Breaking the Waves (1996)
Bess, een naïef, kinderlijk meisje dat gelooft dat ze in direct contact staat met God, is opgevoed in een streng religieus Schotse plattelandsgemeenschap aan het begin van de jaren '70. Wanneer zij verliefd wordt op Jan, een arbeider op een olieplatform en man van de wereld, trouwen zij tegen de wil van de dorpsgemeenschap toch met elkaar.
Regiseur: Lars von Trier
Emily Watson Bess McNeill |
|
Stellan Skarsgård Jan Nyman |
|
Katrin Cartlidge Dodo McNeill |
|
Jean-Marc Barr Terry |
|
Adrian Rawlins Dr. Richardson |
|
Jonathan Hackett Priest |
|
Sandra Voe Mother |
|
Udo Kier Sadistic Sailor |
|
Mikkel Gaup Pits |
|
Roef Ragas Pim |
|
Robert Robertson Chairman |
|
Phil McCall Grandfather |
|
Desmond Reilly An Elder |
|
Sarah Gudgeon Sybilla |
|
Finlay Welsh Coroner |
|
David Gallacher Glasgow Doctor |
|
Ray Jeffries Man on Bus |
|
Owen Kavanagh Man at Lighthouse |
|
Bob Docherty Man on Boat |
|
David Bateson Young Sailor |
|
Callum Cuthbertson Radio Operator |
|
Gavin Mitchell Police Officer 1 |
|
Brian Smith Police Officer 2 |
|
Iain Agnew Praying Man 1 |
|
Charles Kearney Praying Man 2 |
|
Steven Leach Praying Man 3 |
|
Dorte Rømer Nurse |
|
Anthony J. O'Donnell Boy 1 |
|
John Wark Boy 2 |
|
Ronnie McKellaig Precentor |
|
Peter Bensted Ugly Man (voice) |
|
Simon Towler Jorfald Boy in Film (voice) |
|
Klaus Hjuler Paramedic (uncredited) |
Directing | Lars von Trier | Director |
Writing | Lars von Trier | Writer |
Production | Vibeke Windeløv | Producer |
Production | Peter Aalbæk Jensen | Producer |
Camera | Robby Müller | Director of Photography |
Art | Karl Júlíusson | Production Design |
Costume & Make-Up | Manon Rasmussen | Costume Design |
Sound | Kristian Eidnes Andersen | Supervising Sound Editor |
Art | Peter Grant | Property Master |
Sound | Per Streit | Sound Designer |
Sound | Per Streit | Sound Re-Recording Mixer |
Art | Anthony Dod Mantle | Location Scout |
Sound | Hans Møller | Dialogue Editor |
Writing | Peter Asmussen | Co-Writer |
Editing | Anders Refn | Editor |
Sound | Joachim Holbek | Orchestrator |
Sound | Joachim Holbek | Music Arranger |
Production | Joyce Nettles | Casting |
Camera | Jean-Paul Meurisse | Camera Operator |
Camera | Eric Kress | Second Unit Director of Photography |
Crew | Lasse Spang Olsen | Stunts |
Production | Marianne Slot | Co-Producer |
Production | Peter van Vogelpoel | Co-Producer |
Production | Casper Holm | Production Assistant |
Directing | Kristoffer Nyholm | Second Unit Director |
Art | Simone Grau Roney | Props |
Production | Anna Anthony | Executive Producer's Assistant |
Production | Lars Jönsson | Executive Producer |
Sound | Peter Schultz | Sound Effects Editor |
Writing | David Pirie | Co-Writer |
Directing | Morten Arnfred | First Assistant Director |
Production | Rasmus Heisterberg | Production Runner |
Art | Rasmus With | Assistant Property Master |
Production | Axel Helgeland | Co-Producer |
Costume & Make-Up | Anja Dahl | Makeup Artist |
Art | Henrik Jongdahl | Title Designer |
Lighting | Christopher Porter | Gaffer |
Costume & Make-Up | Morten Jacobsen | Special Effects Makeup Artist |
Writing | Kirsten Bonnén Rask | Script Consultant |
Crew | Tine Grew Pfeiffer | Post Production Assistant |
Production | Tine Grew Pfeiffer | Production Assistant |
Art | Peter Øvig Knudsen | Location Scout |
Crew | Terry Forrestal | Stunt Coordinator |
Crew | Steen Lyders Hansen | Visual Effects Editor |
Sound | Julien Naudin | Foley Artist |
Writing | Tómas Gislason | Script Consultant |
Crew | Tove Jystrup | Post Production Supervisor |
Production | Rie Hedegaard | Casting |
Crew | Elspeth MacNaughton | Dialogue Coach |
Art | Jonas Alexander Arnby | Assistant Property Master |
Production | Leif Mohlin | Production Manager |
Sound | Ad Stoop | Boom Operator |
Camera | Rolf Konow | Still Photographer |
Art | Leo Jørgart | Construction Manager |
Directing | Linda Daae | Continuity |
Production | Louise Cross | Casting Assistant |
Lighting | Leif Barney Fick | Gaffer |
Production | Charlotte Pedersen | Producer's Assistant |
Editing | Anders Johannes Bukh | Assistant Editor |
Production | Ricki Rasmussen | Production Runner |
Production | Lene Nielsen | Unit Production Manager |
Camera | Pim Tjujerman | Focus Puller |
Crew | Hanne Palmquist | Public Relations |
Camera | Per Fredrik Skiöld | Assistant Camera |
Editing | Olivier Fontenay | Color Timer |
Costume & Make-Up | Sanne Gravfort | Makeup Artist |
Camera | Thomas Holm Deleurang | Clapper Loader |
Production | Christine MacLean | Production Consultant |
Production | Anne Campbell | Extras Casting |
Crew | Lars Kolding Andersen | Special Effects |
Production | Nanna Mailand-Mercado | Production Assistant |
Crew | Søren Buus | Visual Effects Editor |
Crew | Niels Valentin Dal | Visual Effects Editor |
Costume & Make-Up | Jennifer Jorfaid | Makeup Artist |
Production | Janet Riddoch | Location Manager |
Art | John Knight | Props |
Production | Rob Langestraat | Co-Producer |
Costume & Make-Up | Dorota Horonska | Assistant Makeup Artist |
Crew | Ray Williams | Executive Music Producer |
Production | Ann Køj | Production Accountant |
Production | Ann Vognsen | Production Accountant |
Lighting | Søren Johannes Meyer | Electrician |
Production | Stephen Burt | Production Runner |
Crew | Christel Hammer | Public Relations |
Art | Nini Mandal | Props |
Crew | Poul Erik Andersen | Carpenter |
Art | Morten Constantineanu Bak | Graphic Designer |
Crew | Mogens Craner | Carpenter |
Art | Jørgen Krogh | Painter |
Art | René Pejl | Lead Painter |
Art | Søren Simonsen | Painter |
Crew | Torben Skalleræk | Carpenter |
Crew | Thomas Westi | Carpenter |
Crew | Steve Holtson | Video Assist Operator |
Crew | Fredrik Kihl | Video Assist Operator |
Crew | Morten Ziersen | Video Assist Operator |
Production | Ruth Tarko | Additional Casting |
Costume & Make-Up | Binkie Darling | Costumer |
Costume & Make-Up | Anne-Marie Gudnitz | Costume Assistant |
Editing | Patrick Dreyfus | Color Timer |
Editing | Marianne Jerris | Negative Cutter |
Production | Morten Kleener | Location Manager |
Sound | Carl-Ulrik Munch Andersen | Musician |
Sound | Ulrik Corlin | Musician |
Sound | Ulrik Corlin | Music Arranger |
Sound | Jan Harboe | Musician |
Sound | Jan Harboe | Music Arranger |
Sound | Tom Harboe | Musician |
Sound | Tom Harboe | Music Arranger |
Sound | Tom Harboe | Music Consultant |
Sound | Christian Steenstrup | Musician |
Sound | Mark Warrick | Music Producer |
Crew | Frank Weinberger | Driver |
Crew | Charlotte Giannetta | Catering |
Production | John Goodwin | Production Runner |
Production | Ghita Norrekjær | Production Accountant |
Production | Glenn Weinold | Production Runner |
Crew | Grethe Wejlgaard | Medical Consultant |
Crew | Shirley Clarke | Thanks |
Crew | Charlie Lowry Henderson | In Memory Of |
Crew | Simon Platz | Thanks |