De prinses en de kikker (2009)
De jonge prinses Tiana leeft in de roemruchte Jazz Periode in New Orleans. Het meisje heeft de taak om een kikker te kussen die hierna in een prins zou moeten veranderen. Tiana wordt bijgestaan door een Cajun vlieg met liefdesverdriet en een trompet spelende alligator.
Regiseurs:
Ron Clements, John Musker.
Schrijvers:
Ron Clements, John Musker, Rob Edwards.
Anika Noni Rose Tiana (voice) |
|
Bruno Campos Prince Naveen (voice) |
|
Jim Cummings Ray (voice) |
|
Michael-Leon Wooley Louis (voice) |
|
Keith David Dr. Facilier (voice) |
|
Jennifer Cody Charlotte (voice) |
|
Peter Bartlett Lawrence (voice) |
|
Jenifer Lewis Mama Odie (voice) |
|
Oprah Winfrey Eudora (voice) |
|
John Goodman "Big Daddy" La Bouff (voice) |
|
Terrence Howard James (voice) |
|
Ritchie Montgomery Reggie (voice) |
|
Don Hall Darnell (voice) |
|
Paul Briggs Two Fingers (voice) |
|
Jerry Kernion Mr. Henry Fenner (voice) |
|
Corey Burton Mr. Harvey Fenner (voice) |
|
Elizabeth Dampier Young Tiana (voice) |
|
Breanna Brooks Young Charlotte (voice) |
|
Michael Colyar Buford (voice) |
|
Emeril Lagasse Marlon the Gator (voice) |
|
Kevin Michael Richardson Ian the Gator (voice) |
|
Randy Newman Cousin Randy (voice) |
|
Terence Blanchard Louis' Trumpet Playing (voice) |
|
Mick Wingert Travis (voice) |
|
Seth R. Williamson Prince Ralphie (voice) |
|
Shane R. Williamson Teenage Kid (voice) |
Production | John Lasseter | Executive Producer |
Sound | Randy Newman | Original Music Composer |
Sound | Randy Newman | Songs |
Visual Effects | Douglas Rogers | Visual Development |
Writing | Ron Clements | Screenplay |
Directing | Ron Clements | Director |
Writing | Ron Clements | Story |
Writing | John Musker | Screenplay |
Directing | John Musker | Director |
Writing | John Musker | Story |
Crew | Bruce W. Smith | Supervising Animator |
Sound | Odin Benitez | Sound Designer |
Sound | Odin Benitez | Supervising Sound Editor |
Writing | Rob Edwards | Screenplay |
Production | Jen Rudin | Casting |
Production | Mark Fincannon | Casting |
Production | Peter Del Vecho | Producer |
Art | Ian Gooding | Art Direction |
Crew | Eric Goldberg | Supervising Animator |
Visual Effects | Eric Goldberg | Character Designer |
Crew | Andreas Deja | Supervising Animator |
Directing | Robert St. Pierre | Layout |
Writing | Greg Erb | Story |
Art | Gregory Miller | Background Designer |
Production | Curtis A. Koller | Casting |
Sound | Dean A. Zupancic | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | David E. Fluhr | Sound Re-Recording Mixer |
Crew | Mark Henn | Supervising Animator |
Visual Effects | Stevie Wermers-Skelton | Visual Development |
Writing | Don Hall | Story Supervisor |
Production | Monica Lago-Kaytis | Production Manager |
Crew | Brent W. Hall | Post Production Supervisor |
Art | James Gallego | Background Designer |
Crew | Chris Montan | Executive Music Producer |
Editing | Jeff Draheim | Editor |
Visual Effects | Tom Ellery | Character Designer |
Sound | Tom MacDougall | Music Supervisor |
Crew | Nik Ranieri | Supervising Animator |
Writing | Nicole Mitchell | Storyboard |
Production | Craig Sost | Associate Producer |
Visual Effects | Rick Maki | Character Designer |
Crew | Anthony DeRosa | Supervising Animator |
Visual Effects | Sunny Apinchapong | Visual Development |
Art | Sunny Apinchapong | Background Designer |
Directing | Alfred Cruz | Layout |
Art | Donna Prince | Background Designer |
Art | Leonard Robledo | Background Designer |
Directing | Chung Sup Yoon | Layout |
Directing | Jennifer Yuan | Layout |
Visual Effects | Bill Schwab | Character Designer |
Crew | Claire Williams | Compositors |
Crew | Maria Gonzalez | Compositors |
Directing | Peter J. Deluca | Layout |
Directing | James P. Alles | Layout |
Directing | Julio Leon | Layout |
Directing | Allen Tam | Layout |
Visual Effects | Kelly McGraw | Visual Development |
Art | Kelly McGraw | Background Designer |
Directing | Doug Walker | Layout |
Visual Effects | Doug Walker | Visual Development |
Visual Effects | Chris Appelhans | Visual Development |
Visual Effects | Dale Baer | Lead Animator |
Crew | Sylvia Filcak | Compositors |
Art | Michael Humphries | Background Designer |
Production | Lisa Marie Webster | Production Manager |
Visual Effects | Kyle Odermatt | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | Lorelay Bove | Visual Development |
Crew | Ruben A. Aquino | Supervising Animator |
Directing | Rasoul Azadani | Layout |
Art | Doug Ball | Background Designer |
Directing | Jason Hand | Layout |
Crew | Randy Haycock | Supervising Animator |
Directing | Lam Hoang | Layout |
Directing | Daniel Hu | Layout |
Visual Effects | Lisa Keene | Visual Development |
Art | Lisa Keene | Background Designer |
Directing | Benoît Le Pennec | Layout |
Directing | Jean-Christophe Poulain | Layout |
Art | Dan Read | Background Designer |
Visual Effects | Jim Martin | Visual Development |
Visual Effects | Craig Elliott | Visual Development |
Production | Bérénice Robinson | Executive In Charge Of Post Production |
Visual Effects | Sai Ping Lok | Visual Development |
Art | Sai Ping Lok | Background Designer |
Production | Michele Mazzano | Production Supervisor |
Visual Effects | Armand Baltazar | Visual Development |
Crew | Duncan Marjoribanks | Supervising Animator |
Crew | Mike Surrey | Supervising Animator |
Visual Effects | Sue C. Nichols | Visual Development |
Writing | Jason Oremland | Story |
Crew | Kimberly W. Keech | Technical Supervisor |
Writing | E.D. Baker | Novel |
Production | Aghi Koh | Executive Producer |
Art | James Aaron Finch | Production Design |
Visual Effects | James Aaron Finch | Visual Development |
Visual Effects | Ed Li | Visual Development |
Visual Effects | Kevin Gollaher | Character Designer |
Directing | Ashley Lenz | Layout |
Directing | Yong Zhong | Layout |
Art | Ann Lee | Background Designer |
Art | Jerry Loveland | Background Designer |
Art | Wei M. Zhao | Background Designer |
Visual Effects | Jin Kim | Animation |