The Dark Knight (2008)
Bruce Wayne, alias Batman, en Lt. James Gordon bundelen hun krachten met de nieuw aangewezen Officier van Justitie Harvey Dent. Samen proberen zij de chaos tegen te gaan die Gotham momenteel teistert, veroorzaakt door niemand minder dan Batmans ergste vijand, The Joker.
Regiseur:
Christopher Nolan
Schrijvers:
Christopher Nolan, Jonathan Nolan.
Christian Bale Bruce Wayne / Batman |
|
Heath Ledger Joker |
|
Michael Caine Alfred Pennyworth |
|
Gary Oldman James Gordon |
|
Aaron Eckhart Harvey Dent / Two-Face |
|
Maggie Gyllenhaal Rachel Dawes |
|
Morgan Freeman Lucius Fox |
|
Nestor Carbonell Anthony Garcia |
|
Monique Gabriela Curnen Anna Ramirez |
|
Ron Dean Michael Wuertz |
|
Chin Han Lau |
|
Eric Roberts Sal Maroni |
|
Ritchie Coster Chechen |
|
Anthony Michael Hall Mike Engel |
|
Keith Szarabajka Gerard Stephens |
|
Joshua Harto Coleman Reese |
|
Melinda McGraw Barbara Gordon |
|
Nathan Gamble James Gordon Jr. |
|
Michael Jai White Gambol |
|
Colin McFarlane Gillian Loeb |
|
Nydia Rodriguez Terracina Janet Surrillo |
|
Tommy Lister Jr. Tattooed Prisoner |
|
William Fichtner Bank Manager |
|
Cillian Murphy Jonathan Crane / Scarecrow |
|
Patrick Leahy Gentleman at Party |
|
Matt Skiba Man Trying to Reach Coleman Reese (uncredited) |
|
David Dastmalchian Thomas Schiff |
|
Michael Vieau Rossi |
|
Michael Stoyanov Dopey |
|
William Smillie Happy |
|
Danny Goldring Grumpy |
|
Matthew O'Neill Chuckles |
|
Olumiji Olawumi Drug Dealer |
|
Greg Beam Drug Buyer |
|
Erik Hellman Junkie |
|
Beatrice Rosen Natascha |
|
Vincenzo Nicoli Crime Boss |
|
Edison Chen LSI VP |
|
Andy Luther Brian |
|
James Farruggio Man No. 1 |
|
Tom McElroy Man No. 2 |
|
Will Zahrn Assistant DA |
|
James Fierro Thug at Party |
|
Sam Derence Male Guest |
|
Jennifer Knox Female Guest |
|
Patrick Clear Judge Freel |
|
Sarah Jayne Dunn Maroni's Mistress |
|
Charles Venn Gambol's Bodyguard |
|
Winston Ellis Gambol's Bodyguard |
|
Sophia Hinshelwood Reporter |
|
Keith Kupferer Heckler |
|
Joseph Luis Caballero Cop Heckler |
|
Richard Dillane Acting Commissioner |
|
Daryl Satcher Officer at Intersection |
|
Chris Petschler Convoy Leader |
|
Aidan Feore Fat Thug |
|
Philip Bulcock Murphy |
|
Paul Birchard Cop with Fat Thug |
|
Walter Lewis Medic |
|
Vincent Riotta Cop at 250 52nd St. |
|
Nancy Crane Nurse |
|
K. Todd Freeman Polk |
|
Matt Shallenberger Berg |
|
Michael Andrew Gorman Cop at Hospital |
|
Lanny Lutz Bartender |
|
Peter DeFaria Civilian |
|
Matt Rippy First Mate |
|
Andrew Bicknell Prison Ferry Pilot |
|
Ariyon Bakare Guard Commander |
|
Doug Ballard Businessman |
|
Helene Maksoud Mother |
|
Tommy Campbell Passenger |
|
Craig Heaney Passenger |
|
Lorna Gayle Passenger |
|
Lisa McAllister Passenger |
|
Peter Brooke Passenger |
|
Joshua Rollins SWAT Sniper |
|
Dale Rivera SWAT Leader |
|
Matthew Leitch Prisoner on Ferry |
|
Thomas Gaitsch Reporter #3 |
|
William Armstrong Evans |
|
Adam Kalesperis Honor Guard Man |
|
Tristan Tait Uniform Cop |
|
Bronson Webb Bounty Hunter |
|
David Ajala Bounty Hunter |
|
Gertrude Kyles Fox's Secretary |
|
Jonathan Ryland Passenger Ferry Pilot |
|
James Scales Guardsman |
|
Nigel Carrington Warden |
|
Ian Pirie Corrections Officer |
|
Lateef Lovejoy Prisoner |
|
Grahame Edwards Prisoner |
|
Roger Monk Prisoner |
|
Ronan Summers Prisoner |
|
Wai Wong Hong Kong Detective |
|
Michael Corey Foster Honor Guard Leader |
|
Hannah Gunn Gordon's Daughter |
|
Jon Lee Brody Waiter (uncredited) |
|
Debbi Burns Bank Patron (uncredited) |
|
Maritza Cabrera Party Guest (uncredited) |
|
Shirin Caiola Party Guest with Glass (uncredited) |
|
Laura Chernicky Party Guest (uncredited) |
|
Henry Milton Chu Lau Henchman (uncredited) |
|
Kelli Clevenger Paramedic (uncredited) |
|
Richard Divizio Chechen Gangster (uncredited) |
|
Tony Domino Press Conference Heckler (uncredited) |
|
David Fultz Pedestrian (uncredited) |
|
Natalie Hallam Ferry Passenger (uncredited) |
|
Jordon Hodges Police Officer (uncredited) |
|
Erron Jay Prisoner (uncredited) |
|
Nicky Katt Shotgun SWAT (uncredited) |
|
Thomas Kosik Parade Police Officer (uncredited) |
|
Don Kress Maroni's Henchman (uncredited) |
|
Tim Krueger Assistant D.A. (uncredited) |
|
Dan Latham Police Sgt. Spellman / Gotham Bomb Squad (uncredited) |
|
Tom McComas Helicopter SWAT Sniper (uncredited) |
|
James Mellor Ferry Passenger (uncredited) |
|
Joseph Oliveira Officer (uncredited) |
|
Buster Reeves Joker's Thug #2 (uncredited) |
|
Peter Rnic Prisoner (uncredited) |
|
Amit Shah Party Guest (uncredited) |
|
Michelle Shields Angry Hospital Relative (uncredited) |
|
Sofiya Smirnova Evacuee (uncredited) |
|
Bruce Spielbauer High-Ranking Police Official (uncredited) |
|
Robert Patrick Stern Extra (uncredited) |
|
Robert Stone Dept. of Corrections Resident (uncredited) |
|
Richard Strobel Detective (uncredited) |
|
Tom Townsend Police Officer (uncredited) |
|
John Turk Chechen's Bodyguard (uncredited) |
|
John Warman Detective (uncredited) |
|
Chris Wilson Major Crime Unit Detective (uncredited) |
|
Kevin Zaideman Party Staff (uncredited) |
|
Rob Clark Party Guest (uncredited) |
|
Brandon Lambdin Armoured Car SWAT |
|
Craig Braginsky Police Officer (uncredited) |
|
Mike Whyte Police Officer (uncredited) |
|
Tina Simmons Detective (uncredited) |
|
Rick Avery Masked Thug (uncredited) |
Production | Lucinda Syson | Casting |
Sound | Hans Zimmer | Original Music Composer |
Production | Charles Roven | Producer |
Writing | Christopher Nolan | Screenplay |
Directing | Christopher Nolan | Director |
Production | Christopher Nolan | Producer |
Writing | Christopher Nolan | Story |
Writing | Jonathan Nolan | Screenplay |
Production | Emma Thomas | Producer |
Camera | Wally Pfister | Director of Photography |
Production | John Papsidera | Casting |
Sound | James Newton Howard | Original Music Composer |
Crew | Heath Ledger | In Memory Of |
Writing | David S. Goyer | Story |
Writing | Bob Kane | Characters |
Editing | Lee Smith | Editor |
Production | Lorne Orleans | Producer |
Production | Michael Uslan | Executive Producer |
Production | Benjamin Melniker | Executive Producer |
Art | Mark Bartholomew | Art Direction |
Costume & Make-Up | Lindy Hemming | Costume Design |
Art | Steven Lawrence | Art Direction |
Costume & Make-Up | Peter Robb-King | Makeup & Hair |
Costume & Make-Up | John Caglione Jr. | Makeup Artist |
Art | Nathan Crowley | Production Design |
Art | Kevin Kavanaugh | Supervising Art Director |
Art | Naaman Marshall | Art Direction |
Crew | Paul Jennings | Stunt Coordinator |
Production | Thomas Tull | Executive Producer |
Art | Peter Lando | Set Decoration |
Sound | Kevin Kaska | Orchestrator |
Crew | Rick Avery | Stunts |
Production | Kevin De La Noy | Executive Producer |
Production | Jordan Goldberg | Associate Producer |
Art | Craig Jackson | Art Direction |
Sound | Gary Rizzo | Sound Re-Recording Mixer |
Editing | David Orr | Color Timer |
Sound | Bruce Fowler | Orchestrator |
Sound | Jeff Atmajian | Orchestrator |
Visual Effects | Pierre Buffin | Visual Effects Supervisor |
Art | Neal Callow | Standby Art Director |
Crew | Jessie Graff | Stunts |
Crew | Jim Wilkey | Stunts |
Art | James Hambidge | Art Direction |
Sound | Hugo Weng | Dialogue Editor |
Visual Effects | Chris Corbould | Special Effects Supervisor |
Crew | David Gere | Stunts |
Visual Effects | Alain Lalanne | Visual Effects Producer |
Crew | Richard M. Daley | Thanks |
Costume & Make-Up | Deborah K. Dee | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Dan Grace | Costume Supervisor |
Art | Simon Lamont | Supervising Art Director |
Visual Effects | Jonathan Fawkner | Compositing Supervisor |
Sound | Lora Hirschberg | Sound Re-Recording Mixer |
Crew | Rick LeFevour | Stunt Coordinator |
Crew | Brian Christensen | Stunts |
Art | Ashley Winter | Standby Art Director |
Sound | Richard King | Sound Designer |
Sound | Richard King | Supervising Sound Editor |
Sound | Michael Magill | Dialogue Editor |
Sound | Hamilton Sterling | Sound Designer |
Directing | Steve Gehrke | Script Supervisor |
Sound | Doug Hemphill | Additional Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Michael W. Mitchell | Sound Effects Editor |
Visual Effects | Ben Shepherd | Visual Effects Designer |
Camera | Stephen Vaughan | Still Photographer |
Visual Effects | Ian Hunter | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | David Sanger | Visual Effects Producer |
Camera | Bob Gorelick | Camera Operator |
Camera | Bob Gorelick | Steadicam Operator |
Art | Jenne Lee | Art Department Coordinator |
Sound | Alyson Dee Moore | Foley |
Visual Effects | François-Xavier Aubague | Visual Effects Producer |
Sound | Daniel Pinder | Music Editor |
Sound | Alex Gibson | Music Editor |
Visual Effects | Tim Webber | Visual Effects Supervisor |
Crew | Mark Mottram | Stunts |
Crew | Mira Husseini | Unit Publicist |
Costume & Make-Up | Janice Alexander | Hair Department Head |
Costume & Make-Up | Deena Adair | Hairstylist |
Sound | Michael Babcock | Sound Effects Editor |
Visual Effects | Paul J. Franklin | Visual Effects Supervisor |
Costume & Make-Up | Brendan Handscombe | Set Costumer |
Costume & Make-Up | Nancy Hancock | Makeup Artist |
Visual Effects | Matthew Holben | Visual Effects Producer |
Editing | Donald Likovich | Assistant Editor |
Costume & Make-Up | Kimberley Spiteri | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Sue Robb-King | Makeup Artist |
Production | Nicholas Gall | Casting |
Visual Effects | Craig Lyn | Visual Effects |
Costume & Make-Up | Patrick Caulfield | Set Costumer |
Sound | Brad Dechter | Orchestrator |
Crew | Jim Boulden | Animatronic and Prosthetic Effects |
Camera | Bob Hall | First Assistant Camera |
Production | Dennis Davidson | Publicist |
Sound | Linda Folk | ADR Supervisor |
Sound | Ed Novick | Production Sound Mixer |
Crew | Tom Struthers | Stunt Coordinator |
Crew | Tom McComas | Stunts |
Crew | Jennifer Lamb | Stunts |
Directing | Nilo Otero | Assistant Director |
Costume & Make-Up | Gina Panno | Set Costumer |
Crew | David E. Hall | Post Production Supervisor |
Costume & Make-Up | Conor O'Sullivan | Prosthetic Supervisor |
Crew | Sarah Franzl | Stunt Double |
Crew | Rebecca Steel Roven | Set Production Assistant |
Editing | Scott Wesley Ross | Assistant Editor |
Crew | Marie Fink | Stunts |
Costume & Make-Up | Lee Croucher | Set Costumer |
Crew | Natalie M. Meyer | Stunts |
Production | Robert Stoneman | Grip Production Assistant |
Crew | Brian Peters | Stunts |
Crew | Linda Perlin | Stunts |
Art | Phillis Lehmer | Assistant Art Director |
Visual Effects | Lorna Paterson | Visual Effects Producer |
Art | Rob Bliss | Concept Artist |
Costume & Make-Up | Esther St John Gray | Set Costumer |
Crew | Rudra Banerji | Set Production Assistant |
Art | Fred M. Ortiz | Set Dresser |
Costume & Make-Up | Alma Izquierdo | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Jenny Sharpe | Makeup Artist |
Crew | Justo Dieguez | Fight Choreographer |
Crew | Conway Wickliffe | In Memory Of |
Sound | Daniel Wehr | Scoring Mixer |