ზღვის მბრძანებელი: სამყაროს კიდეზე (2003)
დირექტორი:
Peter Weir
მწერლები:
Peter Weir, John Collee.
Russell Crowe Captain Jack Aubrey |
|
Paul Bettany Dr. Stephen Maturin |
|
James D'Arcy 1st Lt. Thomas Pullings |
|
Robert Pugh Mr. Allen, Master |
|
David Threlfall Preserved Killick, Captain's Steward |
|
Lee Ingleby Midshipman Hollom |
|
Max Pirkis Midshipman Blakeney |
|
Max Benitz Midshipman Calamy |
|
Billy Boyd Barrent Bonden, Coxswain |
|
Edward Woodall 2nd Lt. William Mowett |
|
Chris Larkin Captain Howard, Royal Marines |
|
George Innes Joe Plaice, Able Seaman |
|
Richard McCabe Mr. Higgins, Surgeon's Mate |
|
Mark Lewis Jones Mr. Hogg, Whaler |
|
Jack Randall Midshipman Boyle |
|
Richard Pates Midshipman Williamson |
|
Ian Mercer Mr. Hollar, Boatswain |
|
Tony Dolan Mr. Lamb, Carpenter |
|
Bryan Dick Joseph Nagle, Carpenter's Mate |
|
Joseph Morgan William Warley, Cpt. of Mizzentop |
|
William Mannering Faster Doudle, Able Seaman |
|
Patrick Gallagher Awkward Davies, Able Seaman |
|
Alex Palmer Nehemiah Slade, Able Seaman |
|
John DeSantis Padeen, Loblolly Boy |
|
Ousmane Thiam Black Bill, Killick's Mate |
|
Thierry Segall French Captain |
Production | Mary Selway | Casting |
Production | Bob Weinstein | Co-Producer |
Writing | Peter Weir | Screenplay |
Directing | Peter Weir | Director |
Production | Peter Weir | Producer |
Costume & Make-Up | Wendy Stites | Costume Design |
Editing | Lee Smith | Editor |
Directing | David R. Ellis | Second Unit Director |
Production | Todd Arnow | Unit Production Manager |
Production | Todd Arnow | Co-Producer |
Production | Duncan Henderson | Producer |
Art | William Sandell | Production Design |
Art | Kevin Ishioka | Assistant Art Director |
Art | Robert Gould | Set Decoration |
Production | Anna Roth | Production Consultant |
Art | Marco Niro | Art Direction |
Production | Fiona Weir | Casting |
Crew | Stuart Clark | Stunt Double |
Costume & Make-Up | Robin Beauchesne | Makeup Artist |
Editing | Jim Passon | Color Timer |
Sound | Andy Potvin | Dolby Consultant |
Crew | Daniel Sudick | Special Effects Coordinator |
Art | Mark W. Mansbridge | Art Direction |
Art | Bruce Crone | Art Direction |
Art | Héctor Romero | Art Direction |
Visual Effects | Stefen Fangmeier | Visual Effects Supervisor |
Camera | Russell Boyd | Director of Photography |
Crew | Chris Palermo | Stunts |
Art | William Hiney | Set Designer |
Sound | Robert Fernandez | Scoring Mixer |
Camera | Guillermo Rosas | Camera Operator |
Sound | R.J. Kizer | Supervising ADR Editor |
Writing | John Collee | Screenplay |
Writing | Patrick O'Brian | Novel |
Production | Alan B. Curtiss | Executive Producer |
Directing | Alan B. Curtiss | First Assistant Director |
Production | Samuel Goldwyn Jr. | Producer |
Sound | Iva Davies | Original Music Composer |
Sound | Iva Davies | Musician |
Sound | Christopher Gordon | Original Music Composer |
Sound | Christopher Gordon | Conductor |
Sound | Richard Tognetti | Original Music Composer |
Sound | Tim Gomillion | Sound Recordist |
Sound | Paul Massey | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Wendy Czajkowsky | ADR Mixer |
Crew | Judy Dickerson | Dialect Coach |
Crew | Patrick Esposito | Post-Production Manager |
Crew | Jeffrey Harlacker | Post Production Supervisor |
Production | Jessica Teach | Production Assistant |
Sound | Art Rochester | Production Sound Mixer |
Production | Meyer Gottlieb | Co-Producer |
Crew | Mitch Toles | Utility Stunts |
Visual Effects | Jeff Werner | Visual Effects Producer |
Camera | Jamie Barber | Camera Operator |
Editing | Michael Eaves | Digital Intermediate Colorist |
Crew | Doug Coleman | Stunt Coordinator |
Crew | Peter Epstein | Stunts |
Crew | Jeffrey D. Stevens | Set Medic |
Costume & Make-Up | Kate Biscoe | Key Makeup Artist |
Crew | Daniel W. Barringer | Stunt Coordinator |
Visual Effects | Kathleen Beeler | Digital Compositors |
Visual Effects | Robert Stromberg | Visual Effects Designer |
Sound | Hugo Weng | Dialogue Editor |
Production | Bridget Bourke | Line Producer |
Production | Rafael Cuervo | Unit Manager |
Crew | David Ebner | Digital Effects Supervisor |
Sound | Gary A. Hecker | Foley Artist |
Art | Daren Dochterman | Production Illustrator |
Crew | Joey Anaya | Stunts |
Crew | Mickey Giacomazzi | Stunts |
Lighting | Stephen Johnstone | Rigging Gaffer |
Visual Effects | Kimberly Adams | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Julia Frey | Visual Effects Producer |
Crew | David Oliver | Stand In |
Crew | Mark Norby | Stunts |
Costume & Make-Up | Edouard F. Henriques | Makeup Department Head |
Production | Judith Bouley | Additional Casting |
Costume & Make-Up | Dawn Y. Line | Costume Supervisor |
Costume & Make-Up | Anthony Almaraz | Costumer |
Production | Andy Foster | Production Coordinator |
Art | Nick Navarro | Set Designer |
Visual Effects | Nathan McGuinness | Visual Effects Supervisor |
Art | Mark Hitchler | Set Designer |
Visual Effects | Stephanie Hornish | Visual Effects Producer |
Crew | Blondel Aidoo | Executive Visual Effects Producer |
Sound | Richard King | Sound Designer |
Sound | Hamilton Sterling | Sound Effects Editor |
Art | Carlos Benassini | Set Designer |
Art | Gary Deaton | Construction Coordinator |
Art | Doug Harlocker | Property Master |
Art | Gerald Lehtola | Art Department Coordinator |
Art | Manuel Martínez | Set Designer |
Art | Christopher Neely | Leadman |
Sound | Doug Hemphill | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Jeffrey A. Humphreys | Boom Operator |
Sound | Michael W. Mitchell | Sound Effects Editor |
Visual Effects | Mitchell S. Drain | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | Helen Elswit | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Pablo Helman | Visual Effects Supervisor |
Camera | George Billinger III | Camera Operator |
Camera | Martha Susana Ramos | Camera Operator |
Crew | Martha Susana Ramos | Special Effects Assistant |
Camera | Don Reddy | Camera Operator |
Camera | Matthew J. Siegel | Camera Operator |
Production | Kazimierz Suwala | Local Casting |
Editing | Hilda Saffari | Digital Intermediate Producer |
Crew | Russell McEntyre | Transportation Coordinator |
Crew | Maxine Arbarbara | Studio Teachers |
Crew | Judith M. Brown | Studio Teachers |
Directing | Wilma Garscadden-Gahret | Script Supervisor |
Directing | Brenda Lopez | Script Supervisor |
Production | Michael John Meehan | Location Manager |
Crew | Christopher Terrill | Thanks |
Crew | Wayne Stone | Transportation Captain |
Sound | Susan Dawes | ADR Editor |
Camera | Stephen Vaughan | Still Photographer |
Sound | Simon Leadley | Music Editor |
Costume & Make-Up | Jennifer Lewicki | Set Dressing Supervisor |
Sound | John A. Larsen | Supervising ADR Editor |
Costume & Make-Up | Yolanda Toussieng | Hair Department Head |
Camera | Phil Pastuhov | Aerial Director of Photography |
Visual Effects | Shannan Burkley | Matte Painter |
Crew | Kosta Saric | Visual Effects Editor |
Sound | Laura Graham | ADR Editor |
Sound | James Bolt | Additional Sound Re-Recording Mixer |
Lighting | Chris Culliton | Assistant Chief Lighting Technician |
Editing | Martha Pike | Digital Intermediate Editor |
Sound | Derek Casari | ADR Engineer |
Crew | Gabriel De Cunto | Makeup Effects |
Sound | Andrew Bock | Assistant Sound Editor |
Sound | Linda Yeaney | First Assistant Sound Editor |
Crew | Tom Barrett | Visual Effects Editor |
Crew | Robert Alidon | Special Effects Technician |
Visual Effects | Matthew Hackett | CG Animator |
Production | Nicole Hilliard-Forde | Casting Associate |
Crew | Erik Rondell | Stunts |
Costume & Make-Up | Mary C. Lane | Key Costumer |
Sound | Christopher Flick | Foley Supervisor |
Editing | Jack Lewars | Digital Colorist |
Camera | Harry K. Garvin | Steadicam Operator |
Crew | Timothy Michael Cairns | Quality Control Supervisor |
Editing | Tommy Hooper | Digital Color Timer |
Crew | Eric Putz | Telecine Colorist |
Editing | John Lee | First Assistant Editor |
Visual Effects | Brian Cuscino | I/O Supervisor |
Lighting | Oscar Gomez | Rigging Grip |
Camera | Robert Hill | First Assistant Camera |
Camera | Andrew Stroud | Focus Puller |
Art | James Arrigo | Construction Foreman |
Art | Anthony Gaudio | Standby Painter |
Camera | Chris Centrella | Key Grip |
Costume & Make-Up | Edith I. Amezcua | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Marcelina Barraza | Seamstress |
Costume & Make-Up | Javier Arrieta | Set Costumer |
Art | Giovanni Bianchini | Set Dresser |
Crew | Steve Auvenshine | Armorer |
Crew | Orlando Chongo | Craft Service |
Crew | Tom Gilhooley | Driver |
Crew | Sal Alvarez | Loader |
Crew | Sassica Francis-Bruce | Post Production Assistant |
Crew | Larry Hoki | Projection |
Crew | Bobby Mara | Propmaker |
Crew | Jay Cooper | Sequence Supervisor |
Crew | Heather Anderson | Set Production Assistant |
Crew | Brian Gee | Technical Supervisor |
Crew | Sandy O'Neill | Unit Publicist |
Crew | Adam Barth | Video Assist Operator |
Directing | Dani Morrow | Layout |
Lighting | Rick Maddux | Best Boy Electric |
Lighting | Willie E. Dawkins | Electrician |
Lighting | David Lee | Gaffer |
Lighting | Michael Sean Foley | Lighting Artist |
Lighting | Derick Pritchard | Lighting Technician |
Production | Jen Hutchinson | Production Accountant |
Production | Derek Jan Vermaas | Production Office Coordinator |
Production | Brice Criswell | Researcher |
Visual Effects | Christopher Bonnstetter | 3D Supervisor |
Art | David Russell | Storyboard Artist |
Crew | Quincy Perkins | Translator |
Crew | Jeremy Fry | Stunts |
Directing | David M. Bernstein | Second Assistant Director |
Crew | Troy Gilbert | Stunts |
Visual Effects | Yuichiro Yamashita | CG Animator |
Crew | Ivor Shier | Pilot |
Camera | James D. Wickman | Dolly Grip |
Editing | Gary Burritt | Negative Cutter |
Costume & Make-Up | Julia Gombert | Ager/Dyer |
Production | Louis Elman | ADR Voice Casting |
Sound | Nancy Parker | Foley |
Art | Richard F. Anderson | Assistant Property Master |
Camera | Brian Rosso | Dolly Grip |
Camera | Raúl Cortés | Grip |
Costume & Make-Up | Rosa Isela Atondo | Tailor |
Crew | Jesus Chavez | Animal Wrangler |
Crew | Rick Hicks | Marine Coordinator |
Production | Daniel A. Mondschain | Assistant Production Coordinator |
Visual Effects | Michael Hemschoot | Lead Animator |
Visual Effects | Talmage Watson | Matchmove Supervisor |
Crew | Tad Griffith | Stunts |
Crew | Joaquin Cervera | Second Unit |
Lighting | Jeff Kluttz | Key Rigging Grip |
Visual Effects | Paul Vega | Visual Effects Assistant Editor |
Art | Jane Fitts | Graphic Designer |
Directing | Michelene Mundo | Assistant Director |
Production | Christopher Ciketic | Assistant Accountant |
Production | Marisa Clayton | Post Production Coordinator |
Costume & Make-Up | Erin Henriques | Makeup Artist |
Camera | Michael James Fahey | Best Boy Grip |
Directing | Steven F. Beaupre | Second Second Assistant Director |
Art | Gabriel Pérez | Construction Buyer |
Art | Liza Rudolph | Property Buyer |
Art | Sandra O'Toole | Textile Artist |
Sound | Robbie Ashhurst | ADR Recordist |
Visual Effects | Jessica O'Keefe | Visual Effects Production Assistant |
Camera | Michaele Shapiro | Additional Second Assistant Camera |
Camera | Mike Cahoon | Assistant Camera |
Camera | Sergio Berry | Camera Trainee |
Camera | Paul Gonsoulin | Second Assistant Camera |
Editing | Anna Josenhans | Assistant Editor |
Editing | Kent Pritchett | Colorist |
Visual Effects | Robert Bourgeault | CG Artist |
Visual Effects | Jeff Doran | Compositing Supervisor |
Production | Claudio Bautista | Extras Casting Assistant |
Production | Lucy Amador | First Assistant Accountant |
Production | David Travis Grieb | Production Driver |
Production | Kimberly Cooper | Production Executive |
Production | Mimi Munson | Researcher |
Visual Effects | Daniel Becerra | Rotoscoping Artist |
Production | Tom Chung | Second Assistant Accountant |
Production | Matthew Humphreys | Accounting Clerk Assistant |