მე ჯაშუში (2002)
მძაფრსიუჟეტიანისათავგადასავლოკომედიატრილერი
გატაცებულია უახლესი უჩინარი თვითმფრინავი, და აშშ–ს მთავრობა აგზავნის ორი დაუმარცხებელი მებრძოლისგან შემდგარ გუნდს – სუპერაგენტს ალექს სკოტს და ჩემპიონს ბოქსში კელი რობინსონს. აუცილებელია ნებისმიერ ფასად თვითმფრინავი დააბრუნონ, რომელიც არნოლდ გუნდარსის, იარაღით მოვაჭრის ხელში აღმოჩნდა.
დირექტორი:
Betty Thomas
მწერლები:
Cormac Wibberley, Marianne Wibberley, David Ronn, Jay Scherick.
Eddie Murphy Kelly Robinson |
|
Owen Wilson Alexander Scott |
|
Famke Janssen Rachel |
|
Keith Dallas Lunchbox |
|
Malcolm McDowell Gundars |
|
Yan-Kay Crystal Lowe Beautiful Girl |
|
Gary Cole Carlos |
|
Bill Mondy McIntyre |
|
Lynda Boyd Edna |
|
Phill Lewis Jerry |
|
Viv Leacock T.J. |
|
Tate Taylor Lieutenant Percy |
|
Sugar Ray Leonard Vegas Commentator |
|
Larry Merchant Vegas Commentator |
|
Jimmy Lennon Jr. Vegas Ring Announcer |
|
Dana Lee Zhu Tam |
|
Mike Dopud Jim |
|
Darren Shahlavi Cedric Mills |
|
Blake 'The Blade' Lirette Self |
|
Simone Bailly Vegas Showgirl |
|
Angela Uyeda Vegas Showgirl |
|
Klaudia Kovacs Hungarian Operator (voice) (uncredited) |
|
Colette Squires Photographer |
|
Kendall Saunders Beautiful Girl |
|
Brad Kelly Guard (uncredited) |
|
Joe Cortez Vegas Referee |
Production | Francine Maisler | Casting |
Production | Mario Kassar | Producer |
Sound | Peter Brown | Sound Effects Editor |
Production | Kathy Driscoll-Mohler | Casting |
Sound | Doc Kane | ADR Mixer |
Camera | Oliver Wood | Director of Photography |
Costume & Make-Up | Ruth E. Carter | Costume Design |
Sound | Richard Gibbs | Original Music Composer |
Writing | Cormac Wibberley | Screenplay |
Writing | Cormac Wibberley | Story |
Writing | Marianne Wibberley | Screenplay |
Writing | Marianne Wibberley | Story |
Costume & Make-Up | Gitte Axen | Assistant Makeup Artist |
Editing | Peter Teschner | Editor |
Art | Elizabeth Wilcox | Set Decoration |
Directing | Betty Thomas | Director |
Production | Betty Thomas | Producer |
Crew | Marny Eng | Stunts |
Production | Jenno Topping | Producer |
Writing | David Ronn | Screenplay |
Editing | Matthew Friedman | Additional Editing |
Production | Andrew G. Vajna | Producer |
Sound | Jon Lavender | Boom Operator |
Camera | Justin Bergler | Second Assistant "A" Camera |
Art | Doug Byggdin | Art Direction |
Writing | Jay Scherick | Screenplay |
Costume & Make-Up | Stacey Morris | Hairstylist |
Production | David R. Ginsburg | Executive Producer |
Crew | Jimmy N. Roberts | Stunt Double |
Production | Marc Toberoff | Executive Producer |
Directing | Benita Brazier | Script Supervisor |
Writing | David Friedkin | Characters |
Crew | Simone Bailly | Stunts |
Writing | Morton S. Fine | Characters |
Crew | Brent Woolsey | Stunt Coordinator |
Camera | Bruce McBroom | Still Photographer |
Sound | Beau Borders | Sound Effects Editor |
Crew | J.J. Makaro | Stunts |
Sound | Gary A. Hecker | Foley Artist |
Production | Warren Carr | Executive Producer |
Production | Warren Carr | Unit Production Manager |
Art | Charles Leitrants | Construction Coordinator |
Sound | Richard Whitfield | Music Editor |
Art | Bo Johnson | Art Direction |
Camera | David Crone | "A" Camera Operator |
Sound | Susan Dudeck | ADR Editor |
Lighting | Stuart Haggerty | Assistant Chief Lighting Technician |
Costume & Make-Up | Norma Hill-Patton | Key Makeup Artist |
Crew | Tony Lazarowich | Special Effects Coordinator |
Art | Grant Swain | Property Master |
Camera | Joseph Lederer | Still Photographer |
Sound | Greg Orloff | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Gary C. Bourgeois | Sound Re-Recording Mixer |
Costume & Make-Up | Debra Wiebe | Assistant Hairstylist |
Costume & Make-Up | Pauline L. Tremblay | Key Hair Stylist |
Crew | Nicole Randall | Stunts |
Costume & Make-Up | Fiona Connon | Makeup Artist |
Camera | Sean M. Harding | First Assistant "B" Camera |
Art | Kerri Elliott | Art Department Coordinator |
Sound | Jason W. Jennings | Sound Effects Editor |
Sound | Dennis Johnson | Sound Recordist |
Sound | Stephanie Lowry | Music Editor |
Sound | Michael J. Benavente | Supervising Sound Editor |
Sound | Alison Fisher | Dialogue Editor |
Art | Brent Boates | Production Illustrator |
Sound | Matthew Dettmann | Foley Artist |
Sound | Greg ten Bosch | Sound Effects Editor |
Sound | Andrea Horta | ADR Editor |
Art | Brian Epp | Assistant Property Master |
Visual Effects | Carey Villegas | Visual Effects Supervisor |
Production | Bruce L. Brownstein | Location Manager |
Camera | Chris Harris | "B" Camera Operator |
Crew | Angela Uyeda | Stunts |
Editing | Tamara McDonough | First Assistant Editor |
Sound | Jeena M. Phelps | Dialogue Editor |
Crew | Deborah Simmrin | Unit Publicist |
Sound | Mark Pappas | Foley Supervisor |
Camera | Tim Hogan | Key Grip |
Sound | Rob Young | Production Sound Mixer |
Costume & Make-Up | Vera Steimberg | Makeup Artist |
Art | Raymond Consing | Storyboard Artist |
Crew | Rob Fournier | Armorer |
Editing | Dennis McNeill | Color Timer |
Lighting | Jeff Hall | Rigging Gaffer |
Production | Kornél Sipos | Line Producer |
Art | Melanie Cassidy | Art Department Assistant |
Editing | Mo Henry | Negative Cutter |
Sound | Tricia Linklater | First Assistant Sound Editor |
Directing | Richard Graves | First Assistant Director |
Sound | Patrick Russ | Orchestrator |
Camera | Rick Stadder | Dolly Grip |
Art | Gordon Brunner | Leadman |
Sound | Brian Ruberg | Foley Mixer |
Camera | Michael Lemmers | Best Boy Grip |
Production | Flemming Lund | Assistant Location Manager |
Camera | George Majoros | Second Assistant "B" Camera |
Art | Barbara Wilson | Assistant Art Director |
Lighting | Denis Brock | Chief Lighting Technician |
Directing | David Arnold | Second Assistant Director |
Camera | Thom Ryan | First Assistant "A" Camera |
Art | Matt Reddy | Leadman |
Art | Ignacio McBurney | Assistant Set Decoration |
Camera | Brian Bouma | Dolly Grip |