Camera | David Tattersall | Director of Photography |
Costume & Make-Up | Karyn Wagner | Costume Design |
Art | Wolf Kroeger | Production Design |
Directing | Martin Campbell | Director |
Production | Boaz Davidson | Executive Producer |
Production | Avi Lerner | Executive Producer |
Production | Arthur M. Sarkissian | Producer |
Production | Arthur M. Sarkissian | Co-Producer |
Writing | Richard Wenk | Writer |
Production | Trevor Short | Executive Producer |
Production | Moshe Diamant | Producer |
Production | Moshe Diamant | Executive Producer |
Sound | Photek | Original Music Composer |
Production | Andrei Boncea | Executive Producer |
Costume & Make-Up | Irina Kotcheva | Costume Design |
Production | Christopher Milburn | Producer |
Production | Lati Grobman | Executive Producer |
Production | Christa Campbell | Executive Producer |
Sound | Gord Hillier | Sound Re-Recording Mixer |
Production | Valentin Dimitrov | Line Producer |
Crew | Radoslav Ignatov | Stunts |
Production | Robert Van Norden | Producer |
Crew | Daren Nop | Stunts |
Art | Arta Tozzi | Art Direction |
Art | Oana Novicov | Set Decoration |
Crew | Kiante Elam | Stunt Double |
Visual Effects | Nikolay Gachev | Visual Effects Supervisor |
Crew | Dian Hristov | Stunt Coordinator |
Production | Gabriel Popescu | Line Producer |
Production | Jeffrey Greenstein | Executive Producer |
Production | Jonathan Yunger | Executive Producer |
Art | Axel Nicolet | Set Decoration |
Production | Yariv Lerner | Producer |
Crew | Georgi Manchev | Fight Choreographer |
Production | Dragoş Buliga | Executive Producer |
Crew | Cosmin Pădureanu | Stunts |
Sound | Tapio Liukkonen | Foley Artist |
Production | Luke Daniels | Executive Producer |
Production | Lonnie Ramati | Co-Executive Producer |
Production | Gareth West | Executive Producer |
Crew | Gabi Burlacu | Stunts |
Production | Daniel Negret | Executive Producer |
Crew | Deliu Ionut | Stunts |
Crew | Banica Gheorghe | Stunts |
Crew | Alexandru Caragea | Stunts |
Crew | Calin Ferezan | Stunts |
Crew | Daniel Pisica | Stunts |
Crew | Florin Stancu | Stunts |
Sound | Ryan Nowak | Sound Designer |
Sound | Nikolay Bakalov | Sound Effects Editor |
Sound | Kris Casavant | Supervising Sound Editor |
Crew | Daniel Tomescu | Stunts |
Crew | Mihai Ionita | Stunts |
Crew | Vlad Iacob | Stunt Double |
Crew | Stilyan Mavrov | Stunts |
Crew | Stilyan Mavrov | Stunt Double |
Crew | Elitsa Razheva | Stunts |
Crew | Valeriu Tomescu | Stunts |
Crew | Romulus Hotea | Stunts |
Crew | Ilian Emanviov | Stunts |
Editing | Angela M. Catanzaro | Editor |
Crew | Tanja Keller | Stunt Double |
Production | Bruno Wu | Executive Producer |
Visual Effects | Peter Dimitrov | Visual Effects Supervisor |
Crew | Viktor Hristov | Stunts |
Production | Claiton Fernandes | Executive Producer |
Production | Vladimir Fernandes | Executive Producer |
Production | Balan Melarkode | Executive Producer |
Production | Euzebio Munhoz Jr. | Executive Producer |
Crew | Ivo Vuchkov | Stunt Driver |
Crew | Marius Florian | Stunt Coordinator |
Sound | Adrian Gougov | Dialogue Editor |
Production | Simon Williams | Executive Producer |
Production | Rob Van Norden | Producer |
Production | Bernard Mazauric | Line Producer |
Production | Kyle Stroud | Executive Producer |
Crew | Andrabulea Cigel | Stunts |
Crew | Claudia Heinz | Stunts |
Crew | Claudia Heinz | Utility Stunts |
Crew | Claudia Heinz | Stunt Double |
Crew | Cincan Daniel | Stunts |
Art | Tudor Stefan Ghiuta | Art Direction |
Crew | Alexandru Bordea | Stunts |
Crew | Mihai Dudu | Stunts |
Crew | Alexandru Bulac | Stunts |
Crew | Mihaela Radu | Stunts |
Crew | Dong Hyun Yoon | Stunts |
Crew | Krum Rangelov | Stunt Driver |
Crew | Bogdan Popescu | Stunts |
Crew | Van Mao Nguyen | Stunts |
Crew | Nguyen The Lam | Stunts |
Crew | François Jean-Yves Couture | Stunts |
Crew | Baby Christopher | Stunt Double |
Production | Thayer Juergens | Executive Producer's Assistant |