The Dark Half (1993)
Thad is een succesvol schrijver, hij schrijft zijn serieuze werk onder zijn eigen naam en de populaire thrillerreeks onder het pseudoniem George Stark. Na chantage door een ontdekker van zijn geheim begraaft hij Stark symbolisch. Hierna worden moorden gepleegd, waar het bewijsmateriaal steeds in de richting van Thad wijst.
Regiseur:
George A. Romero
Schrijver:
George A. Romero
Timothy Hutton Thad Beaumont / George Stark |
|
Amy Madigan Liz Beaumont |
|
Michael Rooker Sheriff Alan Pangborn |
|
Julie Harris Reggie DeLesseps |
|
Robert Joy Fred Clawson |
|
Kent Broadhurst Mike Donaldson |
|
Beth Grant Shayla Beaumont |
|
Rutanya Alda Miriam Cowley |
|
Tom Mardirosian Rick Cowley |
|
Larry John Meyers Dr. Pritchard |
|
Patrick Brannan Young Thad Beaumont |
|
Royal Dano Digger Holt |
|
Glenn Colerider Homer Gamache |
|
Chelsea Field Annie Pangborn |
|
Christine Forrest Trudy Wiggins |
|
Jeff Monahan Wes |
|
Jeff Howell Dave |
|
Rik Billock Donaldson Cop #2 |
|
David Early Officer #2 |
|
Sarah Parker Wendy Beaumont / William Beaumont |
|
Elizabeth Parker Wendy Beaumont / William Beaumont |
|
William Cameron Officer Hamilton |
|
Rohn Thomas Dr. Albertson |
|
Molly Renfroe Hilary |
|
Judy Grafe Head Nurse |
|
Donna Lynne Champlin Babysitter (uncredited) |
|
George A. Romero Customer (uncredited) |
|
John Amplas Thad Beaumont (double) |
Production | Terry Liebling | Casting |
Writing | Stephen King | Novel |
Writing | George A. Romero | Screenplay |
Directing | George A. Romero | Director |
Production | George A. Romero | Executive Producer |
Camera | Tony Pierce-Roberts | Director of Photography |
Production | Ann Ruark | Production Coordinator |
Sound | Christopher Young | Original Music Composer |
Art | Beth A. Rubino | Set Dresser |
Editing | Pasquale Buba | Editor |
Directing | Nicholas Mastandrea | First Assistant Director |
Sound | Michael Hilkene | Supervising Sound Editor |
Production | Declan Baldwin | Producer |
Production | Declan Baldwin | Unit Production Manager |
Camera | Michael Spiller | Additional Camera |
Camera | Michael Spiller | Second Unit Director of Photography |
Crew | John Vulich | Makeup Effects |
Crew | Everett Burrell | Makeup Effects |
Visual Effects | Peter Kuran | Visual Effects Producer |
Sound | Joan Rowe | Foley Artist |
Camera | Kyle Rudolph | Steadicam Operator |
Production | Dawn Murphy Riley | Production Assistant |
Production | Christine Forrest | Associate Producer |
Visual Effects | Carl Horner | Special Effects Supervisor |
Crew | Mitch Kreindel | Unit Publicist |
Directing | Drew Ann Rosenberg | Second Assistant Director |
Art | Maurin L. Scarlata | Set Dresser |
Sound | Gaston Biraben | Sound Editor |
Production | Barbara Harris | ADR Voice Casting |
Art | Cletus Anderson | Production Design |
Crew | Aaron Skalka | Carpenter |
Crew | Paul Bucciarelli | Scenic Artist |
Art | Smith Harper Hutchings | Set Dresser |
Camera | Jeffery J. Tufano | Camera Operator |
Art | Pete von Sholly | Storyboard Artist |
Costume & Make-Up | Barbara Anderson | Costume Design |
Production | Nancy Mosser | Extras Casting |
Directing | Tom Dubensky | Second Unit Director |
Art | Daniel Fisher | Set Dresser |
Production | Donna M. Belajac | Casting |
Costume & Make-Up | Larry Odien | Special Effects Makeup Artist |
Sound | Eric Lindemann | Supervising Sound Editor |
Sound | Gregory H. Watkins | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Gregg Barbanell | Foley Artist |
Crew | Phil Neilson | Stunt Coordinator |
Art | James C. Feng | Art Direction |
Sound | Bill W. Benton | Sound Re-Recording Mixer |
Art | Andrew Sands | Art Department Coordinator |
Sound | Carlos Delarios | Sound Re-Recording Mixer |
Costume & Make-Up | Louis Kiss | Special Effects Makeup Artist |
Camera | Michael Levine | Camera Operator |
Camera | John S. Moyer | Grip |
Sound | Elliott Koretz | Sound Editor |
Lighting | Marc Rogers | Gaffer |
Art | Brian J. Stonestreet | Set Decoration |
Costume & Make-Up | Jeannee Josefczyk | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Carol Paulick | Makeup Artist |
Production | Janice F. Sperling | Production Supervisor |
Art | Louis P. Taylor | Construction Coordinator |
Art | David Eckert | Set Designer |
Crew | Vincent Borrelli | Scenic Artist |
Crew | Thomas J. Garrigan | Scenic Artist |
Crew | Mary O'Brien | Scenic Artist |
Sound | Jim Bryan | Sound Effects Editor |
Crew | Kristina M. Horner | Special Effects Coordinator |
Visual Effects | Kevin Kutchaver | Visual Effects Supervisor |
Camera | Lynne Warberg | Still Photographer |
Sound | John LaSalandra | Music Editor |
Crew | Marc Scott | Transportation Coordinator |
Directing | James Ellis | Script Supervisor |
Editing | Ray Boniker | First Assistant Editor |
Production | Linda Carola | Production Assistant |
Costume & Make-Up | Melinda Eshelman | Wardrobe Assistant |
Art | Sonja Roth | Set Dresser |
Sound | Mark Rathaus | Sound Editor |
Crew | Chris Ferrence | Carpenter |
Crew | Jon Sharpe | Projection |
Art | Megan Graham | Set Dresser |
Production | Mary Ann Marino | Production Coordinator |
Editing | Gary Burritt | Negative Cutter |
Camera | Richard M. Sieg | Dolly Grip |
Lighting | Frank McGough | Lighting Technician |
Costume & Make-Up | Jeffrey A. Rubis | Makeup & Hair Assistant |
Art | Neal Thompson | Main Title Designer |
Crew | Mark Harden | Animal Coordinator |
Camera | John Janusek | Key Grip |
Sound | John Sutton | Sound Mixer |
Crew | Kenneth J. Kellers | Carpenter |
Lighting | John Alan Roush | Electrician |
Editing | Keith Parrish | Color Timer |
Art | Marty Garrigan | Assistant Property Master |
Camera | Bart Flaherty | Grip |
Camera | Scott Hillman | Best Boy Grip |
Sound | Bill J. DiDonna | Boom Operator |
Production | Steve Parys | Production Assistant |
Crew | Richard S. Crumrine Jr. | Loader |
Production | Richard Hawley | Consulting Producer |
Crew | Nikolay Galitzine | Special Effects Technician |
Crew | Brent Peelor | Carpenter |
Art | Jane Hyland | Set Dresser |
Crew | Cynthia Neilson | Stunts |
Art | Ralph Roger Pivirotto | Set Dresser |
Costume & Make-Up | Nancy A. Palmatier | Wardrobe Supervisor |
Crew | Christopher P. Martin | Animatronic and Prosthetic Effects |
Crew | Robert Buncher | Carpenter |
Art | Gregory Jones | Lead Set Dresser |
Art | Mia Boccella | Set Dresser |
Art | Barbara E. Thompson | Set Dresser |
Lighting | Chris Lugar | Electrician |
Lighting | Ethan Phillips | Electrician |
Camera | Luke Latino | First Assistant Camera |
Camera | Joey Wrubleski | Grip |
Camera | Carol A. Ogihara | Second Assistant Camera |
Crew | Tom Culnan | Animatronic and Prosthetic Effects |
Crew | Ken Walker | Animatronic and Prosthetic Effects |
Production | Lisa Kruczek | Assistant Accountant |
Production | Fred 'Fredo' Donatelli | Production Assistant |
Production | Michele Fetting | Production Assistant |
Production | Bob Pomeroy | Production Assistant |