumpfegger
Jürgen Tonkel
Erich Kempka
Fabian Busch
Obersturmbannführer Stehr
Christian Hoening
Reichsarzt SS Grawitz
Dirk Borchardt
Panzerkommandant
Elizaveta Boyarskaya
Schwester Erna
Michael Brandner
H. Fritzche
Igor Bubenchikov
Schadle
Martin Butzke
SS-Soldat 1
Dmitriy Bykovskiy-Romashov
Soldat 2
Mathias Gnädinger
Hermann Göring
Bohdan Graczyk
Oberst Clausen
Norbert Heckner
Standesbeamter Wagner
Enno Hesse
Oberleutnant
Julia Jentsch
Hanna Potrowski
Michael Kind
SA-Mann / Ruinenkeller
Elisabeth von Koch
Margarete Lorenz
Konstantin Lukashov
Älterer Soldat
Stefan Mehren
Verwundeter Soldat
Katerina Poladjan
Russische Arzthelferin
Tanja Schleiff
Russische Ärztin
Christian Schmidt
SS-Mann Greifkommando
August Schmölzer
Baur
Jurij Schrader
Dolmetscher
Mariya Semyonova
Rothaarige Frau
Igor Sergeev
Russischer Soldat
Klaus-Jürgen Steinmann
Offizier 1
Veit Stübner
Obergruppenführer Tellermann
Oliver Stritzel
Maschinist Hentschel
Vsevolod Tsurilo
Russischer Adjutant
Henning Peker
Wachsoldat vor der Wolfsschanze (uncredited)
Dieter Rupp
Mohnke's Adjutant im Bunker (uncredited)
Andrey Blagoslovenskiy
Soldat im Ruinenkeller

ჯგუფი

Crew Oskar Roehler Thanks
Writing Bernd Eichinger Screenplay
Production Bernd Eichinger Producer
Production An Dorthe Braker Casting
Crew Tom Tykwer Thanks
Camera Rainer Klausmann Director of Photography
Directing Oliver Hirschbiegel Director
Editing Hans Funck Editor
Costume & Make-Up Claudia Bobsin Costume Design
Production Christine Rothe Executive Producer
Sound Stephan Zacharias Original Music Composer
Art Bernd Lepel Production Design
Sound Nico Krebs Sound Designer
Sound Lisa Geffcken-Reinhard Sound Effects Editor
Writing Joachim Fest Author
Writing Traudl Junge Author
Writing Melissa Müller Author
Sound Carsten Richter Foley
Costume & Make-Up Waldemar Pokromski Makeup Artist
Visual Effects Thomas Zauner Visual Effects Supervisor
Camera Tilman Büttner Steadicam Operator
Production Doris J. Heinze Co-Producer
Camera Jürgen Olczyk Still Photographer
Crew Oleg Korytin Stunt Coordinator
Production Wolf-Dietrich Brücker Co-Producer
Costume & Make-Up Andrew Mollo Other
Directing Bohdan Graczyk Assistant Director
Camera Carol Burandt von Kameke First Assistant Camera
Art Elena Zhukova Art Direction
Camera Sebastian Meuschel Steadicam Operator
Camera Marcus Pohlus Steadicam Operator
Sound Philipp Sellier Foley
Sound Norbert Zich Dolby Consultant
Costume & Make-Up Margrit Neufink Makeup Artist
Art Aleksey Filatov Assistant Art Director
Art Sergey Fukalov Assistant Art Director
Crew Irina Melnikova Property Master
Crew Ekaterina Omakhanova Property Master
Crew Galina Zaigraeva Property Master
Sound Jörn Poetzl Foley
Sound Abi Schneider Sound Re-Recording Mixer
Editing Fabian Schmidt Dialogue Editor
Crew Natasha Grachova Special Effects Coordinator
Visual Effects Stefanie Stalf Visual Effects Producer
Lighting Konstantin Kostin Gaffer
Costume & Make-Up Natalya Zamakhina Costume Supervisor
Production Mila Koudriashova Publicist
Production Bettina Bartl Publicist
Production Kerstin Böck Publicist
Production Yakov Gordin Location Manager
Production Svetlana Lukash Location Manager
Production Vladimir Plyatskovsky Location Manager
Production Oksana Rusalinova Location Manager
Production Maxim Volodin Location Manager
Crew Sergey Golovkin Stunts
Lighting Dirk Eichler Lighting Technician
Crew Christine Jahn Post Production Supervisor
Production Jörn Klamroth Co-Producer
Directing Hanus Polak Jr. Assistant Director

მსგავსი ფილმები