Emily Browning Lucy |
|
Rachael Blake Clara |
|
Ewen Leslie Birdmann |
|
Peter Carroll Man 1 |
|
Chris Haywood Man 2 |
|
Hugh Keays-Byrne Man 3 |
|
Tammy Macintosh Work Colleague |
|
Eden Falk Thomas |
|
Mirrah Foulkes Sophie |
|
Robin Goldsworthy Flatmate |
|
Sarah Snook Flatmate |
|
Michael Dorman Cook |
|
Les Chantery Driver |
|
Jamie Timony Student Doctor |
|
Ivy Mak Businesswoman |
|
Joel Tobeck Businessman 1 |
|
Nathan Page Businessman 2 |
|
Justin Smith Hallelujah Businessman |
|
Henry Nixon Lucy's Ex-Boyfriend |
|
Anni Finsterer Train Riding Hairdresser |
|
Kelly Paterniti Female Student - Bathroom |
|
Bridgette Barrett Dinner Waitress |
|
Hannah Bella Bowden Dinner Waitress |
|
Sarah Kinsella Dinner Waitress |
|
Stephanie Menere Dinner Waitress |
|
Lauren Orrell Dinner Waitress |
|
Natalia Siwek Dinner Waitress |
|
Alan Cardy Dinner Guest |
|
Benita Collings Dinner Guest |
|
Vernon Hayman Dinner Guest |
|
Sinisa Vrebac Agent |
|
Matthew Whittet Chef - Dinner Party 1 |
|
Tracy Mann Waxing Beautician |
|
Daniel Webber Spy Shop Assistant |
|
Pearl Tan Pedicure Beautician |
|
Ajit Kelkar Lecturer |
|
James Fraser Guy with Ticket |
|
Paul He Student Boyfriend |
|
Hannah Wang Student Girlfriend |
|
Lizzie Schebesta Mansion Girl |
Crew | Jane Campion | Thanks |
Art | Annie Beauchamp | Production Design |
Production | Nikki Barrett | Casting |
Camera | Geoffrey Simpson | Director of Photography |
Crew | Greg Ricketson | Thanks |
Art | Lisa Thompson | Set Decoration |
Production | Timothy White | Executive Producer |
Editing | Nick Meyers | Editor |
Directing | Julia Leigh | Director |
Writing | Julia Leigh | Writer |
Costume & Make-Up | Lesley Vanderwalt | Hair Designer |
Costume & Make-Up | Lesley Vanderwalt | Makeup Designer |
Sound | Ben Frost | Original Music Composer |
Production | Michelle Russell | Line Producer |
Sound | Sam Petty | Sound Designer |
Sound | Sam Petty | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Brooke Trezise | Sound Effects Editor |
Crew | Jeremy Cumpston | Thanks |
Art | Jocelyn Thomas | Art Direction |
Sound | Yulia Akerholt | Dialogue Editor |
Visual Effects | James Rogers | Visual Effects Supervisor |
Production | Jamie Hilton | Executive Producer |
Crew | Josh Pomeranz | Thanks |
Costume & Make-Up | Kylie Clarke | Wigmaker |
Camera | Wendy McDougall | Still Photographer |
Sound | Robert Mackenzie | Sound Re-Recording Mixer |
Costume & Make-Up | Bec Taylor | Makeup & Hair |
Costume & Make-Up | Catherine Biggs | Makeup & Hair |
Crew | Harry Dakanalis | Stunt Coordinator |
Costume & Make-Up | Elly Kamal | Costume Supervisor |
Directing | Dimitri Ellerington | First Assistant Director |
Costume & Make-Up | Shareen Beringer | Costume Design |
Directing | Kristin Voumard | Script Supervisor |
Camera | Andrew AJ Johnson | Steadicam Operator |
Art | Greg Hajdu | Construction Manager |
Production | Jessica Brentnall | Producer |
Crew | Sasha Burrows | Post Production Supervisor |
Production | Sasha Burrows | Associate Producer |
Sound | Ben Osmo | Sound Recordist |
Crew | Alaric MacAusland | Thanks |
Directing | Emma Jamvold | Second Assistant Director |
Editing | Annabelle Johnson | Assistant Editor |
Production | Cassandra Simpson | Production Coordinator |
Crew | Olivia Beardsley | Additional Dialogue |
Directing | Breeze Callahan | Third Assistant Director |
Production | Tic Carroll | Unit Manager |
Crew | Matt Connors | Scenic Artist |
Camera | Adrien Seffrin | First Assistant Camera |
Art | Katerina Stratos | Graphic Designer |
Production | Louise McNicholl | Location Manager |
Crew | Bec Smith | Thanks |
Production | Alan Cardy | Executive Producer |
Production | Anthony Marano | Location Manager |