შერკინება (1995)
მძაფრსიუჟეტიანიკრიმინალურიდრამა
პროფესიონალი ქურდი მაკკოლი გამანადგურებელ ჯგუფს ლიდერობს ლოს-ანჯელესის სხვადასხვა ძარცვებში, ამასობაში დეტექტივი ჰანნა მას დასაჭერად დასდევს.
დირექტორი: Michael Mann
Robert De Niro Neil McCauley |
|
Al Pacino Lt. Vincent Hanna |
|
Val Kilmer Chris Shiherlis |
|
Jon Voight Nate |
|
Tom Sizemore Michael Cheritto |
|
Diane Venora Justine Hanna |
|
Amy Brenneman Eady |
|
Ashley Judd Charlene Shiherlis |
|
Mykelti Williamson Sergeant Drucker |
|
Wes Studi Detective Casals |
|
Ted Levine Bosko |
|
Dennis Haysbert Donald Breedan |
|
William Fichtner Roger Van Zant |
|
Natalie Portman Lauren Gustafson |
|
Tom Noonan Kelso |
|
Kevin Gage Waingro |
|
Hank Azaria Alan Marciano |
|
Susan Traylor Elaine Cheritto |
|
Kim Staunton Lillian |
|
Danny Trejo Trejo |
|
Henry Rollins Hugh Benny |
|
Jerry Trimble Schwartz |
|
Martin Ferrero Construction Clerk |
|
Ricky Harris Albert Torena |
|
Tone Loc Richard Torena |
|
Begonya Plaza Anna Trejo |
|
Hazelle Goodman Hooker's Mother |
|
Ray Buktenica Timmons |
|
Jeremy Piven Dr. Bob |
|
Xander Berkeley Ralph |
|
Rick Avery Armored Guard #2 |
|
Brad Baldridge Children's Hospital Doctor |
|
Andrew Camuccio Dominick |
|
Brian Camuccio Dominick |
|
Max Daniels Shooter at Drive-in |
|
Vince Deadrick Jr. Driver at Drive-in |
|
Charles Duke Cop #5 |
|
Thomas Elfmont Desk Clerk Cop |
|
Kenny Endoso Bartender |
|
Kimberly Flynn Casals' Date |
|
Steven Ford Officer Bruce |
|
Farrah Forke Claudia |
|
Hannes Fritsch Miracle Mile Bartender |
|
Amanda Graves Linda Cheritto |
|
Emily Graves Anita Cheritto |
|
Niki Haris Marcia Drucker |
|
Ted Harvey Detective #2 |
|
Patricia Healy Bosko's Date |
|
Paul Herman Sergeant Heinz |
|
Cindy Katz Rachel |
|
Brian Libby Captain Jackson |
|
Bill McIntosh Armored Guard #1 |
|
Dan Martin Harry Dieter |
|
Rick Marzan Basketball Player |
|
Terry Miller Children's Hospital Nurse |
|
Paul Moyer News Anchorman |
|
Daniel O'Haco Detective #1 |
|
Mario Roberts Bank Guard #1 |
|
Phillip Robinson Alphonse |
|
Thomas Rosales Jr. Armored Truck Driver |
|
Rainell Saunders Dead Hooker |
|
Kai Soremekun Prostitute |
|
Rey Verdugo Vegas Cop |
|
Wendy L. Walsh News Anchorwoman |
|
Yvonne Zima Hostage Girl |
|
Monica Lee Bellais Nurse (uncredited) |
|
Peter Blackwell Bar Couple (uncredited) |
|
Trevor Coppola Restaurant Patron (uncredited) |
|
Bud Cort Solenko, Restaurant Manager (uncredited) |
|
Annette Goodman Prostitute (uncredited) |
|
Mick Gould 1st SIS Detective in the Hallway (uncredited) |
|
Mary Kircher Police Woman (uncredited) |
|
David Koseruba Mustached Cop with Capt. Jackson on Roof (uncredited) |
|
Melissa S. Markess Police Woman (uncredited) |
|
Andre McCoy Man at Party (uncredited) |
|
Darren Melton Bookstore Patron (uncredited) |
|
Robert Miranda Cusamano (uncredited) |
|
Kathryn Mullen Doreen Daniel, Diner Patron (uncredited) |
|
Manny Perry Grocery Store Cop (uncredited) |
|
Jimmy N. Roberts Road-blockade Cop (uncredited) |
|
Iva Franks-Singer Waitress (uncredited) |
|
Gloria Koehn Straube Beach Walker (uncredited) |
|
Viviane Vives Castilian Woman (uncredited) |
|
Tim Werner Bank Guard (uncredited) |
|
Jimmy Star Restaurant Patron (uncredited) |
Production | Arnon Milchan | Executive Producer |
Directing | Michael Mann | Director |
Production | Michael Mann | Producer |
Writing | Michael Mann | Writer |
Writing | Michael Mann | Original Film Writer |
Production | Pieter Jan Brugge | Executive Producer |
Editing | William Goldenberg | Editor |
Production | Bonnie Timmermann | Casting |
Editing | Tom Rolf | Editor |
Production | Art Linson | Producer |
Sound | Bill Abbott | Supervising Music Editor |
Sound | Nicholas R. Allen | Boom Operator |
Art | Anne H. Ahrens | Set Decoration |
Sound | Elliot Goldenthal | Original Music Composer |
Sound | Elliot Goldenthal | Orchestrator |
Crew | Mark Stevens | Post Production Supervisor |
Art | Neil Spisak | Production Design |
Art | Robert Fechtman | Set Designer |
Costume & Make-Up | Deborah Lynn Scott | Costume Design |
Costume & Make-Up | Leonard Engelman | Hairstylist |
Sound | Christopher Moriana | Foley Artist |
Sound | Ellen Heuer | Foley Artist |
Sound | Ron Bartlett | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Per Hallberg | Supervising Sound Editor |
Camera | Dante Spinotti | Director of Photography |
Editing | Pasquale Buba | Editor |
Editing | Dov Hoenig | Editor |
Art | Margie Stone McShirley | Art Direction |
Costume & Make-Up | John Caglione Jr. | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Vera Mitchell | Key Hair Stylist |
Crew | Terry D. Frazee | Special Effects Coordinator |
Crew | Paul H. Haines Jr. | Special Effects |
Visual Effects | Neil Krepela | Visual Effects Supervisor |
Crew | Joel Kramer | Stunt Coordinator |
Crew | Tony Brubaker | Stunts |
Costume & Make-Up | Ken Diaz | Makeup Artist |
Sound | Jimmy Webb | Additional Soundtrack |
Costume & Make-Up | Ilona Herman | Hairstylist |
Crew | Charles A. Tamburro | Stunts |
Crew | Bobby Bass | Stunts |
Camera | J. Michael Muro | Steadicam Operator |
Sound | Joel Iwataki | Scoring Mixer |
Sound | Lee Scott | Music Editor |
Art | Dianne Wager | Assistant Art Director |
Crew | Gary Littlejohn | Stunts |
Sound | Brian Eno | Original Music Composer |
Crew | Joe Bucaro III | Stunts |
Crew | Nicholas Rich | Stunt Double |
Crew | Joe Gareri | Digital Effects Producer |
Editing | Matthew Booth | First Assistant Editor |
Crew | Keith Woulard | Stunts |
Crew | Chuck Zito | Stunts |
Crew | Rick Avery | Stunts |
Sound | Budd Carr | Music Supervisor |
Crew | Norman Howell | Stunts |
Art | Paul Sonski | Set Designer |
Crew | Jimmy N. Roberts | Stunts |
Crew | Charlie Picerni | Stunts |
Crew | Laura Albert | Stunts |
Crew | Gary McLarty | Stunts |
Crew | Doug Coleman | Stunts |
Crew | Doug Coleman | Stunt Double |
Directing | Ami Canaan Mann | Second Unit Director |
Art | Steven Schwartz | Set Designer |
Art | Charles Stewart | Property Master |
Crew | Jeff Imada | Stunts |
Crew | David Lea | Stunts |
Crew | John Cenatiempo | Stunts |
Directing | Michael Waxman | Assistant Director |
Crew | Monty L. Simons | Stunts |
Sound | Matthias Gohl | Music Score Producer |
Production | Gusmano Cesaretti | Associate Producer |
Sound | John Arrias | Sound Re-Recording Mixer |
Crew | Laura Dash | Stunt Double |
Crew | Tom Elliott | Stunt Double |
Crew | Tom Glass | Stunt Driver |
Crew | Peewee Piemonte | Stunts |
Costume & Make-Up | Beth Koenigsberg | Costumer |
Sound | Andy Nelson | Sound Re-Recording Mixer |
Costume & Make-Up | Lillian Lanette Little | Costumer |
Production | Lori A. Balton | Location Manager |
Camera | Chris Moseley | First Assistant Camera |
Sound | Chris Jenkins | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Jay B. Richardson | Music Editor |
Sound | Duncan Burns | Dialogue Editor |
Sound | Larry Kemp | Supervising Sound Editor |
Costume & Make-Up | Marsha Bozeman | Set Costumer |
Sound | Lauren Stephens | Dialogue Editor |
Lighting | David R. Christensen | Assistant Chief Lighting Technician |
Sound | Anna Behlmer | Sound Re-Recording Mixer |
Camera | Duane Manwiller | First Assistant Camera |
Art | Anthony Lattanzio | Construction Coordinator |
Crew | David Sosalla | Digital Effects Supervisor |
Editing | Thomas R. Bryant | First Assistant Editor |
Sound | Hector C. Gika | Dialogue Editor |
Sound | Michael Connell | Music Editor |
Camera | Gary Jay | Camera Operator |
Sound | Jonathan Sheffer | Conductor |
Camera | Frank Connor | Still Photographer |
Production | Janice Polley | Location Manager |
Lighting | Frank Dorowsky | Rigging Gaffer |
Sound | Denise Okimoto | Music Editor |
Production | Jane Brody | Casting |
Editing | Ray Boniker | First Assistant Editor |
Editing | Vicki Hiatt | First Assistant Editor |
Crew | Mick Gould | Technical Supervisor |
Sound | Christopher Brooks | Supervising Music Editor |
Sound | Robert Elhai | Orchestrator |
Crew | Lisa Dempsey | Stunts |
Crew | John Rottger | Stunts |
Directing | Cate Hardman | Script Supervisor |
Art | Oscar Mazzola | Art Department Coordinator |
Production | Christopher Cronyn | Unit Production Manager |
Crew | Lane Leavitt | Stunts |
Costume & Make-Up | David Le Vey | Assistant Costume Designer |
Costume & Make-Up | Darryl M. Athons | Costume Supervisor |
Sound | Neal J. Anderson | Dialogue Editor |
Production | Alison E. McBryde | Casting Associate |
Camera | James W. Apted | Camera Loader |
Editing | Mark S. Westmore | Assistant Editor |
Sound | Mark Smith | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Lee Orloff | Production Sound Mixer |
Crew | Chris Cenatiempo | Stunts |
Crew | Donald Frazee | Special Effects |
Crew | Thomas J. Larsen | Stunts |
Crew | Daniel O'Haco | Stunts |
Crew | Daniel O'Haco | Stunt Double |
Crew | Tim Werner | Stunts |
Visual Effects | Mimi Abers | Digital Compositor |
Sound | Stephen Lotwis | Music Editor |
Lighting | Jim Grce | Chief Lighting Technician |
Visual Effects | Patrick Phillips | Digital Compositor |
Art | Teri Anne Kopp | Assistant Property Master |
Sound | David Jobe | Foley Mixer |
Art | Amie McCarthy Winn | Assistant Property Master |
Crew | David LeBell | Stunt Driver |
Crew | Steven J. Mikolas | Video Assist Operator |
Production | Kathleen M. Shea | Associate Producer |
Camera | W.C. 'Chunky' Huse | Key Grip |
Sound | Stephen McLaughlin | Scoring Mixer |
Crew | John Tamburro | Stunts |
Crew | Cliff McLaughlin | Stunts |
Production | Sharyn Shimada-Huggins | Production Office Coordinator |
Crew | Pete Turner | Stunt Double |
Crew | Courtney Pakiz | Stunt Double |
Crew | Kim Kahana Jr. | Stunt Double |
Costume & Make-Up | Tom Numbers | Costumer |
Camera | Kelsey Shaw McNeal | Second Assistant Camera |
Directing | Douglas S. Ornstein | Second Assistant Director |
Sound | Thomas A. Payne | Utility Sound |
Camera | Daniel R. Haizlip | Best Boy Grip |
Crew | Kathy Virkler | Post Production Supervisor |
Camera | David Galbraith | Second Assistant Camera |
Camera | Gerrit Garretsen | Dolly Grip |
Lighting | Andrew Taylor | Rigging Grip |
Costume & Make-Up | Priscilla B. Poore | Costumer |
Sound | Karen M. Baker | First Assistant Sound Editor |
Sound | Stephen Mercurio | Conductor |
Visual Effects | John La Fauce | Digital Compositor |