მისის დაუთფაიერი (1993)
მოსიყვარულე მაგრამ უპასუხისმგებლო მამა, დანიელ ჰილარდი, მის განრისხებულ მეუღლეს დასცილდა და ამით საშინელი დარტყმა მიიღო: სასამართლომ შვილების მონახულების უფლება კვირაში მხოლოდ ერთხელ მისცა. როცა დანიელი შეიტყობს, რომ ყოფილ ცოლს სახლის და ბავშვების მოსავლელად მოახლე სჭირდება, იგი ქალად გადაიცვამს და მისი შვილების ინგლისელი ძიძა გახდება. მალე იგი არამარტო ბავშვების საუკეთესო მეგობარი, არამედ ისეთი მშობელი გახდება, როგორიც სჯობდა თავიდანვე ყოფილიყო.
დირექტორი:
Chris Columbus
მწერლები:
Randi Mayem Singer, Leslie Dixon.
Robin Williams Daniel Hillard / Mrs. Doubtfire |
|
Sally Field Miranda Hillard |
|
Lisa Jakub Lydia Hillard |
|
Matthew Lawrence Chris Hillard |
|
Mara Wilson Natalie Hillard |
|
Pierce Brosnan Stu |
|
Robert Prosky Mr. Lundy |
|
Anne Haney Mrs. Sellner |
|
Harvey Fierstein Frank |
|
Scott Capurro Jack |
|
Polly Holliday Gloria |
|
Sydney Walker Bus Driver |
|
Joe Bellan TV Boss |
|
Martin Mull Justin Gregory |
|
Terence McGovern ADR Director Lou |
|
Karen Kahn Female Employee #1 |
|
Eva Gholson Female Employee #2 |
|
James Cunningham Male Employee |
|
Ralph Peduto Cop |
|
Scott Beach Judge |
|
Juliette Marshall Miranda's Attorney |
|
Drew Letchworth Daniel's Attorney |
|
Jessica Myerson Miranda's Mother |
|
Sharon Lockwood Alice |
|
James P. Cullen Thug |
|
Kenneth Loo Staring Boy #1 |
|
Jeff Loo Staring Boy #2 |
|
Betsy Monroe Stunning Woman |
|
Joseph Narducci Delivery Boy |
|
James Cranna Ron |
|
Dr. Toad Bartender |
|
Adele Proom Lundy's Secretary |
|
Rick Overton Maitre D' |
|
Dan Spencer Cook |
|
Paul Guilfoyle Head Chef |
|
Molly McClure Woman Housekeeper |
|
Andy Prosky TV Director |
|
William Newman Mr. Sprinkles |
|
Christopher Pray Puppeteer |
|
Geoff Bolt Lundy's Waiter |
|
Dick Bright Stu's Waiter |
|
Adam Bryant Man in Men's Room |
|
Tavia Cathcart Tanya the Hostess |
|
C. Beau Fitzsimons Valet #1 |
|
Jeff Moeller Valet #2 |
|
Benne Alder Woman in Restroom |
|
Smadar Hanson Waitress (uncredited) |
Art | Angelo P. Graham | Production Design |
Sound | Howard Shore | Original Music Composer |
Art | James J. Murakami | Assistant Art Director |
Sound | Christopher Boyes | Foley Recordist |
Camera | Donald McAlpine | Director of Photography |
Editing | Raja Gosnell | Editor |
Production | Robin Williams | Producer |
Sound | Gary Rydstrom | Sound Designer |
Sound | Gary Rydstrom | Sound Re-Recording Mixer |
Production | Janet Hirshenson | Casting |
Production | Jane Jenkins | Casting |
Sound | Gloria S. Borders | Supervising Sound Editor |
Sound | Tom Johnson | Sound Re-Recording Mixer |
Directing | Cherylanne Martin | Second Assistant Director |
Art | Steven Wolff | Set Designer |
Sound | Dennie Thorpe | Foley Artist |
Directing | Chris Columbus | Director |
Production | Mark Radcliffe | Producer |
Art | Garrett Lewis | Set Decoration |
Writing | Anne Fine | Novel |
Writing | Randi Mayem Singer | Screenplay |
Writing | Leslie Dixon | Screenplay |
Production | Marsha Garces Williams | Producer |
Production | Matthew Rushton | Executive Producer |
Production | Paula DuPré Pesmen | Associate Producer |
Production | Joan Bradshaw | Producer |
Production | Joan Bradshaw | Unit Production Manager |
Art | W. Steven Graham | Art Direction |
Costume & Make-Up | Marit Allen | Costume Design |
Camera | Phil Bray | Still Photographer |
Crew | Jonathan Doff | Video Assist Operator |
Lighting | Robert E. 'Bobby' Powell | Rigging Gaffer |
Camera | Dave Childers | Best Boy Grip |
Camera | Robert 'Boomer' McCann | Dolly Grip |
Crew | Bonnie Hudson | Studio Teacher |
Production | Michael Hirshenson | Casting Associate |
Sound | Ellen Segal | Supervising Music Editor |
Sound | Sandina Bailo-Lape | Foley Editor |
Editing | Tim Silano | First Assistant Editor |
Directing | Geoffrey Hansen | First Assistant Director |
Art | Steve Saklad | Set Designer |
Crew | Pat Banta | Stunts |
Crew | Pat Banta | Stunt Double |
Costume & Make-Up | Greg Cannom | Special Effects Makeup Artist |
Visual Effects | Eric Goldberg | Animation |
Costume & Make-Up | Gary Archer | Prosthetics |
Sound | Dan Wallin | Scoring Mixer |
Camera | Vance Piper | First Assistant "A" Camera |
Costume & Make-Up | Deirdre N. Williams | Costume Supervisor |
Visual Effects | Chuck Jones | Animation |
Crew | Troy Brown | Stunt Coordinator |
Visual Effects | Tom Ray | Animation |
Visual Effects | Bill Littlejohn | Animation |
Costume & Make-Up | Ve Neill | Key Makeup Artist |
Art | Kristen Ross | Art Department Coordinator |
Crew | Cindy M. Ichikawa | Set Production Assistant |
Sound | Robin Katz | Music Editor |
Directing | Stephen Lee Davis | Second Second Assistant Director |
Art | Robert C. Goldstein | Set Designer |
Art | Mark Woods | Leadman |
Lighting | Steven R. Mathis | Gaffer |
Crew | John McLeod | Special Effects |
Crew | Ellen Pasternack | Unit Publicist |
Camera | Paul Sanchez | Second Assistant "B" Camera |
Sound | Lora Hirschberg | Assistant Sound Designer |
Production | Rebecca Erwin Spencer | Producer's Assistant |
Costume & Make-Up | Christine Peters | Costume Supervisor |
Art | John Zemansky | Property Master |
Crew | Robert Neilson | Transportation Coordinator |
Sound | Robert Shoup | Sound Effects Editor |
Costume & Make-Up | Yolanda Toussieng | Key Hair Stylist |
Sound | Dianna Stirpe | Assistant Sound Editor |
Sound | Ewa Sztompke | Dialogue Editor |
Sound | Marian Wilde | Foley Editor |
Sound | Scott Guitteau | Assistant Sound Editor |
Camera | Kim Marks | "B" Camera Operator |
Sound | Gary Summers | Sound Re-Recording Mixer |
Lighting | Rod M. Janusch | Rigging Grip |
Sound | Kevin Rose-Williams | Assistant Sound Editor |
Sound | Claire Sanfilippo | Dialogue Editor |
Sound | Tom Barwick | Foley Artist |
Visual Effects | Silvia Pompei | Animation |
Crew | Leon Delaney | Stunts |
Costume & Make-Up | Pamela S. Westmore | Makeup Artist |
Crew | Geoff Heron | Special Effects |
Production | Bruce Devan | Location Manager |
Directing | Carol DePasquale | Script Supervisor |
Lighting | Frank Helbig | Electrician |
Lighting | Brett Laumann | Best Boy Electric |
Costume & Make-Up | Virginia G. Hadfield | Hairstylist |
Sound | Sara Bolder | Dialogue Editor |
Sound | Clare C. Freeman | Assistant Sound Editor |
Costume & Make-Up | Nancy Servin | Seamstress |
Camera | Patrick McArdle | First Assistant "B" Camera |
Editing | Dennis McNeill | Color Timer |
Production | Mary Duann | Assistant Production Coordinator |
Sound | Nelson Stoll | Sound Mixer |
Editing | Alexandra Fitzpatrick | Editorial Production Assistant |
Production | Jacqueline A. Shea | Production Coordinator |
Sound | Fred Runner | Boom Operator |
Crew | Conrad Slater | Cableman |
Camera | Douglas Ryan | "A" Camera Operator |
Editing | Gary Burritt | Negative Cutter |
Crew | Darin Rivetti | Set Production Assistant |
Production | Ken Ryan | Production Accountant |
Lighting | Tom Cloutier | Electrician |
Crew | Maylon Houston | Transportation Co-Captain |
Sound | C.J. Appel | ADR Editor |
Sound | Patti Tauscher | Assistant Sound Editor |
Visual Effects | Barrie Nelson | Animation |
Camera | Robin Alan Knight | Key Grip |
Crew | Kate O'Neill | Loader |
Art | Don Watson | Swing |
Art | George Zimninsky | Greensman |
Camera | Chuck Brown | Dolly Grip |
Lighting | Kevin A. Thompson | Electrician |
Visual Effects | Tom Roth | Animation |
Crew | James C. Taylor | Transportation Captain |
Production | Randol Perelman-Taylor | Location Assistant |
Art | Richard W. Clot | Construction Coordinator |
Directing | Carol Bawer | Additional Second Assistant Director |
Production | Schuyler Kent | Casting Assistant |
Production | Mayda Renizzi-Holt | Assistant Accountant |
Crew | Ron Fode | Projection |
Production | Jay Roberts | Payroll Accountant |
Costume & Make-Up | James P. Cullen | Costume Supervisor |
Camera | John A. Small | Second Assistant "A" Camera |
Art | Harold Fuhrman | Set Designer |
Editing | Tara McKinley | Assistant Editor |
Production | Debra A. Girard | Assistant Location Manager |
Art | Eugene M. Texeira | Swing |
Production | Oscar Briones | Location Assistant |
Crew | James J. Wilhelm | Craft Service |
Crew | Leo Loverro | Special Effects |
Crew | Dirk Q. Long | Catering |
Crew | David Draves | Stunts |
Lighting | William Hampton | Electrician |
Camera | Philip Ho | Grip |
Camera | Michael Whitehurst | Grip |
Lighting | John Schoening | Rigging Grip |
Production | Cyndi McHale Margolis | Producer's Assistant |
Art | Emilio R. Aramendia | Swing |
Art | Lisa M. Devlin | Standby Painter |
Visual Effects | Marty Brenneis | 24 Frame Playback |
Production | Cynthia LaPointe | Location Assistant |
Production | Susannah Greason | Location Assistant |
Crew | John Halko | Catering |
Crew | Bill Powers | Catering |
Crew | Curtis Hamlin | Catering |
Crew | Steve Watson | Catering |
Crew | Myra Rosenthal | Studio Teacher |
Visual Effects | Duane Gretsky | Animation |
Crew | Frank W. Tarantino | Special Effects |