Rambo: First Blood Part II (1985)
Ex-Green Beret en Vietnamveteraan John Rambo zit inmiddels al drie jaar vast in een kamp waar hij zware arbeid moet verrichten als straf voor de gebeurtenissen uit 'First Blood'. Zijn voormalige kolonel Trautman komt hem opzoeken met een aanbod: of nog vijf jaar zware arbeid, of een missie in Vietnam om een aantal Amerikaanse krijgsgevangenen te lokaliseren. John kiest voor het tweede. Hij komt onder commando te staan van Murdock, een man die niet het beste met John voorheeft...
Regiseur:
George P. Cosmatos
Schrijvers:
James Cameron, Sylvester Stallone.
Sylvester Stallone John J. Rambo |
|
Richard Crenna Col. Samuel Trautman |
|
Charles Napier Marshall Murdock |
|
Steven Berkoff Lt. Col. Podovsky |
|
Julia Nickson Co Bao |
|
Martin Kove Ericson |
|
George Cheung Capt Vinh |
|
Andy Wood Banks |
|
William Ghent Capt. Vinh |
|
Vojislav Govedarica Sgt. Yushin |
|
Dana Lee Gunboat captain |
|
Baoan Coleman Gunboat captain II |
|
Steve Williams Lifer |
|
Don Collins P.O.W. #1 |
|
Christopher Grant P.O.W. #2 |
|
John Sterlini P.O.W. #3 |
|
Alain Hocquenghem P.O.W. #4 |
|
William Rothlein P.O.W. #5 |
|
Tony Munafo Prison Guard |
|
Tom Gehrke Russian Pilot |
|
Mason Cardiff Russian Soldier |
|
Roger Cudney Chief Radio Operator |
|
Jeff Imada Tay's Soldier |
|
John Pankow POW #6 |
|
John Sabol Radio Operator |
Costume & Make-Up | Tom Bronson | Costume Design |
Editing | Mark Goldblatt | Editor |
Editing | Mark Helfrich | Editor |
Sound | Jerry Goldsmith | Original Music Composer |
Writing | James Cameron | Screenplay |
Production | Mario Kassar | Executive Producer |
Camera | Jack Cardiff | Director of Photography |
Crew | Bill M. Ryusaki | Stunts |
Writing | Kevin Jarre | Story |
Art | Roy Barnes | Assistant Art Director |
Art | William Ladd Skinner | Set Decoration |
Costume & Make-Up | Leonard Engelman | Makeup Designer |
Crew | Robert Jauregui | Stunts |
Art | Bill Kenney | Production Design |
Production | Buzz Feitshans | Producer |
Sound | Kenneth Hall | Music Editor |
Writing | Sylvester Stallone | Screenplay |
Crew | Mark De Alessandro | Stunts |
Crew | Mark De Alessandro | Stunt Double |
Writing | David Morrell | Characters |
Sound | Fred J. Brown | Supervising Sound Editor |
Crew | Thomas L. Fisher | Special Effects Coordinator |
Directing | George P. Cosmatos | Director |
Editing | Larry Bock | Editor |
Editing | Gib Jaffe | Editor |
Editing | Frank E. Jimenez | Editor |
Production | Rhonda Young | Casting |
Art | Sig Tingloff | Set Decoration |
Costume & Make-Up | Kay Cole | Hairstylist |
Sound | Denise Horta | Sound Editor |
Crew | Jay King | Special Effects |
Crew | Jay King | Stunts |
Crew | Diamond Farnsworth | Stunt Coordinator |
Crew | Simone Boisseree | Stunts |
Crew | Phil Chong | Stunts |
Camera | Peter MacDonald | Aerial Director of Photography |
Editing | Florent Danny Retz | Assistant Editor |
Production | Andrew G. Vajna | Executive Producer |
Sound | Juno J. Ellis | ADR Editor |
Production | Mel Dellar | Associate Producer |
Crew | Joseph Hieu | Stunts |
Sound | Arthur Morton | Orchestrator |
Crew | John-Clay Scott | Stunts |
Crew | Ross Reynolds | Pilot |
Crew | Harry Hauss | Pilot |
Crew | Steve Kelso | Stunts |
Camera | Franco Bruni | Camera Operator |
Crew | Jeff Imada | Stunts |
Crew | Brad Bovee | Stunts |
Sound | Margie O'Malley | Foley Artist |
Crew | Harry Mok | Stunts |
Production | Donna Rosenstein | Casting Associate |
Crew | Loren Janes | Stunt Coordinator |
Crew | Eric Lee | Stunts |
Crew | Terry Collis | Transportation Coordinator |
Sound | Rick Kline | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Donald O. Mitchell | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Kevin O'Connell | Sound Re-Recording Mixer |
Crew | William Purcell | Special Effects |
Camera | Dave Friedman | Still Photographer |
Editing | Ron South | Assistant Editor |
Sound | David W. Gray | Dolby Consultant |
Art | Dennis J. Parrish | Property Master |
Costume & Make-Up | Pamela S. Westmore | Makeup Artist |
Crew | Anthony Cecere | Stunts |
Crew | Charlie Davidson | Production Controller |
Sound | Rob Young | Sound Mixer |
Sound | Michele Sharp | Sound Editor |
Production | Juan Clemente Prosper | Location Manager |
Costume & Make-Up | Bertha Chiu | Hairstylist |
Art | Dennis Butterworth | Greensman |
Camera | Massimiliano Sano | First Assistant Camera |
Crew | Ben Scott | Stunts |
Production | Jesús Guerrero | Casting |
Costume & Make-Up | Elvira Oropeza | Makeup Artist |
Crew | Vernon Rieta | Stunts |
Crew | George Fisher | Stunts |
Lighting | Fiorangelo Plocco | Best Boy Electrician |
Crew | Vic Cuccia | Driver |
Editing | Donah Bassett | Negative Cutter |
Editing | Shelley Brown | Assistant Editor |
Production | Jim Davidson | Production Accountant |
Sound | Michelle Pleis | Assistant Sound Editor |
Crew | Mike Johnson | Stunts |
Camera | Salvador 'Apache' Serrano | Dolly Grip |
Camera | Bruno Colanzi | Best Boy Grip |
Camera | Aldo Colanzi | Key Grip |
Directing | Patrick Kinney | Second Assistant Director |
Editing | Robert Raring | Color Timer |
Production | Fred Rollin | Production Manager |
Directing | Fred Rollin | First Assistant Director |
Art | Howard Hester | Construction Coordinator |
Art | Martín Cárdenas Moreno | Property Master |
Art | Ward Welton | Set Painter |
Crew | Cliff Wenger Jr. | Special Effects |
Lighting | Luciano Leoni | Gaffer |
Lighting | Mariano García Cabrera | Gaffer |
Editing | Hilarie Roope | Assistant Editor |
Directing | Jeanne Scott | Script Supervisor |
Crew | Karl A. Wickman | Pilot |
Crew | Ken Sylvia | Unit Publicist |
Production | Erick Feitshans | Production Assistant |
Camera | John Cardiff | Camera Operator |
Crew | Moe Blay | Driver |
Crew | Donald Collis | Driver |
Crew | Bob Dewitt | Driver |
Crew | Joe Dugan | Driver |
Crew | Kendall A. Reed | Driver |
Crew | Michael Stevenson | Driver |
Crew | Danny Costa | Stunts |