Babylon A.D.

Babylon A.D. (2008)

მძაფრსიუჟეტიანისათავგადასავლოფანტასტიკატრილერი

დირექტორი: Mathieu Kassovitz
მწერლები: Mathieu Kassovitz, Éric Besnard.

გამოსვლის თარიღი: 2008-08-20
სტატუსი: Released
ხანგრძლივობა: 101 წუთი / 1:41
ბიუჯეტი: $70,000,000
შემოსავალი: $72,108,608
მწარმოებლი კომპანიები : Babylon, MNP Entreprise, StudioCanal, Babylon Films Limited, M6 Films, M6, CinéCinéma, Canal+
მწარმოებლი ქვეყნები: France, United Kingdom

IMDB

http://www.babylonadmovie.com/


როლებში

Vin Diesel
Toorop
Michelle Yeoh
Schwester Rebecca
Mélanie Thierry
Aurora
Lambert Wilson
Darquandier
Charlotte Rampling
Hohepriesterin
Gérard Depardieu
Gorsky
Mark Strong
Finn
Jérôme Le Banner
Killa
Joel Kirby
Dr. Newton
Souleymane Dicko
Jamal
Radek Brůna
Karl
David Belle
Kid with Tattoos
Jan Unger
Fight Promoter
Abraham Belaga
Assistant to High Priestess
David Gasman
Neolite Researcher
Gary Cowan
Neolite Executive
Lemmy Constantine
Neolite Marketing Executive
Pete Thias
Neolite MIB
Curtis Matthew
Submarine Captain

ჯგუფი

Camera Thierry Arbogast Director of Photography
Writing Mathieu Kassovitz Screenplay
Directing Mathieu Kassovitz Director
Sound Hans Zimmer Music Consultant
Production Jina Jay Casting
Crew Kenny Bates Stunt Coordinator
Costume & Make-Up Jeremy Woodhead Hair Designer
Costume & Make-Up Jeremy Woodhead Makeup Designer
Art Jindřich Kočí Art Direction
Costume & Make-Up Erwin H. Kupitz Wigmaker
Production Alain Goldman Producer
Art Olivier Raoux Art Direction
Art Sonja Klaus Set Decoration
Art Robert Cowper Art Direction
Art John King Supervising Art Director
Sound Nicolas Becker Sound Designer
Sound Nicolas Becker Foley Artist
Art Karen Wakefield Art Direction
Costume & Make-Up Chattoune Costume Design
Production Nancy Bishop Casting
Costume & Make-Up Lesley Smith Makeup & Hair
Sound Lucien Balibar Sound Mixer
Sound David Lucarelli ADR Recordist
Production Benoît Jaubert Producer
Editing Benjamin Weill Editor
Art Paul Cross Production Design
Writing Éric Besnard Screenplay
Writing Maurice G. Dantec Novel
Sound Atli Örvarsson Music
Production Marc Vade Production Supervisor
Crew David Belle Choreographer
Directing Philip A. Patterson First Assistant Director
Costume & Make-Up Christien Tinsley Key Makeup Artist
Art Ben Munro Standby Art Director
Production Paul Sarony Production Manager
Camera François Daignault Camera Operator
Camera Martin Grosup Camera Operator
Crew Bob Brown Stunt Coordinator
Art Miroslav Čáslavka Assistant Property Master
Production Reinert Kiil Researcher
Visual Effects Pierre Buffin Visual Effects Supervisor
Art Stanislas Reydellet Assistant Art Director
Production Gigi Akoka Casting
Sound Del Spiva Music Editor
Costume & Make-Up Ivo Strangmüller Assistant Hairstylist
Camera Simon Werry Helicopter Camera
Camera Simon Werry Aerial Camera
Art Paul Catling Concept Artist
Crew Nicolas Chevallier Sequence Supervisor
Camera Guy Ferrandis Still Photographer
Sound Marc Parazon Boom Operator
Art Thomas Brown Draughtsman
Visual Effects Stephane Ceretti Visual Effects Supervisor
Art Milena Koubková Art Direction
Art Milena Koubková Assistant Art Director
Art Claudio Campana Art Direction
Art Ora Ito Art Direction
Art Peter James Art Direction
Art Laure Lepelley-Monbillard Art Direction
Art Stephen Wong Art Direction
Art Francesca Cross Set Decoration
Art Michel Pagès Set Decoration
Costume & Make-Up Sylvie Ong Costume Supervisor
Crew Miroslav Miclík Special Effects Technician
Editing Sébastien de Sainte Croix Assistant Editor
Directing Paula Casarin Script Supervisor
Production Michaela Flenerová Production Manager
Sound Tomáš Bělohradský Sound Mixer
Production Eve Swannell Production Coordinator
Crew Jiří Husák Transportation Coordinator
Sound John Rodda Sound Mixer
Sound Gréggory Poncelet Sound Recordist
Sound Anne Delacour ADR Editor
Visual Effects Aurelia Abate Visual Effects Producer
Crew Sébastien Drouin Sequence Supervisor
Art Katerina van Gemundova Art Department Coordinator
Art Jan Kodera Property Master
Costume & Make-Up Lucía Bretones-Méndez Key Makeup Artist
Production Marc Olla Production Manager
Art Sophie Couderc Property Master
Art Arthur Wicks Property Master
Art Zuzana Cizmarova Set Designer
Sound Pascal Armant Sound Recordist
Sound Ken Yasumoto Supervising Sound Editor
Sound Ken Yasumoto Sound Re-Recording Mixer
Sound François-Joseph Hors Sound Re-Recording Mixer
Sound Selim Azzazi Sound Effects Editor
Editing Stéphanie Pedelacq First Assistant Editor
Crew Stéphanie Pedelacq Visual Effects Editor
Visual Effects Thomas Duval Visual Effects Supervisor
Camera Kenneth Svedlund Camera Operator
Camera Mark Rimmer Steadicam Operator
Camera Roland Savoye Underwater Director of Photography
Lighting Nils-Erik Järvi Gaffer
Lighting Kriz David Gaffer
Editing Stephanie Broussaud Digital Intermediate Editor
Production Jaroslav Vaculík Location Manager
Production David Koranda Location Manager
Camera Adam Dale Aerial Director of Photography
Crew Pacini Kevin Visual Effects Editor
Visual Effects Pavel Sagner Special Effects Supervisor
Costume & Make-Up Laura Schiavo Makeup & Hair
Crew David Gourmaud Visual Effects Editor
Lighting Rolf Carlbom Electrician
Sound Derek Casari ADR Engineer
Costume & Make-Up Guillaume Castagné Special Effects Makeup Artist
Sound Capucine Courau Assistant Sound Editor
Costume & Make-Up Paul de Fisser Hairdresser
Editing Walter Mauriot Additional Editor
Visual Effects Georges Demétrau Special Effects Supervisor
Visual Effects Edouard Valton Visual Effects Production Manager
Camera Michal Houzvicka Best Boy Grip
Sound Alexandre Hernandez Assistant Sound Editor
Art Antonio Murer Assistant Property Master
Costume & Make-Up Helena Steidlová Assistant Makeup Artist
Art Julian Caldow Conceptual Illustrator
Art Karina Lange Set Dresser
Sound Sébastien Pierre Assistant Sound Designer
Sound Gwennolé Le Borgne Sound Editor
Sound Damien Lazzerini Foley Mixer
Crew Nigel Nixon Special Effects Technician
Costume & Make-Up Barbara Kichi Hairstylist
Directing Charlie Watson First Assistant Director
Sound Pierre Picq Boom Operator
Costume & Make-Up Christophe Oliveira Assistant Makeup Artist
Editing Fabien Pascal Colorist
Costume & Make-Up Lenka Koutková Wardrobe Supervisor
Costume & Make-Up Gabriela Poláková Makeup Artist
Camera Oliver Driscoll Assistant Camera
Camera Martin Maryška Camera Operator
Directing Dušan Vodák First Assistant Director
Directing Kieron Phipps First Assistant Director
Costume & Make-Up Agnès Beziers Costumer
Editing Flora Volpelière Assistant Editor
Sound Oscar Lovnér Boom Operator
Visual Effects Philippe Frère Digital Compositor
Directing Jacqueline Gamard Script Supervisor
Editing Aurélie Laumont Color Timer
Art Karel Stýblo Greensman
Crew Bruce Gordon Prop Maker
Costume & Make-Up Charlotte Arguillère Hairdresser
Directing Nicolas Cambois First Assistant Director
Production Mirka Valova Production Coordinator
Art Gianluca Piola Set Dresser
Editing Nadège Kintzinger Assistant Editor
Costume & Make-Up Frédéric Lainé Special Effects Makeup Artist
Sound François Waledisch Sound Mixer
Production Julien Sabourdin Production Accountant
Crew Antoine Deschamps Sequence Supervisor
Crew Xavier Allard Sequence Supervisor
Sound Ales Pekárek Boom Operator
Art Benoit Godde Conceptual Illustrator
Camera Dave Freeth Libra Head Technician
Crew Melanie Cussac CG Supervisor
Visual Effects Melanie Cussac Visual Effects Production Manager
Crew Marc-Emmanuel Vuaillat Legal Services
Directing Mark Taylor First Assistant Director
Camera Ocki Hansson Grip
Costume & Make-Up Marie-Joséphine Gracia Costumer
Art Lee Oliver Concept Artist
Art David Trojan Draughtsman
Art Alice Linhartová Graphic Designer
Art Petr Marousek Set Dresser
Camera Jan Prokeš Second Assistant "B" Camera
Costume & Make-Up Kateřina Polanská Wardrobe Assistant
Art Jaroslav Rericha Draughtsman
Crew Pavel Policar Special Effects Technician
Costume & Make-Up Martin Slaboch Costumer
Crew Philippe Palmieri Sequence Supervisor
Art Federico Vianelli Set Dresser
Crew Mathilde Tollec Sequence Supervisor
Art Andrew Tapper Graphic Designer
Art Richard Usher Art Department Assistant
Art Giles Asbury Storyboard Artist
Camera Karl Grahm Grip
Production Élizabeth Boorn Production Coordinator
Visual Effects Fredrik Monteil Digital Compositor
Costume & Make-Up Stephanie A. Fowler Assistant Makeup Artist
Costume & Make-Up Olivia Lequimener Hairdresser
Costume & Make-Up Radek Petr Assistant Hairstylist
Costume & Make-Up Ljuba Rezinckova Wardrobe Assistant
Visual Effects Trevor Neighbour Special Effects Supervisor
Art Tom Kan Title Designer
Directing Jan Menšík First Assistant Director
Production Marketa Magerova Production Assistant
Art Jan Sotola Art Department Assistant
Crew Yann De Cadoudal Sequence Supervisor
Costume & Make-Up Veronika Lišková Assistant Makeup Artist
Art Alain Delgrange Set Dresser
Camera Martin Carda Assistant Camera
Visual Effects Nicolas Rigaud Digital Compositor
Crew Petr Lukavec Special Effects Technician
Sound Igor Pokorný Sound Mixer
Editing Anne-Laure Viaud Assistant Editor
Camera Mattias Färnstrand Clapper Loader
Camera Eric Nylen Clapper Loader
Lighting Martin Juhasz Electrician
Camera Christian Abomnes First Assistant "A" Camera
Camera Pierre Mazard Focus Puller
Costume & Make-Up Lise Gaillaguet Assistant Makeup Artist
Costume & Make-Up Laetitia Ollivaud Assistant Makeup Artist
Costume & Make-Up Mélanie Gerbeau-Lainé Special Effects Makeup Artist
Costume & Make-Up Yasmina Nsaibia Assistant Costume Designer
Costume & Make-Up Alice Cortes Kheilova Costume Assistant
Costume & Make-Up Christine Marot Costume Assistant
Costume & Make-Up Sylvia Vanicková Costume Assistant
Costume & Make-Up Klara Kobosva Costume Assistant
Costume & Make-Up Didier Despin Costumer
Costume & Make-Up Ferenc Fulmer Costumer
Costume & Make-Up Petra Novotná Costumer
Costume & Make-Up Patricie Stastna Wardrobe Assistant
Costume & Make-Up Patricie Palmer Wardrobe Assistant
Crew Sam Lorimer Carpenter
Art Farid Kermici Concept Artist
Art Gert Stevens Conceptual Illustrator
Art George Simons Graphic Designer
Art David Gospodarczyk Props
Visual Effects Nicolas Schneider CG Artist
Visual Effects Erwan Boucher Digital Compositor
Visual Effects Lionel Dumesnil Digital Compositor
Visual Effects Christophe Richard Digital Compositor
Crew Aurelien Faure Sequence Supervisor
Crew David Lebrun Sequence Supervisor
Crew Christophe Moreau Sequence Supervisor
Crew Eddy Moussa Sequence Supervisor
Crew Jeff d'Izarny Sequence Supervisor
Visual Effects Alexandra Added Visual Effects Coordinator
Visual Effects Beatrice Ronte-Cassard Visual Effects Coordinator
Visual Effects Julie Verweij Visual Effects Coordinator
Visual Effects Diego Marquina Visual Effects Supervisor
Editing Fanny Ficheux Assistant Editor
Editing Nadine Makris Assistant Editor
Editing Jimmy Christophe Color Timer
Sound Jerome Hadey Music Supervisor
Crew Karel Brossinger Special Effects Technician
Crew Dominik Janda Special Effects Technician
Crew Matt Veale Special Effects Technician
Crew Tomas Brosinger Special Effects Technician
Crew James Ferguson Special Effects Technician
Crew Claus Nørregård Special Effects Technician
Sound Jimmy Shuman ADR Supervisor
Sound St. Clair Davis Boom Operator
Crew Marek Bocek Armorer
Crew Peggy Hall Dialogue Coach
Crew Cedric Monnerie Legal Services
Crew Myriam Rak Legal Services
Production Josef Persson Production Assistant
Production Filip L. Firlej Production Coordinator
Production Mia Englin Production Coordinator

მსგავსი ფილმები