Tania Raymonde Emma Collins |
|
Nathaniel Buzolic Richard Lowell |
|
Emerson Brooks Eugene Shaw |
|
Bren Foster Lucas |
|
Reina Aoi Miya |
|
Alexander Bhat Spin |
|
Siya Mayola Bahari |
|
Avumile Qongqo Nandi |
|
Brashaad Mayweather Brown |
|
Ernest St Claire Schill |
|
DeVille Vannik Earls |
Editing | Eric Strand | Editor |
Sound | Mark Kilian | Original Music Composer |
Production | Hunt Lowry | Producer |
Production | David Wicht | Co-Producer |
Production | Harriet Greenspan | Casting |
Writing | Duncan Kennedy | Characters |
Writing | Donna Powers | Characters |
Directing | John Pogue | Director |
Writing | Dirk Blackman | Writer |
Camera | Michael Swan | Director of Photography |
Costume & Make-Up | Ruy Filipe | Costume Designer |
Production | Theuns De Wet | Co-Producer |
Crew | Lance Peters | Armorer |
Sound | Ryan Maguire | Foley Mixer |
Sound | Nick Roberts | ADR Mixer |
Production | Tom Keniston | Executive Producer |
Sound | Tom Boykin | Sound Designer |
Sound | Sean Higgins | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Sean Higgins | Dialogue Editor |
Camera | Guy Hodgen | Camera Operator |
Camera | Jason Martin | Underwater Camera |
Sound | Kyle Lane | Sound Effects Editor |
Sound | Kyle Lane | ADR Mixer |
Art | Christo Strydom | Art Department Coordinator |
Sound | Dan Snow | Sound Supervisor |
Editing | Kris Cole | Assistant Editor |
Visual Effects | Max Poolman | Special Effects Supervisor |
Camera | Sven Vosloo | Second Unit Director of Photography |
Production | Ko Iwagami | Casting Director |
Costume & Make-Up | Lian van Wyk | Makeup & Hair |
Art | Franz Lewis | Production Design |
Costume & Make-Up | Kyle Prowse | Costumer |
Costume & Make-Up | Stacey Dunn | Assistant Costume Designer |
Crew | Stephanie Traut | Visual Effects Editor |
Lighting | Lesley Manuel | Gaffer |
Visual Effects | Darrin Hofmeyr | Visual Effects Supervisor |
Directing | Danie van Rensburg | First Assistant Director |
Costume & Make-Up | Niqui da Silva | Makeup Designer |
Camera | Danie du Toit | Camera Operator |
Camera | George Amos | Camera Operator |
Crew | Jason Martin | Marine Coordinator |
Lighting | Patrick Vrieslaar | Electrician |
Crew | Jimmy Fraser | Marine Coordinator |
Camera | Pholosi Khumalo | Camera Loader |
Camera | Caitlin Rollino | Focus Puller |
Visual Effects | Christopher Bekker | Digital Compositor |
Visual Effects | Tyla Koen | Digital Compositor |
Visual Effects | Mathapo Tlou | Digital Compositor |
Crew | Carelize Jacobs | Compositor |
Visual Effects | Marc Bloch | Visual Effects Supervisor |
Costume & Make-Up | Misha du Toit | Costume Assistant |
Directing | Ashley Aldworth | Script Supervisor |
Crew | Helene Turvey | Unit Publicist |
Costume & Make-Up | Hazel Adams | Seamstress |
Directing | Bianca Vandewalle | Second Assistant Director |
Camera | Apiwe Diko | Best Boy Grip |
Costume & Make-Up | Michaela Young | Makeup Supervisor |
Camera | Francois Archer | Focus Puller |
Lighting | Sive Tunywa | Electrician |
Crew | Andre Jaques | Marine Coordinator |
Production | Muffett Brinkman | Casting Associate |
Editing | Derek Herr | Online Editor |
Writing | Wayne Powers | Characters |
Production | Patty Reed | Producer |
Directing | Tony McLeod | Second Unit First Assistant Director |
Art | Renate Schulz | Art Direction |
Art | Ulf Suhrmuller | Art Direction |
Costume & Make-Up | Joeke Bonthuys | Makeup Artist |
Art | Daelan Wright | Props |
Crew | Filip Ciprian Florian | Fight Choreographer |
Camera | Leon Lotz | Camera Loader |
Lighting | Patrick Zakuza | Electrician |
Production | Annelie Powell | Casting Director |
Production | Janes Meyer | Production Manager |
Production | Philane Ndaba | Production Manager |
Art | Louis Du Preez | Graphic Designer |
Art | Devan Feyt | Graphic Designer |
Camera | Stefan Van Zyl | Drone Pilot |
Art | Morne Van Staden | Construction Manager |
Art | Vicky Sawkins | Construction Coordinator |
Costume & Make-Up | Chinita Olivier | Costume Assistant |
Costume & Make-Up | Chanel Fivaz | Costume Assistant |
Costume & Make-Up | Emelia Gaisie | Costume Assistant |
Lighting | Jaco Van Niekerk | Key Rigging Grip |
Costume & Make-Up | Jessica Nixon | Makeup & Hair |
Costume & Make-Up | Chriselda Odiar | Makeup & Hair |
Production | Riaan Cordier | Production Accountant |