From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn (1996)

საშინელებამძაფრსიუჟეტიანიტრილერიკრიმინალური

დირექტორი: Robert Rodriguez
მწერალი: Quentin Tarantino

გამოსვლის თარიღი: 1996-01-19
სტატუსი: Released
ხანგრძლივობა: 108 წუთი / 1:48
ბიუჯეტი: $19,000,000
შემოსავალი: $25,836,616
მწარმოებლი კომპანიები : Los Hooligans Productions, A Band Apart, Dimension Films, Miramax
მწარმოებლი ქვეყანა: United States of America

IMDB

http://www.miramax.com/movie/from-dusk-till-dawn/


როლებში

George Clooney
Seth Gecko
Quentin Tarantino
Richard Gecko
Harvey Keitel
Jacob Fuller
Juliette Lewis
Kate Fuller
Ernest Liu
Scott Fuller
Salma Hayek
Santanico Pandemonium
Cheech Marin
Border Guard/Chet Pussy/Carlos
Danny Trejo
Razor Charlie
Tom Savini
Sex Machine
Fred Williamson
Frost
Michael Parks
Texas Ranger
Brenda Hillhouse
Hostage Gloria Hill
John Saxon
FBI Agent
Marc Lawrence
Motel Owner
Kelly Preston
Newscaster Kelly Houge
John Hawkes
Pete Bottoms / Liquor Store Clerk
Tito Larriva
Titty Twister Guitarist & Vocalist
Peter Atanasoff
Titty Twister Saxophonist
Johnny Vatos Hernandez
Titty Twister Drummer
Aimee Graham
Blonde Hostage
Heidi McNeal
Red-headed Hostage
Ernest M. Garcia
Big Emilio
Gregory Nicotero
Sex Machine's Buddy
Cristos
Danny
Mike Moroff
Manny
Tia Texada
Bar Dancer
Janine Jordae
Bar Dancer
Ungela Brockman
Bar Dancer
Michelle Berube
Bar Dancer
Michael McKay
Monster
Jake McKinnon
Monster
Walter Phelan
Monster
Wayne Toth
Monster

ჯგუფი

Directing Robert Rodriguez Director
Editing Robert Rodriguez Editor
Production Robert Rodriguez Executive Producer
Sound Robert Rodriguez Sound Re-Recording Mixer
Camera Robert Rodriguez Steadicam Operator
Writing Quentin Tarantino Screenplay
Production Quentin Tarantino Executive Producer
Production Lawrence Bender Executive Producer
Production Paul Hellerman Production Manager
Production Paul Hellerman Co-Producer
Art Mayne Berke Art Direction
Crew Salma Hayek Choreographer
Production Johanna Ray Casting
Camera Guillermo Navarro Director of Photography
Camera Guillermo Navarro Camera Operator
Production Elizabeth Avellan Co-Producer
Sound Graeme Revell Original Music Composer
Sound Dean Beville Supervising Sound Editor
Production Elaine J. Huzzar Casting
Writing Robert Kurtzman Story
Production Robert Kurtzman Co-Producer
Production Gianni Nunnari Producer
Production John Esposito Co-Producer
Art Cecilia Montiel Production Design
Art Felipe Fernández del Paso Set Decoration
Costume & Make-Up Graciela Mazón Costume Design
Sound Robert Deschaine Foley Mixer
Sound Harry B. Miller III Supervising ADR Editor
Art Michael Atwell Construction Foreman
Production Meir Teper Producer
Sound Tim Simonec Orchestrator
Sound Tim Simonec Conductor
Costume & Make-Up Jillian Kreiner Set Costumer
Sound Scott Curtis Foley Editor
Crew Tamara Smith Post Production Supervisor
Directing Douglas Aarniokoski First Assistant Director
Sound Dan Wallin Scoring Mixer
Camera Joyce Rudolph Still Photographer
Sound Dana Austin Foley Recordist
Sound Joshua Winget Music Editor
Costume & Make-Up Ermahn Ospina Key Hair Stylist
Costume & Make-Up Ermahn Ospina Key Makeup Artist
Editing David Orr Color Timer
Production Barbara Harris ADR Voice Casting
Sound Charles Maynes Sound Editor
Production Luz María Rojas Unit Production Manager
Visual Effects Robert Stromberg Effects Supervisor
Costume & Make-Up John Bisson Makeup Effects Designer
Sound Tom Gerard Sound Re-Recording Mixer
Sound Warren Hamilton Jr. Sound Editor
Sound Patrushkha Mierzwa Boom Operator
Sound Patricio A. Libenson Sound Editor
Art Colin De Rouin Set Designer
Crew Derek Raser Transportation Coordinator
Production Douglas Dresser Location Assistant
Crew Steve M. Davison Stunt Double
Art Brian Markey Construction Coordinator
Sound Greg Hedgepath Sound Editor
Sound Sergio Reyes Sound Re-Recording Mixer
Visual Effects Josh R. Jaggars Visual Effects Producer
Art Caylah Eddleblute Property Master
Crew John 'D.J.' Des Jardin Digital Supervisor
Production Robert Earl Craft Location Manager
Production Dawn Todd Curfman Production Coordinator
Crew Jon Sperry Dialogue Coach
Editing Frank Smathers Dialogue Editor
Sound Thom 'Coach' Ehle Dolby Consultant
Lighting Brian Louks Additional Gaffer
Sound Solange S. Schwalbe Foley Editor
Art Abigail Sheiner Art Department Coordinator
Sound B. Tennyson Sebastian III Sound Re-Recording Mixer
Sound Dana Gustafson Assistant Sound Editor
Sound William Jacobs Sound Effects Editor
Directing Lou Ann Quast Script Supervisor
Sound John Pospisil Sound Editor
Art Robert Clark Sculptor
Crew Antoine Durr CGI Supervisor
Art Adam Lustig Assistant Art Director
Costume & Make-Up Jacqueline Aronson Costume Supervisor
Sound Mark Ulano Production Sound Mixer
Art Michael Whetstone Set Dresser
Sound Beth Bergeron ADR Editor
Sound Charles Ewing Smith Sound Editor
Visual Effects Steven J. Scott Digital Compositors
Sound Matthew C. Beville Sound Recordist
Crew Bruce Callahan Driver
Camera Alan Cohen First Assistant Camera
Art Jeff Hay Set Dresser
Directing Brian Bettwy Second Assistant Director
Camera Rick Stribling Key Grip
Editing Mo Henry Negative Cutter
Editing Daniel Fort First Assistant Editor
Art Chris Carriveau Leadman
Crew Craig Braginsky Additional Music
Camera David Berryman Camera Loader
Sound Allan Bromberg Sound Editor
Sound Gloria Cooper Boom Operator
Crew Gill Montie Tattooist
Art James C. Beeson Painter
Art Carlos A. Chavez Painter
Art Jennifer Flynn Painter
Art Wendy Jerde Painter
Art Adam Markey Painter
Art Pedro V. Suchite Painter
Art Alex Bogartz Sculptor
Art Larry McCauley Sculptor
Art David Shwartz Sculptor
Art Kenneth Carriveau Set Dresser
Art Paul Dowler Set Dresser
Art Gregg M. Hartman Set Dresser
Art Howard Payne Miller Set Dresser
Art Martin Milligan Assistant Property Master
Camera Kevin Wadowski Additional Key Grip
Crew Nick Roberts Security
Crew Jan D. Tys Studio Teachers
Camera Patrick Yackett Camera Intern
Camera Young Vance Cohen Grip
Costume & Make-Up Mary Kay Jensen Seamstress
Crew Ken Bondy Craft Service
Crew Laura Rush Post Production Assistant
Crew Taylor A. Cummings Set Medic
Crew Jay Beattie Set Production Assistant
Crew William Atwell Stunts
Crew William Atwell Stand In
Lighting Nathan Hathaway Best Boy Electric
Lighting Lennon Bass Jr. Electrician
Lighting Eric S. Foster Gaffer
Production Steev Beeson Production Accountant
Visual Effects Rochelle Gross Visual Effects Coordinator
Visual Effects Diana Dru Botsford Visual Effects Supervisor
Crew George A. Sack Jr. Stunt Driver
Production Mary Jane Fendler Casting Assistant
Editing Stephen Sobisky Project Manager
Camera James Irons Best Boy Grip
Camera Bob Ivanjack Dolly Grip
Sound Chuck Kelley Music Consultant
Directing Dieter Busch Second Second Assistant Director
Art Peter Sternlicht Creative Director
Art Michael J. Brady Swing
Sound Steve Heinke ADR Mixer
Sound Thomas Raymond Fabbricante Apprentice Sound Editor
Camera Gary Anderton Assistant Camera
Camera Camille Freer Second Assistant Camera
Costume & Make-Up Nathan Easterling Wardrobe Intern
Editing Joaquin Gonzalo Avellán Assistant Editor
Production Melissa Hale Art Department Production Assistant
Production Venus Ventura Assistant Accountant
Production Cathy Ragona Assistant Production Coordinator
Production Ben Parker Key Set Production Assistant
Production Jack M. Harvey Production Assistant
Crew David Gallion Pyrotechnician

მსგავსი ფილმები