დიქტატორი (2012)
დიქტატორის ჰეროიკული ისტორია,რომელიც თავის სიცოცხლეს საფრთხის ქვეშ აყენებს იმისათვის,რომ ქვეყანაში რომლის მმართველიც იყო,დემოკრატია არასოდეს ჩამოყალიბდეს
დირექტორი:
Larry Charles
მწერლები:
Sacha Baron Cohen, Jeff Schaffer, Alec Berg, David Mandel.
Sacha Baron Cohen Aladeen / Efawadh |
|
Ben Kingsley Tamir |
|
Anna Faris Zoey |
|
Jason Mantzoukas Nadal |
|
Sayed Badreya Omar |
|
Adeel Akhtar Maroush |
|
Aasif Mandvi Doctor |
|
Rizwan Manji Patient |
|
Rocky Citron Baby Aladeen |
|
Liam Campora Aladeen Age 6 |
|
Rick Chambers Newscaster Voiceover (voice) |
|
Elsayed Mohamed Wadiyan Olympic Official |
|
Horatio Sanz Aide on Balcony |
|
Elena Goode Virgin Guard |
|
Nazanin Homa Virgin Guard |
|
Dawn Jackson Virgin Guard |
|
Victoria Beltran Virgin Guard |
|
Danielle Burgio Virgin Guard |
|
Dominique DiCaprio Virgin Guard |
|
Aja Frary Virgin Guard |
|
Fred Melamed Head Nuclear Scientist |
|
Cuco Usín Assassin |
|
Megan Fox Self |
|
Joey Slotnick Homeless Man |
|
Ian Roberts NYC Cop |
|
Chris Parnell News Anchor |
|
Jessica St. Clair Denise |
|
David Fonteno Secretary General |
|
Anna Katarina Angela Merkel |
|
Michael Delaney Delegate |
|
William Fowle Delegate |
|
Bobby Lee Mr. Lao |
|
Olek Krupa Gazprom Executive |
|
Alan Cox BP Executive |
|
Kevin Corrigan Slade |
|
Mitchell Greene Joteph |
|
Jenny L. Saldaña Hannah |
|
George Bartenieff Romanian Accountant |
|
Chris Gethard Clark |
|
Fred Armisen Waiter / Minister |
|
Sean T. Krishnan Waiter / Cereal Loving Soldier |
|
Eliyas Qureshi Angry Wadiyan Diner |
|
Chris Elliott Mr. Ogden |
|
Jon Glaser Obnoxious Customer |
|
Daniel Burress Customer in Bathroom |
|
Pete Wiggins Bratty Kid Customer |
|
Adam LeFevre Man in Helicopter |
|
Marceline Hugot Woman in Helicopter |
|
Anthony Mangano Arresting Officer |
|
Melissa Francis Local News Reporter |
|
Tim J. Ellis Offended Customer |
|
Michael Hardart Store Customer |
|
Miriam Tolan Health Inspector's Wife |
|
Zachary Mackiewicz Health Inspector's Son |
|
J.B. Smoove Funeral Usher |
|
Hollis Granville Eldridge Douglas |
|
Ann Dev'Unay Mourner |
|
Sondra James Friendly Customer |
|
Tara Copeland Mom Shopping with Toddler |
|
Sydney Berry Toddler |
|
Kathryn Hahn Pregnant Woman |
|
Seth Morris Pregnant Woman's Husband |
|
Kate Pak Mrs. Lao |
|
Regina Anne Rizzo Puppeteer |
|
Karl Jacob Aladeen Double |
|
Tracey Ruggiero Mugging Victim |
|
Marcia DeBonis Woman in Hotel Window |
|
Nasim Pedrad Female GMW Host |
|
Mousa Kraish Wadiyan Soldier |
|
Neimah Djourabchi Wadiyan Soldier |
|
Sevan Greene Wadiyan Soldier |
|
Nadav Malamud Wadiyan Soldier |
|
Frédéric North Helicopter Pilot (NYC) |
|
Fred Hanna Helicopter Pilot (NYC) |
|
Bill Richards Helicopter Pilot |
|
Marc Wolff Helicopter Pilot (Spain) |
|
Cordell King Helicopter Ground Crew |
|
John C. Reilly Clayton (uncredited) |
|
Garry Shandling Inspector (uncredited) |
|
Edward Norton Self |
|
Olivia Taylor Dudley Nurse Svetlana (uncredited) |
|
Michelle Bergh Aladeen's Mother (uncredited) |
|
Alex Kruz Japanese Olympic Runner (uncredited) |
|
Carmel Amit Virgin Guard (uncredited) |
|
Glenn Andreiev Press Photographer (uncredited) |
|
Frank Anello NYPD Officer (uncredited) |
|
Andrew Ayala Dinner Patron (uncredited) |
|
Akim Black Secret Service Agent (uncredited) |
|
Jasmine Hope Bloch Protester (uncredited) |
|
Ivan Cardona Minister (uncredited) |
|
Hillary Clinton Self (archive footage) (uncredited) |
|
Peter Conboy NYC Cop (uncredited) |
|
Barbara Ann Davison UN Protester (uncredited) |
|
Stephen Dexter Angry Protester (uncredited) |
|
Amanda Hope Dutton UN Protester (uncredited) |
|
Gad Elmaleh Demonstrator in Wadiya (uncredited) |
|
Marshall Factora Filipino Dignitary (uncredited) |
|
Shawn Gonzalez Angry Protester (uncredited) |
|
Jeff Grossman NYC Cop (uncredited) |
|
Iyad Hajjaj Wadiyan Soldier (uncredited) |
|
Hanna Halldorsdottir Customer (uncredited) |
|
Moe Hindi Lab Technician (uncredited) |
|
Haig Hovnanian Nuclear Scientist (uncredited) |
|
James Huffman UN Protester (uncredited) |
|
Peter Iasillo Jr. Protester (uncredited) |
|
Shadner Ifrene Doorman (uncredited) |
|
Ebrahim Jaffer Doctor (uncredited) |
|
Tony Joe UN Security Guard (uncredited) |
|
Jaiden Kaine African King (uncredited) |
|
Stass Klassen UN Representative (uncredited) |
|
Rock Kohli Servant #1 / Wadiyan Diner (uncredited) |
|
Lisa Landino Store Customer (uncredited) |
|
Arash Mokhtar Minister (uncredited) |
|
Dushawn Moses UN Security (uncredited) |
|
Joanna Moskwa Russian Escort (uncredited) |
|
B.J. Novak (uncredited) |
|
Kelsey O'Brien Prostitute (uncredited) |
|
Barack Obama Self (archive footage) (uncredited) |
|
Anton Obeid New BBC Interviewer (uncredited) |
|
Niyi Oni Diplomat (uncredited) |
|
Adaku Ononogbo Virgin Guard (uncredited) |
|
Loukas Papas UN Security Councilman (uncredited) |
|
Yvette Parish Virgin Guard (uncredited) |
|
Jim Piddock (uncredited) |
|
Hannah Prichard Miley Cyrus (uncredited) |
|
Andrew Rogers French Restaurant Patron (uncredited) |
|
Monika Felice Smith Gymnast (uncredited) |
|
Uzimann Nuclear Scientist (uncredited) |
|
Chris Victor Army Guard (uncredited) |
|
Village Hotel Security (uncredited) |
|
Barbara Vincent Park Avenue Lady (uncredited) |
|
Tony von Halle Soldier / Wrangler (uncredited) |
|
Sylvia Ward Russian Escort (uncredited) |
|
Steven Weisz Diplomat (uncredited) |
|
Richard Worsley Angry Protester (uncredited) |
|
Busty Heart Etra Head Virgin Guard (uncredited) |
Art | Victor Kempster | Production Design |
Sound | Michael Payne | Supervising Sound Editor |
Production | Scott Rudin | Producer |
Camera | Lawrence Sher | Director of Photography |
Costume & Make-Up | Jeffrey Kurland | Costume Design |
Writing | Sacha Baron Cohen | Screenplay |
Production | Sacha Baron Cohen | Producer |
Production | Anthony Hines | Producer |
Production | Peter Baynham | Executive Producer |
Production | Dan Mazer | Executive Producer |
Crew | Jay Roach | Thanks |
Crew | Monica Levinson | Thanks |
Sound | Erran Baron Cohen | Original Music Composer |
Costume & Make-Up | Jason Alper | Costume Design |
Sound | Richard Henderson | Supervising Music Editor |
Directing | Larry Charles | Director |
Directing | Joseph P. Reidy | First Assistant Director |
Editing | Greg Hayden | Editor |
Art | Nicholas Lundy | Art Direction |
Art | Martin Lasowitz | Property Master |
Art | Debra Schutt | Set Decoration |
Crew | Seth Rogen | Thanks |
Crew | Matt Stone | Thanks |
Production | Allison Jones | Casting |
Production | Mari-Jo Winkler | Executive Producer |
Crew | Isla Fisher | Thanks |
Art | J. Todd Anderson | Storyboard Artist |
Crew | Evan Goldberg | Thanks |
Production | Adam McKay | Executive Producer |
Sound | Scott Curtis | Foley Mixer |
Sound | Dawn Fintor | Foley Artist |
Sound | Alicia Stevenson | Foley Artist |
Writing | Jeff Schaffer | Screenplay |
Production | Jeff Schaffer | Producer |
Writing | Alec Berg | Screenplay |
Production | Alec Berg | Producer |
Writing | David Mandel | Screenplay |
Production | David Mandel | Producer |
Sound | Deborah Lurie | Additional Soundtrack |
Art | Hinju Kim | Assistant Art Director |
Crew | Alex Daniels | Stunt Coordinator |
Crew | Jayson Dumenigo | Stunts |
Crew | Derrick Simmons | Stunts |
Crew | Nils Johnson | Video Assist Operator |
Crew | Rob Mars | Stunts |
Crew | Doug Coleman | Stunts |
Crew | Douglas Crosby | Stunts |
Crew | John Cenatiempo | Stunts |
Editing | Eric Kissack | Editor |
Production | Dawn Mountain | Assistant Production Coordinator |
Sound | Beau Borders | Sound Re-Recording Mixer |
Art | Greg Berry | Supervising Art Director |
Sound | Andy Koyama | Sound Re-Recording Mixer |
Crew | Oliver Keller | Stunt Double |
Sound | Kerry Ann Carmean | Foley Supervisor |
Sound | Andrew DeCristofaro | Supervising Sound Editor |
Crew | Drew Jiritano | Special Effects Coordinator |
Art | Paul Weathered | Set Dresser |
Art | Betsy Klompus | Assistant Set Decoration |
Costume & Make-Up | Erika Abberton | Hairstylist |
Crew | George Drakoulias | Thanks |
Production | Daniel Wagner | Production Coordinator |
Visual Effects | Wesley Barker | Visual Effects Coordinator |
Crew | Jeb Brown | Stunts |
Crew | Peewee Piemonte | Stunts |
Camera | Melinda Sue Gordon | Still Photographer |
Costume & Make-Up | David Presto | Prosthetic Supervisor |
Costume & Make-Up | Marjorie Durand | Makeup Artist |
Sound | Frederick H. Stahly | Dialogue Editor |
Costume & Make-Up | Judy Chin | Makeup Department Head |
Art | Nick Miller | Construction Coordinator |
Production | Peter John Kousakis | Casting Assistant |
Sound | John C. Stuver | Dialogue Editor |
Visual Effects | Lori J. Nelson | Visual Effects Producer |
Camera | Bruce MacCallum | Camera Operator |
Directing | Eva Z. Cabrera | Script Supervisor |
Crew | Howard Samuelsohn | Dialect Coach |
Art | Leann Murphy | Art Department Coordinator |
Art | Nithya Shrinivasan | Assistant Art Director |
Production | Jennifer Euston | Locale Casting Director |
Camera | Hans Bjerno | Aerial Director of Photography |
Art | Ryan Heck | Assistant Art Director |
Visual Effects | Eric J. Robertson | Visual Effects Supervisor |
Sound | Laura Harris Atkinson | Supervising Dialogue Editor |
Costume & Make-Up | Christine Fennell | Hairstylist |
Camera | Mark Schmidt | Steadicam Operator |
Camera | Mark Schmidt | "B" Camera Operator |
Sound | Bruce Tanis | Sound Effects Editor |
Sound | Dan Hegeman | Sound Effects Editor |
Crew | Fred Buchholz | Special Effects Coordinator |
Lighting | Jay Fortune | Chief Lighting Technician |
Costume & Make-Up | Naomi Donne | Hair Designer |
Costume & Make-Up | Naomi Donne | Makeup Designer |
Crew | Spooky Stevens | Unit Publicist |
Sound | Stephen P. Robinson | Sound Effects Editor |
Costume & Make-Up | Diana Choi | Prosthetic Makeup Artist |
Lighting | Jason Velez | Electrician |
Camera | Gary E. Beach | Data Wrangler |
Sound | Glynna Grimala | Supervising ADR Editor |
Editing | Laura Steiger | Assistant Editor |
Costume & Make-Up | Nicky Tobolski | Assistant Costume Designer |
Camera | Scott Tinsley | Second Assistant Camera |
Sound | Gayle Wesley | Assistant Sound Editor |
Editing | James Thomas | Additional Editing |
Production | Todd Schulman | Producer |
Costume & Make-Up | Mitchell Travers | Assistant Costume Designer |
Sound | Chris Navarro | ADR Mixer |
Costume & Make-Up | Roland Blancaflor | Prosthetic Makeup Artist |
Crew | Tim Gallin | Stunts |
Art | Tina Khayat | Art Department Coordinator |
Lighting | Brian McClean | Assistant Chief Lighting Technician |
Costume & Make-Up | John Glaser | Assistant Costume Designer |
Crew | Rick Reynolds | Post Production Supervisor |
Crew | Tim Soergel | Stunts |
Camera | Louis Sabat | Dolly Grip |
Editing | James Andrykowski | First Assistant Editor |
Sound | Robert Althoff | Sound Mix Technician |
Crew | Chris Cenatiempo | Stunts |
Sound | William Sarokin | Sound Mixer |
Crew | Nicole Callender | Stunts |
Camera | Bobby Mancuso | First Assistant "B" Camera |
Sound | Tim Kimmel | Dialogue Editor |
Crew | Don Hewitt Jr. | Stunts |
Sound | George Leong | Boom Operator |
Sound | Stephen Lotwis | Music Editor |
Crew | Gene O'Neill | Transportation Captain |
Crew | Eric Linden | Stunts |
Production | Johnny Gidcomb | ADR Voice Casting |
Production | Erica Kay | Unit Production Manager |
Crew | Katie Rowe | Stunts |
Costume & Make-Up | Jacqueline Oknaian Demeterio | Assistant Costume Designer |
Art | Timothy Metzger | Leadman |
Production | Ben Harris | Casting Associate |
Sound | Judah Getz | ADR Mixer |
Crew | Jimmy Graham III | Stunts |
Camera | George Patsos | First Company Grip |
Costume & Make-Up | Wallace G. Lane Jr. | Assistant Costume Designer |
Crew | Schavaria Reeves | Cableman |
Production | Heather Gauntt | Assistant Location Manager |
Art | Eric Fehlberg | Assistant Art Director |
Art | Roman Greller | Set Dresser |
Art | Joe Taglairino | Set Dresser |
Directing | Matt Lake | Second Second Assistant Director |
Camera | Mike Yurich | Second Company Grip |
Costume & Make-Up | Jasen Joseph Sica | Hair Department Head |
Camera | Julie Donovan | First Assistant Camera |
Art | Natalie N. Dorset | Assistant Property Master |
Camera | Chris Gamiello | Dolly Grip |
Production | Kip Myers | Location Manager |
Production | Holly Pilch | Assistant Production Coordinator |
Art | Holly Watson | Graphic Designer |
Editing | Steven Trapani | Assistant Editor |
Crew | Kimmy Suzuki | Stunts |
Camera | Nicholas Kay | Digital Imaging Technician |
Crew | McCord Fitzsimmons | Video Assist Operator |
Crew | Jonathan Arthur | Stunts |
Camera | Ed Nessen | First Assistant "B" Camera |
Crew | Todd Fulkerson | Visual Effects Editor |
Crew | Pete Klein | Stunts |
Camera | Ron Waters | Grip |
Crew | Stephen Mann | Stunts |
Camera | Kevin Gilligan | Grip |
Lighting | Katelyn Perez | Electrician |
Production | Alex Borys | Assistant Location Manager |
Lighting | Michael J. Mullen | Electrician |
Sound | Greg Townsend | Sound Mix Technician |
Art | Patrice Canfield Longo | Set Dresser |
Production | Angie Lee Cobbs | Assistant Production Coordinator |
Art | Wendy Drapanas | Graphic Designer |
Costume & Make-Up | Mike Marino | Prosthetic Designer |
Camera | Matthew Selkirk | Second Assistant "B" Camera |
Costume & Make-Up | James Hammer | Assistant Costume Designer |
Crew | Norb Phillips | Stunts |
Directing | John Silvestri | Second Assistant Director |
Production | Patricia Porter | Payroll Accountant |
Costume & Make-Up | Rene Marie Irwin | Costumer |
Production | Valerie Rose Bronte | Second Assistant Accountant |
Production | Eric C. Pike | Production Accountant |
Camera | Kevin Califano | Grip |
Camera | Rocco Proscia | Grip |
Camera | Ernest Yurich | Grip |
Camera | Jason Brignola | Second Assistant "B" Camera |
Production | Haley Powell | Second Assistant Accountant |
Production | John Whitley | First Assistant Accountant |
Crew | John Boyle | Stunts |
Crew | Nicholas Dewhurst | Stunts |
Crew | James Heisner | Stunts |
Crew | David Surgent | Stunts |
Art | Julian Laverdiere | Art Direction |
Lighting | Duane Chan-Shue | Electrician |
Lighting | Mike Jackson | Electrician |
Camera | Alex Califano | Grip |
Art | Don O'Reilly | Assistant Property Master |
Art | Kathryn Freund | Assistant Property Master |
Art | Maddy Lederman | Set Dresser |
Art | Dana Neuwirth | Set Dresser |
Costume & Make-Up | Michael Woll | Costume Supervisor |
Costume & Make-Up | Pamela Kezal | Set Costumer |
Costume & Make-Up | Gilbert Aleman | Costumer |
Costume & Make-Up | David Turk | Costumer |
Production | Sean C. Nattini | Production Secretary |
Production | Kelly Lawrence | Second Assistant Accountant |
Production | Bradford Eaves | Second Assistant Accountant |
Production | Lauren Koenig | Second Assistant Accountant |
Crew | Billy McFadden | Transportation Co-Captain |