Dancer in the Dark (2000)
Het is 1964. De Oost-Europese Selma emigreert met haar zoon Gene naar Amerika. Ze werkt dag en nacht in de fabriek voor het bestaan van haar zoon. Selma ziet slecht en heeft een erfelijke ziekte waarbij ze uiteindelijk blind zal worden.
Regiseur: Lars von Trier
Directing | Lars von Trier | Director |
Camera | Lars von Trier | Camera Operator |
Writing | Lars von Trier | Writer |
Writing | Lars von Trier | Lyricist |
Production | Vibeke Windeløv | Producer |
Crew | Vincent Paterson | Choreographer |
Production | Peter Aalbæk Jensen | Executive Producer |
Production | Fridrik Thor Fridriksson | Associate Producer |
Production | Finn Gjerdrum | Associate Producer |
Production | Mogens Glad | Associate Producer |
Production | Anja Grafers | Associate Producer |
Production | Torleif Hauge | Associate Producer |
Production | Tero Kaukomaa | Associate Producer |
Production | Poul Erik Lindeborg | Associate Producer |
Production | Els Vandevorst | Associate Producer |
Sound | Björk | Original Music Composer |
Sound | Björk | Musician |
Sound | Björk | Music Arranger |
Sound | Björk | Music Producer |
Camera | Robby Müller | Director of Photography |
Editing | François Gédigier | Editor |
Editing | Molly Malene Stensgaard | Editor |
Production | Avy Kaufman | Casting |
Art | Karl Júlíusson | Production Design |
Costume & Make-Up | Manon Rasmussen | Costume Design |
Sound | Kristian Eidnes Andersen | Supervising Sound Editor |
Art | Peter Grant | Art Direction |
Camera | Marcel Zyskind | Additional Camera |
Camera | Marcel Zyskind | Focus Puller |
Crew | Jonas Frederiksen | Production Controller |
Sound | Per Streit | Sound Designer |
Directing | Anders Refn | First Assistant Director |
Directing | Anders Refn | Second Unit Director |
Production | Joyce Nettles | Casting |
Camera | Eric Kress | Second Unit Director of Photography |
Production | Marianne Slot | Co-Executive Producer |
Art | Simone Grau Roney | Set Propsman |
Production | Lars Jönsson | Co-Executive Producer |
Sound | Pétur Einarsson | Dialogue Editor |
Production | Peter Garde | Finance |
Production | Christian Tafdrup | Production Runner |
Crew | Stig Günther | Stunts |
Production | Leo Pescarolo | Producer |
Art | Anders Jacobsen | Assistant Set Propsman |
Writing | Sjón | Lyricist |
Production | James Wilson | Production Executive |
Costume & Make-Up | Anja Dahl | Makeup Artist |
Sound | Bruce White | Musician |
Costume & Make-Up | Morten Jacobsen | Special Effects Makeup Artist |
Sound | Bruno Langiano | Foley Artist |
Sound | Julien Naudin | Foley Artist |
Costume & Make-Up | Cédric Gérard | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Louize Nissen | Assistant Costume Designer |
Sound | Mark Kenna | Dolby Consultant |
Production | Carsten Sparwath | Production Assistant |
Crew | Jean-Robert Viallet | Video Assist Operator |
Crew | Sean-Michael Smith | Dialect Coach |
Production | Daniel Gylling | Location Manager |
Production | Malini Ahlberg | Production Manager |
Art | Jonas Alexander Arnby | Assistant Set Propsman |
Directing | Caroline Sascha Cogez | Second Assistant Director |
Sound | Guy Sigsworth | Musician |
Sound | Ad Stoop | Boom Operator |
Lighting | Frank Berger | Gaffer |
Camera | David Koskas | Still Photographer |
Production | Malte Forssell | Line Producer |
Sound | Fabio D'Amico | ADR Recordist |
Editing | Peter Hjorth | Additional Editing |
Directing | Linda Daae | Continuity |
Costume & Make-Up | John Nollet | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Ursula Rödel | Makeup Artist |
Crew | Liz Miller | Unit Publicist |
Production | Charlotte Pedersen | Producer's Assistant |
Production | Charlotte Pedersen | Production Assistant |
Costume & Make-Up | Jalene Murphy | Set Costumer |
Production | Anders Barlebo | Unit Manager |
Production | Joakim Höglund | Unit Manager |
Lighting | Morten Nybø | Electrician |
Lighting | Harri Sipilä | Electrician |
Crew | Christine Ekstrand | Post Production Assistant |
Editing | Yvan Lucas | Color Timer |
Crew | Andrea F. Cannistraci | Legal Services |
Camera | Kristoffer Andrén | Assistant Camera |
Art | Anders Lunde | Property Master |
Sound | Mark Berrow | Musician |
Sound | Peter Davies | Musician |
Costume & Make-Up | Lisa Mustafa | Assistant Makeup Artist |
Crew | Thomas Garris | Transportation Captain |
Production | Jonas Overton | Assistant Unit Manager |
Sound | Everton Nelson | Musician |
Art | Cecilia Hellner | Art Department Coordinator |
Production | Louise Grosell | Production Coordinator |
Sound | Richard Bissill | Musician |
Sound | Warren Zielinski | Musician |
Costume & Make-Up | Sanne Gravfort | Makeup Artist |
Art | Thomas Karlsen | Props |
Production | Khalil Al Harbiti | Assistant Location Manager |
Production | Mario Locurcio | Publicist |
Sound | Valgeir Sigurðsson | Music Editor |
Sound | Valgeir Sigurðsson | Music Programmer |
Sound | Charlie Morgan | Musician |
Production | Cecilie Rui | Producer's Assistant |
Production | Roger D. Faires | Second Unit Location Manager |
Art | Søren Jochumsen | Construction Coordinator |
Crew | Paul Mason | Carpenter |
Sound | Mark Bell | Music Programmer |
Sound | Mark Bell | Music Producer |
Crew | Martin Högberg | Special Effects |
Costume & Make-Up | Michelle Crane | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Michelle Crane | Hairstylist |
Sound | Vincent Mendoza | Orchestrator |
Sound | Vincent Mendoza | Conductor |
Sound | Vincent Mendoza | Music Arranger |
Sound | Ray Williams | Music Consultant |
Art | Jesper Lorents | Property Master |
Crew | Sidsel Jensen | Stunt Double |
Crew | Lene Irgens | Post-Production Manager |
Production | Tony Grob | Line Producer |
Crew | Gorm Andersen | Carpenter |
Art | Christine Bechameil | Painter |
Art | Friederik Eriksson | Assistant Set Propsman |
Crew | Jan Hansen | Carpenter |
Crew | Carsten Larsen | Carpenter |
Art | Bent 'Niller' Nielsen | Construction Coordinator |
Costume & Make-Up | Calem Martin | Assistant Costume Designer |
Sound | Ron Anderson | Vocal Coach |
Sound | Greg Rogers | Music Consultant |
Production | Mattias Andersson | Production Runner |
Crew | Joga Gnarr | Actor's Assistant |
Crew | Andrea Helgadóttir | Actor's Assistant |
Production | Cecilie Kølpin | Production Assistant |
Production | Andreas Martinsen | Production Runner |
Production | Pia Nielsen | Producer's Assistant |
Production | Chris Sanger | Executive Producer's Assistant |
Production | Line Spanning | Travel Coordinator |
Crew | Nicholas Vroman | Actor's Assistant |