კარატისტი ბიჭუნა 2 (1986)
სათავგადასავლოდრამამძაფრსიუჟეტიანიმელოდრამასაოჯახო
კარატეს მასწავლებელი მიაგი ტოვებს ლოს-ანჯელესს და მიემგზავრება ოკინავაში, რათა იცხოვროს მომაკვდავ მამასთან. დანიელი მას თან ახლავს მოგზაურობაში. იქ მიაგი ხვდება თავის ძველ მტერს, დანიელი კი ახალს აკეთებს...
დირექტორი: John G. Avildsen
Ralph Macchio Daniel LaRusso |
|
Pat Morita Mr. Miyagi |
|
Danny Kamekona Sato Toguchi |
|
Nobu McCarthy Yukie |
|
Yuji Okumoto Chozen Toguchi |
|
Tamlyn Tomita Kumiko |
|
Martin Kove John Kreese |
|
William Zabka Johnny Lawrence |
|
Chad McQueen Dutch |
|
Tony O'Dell Jimmy |
|
Ron Thomas Bobby Brown |
|
Rob Garrison Tommy |
|
Pat E. Johnson Referee |
|
Bruce Malmuth Announcer |
|
Eddie Smith Bystander |
|
Garth Johnson Autograph Fan |
|
Brett Johnson Autograph Fan |
|
Will Hunt Postman |
|
Evan James Malmuth Cab Driver |
|
Lee Arnone Stewardess |
|
Joey Miyashima Toshio |
|
Raymond Ma Cab Driver in Okinawa |
|
George O'Hanlon Jr. Soldier |
|
Charlie Tanimoto Miyagi's Father |
|
Tsuruko Ohye Village Woman |
|
Arsenio "Sonny" Trinidad Ichiro |
|
Marc Hayashi Taro |
|
Robert Fernandez Watchman |
|
Natalie N. Hashimoto Kumiko's Street Friend |
|
Diana Mar Girl in Video Store |
|
BD Wong Boy on Street |
|
Clarence Gilyard Jr. G.I. #1 |
|
Michael Morgan G.I. #2 |
|
Jack Eiseman G.I. #3 |
|
Jeffrey Rogers G.I. #4 |
|
Aaron Seville G.I. #5 |
|
Wes Chong Sato's Houseman |
|
Traci Toguchi Girl Bell Ringer |
|
Joey Banks Okinawa Martial Arts Class Student (uncredited) |
|
Antonia Franceschi The Dancer on the Television Set (uncredited) |
|
Chris Tashima The Rockabilly Club Dancer (uncredited) |
|
Sarah Kendall Stewardess #2 |
|
Ron Pohnel Military Student (uncredited) |
Writing | Robert Mark Kamen | Writer |
Production | Jerry Weintraub | Producer |
Crew | Bill M. Ryusaki | Stunts |
Editing | Jane Kurson | Editor |
Sound | Stephen A. Hope | Music Editor |
Art | William James Teegarden | Set Designer |
Sound | Bill Conti | Original Music Composer |
Sound | Bob Cornett | Sound Editor |
Costume & Make-Up | Cheri Ruff | Key Hair Stylist |
Costume & Make-Up | Mary Malin | Costume Designer |
Crew | Paul H. Haines Jr. | Special Effects |
Sound | William Randall | Sound Mixer |
Camera | James Crabe | Director of Photography |
Directing | John G. Avildsen | Director |
Editing | John G. Avildsen | Editor |
Production | Caro Jones | Casting |
Art | William J. Cassidy | Production Design |
Production | William J. Cassidy | Associate Producer |
Editing | David Garfield | Editor |
Camera | Stephen St. John | Steadicam Operator |
Directing | Clifford C. Coleman | First Assistant Director |
Production | Susan Ekins | Associate Producer |
Sound | Jay Kamen | ADR Editor |
Production | R.J. Louis | Executive Producer |
Lighting | Ross A. Maehl | Chief Lighting Technician |
Crew | Nobuko Miyamoto | Choreographer |
Sound | Doreen A. Dixon | Supervising ADR Editor |
Crew | Pat E. Johnson | Martial Arts Choreographer |
Crew | Paul De Rolf | Choreographer |
Production | Howard Pine | Unit Production Manager |
Art | Sam Gordon | Property Master |
Crew | Louis Schwartzberg | Technical Advisor |
Directing | Marshall Schlom | Script Supervisor |
Crew | Jose De Vega | Choreographer |
Sound | Robert Knudson | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Robert Glass | Sound Re-Recording Mixer |
Art | William F. Matthews | Art Direction |
Sound | Joseph Holsen | Sound Editor |
Editing | Penelope Shaw | Assistant Editor |
Costume & Make-Up | John M. Elliott Jr. | Key Makeup Artist |
Crew | Alan Falco | Transportation Coordinator |
Sound | Michael P. Redbourn | Sound Editor |
Camera | Ralph Nelson Jr. | Still Photographer |
Crew | Lori Lynn Ross | Stunts |
Sound | Blake R. Cornett | Assistant Sound Editor |
Sound | Don Digirolamo | Sound Re-Recording Mixer |
Costume & Make-Up | Jim Kail | Makeup Artist |
Sound | Brooks Arthur | Music Supervisor |
Editing | Karen Kory | Assistant Editor |
Art | Hendrik Wynands | Construction Coordinator |
Sound | Neil Burrow | Sound Editor |
Sound | Jack Eskew | Orchestrator |
Camera | Brad Edmiston | First Assistant Camera |
Art | Lee Poll | Set Decoration |
Crew | Tino Caira | Transportation Captain |
Sound | David Stafford | Boom Operator |
Camera | Alan R. Disler | First Assistant Camera |
Production | Pete Corral | Location Manager |
Crew | Roger Ito | Stunts |
Production | Jeannie Jeha | Production Coordinator |
Art | Danny Wynands | Construction Foreman |
Visual Effects | Dennis Dion | Special Effects Supervisor |
Sound | Richard Friedman | ADR Editor |
Sound | Tom C. McCarthy | Supervising Sound Editor |
Production | Diane Bandolas | Production Accountant |
Art | Mark Hite | Leadman |
Crew | Gary Dion | Special Effects |
Art | Michael Van Dyke | Construction Foreman |
Camera | Craig Denault | Camera Operator |
Sound | Jim Bullock | Foley Editor |
Editing | Reid Burns | Color Timer |
Art | Richard Leon | Props |
Crew | Erik Felix | Stunts |
Art | Glen Cooper | Standby Painter |
Camera | Mario Zavala | Second Assistant Camera |
Directing | Dennis Maguire | Second Assistant Director |
Production | Karen Trudy Rosenfelt | Associate Producer |
Costume & Make-Up | Steve Elsbree | Hairstylist |
Crew | Linda Arvidson | Stunts |
Sound | Martha Burns Holsen | Assistant Sound Editor |
Crew | Randy Sabusawa | Choreographer |
Crew | Peter Benoit | Unit Publicist |
Camera | O.T. Henderson | Dolly Grip |
Directing | Christine Larson | Second Second Assistant Director |
Production | Jan Foreman | Assistant Accountant |
Crew | Mike Hassett | Stunts |
Camera | James M. Sheppherd | Key Grip |
Camera | John Lubin | Best Boy Grip |
Crew | William M. Randall Jr. | Cableman |
Art | Ronnie Wexler | Swing |
Art | Mike Wynands | Construction Foreman |
Crew | Al Wininger | Special Effects |
Crew | Harry Ueshiro | Transportation Coordinator |
Editing | Douglas Brumer | Assistant Editor |
Crew | Zenko Heshiki | Technical Advisor |
Production | Marge Spencer | Extras Casting |