Haaiensnaaier (2004)
De zeewereld wordt opgeschrikt wanneer de zoon van baas van de onder(zee)wereld gedood wordt. De jonge vis Oscar wordt gevonden op de plek van de moord. De slimme Oscar maakt gebruik van de situatie door zich voor te doen als de held die het criminele kopstuk daadwerkelijk heeft omgebracht, maar hij komt er al snel achter dat dit de nodige consequenties met zich mee brengt.
Regiseurs:
Vicky Jenson, Bibo Bergeron, Rob Letterman.
Schrijvers:
Michael J. Wilson, Rob Letterman.
Will Smith Oscar (voice) |
|
Robert De Niro Don Lino (voice) |
|
Renée Zellweger Angie (voice) |
|
Jack Black Lenny (voice) |
|
Angelina Jolie Lola (voice) |
|
Ziggy Marley Ernie (voice) |
|
Martin Scorsese Sykes (voice) |
|
David P. Smith Crazy Joe (voice) |
|
Doug E. Doug Bernie (voice) |
|
Michael Imperioli Frankie (voice) |
|
Vincent Pastore Luca (voice) |
|
Peter Falk Don Feinberg (voice) |
|
Katie Couric Katie Current (voice) |
|
Phil LaMarr Prawn Shop Owner (voice) |
|
Shelley Morrison Mrs. Sanchez (voice) |
|
David Soren Shrimp / Worm / Starfish #1 / Killer Whale #2 (voice) |
|
Bobb'e J. Thompson Shortie #1 (voice) |
|
Kamali Minter Shortie #2 (voice) |
|
Emily Lyon Segan Shortie #3 (voice) |
|
Lenny Venito Giuseppe / Great White #1 (voice) |
|
Saverio Guerra Pontrelli (voice) |
|
Mark Swift Announcer (voice) |
|
James Madio Great White #2 / Hammerhead (voice) |
|
Frank Vincent Great White #3 (voice) |
|
Joseph Siravo Great White #5 (voice) |
|
Steve Alterman Messenger Fish / Tip Fish #2 (voice) |
|
Jenifer Lewis Motown Turtle (voice) |
|
Sean Bishop Tip Fish #1 / Great White #4 / Whale / Killer Whale #1 (voice) |
|
James Ryan Cashier / Oyster / Clown Whale (voice) |
|
Latifa Ouaou Whale Wash Co-Worker (voice) |
|
David Yanover Taxi Fish (voice) |
|
Missy Elliott Missy (voice) (uncredited) |
|
Christina Aguilera Christina (voice) (uncredited) |
Sound | Mark A. Mangini | Sound Effects Editor |
Sound | Hans Zimmer | Original Music Composer |
Sound | Richard L. Anderson | Supervising Sound Editor |
Writing | Michael J. Wilson | Screenplay |
Sound | Andie Derrick | Foley Artist |
Sound | Peter Burgis | Foley Artist |
Directing | Vicky Jenson | Director |
Production | Jeffrey Katzenberg | Executive Producer |
Production | Allison Lyon Segan | Producer |
Sound | Ryeland Allison | Music Programmer |
Production | Cameron Stevning | Production Manager |
Editing | Nick Fletcher | Lead Editor |
Sound | Christina Aguilera | Songs |
Sound | Erin Michael Rettig | Sound Engineer |
Crew | Tom Holkenborg | Additional Music |
Crew | Alec Berg | Additional Dialogue |
Editing | John Venzon | Editor |
Editing | Peter Lonsdale | Editor |
Sound | Missy Elliott | Songs |
Writing | Sean Bishop | Story Artist |
Writing | Lona Williams | Writer |
Directing | Bibo Bergeron | Director |
Writing | Rob Letterman | Screenplay |
Directing | Rob Letterman | Director |
Production | Bill Damaschke | Producer |
Production | Janet Healy | Producer |
Art | Dan St. Pierre | Production Design |
Sound | Darren Higman | Music Supervisor |
Sound | Laura Ziffren | Music Supervisor |
Sound | Troy Porter | ADR Mixer |
Writing | David Soren | Head of Story |
Crew | Fabrice Joubert | Supervising Animator |
Crew | Scott Aukerman | Additional Dialogue |
Crew | Michael Bauer | CG Supervisor |
Crew | David P. Smith | Additional Dialogue |
Production | Kristina Reed | Production Executive |
Sound | David Williams | Dialogue Editor |
Visual Effects | Alessandro Carloni | Lead Animator |
Crew | Andrew Birch | Post Production Supervisor |
Sound | Ralph Osborn | ADR Editor |
Sound | John T. Cucci | Foley Artist |
Sound | Melissa Muik | Music Editor |
Production | Christi Soper Hilt | Casting Associate |
Crew | BJ Porter | Additional Dialogue |
Sound | Anna Behlmer | Sound Re-Recording Mixer |
Visual Effects | Daniel Miller | Digital Compositors |
Sound | Craig Heath | Sound Recordist |
Sound | Derek Casari | ADR Engineer |
Art | Seth Engstrom | Art Direction |
Visual Effects | Simon Otto | Animation |
Visual Effects | Jean-Francois Rey | Animation |
Visual Effects | Sunny Apinchapong | Visual Development |
Editing | Joseph R. Thygesen | First Assistant Editor |
Visual Effects | Steve Cunningham | Animation |
Production | Ryan Harris | Production Coordinator |
Visual Effects | Patrick Mate | Character Designer |
Editing | Terry Claborn | Color Timer |
Production | Andrea McCarthy Paul | Production Accountant |
Sound | Wade Wilson | Sound Designer |
Sound | James Ashwill | Foley Mixer |
Art | Andrea Blasich | Sculptor |
Crew | Nadine Colquhoun | Choreographer |
Crew | Miles DeLong | Post Production Assistant |
Crew | Charlotte Manning | Software Engineer |
Crew | Scott Ballard | Technical Supervisor |
Crew | Scott Chapin | Systems Administrators & Support |
Lighting | Cathy E. Blanco | Lighting Artist |
Lighting | Shauna M. Stevens | Lighting Technician |
Production | Brian Behling | Production Supervisor |
Production | Alicia Reyes Alonzo | Researcher |
Sound | Robert Morrisey | First Assistant Sound Editor |
Visual Effects | John Dowell | Visual Effects |
Art | Denise Koyama | Storyboard Artist |
Crew | Bernard O. Ceguerra | Sequence Leads |
Crew | Jeffrey Wike | Software Team Lead |
Crew | Abhay Manusmare | Score Engineer |
Visual Effects | Matthew Paulson | Modeling |
Camera | Gil Zimmerman | Director of Photography |
Camera | Gil Zimmerman | Head of Layout |
Editing | Mo Henry | Negative Cutter |
Art | Jorge del Valle | Title Designer |
Production | Celeste Leger | Casting Assistant |
Production | Ray Felipe | Script Researcher |
Sound | Andy Sisul | Assistant Sound Editor |
Sound | Thorsten Laewe | Music Programmer |
Sound | Laura Webb | Music Coordinator |
Visual Effects | Doug Cooper | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | Dawn Turner | Visual Effects Production Assistant |
Crew | Mary M. Quinn | Administrative Assistant |
Visual Effects | Gabriele Pennacchioli | Senior Animator |
Editing | Mary Blee | Assistant Editor |
Visual Effects | Gabe Hordos | Animation |
Production | Mark Swift | Associate Producer |
Visual Effects | Marc Scott | Compositing Supervisor |
Production | Wayne Hellinger | Post Production Coordinator |
Visual Effects | Justin Miller | Animation Technical Director |
Editing | Jeff Olm | Digital Colorist |
Production | Patrick Canning | Production Assistant |
Writing | Mike de Seve | Story Consultant |
Crew | Kevin Rafferty | CGI Supervisor |