Robert De Niro Benjamin Ford |
|
John Travolta Emil Kovac |
|
Milo Ventimiglia Chris Ford |
|
Liz Olin Sarah Ford |
|
Diana Lyubenova Elena |
|
Kalin Sarmenov Serbian |
|
Stefan Shterev Bar Customer |
|
Joseph Oliveira Serbian Soldier |
Sound | Christopher Young | Music |
Art | Kirk M. Petruccelli | Production Design |
Editing | Sean Albertson | Editor |
Directing | Mark Steven Johnson | Director |
Production | Boaz Davidson | Executive Producer |
Costume & Make-Up | Denise Wingate | Costume Design |
Camera | Peter Menzies Jr. | Director of Photography |
Production | Anthony Rhulen | Producer |
Production | John Thompson | Producer |
Sound | Jamie Roden | Sound Re-Recording Mixer |
Production | Danny Dimbort | Executive Producer |
Production | Paul Breuls | Producer |
Production | Anson Downes | Executive Producer |
Production | Linda Favila | Executive Producer |
Art | Kess Bonnet | Art Direction |
Crew | Rick Avery | Stunt Double |
Crew | David Fletcher | Special Effects Coordinator |
Crew | Kaloian Vodenicharov | Stunt Coordinator |
Production | Ed Cathell III | Producer |
Sound | Chris David | Sound Re-Recording Mixer |
Writing | Evan Daugherty | Writer |
Crew | Nick Loren | Stunt Double |
Sound | Sue Harding | Foley |
Crew | Asen Asenov | Stunts |
Art | Melinda Sanders | Set Decoration |
Costume & Make-Up | Sonya Despotova | Costume Supervisor |
Art | Thomas Minton | Art Direction |
Crew | Teodor Tsolov | Stunts |
Crew | Mosko Masev | Property Master |
Crew | Dwight Benjamin-Creel | Property Master |
Art | Krassimir Krastev | Sculptor |
Art | Swift Moseley | Greensman |
Art | Trip Sheehan | Leadman |
Editing | Tim Hands | Dialogue Editor |
Sound | Drew Ponder | Boom Operator |
Visual Effects | Danail Hadzhiyski | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | David Van Woert | Visual Effects Producer |
Costume & Make-Up | K. Drew Fuller | Costume Supervisor |
Sound | Jon Mooney | Music Editor |
Sound | Ben Schor | Music Editor |
Crew | Robert Foster Jr. | Transportation Coordinator |
Crew | Philippe Gallichet | Chef |
Production | Maida N. Morgan | Location Manager |
Directing | Stefania Velichkova | Script Supervisor |
Sound | Mark Paterson | Sound Re-Recording Mixer |
Crew | Georgi Dimitrov | Stunts |
Production | Veronique Huyghebaert | Co-Producer |
Crew | Radka Petkova | Stunts |
Crew | Viktor Hristov | Stunts |
Crew | Vasil Yordanov | Stunts |
Crew | Ivan Vodenicharov | Stunts |
Crew | Simeon Spasov | Stunts |
Crew | Angel Lukanov | Stunts |
Sound | Daniel Wehr | Sound Designer |
Sound | Daniel Wehr | Orchestrator |