Mamma Mia! The Movie (2008)
Donna, een onafhankelijke, single moeder heeft een hotelletje op een idyllisch Grieks eiland. Ze staat op het punt om Sophie, de pittige dochter die ze alleen heeft grootgebracht, los te laten. Voor Sophie's huwelijk heeft Donna haar twee oude hartsvrienden uitgenodigd: de praktische en no-nonsense Rosie en de rijke, meermalen gescheiden Tanya van haar vroegere backing-band 'Donna and the Dynamos'. Maar Sophie heeft in het geheim zelf drie gasten uitgenodigd. Ze is op zoek gegaan naar de identiteit van haar vader die haar naar het altaar moet begeleiden en ze haalt drie mannen uit Donna's verleden naar het mediterrane paradijs waar ze 20 jaar daarvoor waren geweest. In de 24 chaotische, magische uren bloeit er nieuwe liefde op en oude romances vatten opnieuw vlam op dit weelderige eiland vol mogelijkheden.
Regiseur:
Phyllida Lloyd
Schrijver:
Catherine Johnson
Production | Tom Hanks | Executive Producer |
Art | Maria Djurkovic | Production Design |
Crew | Kim McGarrity | Stunts |
Editing | Lesley Walker | Editor |
Production | Ellen Lewis | Casting |
Production | Priscilla John | Casting |
Costume & Make-Up | Ann Roth | Costume Design |
Art | Nick Palmer | Supervising Art Director |
Production | Mark Huffam | Executive Producer |
Costume & Make-Up | Eithné Fennel | Hairdresser |
Production | Rita Wilson | Executive Producer |
Costume & Make-Up | Michelle Matland | Assistant Costume Designer |
Camera | Haris Zambarloukos | Director of Photography |
Camera | Hamish Doyne-Ditmas | Focus Puller |
Production | Gary Goetzman | Producer |
Crew | Roy Taylor | Stunts |
Visual Effects | Paul Corbould | Special Effects Supervisor |
Costume & Make-Up | J. Roy Helland | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | J. Roy Helland | Hairstylist |
Sound | Benny Andersson | Original Music Composer |
Production | Benny Andersson | Executive Producer |
Sound | Benny Andersson | Songs |
Writing | Benny Andersson | Lyricist |
Art | Barbara Herman-Skelding | Set Decoration |
Sound | Peter Gleaves | ADR Mixer |
Costume & Make-Up | Lindsay Pugh | Costume Supervisor |
Crew | Marvin Campbell | Stunts |
Directing | Phyllida Lloyd | Director |
Writing | Catherine Johnson | Screenplay |
Writing | Catherine Johnson | Musical |
Production | Judy Craymer | Producer |
Sound | Björn Ulvaeus | Original Music Composer |
Production | Björn Ulvaeus | Executive Producer |
Sound | Björn Ulvaeus | Songs |
Writing | Björn Ulvaeus | Lyricist |
Sound | Stig Anderson | Songs |
Writing | Stig Anderson | Lyricist |
Camera | Luke Redgrave | "C" Camera Operator |
Sound | Nick Adams | Supervising Sound Editor |
Sound | Ruth Sullivan | Foley Artist |
Visual Effects | Mark Nelmes | VFX Supervisor |
Art | Dean Clegg | Art Direction |
Production | Orla Maxwell | Casting Associate |
Art | Sarah Stuart | Standby Art Director |
Directing | Christopher Newman | First Assistant Director |
Crew | Gareth Milne | Stunt Coordinator |
Crew | David Anders | Stunts |
Crew | Andy Wareham | Stunts |
Crew | Kai Martin | Stunts |
Crew | Anthony Van Laast | Choreographer |
Sound | Alastair Sirkett | Sound Designer |
Sound | Simon Hayes | Production Sound Mixer |
Sound | Robert Houston | Music Editor |
Sound | Michael Barry | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Dominick Tavella | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Tony Lewis | Supervising Music Editor |
Crew | Jeanette Haley | Post Production Supervisor |
Sound | Tim Hands | Supervising Dialogue Editor |
Camera | Simon Baker | "B" Camera Operator |
Editing | Saska Simpson | Assistant Editor |
Directing | Sally Jones | Script Supervisor |
Sound | Ricky Butt | Foley Artist |
Camera | Peter Mountain | Still Photographer |
Camera | Martin Kenzie | "C" Camera Operator |
Lighting | John Higgins | Gaffer |
Sound | Michael Minkler | Sound Re-Recording Mixer |
Production | Stacy Mann | Publicist |
Costume & Make-Up | Tina Earnshaw | Makeup Designer |
Sound | Alex Joseph | Foley Editor |
Sound | Jennie Evans | Dialogue Editor |
Costume & Make-Up | Zoe Tahir | Key Hair Stylist |
Camera | Philip Sindall | Camera Operator |
Art | Leonie Heys-Cerchio | Art Department Assistant |
Costume & Make-Up | Francesca Crowder | Hairdresser |
Sound | Mark Appleby | ADR Mixer |
Production | Kathy Sykes | Unit Production Manager |
Editing | Gabrielle Smith | Assistant Editor |
Production | Jim Hajicosta | Post Production Accountant |
Sound | Conor Mackey | Assistant Sound Editor |
Editing | Sascha Dhillon | First Assistant Editor |
Camera | Marc Atherfold | Focus Puller |
Art | Rebecca Holmes | Art Direction |
Sound | Becky Bentham | Music Supervisor |
Crew | Sarah Franzl | Stunt Double |
Art | Maxie McDonald | Property Master |
Art | Matt Curtis | Title Designer |
Costume & Make-Up | Polly Earnshaw | Makeup Artist |
Art | John Bohan | Construction Manager |
Visual Effects | Jeremy Hume | VFX Editor |
Crew | Nichola Treherne | Associate Choreographer |
Sound | Mia Soteriou | Vocal Coach |
Crew | Ian Kay | Stunts |
Production | Louis Elman | ADR Voice Casting |
Editing | Bridgette Williams | First Assistant Editor |
Sound | Tim Surrey | Boom Operator |
Production | James Richardson | Production Accountant |
Production | Deryn Stafford | Production Coordinator |
Crew | Sian Milne | Stand In |
Crew | Andy Pilgrim | Stunts |
Crew | Andy Merchant | Stunts |
Camera | Adrian McCarthy | Key Grip |
Costume & Make-Up | Belinda Hodgson | Makeup Artist |
Production | Abigail Barbier | ADR Voice Casting |
Camera | Ashley Bond | Focus Puller |
Crew | Seon Rogers | Stunts |
Crew | Cristian Knight | Stunts |
Crew | Justin Pearson | Stunts |
Crew | Nicholas Daines | Stunts |
Directing | Richard Goodwin | Second Assistant Director |
Art | Helen Koutas | Graphic Designer |
Art | Kate Curtis | Art Department Coordinator |
Art | Eric Strange | Props |
Camera | Peter Byrne | Focus Puller |
Camera | Jody Knight | Best Boy Grip |
Costume & Make-Up | Christina Baker | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Jenny Hawkins | Dresser |
Costume & Make-Up | Lita Blechman | Costume Coordinator |
Costume & Make-Up | Linda Duffield | Seamstress |
Costume & Make-Up | Jacqueline Mulligan | Costumer |
Production | Siobhan Boyes | Post Production Coordinator |
Production | Rob Seager | Post Production Accountant |
Crew | Philip Allchin | Transportation Captain |
Sound | Mark Lafbery | Foley Recordist |
Sound | Göran Arnberg | Orchestrator |
Sound | Göran Arnberg | Vocal Coach |
Sound | Martin Lowe | Vocal Coach |
Sound | Martin Lowe | Conductor |
Sound | Torquil Munro | Vocal Coach |
Crew | Tracy Caudle | Stunts |
Production | Michele Tandy | Finance |
Crew | Aldonio Danny Frietas | Stunts |
Crew | Jamie McLeod-Ross | Stunts |
Sound | Martin Redhe Nord | Musician |
Crew | Rick English | Stunts |
Crew | William 'Willie' Ramsay | Stunts |