The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001)
Een eeuwenoude ring, die jaren zoek is geweest, wordt gevonden en komt bij toeval terecht bij de kleine Hobbit Frodo. Als de tovenaar Gandalf erachter komt dat deze ring eigenlijk de Ene Ring is waar de slechte Sauron naar op zoek is, gaat Frodo samen met Gandalf, een Dwerg, een Elf, twee Mensen en drie andere Hobbits op een groots avontuur om deze te vernietigen.
Regiseur:
Peter Jackson
Schrijvers:
Peter Jackson, Fran Walsh, Philippa Boyens.
Elijah Wood Frodo Baggins |
|
Ian McKellen Gandalf |
|
Viggo Mortensen Aragorn |
|
Sean Astin Samwise Gamgee |
|
Sean Bean Boromir |
|
Billy Boyd Peregrin 'Pippin' Took |
|
Dominic Monaghan Meriadoc 'Merry' Brandybuck |
|
Ian Holm Bilbo Baggins |
|
Christopher Lee Saruman |
|
Liv Tyler Arwen |
|
John Rhys-Davies Gimli |
|
Orlando Bloom Legolas |
|
Hugo Weaving Elrond |
|
Cate Blanchett Galadriel |
|
Brent McIntyre Witch-King |
|
Sala Baker Sauron |
|
Andy Serkis Gollum |
|
Lawrence Makoare Lurtz |
|
Craig Parker Haldir |
|
Marton Csokas Celeborn |
|
Peter McKenzie Elendil |
|
Mark Ferguson Gil-Galad |
|
Harry Sinclair Isildur |
|
Noel Appleby Everard Proudfoot |
|
Megan Edwards Mrs. Proudfoot |
|
Sarah McLeod Rosie Cotton |
|
David Weatherley Barliman Butterbur |
|
Ian Mune Bounder |
|
Michael Elsworth Gondorian Archivist |
|
Cameron Rhodes Farmer Maggot |
|
Martyn Sanderson Gate Keeper |
|
Billy Jackson Cute Hobbit Child |
|
Katie Jackson Cute Hobbit Child |
|
Alan Howard The Ring (voice) |
|
Victoria Beynon-Cole Hero Orc / Goblin / Uruk-hai / Ringwraith |
|
Paul Bryson Hero Orc / Goblin / Uruk-hai / Ringwraith |
|
Lance Fabian Kemp Hero Orc / Goblin / Uruk-hai / Ringwraith |
|
Phil Grieve Hero Orc / Goblin / Uruk-hai / Ringwraith |
|
Lee Hartley Hero Orc / Goblin / Uruk-hai / Ringwraith |
|
Jonathan Jordan Hero Orc / Goblin / Uruk-hai / Ringwraith |
|
Semi Kuresa Hero Orc / Goblin / Uruk-hai / Ringwraith |
|
Sam La Hood Hero Orc / Goblin / Uruk-hai / Ringwraith |
|
Jono Manks Hero Orc / Goblin / Uruk-hai / Ringwraith |
|
Ben Price Hero Orc / Goblin / Uruk-hai / Ringwraith |
|
Chris Streeter Hero Orc / Goblin / Uruk-hai / Ringwraith |
|
Clinton Ulyatt Hero Orc / Goblin / Uruk-hai / Ringwraith |
|
Peter Jackson Albert Dreary / Painting of Bungo Baggins (uncredited) |
|
Chris Ryan Breelander (uncredited) |
|
Bret McKenzie Figwit (uncredited) |
|
Betty Adams Hobbit (uncredited) |
|
Timothy Bartlett Hobbit (uncredited) |
|
Bob Blackwell Hobbit (uncredited) |
|
David Houma Hobbit (uncredited) |
|
Jo Surgison Hobbit (uncredited) |
|
Liz Merton Hobbit Band Member (uncredited) |
|
Zo Hartley Kissing Hobbit (uncredited) |
|
Norman Cates Party Hobbit (uncredited) |
|
Jeff Kingsford-Brown Party Hobbit (uncredited) |
|
Marta Martí Village Female Hobbit (uncredited) |
|
Riley Brophy Cute Hobbit Child (uncredited) |
|
Phoebe Gittins Cute Hobbit Child (uncredited) |
|
Taea Hartwell Cute Hobbit Child (uncredited) |
|
Shane Rangi Witch-King (uncredited) |
|
Jed Brophy Ringwraith (uncredited) |
|
Paul Shapcott Burning Ringwraith (uncredited) |
|
Alan Lee Ring King of Men (uncredited) |
|
Larry Rew Ring King of Men (uncredited) |
|
Gino Acevedo Ring Dwarf-Lord (uncredited) |
|
Xander Forterie Ring Dwarf-Lord (uncredited) |
|
Richard Maybery Ring Dwarf-Lord (uncredited) |
|
Sabine Crossen Rivendell Elf (uncredited) |
|
Gareth Jensen Rivendell Elf (uncredited) |
|
Ben Britton Last Alliance Elf / Rivendell Elf (uncredited) |
|
Kester Fordham Last Alliance Elf / Rivendell Elf (uncredited) |
|
Jarl Benzon Last Alliance Elf (uncredited) |
|
Sam Kelly Last Alliance Elf / Council Elf (uncredited) |
|
Matt Appleton Council Elf (uncredited) |
|
Blair Morton Council Elf (uncredited) |
|
Ray Henwood Council Man (uncredited) |
|
Ralph Johnson Council Man / Orc (uncredited) |
|
Jonathan Harding Council Elf / Lothlorien Elf (uncredited) |
|
Jørn Benzon Lothlorien Elf (uncredited) |
|
Ben Fransham Lothlorien Elf / Goblin / Uruk-hai (uncredited) |
|
Tim Kano Gondorian Citizen (uncredited) |
|
Sacha Lee Arms of Gollum (uncredited) |
|
Thomas Robins Hand of Gollum (uncredited) |
|
Randall William Cook Cave Troll (uncredited) |
|
Rachel Clentworth Goblin (uncredited) |
|
Lani Jackson Goblin (uncredited) |
|
Sharon Maxwell Goblin (uncredited) |
|
David J. Muzzerall Goblin (uncredited) |
|
Winham Hammond Goblin / Orc / Uruk-hai (uncredited) |
|
Mana Hira Davis Goblin / Orc / Uruk-hai (uncredited) |
|
Warren Green Isengard Orc Blacksmith (uncredited) |
|
Stu Johnson Isengard Orc Blacksmith (uncredited) |
|
Peter Lyon Isengard Orc Blacksmith (uncredited) |
|
Peter Daube Khai (uncredited) |
|
Samuel E. Shore Refugee / Orc (uncredited) |
|
Rodney Bane Orc (uncredited) |
|
Daniel Andrews Orc / Uruk-hai (uncredited) |
|
Siaosi Fonua Orc / Uruk-hai (uncredited) |
|
Ken Stratton Isengard Orc / Last Alliance Soldier / Morgul Orc / Uruk-hai (uncredited) |
|
Lynden Berrymen Uruk-hai at Amon Hen (uncredited) |
|
Ryan Carey Uruk-hai (uncredited) |
|
Tack Daniel Uruk-hai (uncredited) |
|
Shane Dawson Uruk-hai (uncredited) |
|
Branko Dordevich Uruk-hai (uncredited) |
|
Greg Lane Uruk-Hai (uncredited) |
|
Tim McLachlan Uruk-hai (uncredited) |
|
Dean Morganty Uruk-hai (uncredited) |
|
Greg Morrison Uruk-hai (uncredited) |
|
Andrew Munro Uruk-hai (uncredited) |
|
Grant Roa Uruk-hai (uncredited) |
|
Vincent Roxburgh Uruk-hai (uncredited) |
|
Mike Stearne Uruk-hai (uncredited) |
|
Andrew Stehlin Uruk-hai (uncredited) |
|
Tim Wong Uruk-hai (uncredited) |
Production | Barrie M. Osborne | Producer |
Sound | Howard Shore | Original Music Composer |
Sound | Christopher Boyes | Sound Re-Recording Mixer |
Writing | Peter Jackson | Screenplay |
Directing | Peter Jackson | Director |
Production | Peter Jackson | Producer |
Production | Bob Weinstein | Executive Producer |
Production | Harvey Weinstein | Executive Producer |
Production | Mark Ordesky | Executive Producer |
Production | Michael Lynne | Executive Producer |
Writing | J.R.R. Tolkien | Novel |
Writing | Fran Walsh | Screenplay |
Production | Fran Walsh | Producer |
Writing | Philippa Boyens | Screenplay |
Camera | Andrew Lesnie | Director of Photography |
Art | Grant Major | Production Design |
Editing | John Gilbert | Editor |
Art | Joe Bleakley | Art Direction |
Art | Philip Ivey | Art Direction |
Art | Rob Outterside | Art Direction |
Art | Mark Robins | Art Direction |
Art | Alan Lee | Set Decoration |
Art | Alan Lee | Conceptual Design |
Art | John Howe | Conceptual Design |
Costume & Make-Up | Ngila Dickson | Costume Design |
Costume & Make-Up | Richard Taylor | Costume Design |
Costume & Make-Up | Richard Taylor | Makeup Supervisor |
Production | Victoria Burrows | Casting |
Production | John Hubbard | Casting |
Production | Liz Mullane | Casting |
Crew | Sala Baker | Stunts |
Art | Dan Hennah | Supervising Art Director |
Editing | Jamie Selkirk | Supervising Editor |
Sound | Brent Burge | Sound Effects Editor |
Sound | David Farmer | Sound Designer |
Directing | Carolynne Cunningham | First Assistant Director |
Production | Robert Shaye | Executive Producer |
Art | Jules Cook | Assistant Art Director |
Crew | Greg Powell | Stunt Coordinator |
Costume & Make-Up | Jeremy Woodhead | Makeup Artist |
Visual Effects | Mark Owen Forker | Visual Effects Supervisor |
Production | Tim Sanders | Producer |
Directing | Geoff Murphy | Second Unit Director |
Costume & Make-Up | Peter Swords King | Hair Designer |
Costume & Make-Up | Peter Swords King | Makeup Designer |
Costume & Make-Up | Rick Findlater | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Rick Findlater | Hairstylist |
Production | Ann Robinson | Casting |
Crew | Casey O'Neill | Stunts |
Sound | Gethin Creagh | Sound Re-Recording Mixer |
Costume & Make-Up | Margaret Aston | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Margaret Aston | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Noreen Wilkie | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Janine Schneider | Makeup Artist |
Sound | Suzana Peric | Music Editor |
Crew | Paul Lasaine | Visual Effects Art Director |
Visual Effects | Mark Stetson | Visual Effects |
Production | Amy Hubbard | Casting |
Directing | Marc Ashton | Second Assistant Director |
Sound | John McKay | Sound Effects Editor |
Sound | Martin Kwok | Assistant Dialogue Editor |
Visual Effects | Charlie McClellan | Visual Effects Producer |
Sound | Nancy Allen | Music Editor |
Directing | Oksana Sokol | Script Supervisor |
Visual Effects | Geoff Dixon | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | Dean Lyon | Visual Effects Supervisor |
Sound | Ethan van der Ryn | Supervising Sound Editor |
Sound | Michael Semanick | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Chris Todd | Dialogue Editor |
Sound | Tim Nielsen | Sound Effects Editor |
Visual Effects | Kelly L'Estrange | Visual Effects Producer |
Art | Brigitte Yorke | Art Department Coordinator |
Visual Effects | Guy Williams | 3D Supervisor |
Art | Judy Alley | Set Dresser |
Sound | Mike Hopkins | Supervising Sound Editor |
Sound | Michael Hedges | Additional Sound Re-Recording Mixer |
Costume & Make-Up | Peter Owen | Makeup Designer |
Visual Effects | Christian Rivers | Visual Effects Designer |
Sound | Chris Ward | Assistant Sound Editor |
Visual Effects | Jim Rygiel | Visual Effects Supervisor |
Directing | John Mahaffie | Second Unit Director |
Editing | Peter Skarratt | First Assistant Editor |
Visual Effects | Eileen Moran | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Randall William Cook | Animation Supervisor |
Costume & Make-Up | Nancy Hennah | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Catherine Maguire | Makeup Artist |
Sound | Jason Canovas | Dialogue Editor |
Sound | Katy Wood | Assistant Sound Editor |
Directing | Dianne Moffatt | Script Supervisor |
Production | Rick Porras | Co-Producer |
Visual Effects | Steen Bech | Visual Effects Supervisor |
Costume & Make-Up | José Luis Pérez | Key Hair Stylist |
Costume & Make-Up | José Luis Pérez | Key Makeup Artist |
Art | Chris Hennah | Art Department Manager |
Camera | Pierre Vinet | Still Photographer |
Costume & Make-Up | Davina Lamont | Makeup Artist |
Sound | Ken Saville | Sound Recordist |
Costume & Make-Up | Linda Wall | Makeup Artist |
Production | Danielle Osborne | Art Department Production Assistant |
Sound | Craig Tomlinson | Sound Effects Editor |
Art | Jacqui Allen | Assistant Art Director |
Sound | Hammond Peek | Production Sound Mixer |
Sound | Hammond Peek | Sound Recordist |
Visual Effects | Sarah McLauchlan | Visual Effects Coordinator |
Costume & Make-Up | Vivienne MacGillicuddy | Makeup Artist |
Sound | Malcolm Cromie | Sound Recordist |
Crew | Aaron Barclay | Compositor |
Directing | Pat Robins | Script Supervisor |
Art | Ross McGarva | Assistant Art Director |
Crew | Tim Abbot | Prop Maker |
Production | Ruben Allen | Art Department Production Assistant |
Crew | Ben Beemsterboer | Prop Maker |
Crew | Kevin Bradshaw | Prop Maker |
Art | Daniel Falconer | Sculptor |
Art | Roxane Gajadhar | Art Department Coordinator |
Visual Effects | Mary Connolly | Visual Effects Production Assistant |
Visual Effects | Aaron Cowan | Visual Effects Coordinator |
Costume & Make-Up | Kerryn Flewell-Smith | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Mark Kinaston-Smith | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Emma Moncrieff | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Allie Rutherford | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Lenore Stewart | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Tanya Travis | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Tera Treanor | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Bronwyn Knott | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Laurelle Ziento | Makeup Artist |
Art | Jamie Beswarick | Sculptor |