Jonah Hill Seth |
|
Michael Cera Evan |
|
Christopher Mintz-Plasse Fogell |
|
Bill Hader Officer Slater |
|
Seth Rogen Officer Michaels |
|
Martha MacIsaac Becca |
|
Emma Stone Jules |
|
Aviva Baumann Nicola |
|
Joe Lo Truglio Francis the Driver |
|
Kevin Corrigan Mark |
|
Clement Blake Homeless Guy |
|
Erica Vittina Phillips Liquor Store Cashier |
|
Joe Nuñez Liquor Store Clerk |
|
Dave Franco Greg the Soccer Player |
|
Marcella Lentz-Pope Gaby |
|
Scott Gerbacia Jesse |
|
Laura Seay Shirley |
|
Roger Iwami Miroki |
|
Clint Mabry Prosthetic Leg Kid |
|
Stacy Edwards Evan's Mom |
|
Mark Rogen Father with Bat |
|
Charlie Hartsock Good Shopper Cashier |
|
Dona Hardy Old Lady |
|
Charley Rossman Good Shopper Security |
|
Carla Gallo Period Blood Girl |
|
Ben Best Quince Danbury |
|
Jody Hill Tut Long John Silver |
|
Kevin Breznahan Patrick Manchester |
|
David Krumholtz Benji Austin |
|
Mousa Kraish Billy Baybridge |
|
Nicholas Jasenovec Coffee Fairmount |
|
Martin Starr James Masselin |
|
Keith Loneker Wild Bill Cherry |
|
Matthew McKane Kane Cloverdale |
|
Lauren Miller Scarlett Brighton |
|
Peter Salett Tiger Greendragon |
|
Rakefet Abergel Muffin Selby |
|
Brooke Dillman Mrs. Hayworth |
|
Michael Naughton Gym Teacher |
|
Steve Bannos Math Teacher |
|
Casey Margolis Young Seth |
|
Laura Marano Young Becca |
|
Matthew Bass Vagtastic Voyager |
|
Aurora Snow Vagtastic Voyage Girl #1 |
|
Jenna Haze Vagtastic Voyage Girl #2 |
|
Ted Haigh Bartender |
|
Michael Fennessey Bus Driver |
|
Brian Huskey Elementary Principal |
|
Clark Duke Party Teenager #1 |
|
Stephen Borrello IV Party Teenager #2 |
|
Naathan Phan Party Teenager #3 |
|
Pamella D'Pella Teacher |
|
Danny McBride Buddy at Party (uncredited) |
|
Cortney Palm Party Guest (uncredited) |
Crew | Buddy Joe Hooker | Stunts |
Crew | Kenny Alexander | Stunts |
Costume & Make-Up | Maggie Fung | Makeup Artist |
Sound | Vincent Guisetti | Foley Artist |
Art | Bob Kensinger | Set Decoration |
Sound | George H. Anderson | Supervising Sound Editor |
Editing | Dov Samuel | First Assistant Editor |
Crew | Mic Rodgers | Stunts |
Production | Seth Rogen | Executive Producer |
Writing | Seth Rogen | Writer |
Camera | Russ T. Alsobrook | Director of Photography |
Production | Judd Apatow | Producer |
Production | Shauna Robertson | Producer |
Production | Allison Jones | Casting |
Art | Chris L. Spellman | Production Design |
Costume & Make-Up | Debra McGuire | Costume Design |
Editing | William Kerr | Editor |
Sound | Lyle Workman | Original Music Composer |
Art | Ted Haigh | Graphic Designer |
Directing | Greg Mottola | Director |
Production | Evan Goldberg | Executive Producer |
Writing | Evan Goldberg | Writer |
Production | Dara Weintraub | Unit Production Manager |
Production | Dara Weintraub | Co-Producer |
Art | Gerald Sullivan | Art Direction |
Crew | Kevin Beard | Stunt Double |
Production | Christa Vausbinder | Production Supervisor |
Editing | Michael L. Sale | Additional Editor |
Sound | Cindy Marty | Sound Effects Editor |
Art | Michelle Spears | Property Master |
Crew | Tim Trella | Stunt Coordinator |
Costume & Make-Up | Kimberly Greene | Makeup Department Head |
Sound | Jonathan Karp | Music Editor |
Crew | Tom Elliott | Stunts |
Directing | Scott Robertson | First Assistant Director |
Camera | Melissa Moseley | Still Photographer |
Crew | Matt Leonard | Stunts |
Art | Kim Richey | Assistant Property Master |
Art | Natalie Richards | Set Designer |
Sound | James Matheny | Dialogue Editor |
Crew | Thomas Robinson Harper | Stunts |
Art | Alicia Maccarone | Set Designer |
Sound | Larry Kemp | Dialogue Editor |
Crew | Nancy A. Flint | Studio Teacher |
Lighting | Chris Napolitano | Chief Lighting Technician |
Art | Thierry Labbe | Leadman |
Sound | Pamela Kahn | Foley Artist |
Camera | Steven H. Smith | Camera Operator |
Crew | Michael Menapace | Transportation Captain |
Costume & Make-Up | Merribelle Anderson | Key Hair Stylist |
Sound | Kyle Rochlin | Foley Mixer |
Camera | Jerome Fauci | Steadicam Operator |
Camera | Jerome Fauci | "B" Camera Operator |
Costume & Make-Up | Melissa Yonkey | Hair Department Head |
Production | Dorian Frankel | Casting Associate |
Art | Kat Wilson | Art Department Coordinator |
Crew | Tony Donno | Stunt Double |
Directing | Ronit Ravich-Boss | Script Supervisor |
Crew | Rex Reddick | Stunt Double |
Art | Karen Higgins | Construction Coordinator |
Crew | Michael Runyard | Stunts |
Costume & Make-Up | Michael A. Russell | Key Costumer |
Camera | Timothy James Kane | First Assistant "B" Camera |
Sound | Chris Fogel | Scoring Mixer |
Sound | Tammy Fearing | Supervising ADR Editor |
Production | Sara Scarritt | Production Coordinator |
Sound | Joe Schiff | Foley Editor |
Camera | T. Daniel Scaringi | Key Grip |
Sound | Cherie Tamai | Assistant Sound Editor |
Crew | Dina L. Margolin | Stunt Double |
Sound | Ann Ducommun | Assistant Sound Editor |
Crew | James D. D'Amico | Transportation Co-Captain |
Production | Edward Allen | Production Accountant |
Crew | Kym Langlie | Unit Publicist |
Lighting | Ron Alexus | Assistant Chief Lighting Technician |
Crew | Bob Stoker | Special Effects Coordinator |
Crew | David Castillo | Stunt Driver |
Editing | Mo Henry | Negative Cutter |
Art | Darryl Henley | Storyboard Artist |
Sound | Harrison D. Marsh | Production Sound Mixer |
Production | Christine Bonnem | Location Manager |
Camera | Michael Wahl | Dolly Grip |
Crew | Anita Hart | Stunt Driver |
Camera | Robert Chinello | Best Boy Grip |
Camera | Jason Garcia | First Assistant Camera |
Costume & Make-Up | Dena Fayne | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Robert Hall | Special Effects Makeup Artist |
Crew | Jay M. Huntoon | Video Assist Operator |
Sound | Tom Fox | Boom Operator |
Editing | John Persichetti | Digital Colorist |
Directing | Steven F. Beaupre | Second Assistant Director |
Crew | Richard C. Taylor | Stunt Driver |
Crew | Todd Warren | Stunts |
Camera | Paul E. Sutton | Dolly Grip |
Camera | Nick Theodorakis | Digital Imaging Technician |
Costume & Make-Up | Lana Horochowski | Key Makeup Artist |
Camera | Rigney Sackley | Second Assistant Camera |
Camera | Betty Chow | Second Assistant "B" Camera |
Costume & Make-Up | Mary Walbridge | Costume Supervisor |
Crew | Cody Gill | Stunts |