Lucas Pittaway Jamie Vlassakis |
|
Daniel Henshall John Bunting |
|
Louise Harris Elizabeth Harvey |
|
Frank Cwertniak Jeffrey |
|
Matthew Howard Nicholas |
|
Marcus Howard Alex |
|
Anthony Groves Troy |
|
Richard Green Barry |
|
Aaron Viergever Robert |
|
Beau Gosling David |
|
Brendan Rock Marcus |
|
David Walker Mark Haydon |
|
Kathryn Wissell Suzanne |
|
Bryan Sellars Minister |
|
Craig Coyne Ray |
|
Keiran Schwerdt Thomas |
|
Aasta Brown Verna |
|
Allan Chapple Prayer Reader |
|
Andrew Mayers Fred |
|
Krystle Flaherty Vikki |
|
Denis Davey Guitar Player |
|
Robert Deeble Gary |
|
Bob Adriaens Gavin |
Editing | Veronika Jenet | Editor |
Production | Robin Gutch | Executive Producer |
Production | Mark Herbert | Executive Producer |
Sound | Frank Lipson | Sound Designer |
Sound | Frank Lipson | Supervising Sound Editor |
Sound | Andrew McGrath | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Andrew McGrath | Dialogue Editor |
Directing | Justin Kurzel | Director |
Writing | Justin Kurzel | Story |
Production | Anna McLeish | Producer |
Production | Sarah Shaw | Producer |
Writing | Shaun Grant | Screenplay |
Writing | Shaun Grant | Story |
Sound | Jed Kurzel | Original Music Composer |
Camera | Adam Arkapaw | Director of Photography |
Sound | Erin McKimm | Dialogue Editor |
Sound | Bruce Emery | Dolby Consultant |
Writing | Debi Marshall | Novel |
Writing | Andrew McGarry | Novel |
Art | Fiona Crombie | Production Design |
Costume & Make-Up | Fiona Crombie | Costume Design |
Production | Allison Meadows | Casting |
Costume & Make-Up | Alice Babidge | Costume Design |
Writing | Mac Gudgeon | Script Editor |
Sound | Des Kenneally | Sound Recordist |
Art | Chris Jobson | Art Direction |
Art | Jen Drake | Set Decoration |
Costume & Make-Up | Anita Seiler | Costume Supervisor |
Editing | Sean Lahiff | Assistant Editor |
Sound | John Simpson | Foley |
Lighting | Richard Rees-Jones | Gaffer |
Camera | Roger Dowling | Camera Operator |
Costume & Make-Up | Kylie Clarke | Wigmaker |
Crew | Mitch Deans | Stunt Coordinator |
Editing | Rachel McKellar-Harding | Digital Intermediate Producer |
Camera | Ben King | Still Photographer |
Camera | Ari Wegner | Camera Operator |
Camera | Amy Gebhardt | Camera Operator |
Crew | John Coory | Armorer |
Sound | Lisa Simpson | Foley |
Camera | Luke Thomas | Focus Puller |
Editing | Brett Manson | Digital Intermediate Colorist |
Editing | Laurie Meade | Digital Intermediate Editor |
Editing | Nic Smith | Digital Intermediate |
Art | Myles Cooper | Art Department Assistant |
Art | Brad Maddern | Art Department Assistant |
Crew | Graeme Bambridge | Scenic Artist |
Sound | Mark Farrow | Dialogue Editor |
Production | Kate Rooney | Casting Associate |
Editing | Henry Karjalainen | Assistant Editor |
Editing | George Awburn | Digital Intermediate |
Crew | Graham Bramley | Animal Wrangler |
Crew | Timea Dickson | Animal Wrangler |
Crew | Deborah Drake | Animal Wrangler |
Crew | Steven Watt | Unit Publicist |