Tombstone (1993)
1879. Na de burgeroorlog begint Wyatt Earp een nieuw leven met zijn broers in Arizona. Zijn vriend Doc Holliday gaat met hem mee in de hoop dat zijn TBC geneest. Ze verdienen goed en kunnen zich overal buiten houden tot zijn broer Virgil de misdaad in de stad niet meer kan aanzien.
Regiseur:
George P. Cosmatos
Schrijver:
Kevin Jarre
Kurt Russell Wyatt Earp |
|
Val Kilmer Doc Holliday |
|
Sam Elliott Virgil Earp |
|
Bill Paxton Morgan Earp |
|
Powers Boothe Curly Bill Brocius |
|
Michael Biehn Johnny Ringo |
|
Charlton Heston Henry Hooker |
|
Jason Priestley Billy Breckinridge |
|
Jon Tenney Behan |
|
Stephen Lang Ike Clanton |
|
Thomas Haden Church Billy Clanton |
|
Dana Delany Josephine Marcus |
|
Paula Malcomson Allie Earp |
|
Lisa Collins Louisa Earp |
|
Dana Wheeler-Nicholson Mattie Earp |
|
Joanna Pacula Kate |
|
Michael Rooker Sherman McMasters |
|
Harry Carey, Jr. Marshal Fred White |
|
Billy Bob Thornton Johnny Tyler |
|
Tomas Arana Frank Stillwell |
|
Pat Brady Milt Joyce |
|
Paul Ben-Victor Florentino |
|
John Philbin Tom Mclaury |
|
Robert John Burke Frank McLaury |
|
Billy Zane Mr. Fabian |
|
Wyatt Earp Billy Claiborne |
|
John Corbett Barnes |
|
Bo Greigh Wes Fuller |
|
Forrie J. Smith Pony Deal |
|
Peter Sherayko Texas Jack Vermillion |
|
Buck Taylor Turkey Creek Jack Johnson |
|
Terry O'Quinn Mayor John Clum |
|
Charles Schneider Professor Gillman |
|
Gary Clarke Crawley Dake |
|
Billy Joe Patton Deputy |
|
Frank Stallone Jr. Ed Bailey |
|
Bobby Joe McFadden 1st Gambler |
|
Pedro Armendáriz Jr. Priest |
|
Grant Wheeler Drunk |
|
Stephen C. Foster Hank Swilling |
|
Grant James Dr. Goodfellow |
|
Don Collier High Roller |
|
Cecil Hoffman Lucinda Hobbs |
|
Christopher Mitchum Ranch Hand |
|
Sanford Gibbons Father Feeney |
|
Shane McCabe Audience Member |
|
Robert Mitchum Narrator (voice) |
|
Michelle Beauchamp Mexican Bride (uncredited) |
|
Nikki Pelley Emigrant Mother (uncredited) |
|
Cynthia Shope Dancer (uncredited) |
|
J. Nathan Simmons Townsman (uncredited) |
|
Thadd Turner Townsman (uncredited) |
|
Michael Wise Emigrant (uncredited) |
|
Clark Andreas Ray Cowboy |
Sound | Gordon Davidson | Dialogue Editor |
Costume & Make-Up | Sanja Milković Hays | Set Costumer |
Production | Lora Kennedy | Casting |
Editing | Frank J. Urioste | Editor |
Art | Gene Serdena | Set Decoration |
Writing | Kevin Jarre | Screenplay |
Production | Sean Daniel | Producer |
Production | James Jacks | Producer |
Art | Mark Worthington | Art Direction |
Crew | Dale L. Martin | Special Effects Coordinator |
Costume & Make-Up | Joseph A. Porro | Costume Design |
Camera | William A. Fraker | Director of Photography |
Sound | Zane D. Bruce | Foley |
Production | Buzz Feitshans | Executive Producer |
Directing | George P. Cosmatos | Director |
Crew | Cookie Knapp | Studio Teachers |
Crew | Terry Leonard | Stunt Coordinator |
Directing | Terry Leonard | Second Unit Director |
Art | Chris Gorak | Art Direction |
Art | Catherine Hardwicke | Production Design |
Sound | Bruce Broughton | Original Music Composer |
Sound | Phillip Linson | Foley Editor |
Editing | Roberto Silvi | Editor |
Sound | Alicia Stevenson | Foley |
Editing | Harvey Rosenstock | Editor |
Sound | Nancy Richardson | Foley Editor |
Art | Seth Reed | Assistant Art Director |
Editing | Julie Rogers | First Assistant Editor |
Camera | Buzz Feitshans IV | Camera Operator |
Art | Carla Curry | Assistant Set Decoration |
Costume & Make-Up | Layne Brightwell | Set Costumer |
Camera | Mark J. Rainsford | Key Grip |
Production | Bob Misiorowski | Producer |
Crew | Panos Cosmatos | Video Assist Operator |
Sound | Hugo Weng | Dialogue Editor |
Art | Nell Dickerson | Art Department Coordinator |
Sound | Gary A. Hecker | Foley |
Art | Kim Hix | Art Direction |
Costume & Make-Up | Mary Hobin | Costume Supervisor |
Costume & Make-Up | Christi K. Work | Costume Supervisor |
Costume & Make-Up | David Atherton | Makeup Department Head |
Sound | Dan O'Connell | Foley |
Sound | Gregory H. Watkins | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Michael Magill | Dialogue Editor |
Art | Siobhan Roome | Set Designer |
Sound | Avram D. Gold | ADR Editor |
Sound | Rick Kline | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Kevin O'Connell | Sound Re-Recording Mixer |
Art | Steven Melton | Property Master |
Art | Tom Benson | Set Designer |
Art | Richard Prantis | Set Designer |
Art | Donna Colón | Art Department Coordinator |
Art | Bill Holmquist | Construction Coordinator |
Art | Michael Courville | Property Master |
Sound | Duncan Burns | Dialogue Editor |
Sound | Larry Mann | Dialogue Editor |
Sound | Jerry Ross | Supervising Sound Editor |
Sound | Paul Coogan | Boom Operator |
Camera | John Bramley | Still Photographer |
Camera | David E. Diano | Camera Operator |
Camera | Kristin R. Glover | Camera Operator |
Lighting | Mick McNeely | Gaffer |
Production | Holly Hire | Casting |
Sound | Patricia Carlin | Music Editor |
Crew | Jon Carpenter | Transportation Coordinator |
Directing | Mary Wright | Script Supervisor |
Crew | Sabrina Vasquez | Choreographer |
Production | Lauren Ross | Location Manager |
Directing | Faith Conroy | Script Supervisor |
Camera | Elizabeth Ziegler | Steadicam Operator |
Costume & Make-Up | Candy L. Walken | Key Hair Stylist |
Sound | Ulrika Akander | ADR Editor |
Sound | Donald Sylvester | ADR Editor |
Editing | Mark Eggenweiler | Assistant Editor |
Costume & Make-Up | Gina G. Aller | Set Costumer |
Production | Patti Hawn | Publicist |
Sound | Randy Gerston | Music Supervisor |
Sound | George Berndt | ADR Supervisor |
Sound | Christopher Flick | Foley Editor |
Crew | Thell Reed | Armorer |
Sound | Steve Richardson | Foley Editor |
Art | Robert Dawson | Title Designer |
Crew | Chris Swinney | Set Medic |
Art | Aaron Newton | Construction Foreman |
Directing | Matthew Feitshans | Second Assistant Director |
Editing | Donah Bassett | Negative Cutter |
Camera | Robert Hoelen | Best Boy Grip |
Production | Patt McCurdy | Production Coordinator |
Directing | Conte Mark Matal | Second Assistant Director |
Directing | Vincent J. McEveety | Second Second Assistant Director |
Art | Robert Stover | Leadman |
Art | Eduardo H. Esparza | Construction Foreman |
Editing | Laura Krumholz | Assistant Editor |
Camera | Larry Orlick | Camera Operator |
Camera | Lenny Hirschfield | Second Unit Director of Photography |
Camera | Jerry L. Madore | Dolly Grip |
Costume & Make-Up | Maria Cittadini | Key Set Costumer |
Costume & Make-Up | Raquel Stewart | Key Set Costumer |
Costume & Make-Up | Janet Schriever | Assistant Costume Designer |
Costume & Make-Up | Rani Cunningham | Set Costumer |
Costume & Make-Up | Lee Foy | Set Costumer |
Costume & Make-Up | Nisa Kellner | Set Costumer |
Costume & Make-Up | Linda Ketchmark | Set Costumer |
Crew | Holly Edwards | Animal Wrangler |
Editing | Ray Martin | Color Timer |
Editing | Julie J. Webb | Assistant Editor |
Costume & Make-Up | Karen Dahl | Makeup Artist |
Crew | Danny Costa | Stunts |
Camera | Michael J. Latino | First Assistant Camera |
Directing | Adam C. Taylor | First Assistant Director |
Directing | Robert E. Rody | Second Unit First Assistant Director |
Art | Floyd Albee | Assistant Art Director |
Art | Jim McDonald | Construction Foreman |
Crew | Kip Farnsworth | Stunts |
Camera | William Ku | Second Assistant Camera |
Editing | Elvio Sordoni | Assistant Editor |
Sound | David Landau | Music Supervisor |