ჩე: ნაწილი 1 (2008)
1956 წ ლათინური ამერიკა ვნებით არის სავსე - სიყვარული და რევოლუცია. ფულგენსიო ბატისტას დიქტატორული რეჟიმის დასამხობად, მეამბოხეების ლიდერი ფიდელ კასტრო აგროვებს ჯარს კუბის სანაპიროზე. ცნობილ რევოლუციურ რაზმს „M-26-7“ უერთდება არგენტინელი კარდიოლოგი ერნესტო გევარა. თავისუფლებისთვის ცხარე ბრძოლაში ის მოიგებს თანამოაზრეების და მალე მთელი კუბელი ხალხის სიყვარულს, რომლებმაც მას ახალი სახელი "ჩე" შეარქვეს, ესპანურად "მეგობარი".
დირექტორი:
Steven Soderbergh
მწერალი:
Peter Buchman
Benicio del Toro Ernesto Che Guevara |
|
Demián Bichir Fidel Castro |
|
Santiago Cabrera Camilo Cienfuegos |
|
Vladimir Cruz Ramiro Valdés Menéndez |
|
Alfredo de Quesada Israel Pardo |
|
Jsu Garcia Jorge Sotus |
|
Kahlil Méndez Leonardo Tamayo Núñez |
|
Elvira Mínguez Celia Sánchez |
|
Andres Munar Joel Iglesias Leyva |
|
Julia Ormond Lisa Howard |
|
Jorge Perugorría Vilo (Juan Vitalo Acuña) |
|
Edgar Ramírez Ciro Redondo García |
|
Victor Rasuk Rogelio Acevedo |
|
Othello Rensoli Pombo (Harry Villegas) |
|
Armando Riesco Benigno (Dariel Alarcón Ramírez) |
|
Catalina Sandino Moreno Aleida March |
|
Roberto Santana Juan Almeida |
|
Norman Santiago Tuma (Carlos Coello) |
|
Rodrigo Santoro Raúl Castro |
|
Unax Ugalde Vaquerito |
|
Ramon Fernandez Hector |
|
Roberto Urbina Guile Pardo |
|
Yul Vazquez Alejandro Ramirez |
|
Oscar Isaac U.N. Interpreter |
|
Pablo Guevara Dinner Guest #1 |
|
Franklin Díaz Dinner Guest #2 |
|
Armando Suárez Cobián Dinner Guest #3 |
|
María Isabel Díaz Lago María Antonia |
|
Mateo Gómez Cuban Diplomat #1 |
|
Jose Caro Esteban |
|
Pedro Adorno Epifanío Díaz |
|
Luis Alfredo Rodríguez Sánchez Rebel Messenger #1 |
|
Marisé Álvarez Vilma Espín |
|
Christian Nieves Oñate Cantinflás |
|
Liddy Paoli Lopez Quike Escalona |
|
Francisco Cabrera Rebel Guide |
|
Pedro Telémaco Eligio Mendoza |
|
Yamil "Milo" Adorno Mario Leal |
|
Miguel Ángel Suárez Army Doctor |
|
Juan Pedro Torriente Pedro Chape |
|
Io Bottoms Make-Up Artist |
|
Manuel Cabral Cuban Man at Bar #1 |
|
Oscar A. Colon Cuban Man at Bar #2 |
|
Sam Robards Tad Szulc |
|
Jay Potter Richard Hottelet |
|
Stephen Mailer Paul Niven |
|
René Lavan Cuban Diplomat #2 |
|
Octavio Gómez Berríos Otto |
|
Blanca Lissette Cruz María |
|
Laura Andújar Laura |
|
Georgina Borri Old Woman #1 |
|
Alejandro Renteria Umberto |
|
Israel Lugo Omar |
|
Bryant Huffman Cuervo |
|
Xavier Morales Esteban's Accomplice |
|
José Luis Gutiérrez Polo |
|
Jon DeVries Sen. Eugene McCarthy |
|
Leslie Lyles Partygoer #1 |
|
Meg Gibson Partygoer #2 |
|
Alex Manette Partygoer #3 |
|
Elvis Nolasco Partygoer #4 |
|
Sheridan Lowell Partygoer #5 |
|
Eugenio Monclova Emilio Cabrera |
|
Jose A. Nieves Dr. Julio Martínez Páez |
|
Luis Gonzaga Hernandez Lalo Sardiñas |
|
Joksan Ramos Raúl Chibás |
|
Javier Ortiz Felipe Pazos |
|
Luis Rosario Rebel Luis |
|
Osmin Hernandez Gustavo |
|
Julio Cesar Morales Jesús |
|
Leonardo Castro Sitiriche Army Medic |
|
Oscar De La Fe Colon Bazooka Guy #1 |
|
Luis Arriaga Bazooka Guy #2 |
|
Monique Gabriela Curnen Secretary |
|
P.J. Benjamin Captain Stanton |
|
Al Espinosa Angry Demonstrator #1 |
|
Ana Maria Andricain Angry Demonstrator #2 |
|
Michael Countryman U.S. Ambassador Stevenson |
|
Jorge Armando Enrique Acevedo |
|
Aris Mejias Carmen |
|
Carlitos Ruiz Ruiz Ventriloquist (Albertico) |
|
Victoria Espinosa Old Woman #2 |
|
Joe Urla Nicaragua Ambassador |
|
Diego Arria Venezuela Ambassador |
|
Omar Rodríguez Panama Ambassador |
|
Eduardo Cortés Sánchez Mosquera |
|
Joaquín Méndez Faustino Pérez |
|
Pablo Venegas Colón René Ramos Latour |
|
Jerry Nelson Soto Nico Torres |
|
José Brocco Ovidio Díaz Rodríguez |
|
Juan Carlos Arvelo Rolando Cubela |
|
Yamil Collazo Enrique Oltuski |
|
Roy Sánchez-Vahamondes Faure Chomón |
|
Alejandro Carpio Eloy Gutiérrez Menoyo |
|
Andres Santiago Bravo Hermes Peña Torres |
|
Aurelio Lima Victor Bordón Machado |
|
Alba Caraballo Aleida's Friend |
|
Doel Alicea Oltuski's Messenger |
|
Rafa Alvarez Lieutenant Pérez Valencia |
|
José Cotté Dr. Fernández Mell |
|
Naya Tanya Rivera Woman in Crowd |
|
Néstor Rodulfo Miguel (Manuel Hernández Osorio) |
|
Luis Alberto García Colonel Joaquín Casillas Lumpuy |
|
Teófilo Torres Colonel Hernández |
|
Ernesto Ruiz Faxas Fernández Suero |
|
Ricardo Álvarez Antonio Jiménez |
|
Miguel Rodarte Man with Sledgehammer |
|
Rafael Simón Rebel Messenger #2 |
|
Bruno Bichir Colonel Rojas |
|
Gerardo Albarrán Police Officer |
|
Guillermo Ríos Comandante Gómez Calderón |
|
Victor Angulo Villacis Red Cross Worker |
|
Fernando Gutiérrez Vargas Aide to Hernández |
|
Ramiro Garza Balboa Man Greeting Che |
|
Carmen Mahiques Cook at Cuban Embassy |
|
Euriamis Losada Carlos |
|
Jorge Alberti Soldier Hector (uncredited) |
|
Fernando Arroyo Soldier (uncredited) |
|
Javier Bellido Cintrón Soldier Jose (uncredited) |
|
Lou D'Amato U.N. Delegate (uncredited) |
|
Ramiro 'Ramir' Delgado Ruiz Wounded Rebel (uncredited) |
|
Dave Dyshuk Press Photogropher (uncredited) |
|
Jonathan Fret Aleida's Companion (uncredited) |
|
Brian Hopson U.N. Delegate (uncredited) |
|
Rebecca Merle Protestor at United Nations (uncredited) |
|
Jean Pierre Prats Soldier (uncredited) |
|
Alexandra Tejeda Rieloff U.N. Protester (uncredited) |
|
Ektor Rivera Batista Soldier (uncredited) |
|
Kent Sladyk Romanian Diplomat at U.N. (uncredited) |
|
Susie Stewart Rubio Protester (uncredited) |
|
Guillermo Valedón David Salvador (uncredited) |
|
Gerardo José Vega Cuban Rebel (uncredited) |
|
Tania Vega Juan Carlos Esteves's Daughter (uncredited) |
Sound | Mark A. Mangini | Sound Effects Editor |
Sound | Mark A. Mangini | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Manuel Corrales | Foley Artist |
Sound | Alberto Iglesias | Original Music Composer |
Art | Antxón Gómez | Production Design |
Costume & Make-Up | Bina Daigeler | Costume Design |
Production | Benicio del Toro | Producer |
Directing | Steven Soderbergh | Director |
Camera | Steven Soderbergh | Director of Photography |
Production | Philip Messina | Production Designer |
Production | Mary Vernieu | Casting |
Production | Celia D. Costas | Production Manager |
Production | Celia D. Costas | Line Producer |
Editing | Matt Absher | Assistant Editor |
Crew | Manny Siverio | Stunt Coordinator |
Writing | Peter Buchman | Screenplay |
Production | Eva Leira | Casting |
Directing | Joseph P. Reidy | First Assistant Director |
Production | Anna Roth | Production Manager |
Production | Anna Roth | Line Producer |
Production | Vincent Maraval | Executive Producer |
Costume & Make-Up | Katherine James | Makeup Department Head |
Costume & Make-Up | Stephan Dupuis | Makeup Artist |
Art | Pilar Revuelta | Set Decoration |
Production | Álvaro Augustin | Executive Producer |
Production | Elena Manrique | Production Manager |
Production | Belén Atienza | Executive Producer |
Production | Carla Hool | Casting Director |
Art | Roberto Bonelli | Set Designer |
Production | Laura Bickford | Producer |
Costume & Make-Up | Raúl Esquivel | Makeup Artist |
Sound | Lucía Loiseau | Assistant Sound Editor |
Production | Brahim Chioua | Executive Producer |
Sound | Alicia Stevenson | Foley Artist |
Editing | David Kirchner | Associate Editor |
Art | Charlie Bonilla | Construction Foreman |
Costume & Make-Up | Gladyris Silva | Costume Supervisor |
Sound | Mark DeSimone | ADR Mixer |
Sound | Gabriel Gutiérrez | Supervising Sound Editor |
Production | Gregory Jacobs | Executive Producer |
Directing | Gregory Jacobs | First Assistant Director |
Sound | Craig Kyllonen | ADR Recordist |
Production | Pilar Benito | Producer |
Production | Philip Elway | Executive Producer |
Art | Laia Colet | Art Direction |
Production | Patricia Alonso | Casting Director |
Editing | Pablo Zumárraga | Editor |
Sound | Paul Tirone | ADR Recordist |
Production | J.C. Cantu | Casting |
Production | J.C. Cantu | Casting Associate |
Production | Rodrigo Bellott | Casting |
Costume & Make-Up | Glenn Gregory Krah | Set Costumer |
Editing | Tim Stipan | Digital Intermediate Colorist |
Production | Álvaro Longoria | Executive Producer |
Crew | G. A. Aguilar | Stunt Coordinator |
Editing | Barbara Jean Kearney | Digital Intermediate Producer |
Writing | Che Guevara | Author |
Production | Silvana Paternostro | Producer |
Production | Frederic W. Brost | Executive Producer |
Production | Cristina Zumárraga | Production Manager |
Production | Cristina Zumárraga | Line Producer |
Art | María Clara Notari | Supervising Art Director |
Directing | Coraly Santaliz | Script Supervisor |
Crew | Jordi Casares | Stunt Coordinator |
Art | Alisarine Ducolomb | Art Department Coordinator |
Directing | Yvette Gurza | Second Assistant Director |
Costume & Make-Up | Antonio Garfias | Makeup Artist |
Production | Karla Bukantz | Production Coordinator |
Sound | Eduardo Valverde | Boom Operator |
Costume & Make-Up | Guadalupe Ramírez | Assistant Hairstylist |
Art | Wilhem Perez | Painter |
Crew | Stuart Auld | Scenic Artist |
Art | Luis López-Baquero | Draughtsman |
Camera | Juan Pablo Ojeda | Assistant Camera |
Art | Tommy Allen | Property Master |
Costume & Make-Up | Ana López-Puigcerver | Key Makeup Artist |
Art | Roxana Chapela | Construction Coordinator |
Art | Juan Manuel de la Fuente | Greensman |
Art | Carlos Gamboa | Set Designer |
Art | Juan Guallini Indij | Greensman |
Art | Andrew Petrotta | Property Master |
Crew | Kevin Hannigan | Special Effects Coordinator |
Crew | Jesus G. Duran | Special Effects Coordinator |
Visual Effects | Úrsula García | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Rafa Solórzano | Visual Effects Supervisor |
Production | Ed Arenas | Casting |
Crew | Shane Greedy | Transportation Coordinator |
Crew | Luis A. Jurado | Transportation Captain |
Crew | Josiuan Rojas | Transportation Coordinator |
Sound | Mike Chock | Sound Editor |
Sound | Diego Martinez Rodriguez | Sound Editor |
Sound | Diego Martinez Rodriguez | Dialogue Editor |
Sound | Antonio Betancourt | Sound mixer |
Sound | Larry Blake | Supervising Sound Editor |
Sound | Larry Blake | Sound Re-Recording Mixer |
Production | Larry Blake | Post Producer |
Editing | Lee Wimer | Color Timer |
Costume & Make-Up | Anette Czagany | Key Costumer |
Costume & Make-Up | Gail Rowell-Ryan | Hairstylist |
Production | Toni Novella | Production Supervisor |
Production | Fernando Uriegas | Location Manager |
Camera | K.C. Bailey | Still Photographer |
Lighting | Emanuel Carrión | Electrician |
Camera | Carlos Zayas | Epk Camera Operator |
Camera | Laura Magruder | Still Photographer |
Lighting | Leslie Colombani | Gaffer |
Costume & Make-Up | Ali Lammari | Set Costumer |
Editing | Jimmy Fusil | Digital Intermediate Producer |
Camera | Francisco Román | Grip |
Costume & Make-Up | Barbara Cantu | Key Hair Stylist |
Costume & Make-Up | Gloria Pasqua Casny | Hair Department Head |
Costume & Make-Up | Tere Chávez | Key Hair Stylist |
Costume & Make-Up | Angel De Angelis | Key Hair Stylist |
Costume & Make-Up | Belén López-Puigcerver | Key Hair Stylist |
Costume & Make-Up | Naomi Donne | Key Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Raúl Sarmiento | Key Makeup Artist |
Production | Robin Le Chanu | Production Manager |
Art | Ezra Buenrostro | Assistant Art Director |
Art | Lizzie Cuello Gebetsberger | Assistant Art Director |
Sound | Óscar Barros | Dialogue Editor |
Sound | Martín García Blaya | Dialogue Editor |
Camera | Gary Jay | Camera Operator |
Lighting | Gene Engels | Gaffer |
Crew | Rodrigo Amoroz | Picture Car Coordinator |
Production | Sofia Tirado | Location Manager |
Crew | Spooky Stevens | Unit Publicist |
Crew | Pablo Guevara | Dialect Coach |
Editing | Nat Jencks | First Assistant Editor |
Sound | Mark Appleby | ADR Mixer |
Editing | Corey Bayes | Assistant Editor |
Sound | Iñaki Sánchez-Elvira | Foley Editor |
Camera | Steven Meizler | First Assistant "A" Camera |
Costume & Make-Up | Ana Cuerda | Costume Supervisor |
Production | Jorge Guerrero | Extras Casting |
Art | Armando Patiño | Graphic Designer |
Sound | Beauxregard Neylon | ADR Mixer |
Crew | David Fencl | Armorer |
Lighting | Jesus 'Moroco' Gonzalez | Best Boy Electric |
Crew | Sonya Lunsford | Production Controller |
Sound | Billy Theriot | Assistant Sound Editor |
Crew | Michael Panevics | Armorer |
Production | Carlos 'Buho' Tames | Production Supervisor |
Camera | Angel Pastrana | Key Grip |
Crew | Chuck Rousseau | Armorer |
Production | Zack Stoff | Research Assistant |
Art | Fernando Carrión | Art Department Assistant |
Lighting | Santiago 'Chago' Benet | Electrician |
Sound | Luis Antonio Landrau | Boom Operator |
Crew | José R. Varona | Set Medic |
Sound | Nick Foley | ADR Mixer |
Directing | David M. Bernstein | Second Assistant Director |
Art | Marsi Caraballo | Graphic Designer |
Production | Eric M. Vega | Production Coordinator |
Costume & Make-Up | Loida E. Jeannot | Hairstylist |
Camera | Weston Scott Higgins | Camera Operator |
Sound | Sheyla Pool | ADR Recordist |
Camera | George Patsos | Key Grip |
Costume & Make-Up | Milagros Núnez | Hairstylist |
Camera | Francisco "Paco" Cordero | Grip |
Costume & Make-Up | Susan Bakula | Tailor |
Production | Rodrigo Urbano | Casting Associate |
Crew | Aarón I. Campos | Set Production Assistant |
Costume & Make-Up | Pepo Ruiz Dorado | Ager/Dyer |
Costume & Make-Up | Isaac Lanado Chavira | Makeup Artist |
Lighting | José 'Junior' Alvarado | Electrician |
Camera | Naomi Villanueva-Brunner | Second Assistant "A" Camera |
Art | Raquel Medina Rampolla | Art Department Assistant |
Visual Effects | Jesse Morrow | VFX Artist |
Editing | Jesse Morrow | Online Editor |
Camera | Sergio Delgado | First Assistant "B" Camera |
Costume & Make-Up | Marielena Ramirez | Makeup Artist |
Camera | Frank Norris | Camera Trainee |
Art | Carlos 'Carly' Antunez | Set Dresser |
Production | Francisco Veyro | Extras Casting |
Camera | Marcos Pesquera | Grip |
Directing | Jody Spilkoman | Second Assistant Director |
Production | Martin Marquet | Publicist |
Camera | Abner Medina | Second Assistant "B" Camera |
Editing | Michael P. Whipple | Digital Intermediate |
Costume & Make-Up | Frances Valley | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Lucy Ortiz Melendez | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Heidi Remigio Colón | Hairstylist |
Art | Enid Soto-Mendez | Draughtsman |
Art | Lizz Díaz | Art Department Assistant |
Art | Eddie Antúnez | Set Dresser |
Costume & Make-Up | Diana Roldos Ramos | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Angel A. Rivera | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Luis David Esquivel | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Ofelia Gutiérrez | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Geraldine Lee | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Rochelle Uribe | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Wilissa G. Ruiz Domínguez | Assistant Hairstylist |
Costume & Make-Up | Dorcas Vázquez | Assistant Hairstylist |
Costume & Make-Up | Emilio Cortés | Assistant Hairstylist |
Costume & Make-Up | Paulina Selene Rodríguez | Assistant Hairstylist |
Costume & Make-Up | Verónica Tannos | Assistant Hairstylist |
Costume & Make-Up | Mariela Aviles Chirino | Assistant Hairstylist |
Costume & Make-Up | Rocio Nogueron | Assistant Hairstylist |
Art | Carlos Omar Fonseca | Art Department Assistant |
Art | Raquel Medina | Art Department Coordinator |
Lighting | Raymond Orraca | Best Boy Electric |
Camera | Victor Cruz | Best Boy Grip |
Camera | Roxanna Santiago | Camera Trainee |
Camera | Alan Feshold | Grip |
Camera | Cesar R. Solis | Second Assistant Camera |
Costume & Make-Up | Edgar Molinos | Costumer |
Camera | Dan Knight | Epk Director |
Production | Nacha Zurinaga | Travel Coordinator |
Production | Ricardo Padula | Casting Associate |
Art | Magali Sagarra | Leadman |
Art | Luis E. Maldonado | Set Dresser |
Art | Daniela Tapia Moral | Set Dresser |
Sound | Tim Atkins | ADR Recordist |
Sound | Hugo Jeffreys | ADR Recordist |
Sound | Hiraldo Pino | Boom Operator |
Crew | Sergio Garcia Abad | CG Supervisor |
Visual Effects | Ignacio Luis de Redin | 3D Artist |
Editing | Kirsten Stoffa | Assistant Editor |
Crew | Antonio Luis Santiago | Animal Wrangler |
Production | Jason Hinkel | First Assistant Accountant |
Production | Gemma Rawsthorne | Production Accountant |
Production | Ignacio Barsottelli | Researcher |