რემბო (2008)
დირექტორი:
Sylvester Stallone
მწერლები:
Sylvester Stallone, Art Monterastelli.
Sylvester Stallone John Rambo |
|
Julie Benz Sarah |
|
Matthew Marsden School Boy |
|
Graham McTavish Lewis |
|
Reynaldo Gallegos Diaz |
|
Tim Kang En-Joo |
|
Jake La Botz Reese |
|
Maung Maung Khin Tint |
|
Paul Schulze Michael Burnett |
|
Cameron Pearson Jeff |
|
Thomas Peterson Dentist |
|
Tony Skarberg Videographer |
|
James With Preacher |
|
Kasikorn Niyompattana Snake Hunter #2 |
|
Shaliew 'Lek' Bamrungbun Snake Hunter #1 |
|
Suppakorn Kitsuwan Myint |
|
Aung Aay Noi Lt. Aye |
|
Ken Howard Arthur Marsh |
|
Aung Theng Pirate Leader |
|
Pornpop 'Tor' Kampusiri Snake Village Owner |
|
Wasawat Panyarat Snake Village MC |
|
Kammul Kawtep Snake Village Young Charmer |
|
Sornram Patchimtasanakarn Tha |
|
Noa 'Arunee Prijareonsuk' Jei Karen Interpreter |
|
Kjam Saen Karen Interpreter #2 |
|
Aun Lung Su Burmese Hut Guard #1 |
|
Pan Dokngam Burmese Hut Guard #2 |
|
Han Pik Burmese Hut Guard #3 |
|
Tip Tiya Burmese Gate Guard #2 |
|
Nee Lungjai Burmese Gate Guard |
|
Yupin Mu Pae Karen Begging Mother |
|
Moan Adisak Burmese Morning Guard #1 |
|
Somsak Wongsa Burmese Dancer Trooper #1 |
|
Surachai Muangdee Burmese Dancer Trooper #2 |
|
Mana Sen-Mi Burmese Patrol Boat Captain |
|
Toole Khan Kham Burmese Sergeant |
|
Saiwan Lungta Burmese Trooper - Lt. Aye's Hut |
|
Watcharentr Sedtho Burmese Young Boy |
|
Rapimpa Dibu Karen Young Naked Girl |
|
May Kung Pirate Bar Hooker #1 |
|
George Cheung Tay (archive footage) (uncredited) |
|
Richard Crenna Col. Samuel Trautman (archive footage) (uncredited) |
|
Matthew Wolf BBC Reporter (uncredited) |
Production | Bob Weinstein | Executive Producer |
Production | Harvey Weinstein | Executive Producer |
Sound | Brian Tyler | Original Music Composer |
Production | Sheila Jaffe | Casting |
Production | Peter Block | Executive Producer |
Crew | Chad Stahelski | Stunt Coordinator |
Writing | Sylvester Stallone | Screenplay |
Directing | Sylvester Stallone | Director |
Production | Kevin King Templeton | Producer |
Editing | Sean Albertson | Editor |
Art | Franco-Giacomo Carbone | Production Design |
Production | Boaz Davidson | Executive Producer |
Writing | David Morrell | Original Story |
Production | Avi Lerner | Producer |
Production | George Furla | Executive Producer |
Production | Randall Emmett | Executive Producer |
Sound | Leslie Shatz | Sound Re-Recording Mixer |
Production | John Thompson | Producer |
Camera | Glen MacPherson | Director of Photography |
Production | Trevor Short | Executive Producer |
Production | Danny Dimbort | Executive Producer |
Production | Josef Lautenschlager | Co-Producer |
Production | Andreas Thiesmeyer | Executive Producer |
Writing | Art Monterastelli | Screenplay |
Production | Joachim Sturmes | Co-Producer |
Sound | Derek Vanderhorst | Sound Effects Editor |
Production | Christopher Petzel | Associate Producer |
Production | Jon Feltheimer | Executive Producer |
Editing | Scott K. Wallace | Additional Editor |
Production | Kevin Bernhardt | Co-Producer |
Production | Russell D. Markowitz | Line Producer |
Sound | Gary Krause | Music Editor |
Sound | Chris David | Sound Re-Recording Mixer |
Visual Effects | Scott Coulter | Visual Effects Producer |
Production | Phasiri Panya | Casting |
Crew | Stanimir Stamatov | Stunt Double |
Costume & Make-Up | Lizz Wolf | Costume Design |
Production | Matthew O'Toole | Line Producer |
Sound | Kyle Billingsley | Foley Mixer |
Sound | Jeff Toyne | Orchestrator |
Camera | Gilles Corbeil | Steadicam Operator |
Costume & Make-Up | John Schoonraad | Prosthetic Supervisor |
Costume & Make-Up | John Schoonraad | Prosthetics |
Costume & Make-Up | Scott H. Eddo | Makeup Department Head |
Costume & Make-Up | Preeyanan Suwannathada | Wardrobe Assistant |
Art | Kent H. Johnson | Property Master |
Sound | Donald Flick | Sound Editor |
Crew | Jordan Markov | Visual Effects Editor |
Sound | Joe Lisanti | Music Editor |
Visual Effects | Wes C. Caefer | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | Nikolay Gachev | Visual Effects Supervisor |
Sound | Perry Robertson | Supervising Sound Editor |
Costume & Make-Up | Jaclyn Tamizato | Assistant Costume Designer |
Sound | Barney Cabral | Supervising Sound Editor |
Editing | Allan Levine | Digital Intermediate Producer |
Art | Suchartanun 'Kai' Kuladee | Art Direction |
Art | Witoon Suanyai | Set Decoration |
Art | Somm Suthinee Chantakarn | Art Department Coordinator |
Sound | Gabriel J. Serrano | Sound Recordist |
Crew | Simeon Asenov | Visual Effects Art Director |
Camera | Richard Osborn Jr. | First Assistant Camera |
Sound | Rickley W. Dumm | Sound Effects Editor |
Visual Effects | John K. Stirber | Special Effects Supervisor |
Sound | Michelle Pazer | ADR Editor |
Crew | Jimi Johnson | Video Assist Operator |
Sound | Marshall Garlington | Sound Re-Recording Mixer |
Visual Effects | Veselina Georgieva | Visual Effects Supervisor |
Editing | Evan Schiff | Assistant Editor |
Editing | Craig W. Smith | First Assistant Editor |
Editing | Harry Muller | Color Timer |
Sound | Richard Dwan Jr. | Supervising Dialogue Editor |
Crew | Migs Rustia | Visual Effects Editor |
Crew | Paul Stemmer | Visual Effects Editor |
Costume & Make-Up | Nicole Venables | Key Hair Stylist |
Editing | David Graubard | Digital Intermediate |
Lighting | Michael Galbraith | Gaffer |
Lighting | Tom Starnes | Rigging Gaffer |
Camera | Karen Ballard | Still Photographer |
Sound | Scott Sanders | Sound Designer |
Sound | Scott Sanders | Supervising Sound Editor |
Camera | Vern Nobles | Additional Photography |
Editing | Jon Pehlke | Digital Intermediate Editor |
Visual Effects | Nick Peshunoff | Visual Effects Coordinator |
Directing | Navarutt Roongaroon | Script Supervisor |
Directing | Rebecca Poulos | Script Supervisor |
Art | Brandi Hugo | Art Department Coordinator |
Camera | Daniel Page McDonough | Camera Operator |
Editing | Nona Khodai | Assistant Editor |
Costume & Make-Up | Christy Wyatt | Assistant Hairstylist |
Crew | Desislava Lazarova | Visual Effects Editor |
Sound | Robert Elhai | Orchestrator |
Production | Susan Paley Abramson | Casting Associate |
Production | Florian Lechner | Executive Producer |
Sound | Selena Arizanovic | Music Coordinator |
Visual Effects | Danny S. Kim | Visual Effects Supervisor |
Camera | Rittikorn Manonom | Camera Operator |
Costume & Make-Up | Maneerath Vijob | Key Hair Stylist |
Costume & Make-Up | Watana Garum | Makeup Artist |
Visual Effects | Petko Zhivkov | Digital Compositor |
Sound | Nick Neutra | Foley Supervisor |
Sound | Kevin Zimmerman | First Assistant Sound Editor |
Crew | Heidi Moneymaker | Stunt Double |
Crew | Chidchanok Plodripu | Transportation Coordinator |
Visual Effects | Stanislav Dragiev | Visual Effects Supervisor |
Sound | Annop Jaikaew | Boom Operator |
Crew | Harry Lu | Armorer |
Costume & Make-Up | Vasit Suchitta | Prosthetics |
Crew | Jeanmarie Murphy-Burke | Unit Publicist |
Visual Effects | Alexander Gunn | Special Effects Supervisor |
Visual Effects | Ivaylo Andonov | Digital Compositor |
Visual Effects | Svilen Aynadzhiev | Digital Compositor |
Visual Effects | Ivelina Dobreva | Digital Compositor |
Visual Effects | Anton Donchev | Digital Compositor |
Visual Effects | Kiril Gizdov | Digital Compositor |
Visual Effects | Rosen Ivanov | Digital Compositor |
Visual Effects | Momchil Kirov | Digital Compositor |
Visual Effects | Diana Moneva | Digital Compositor |
Visual Effects | Maria Popova | Digital Compositor |
Visual Effects | Yakim Petrov | Animation |
Visual Effects | Nikolay Mihailov | Digital Compositor |
Visual Effects | Milena Peneva | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Julia Petrova | Digital Compositor |
Editing | Paul Bronkar | Digital Intermediate Colorist |
Editing | Chris Ward | Digital Intermediate Producer |
Sound | Greg Chapman | Sound Mixer |
Crew | Daren Bailey | Marine Coordinator |
Visual Effects | Plamen Statev | Visual Effects Coordinator |
Sound | Pat Cassin | Boom Operator |
Crew | Sawang Yodnen | Pyrotechnician |
Sound | James Bailey | Foley Artist |
Production | Tanawat Punya | Extras Casting |
Sound | Eric Thompson | ADR Mixer |
Art | Audrey A. Johnson | Assistant Property Master |
Visual Effects | Peter Tomov | Visual Effects Supervisor |
Art | Christine Reins | Assistant Art Director |
Costume & Make-Up | Pipat Sripradoo | On Set Dresser |
Costume & Make-Up | Mark Brooks | On Set Dresser |
Camera | Kenny Groom | Assistant Camera |
Lighting | Chesda 'Pop' Smithsuth | Gaffer |
Camera | Anusorn Poonsup | Grip |
Camera | Boonleang Thaisaman | Grip |
Camera | Michael E. Matteson | Key Grip |
Lighting | Pat Liampetchakul | Rigging Grip |
Camera | Ron Veto | Steadicam Operator |
Costume & Make-Up | Piyathida Phorung | Assistant Hairstylist |
Costume & Make-Up | Makoree Waekaji | Assistant Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Sayun Santon | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Ngamta Somboon | Makeup Artist |
Production | Matt Rubenstein | Casting Assistant |
Costume & Make-Up | Sean Gundlach | Costume Supervisor |
Crew | Pawin Chantanimi | Marine Coordinator |
Crew | Wanchai 'Jockey' Jaipongsai | Transportation Captain |
Editing | David Walters | Digital Intermediate |
Visual Effects | Boyan Stoyanov | Animation |
Art | Lyubomir Grigorov | Concept Artist |
Visual Effects | Konstantin Dimitrov | Digital Compositor |
Visual Effects | Denitsa Dimitrova | Digital Compositor |
Visual Effects | Albena Ivanova | Digital Compositor |
Visual Effects | Milan Stoyanov | Digital Compositor |
Visual Effects | Dimitrina Torneva | Digital Compositor |
Visual Effects | Desislava Valcheva | Digital Compositor |
Visual Effects | Elin Davidov | Matte Painter |
Visual Effects | Momchil Koev | Visual Effects Compositor |
Visual Effects | Velichko Ivanov | Visual Effects Supervisor |
Crew | Gerald McCrory | Pyrotechnician |
Crew | Tristan Schoonraad | Pyrotechnician |
Crew | Rangsun Rangsimaporn | Special Effects Coordinator |