Mar adentro (2004)
Ramón ligt al bijna 30 jaar krachteloos in zijn bed, onder de hoede van zijn familie. Zijn enige uitzicht op het leven is het raam van zijn kamer, vlakbij de zee die hij ooit zo graag bereisde en waar hij het ongeluk kreeg dat een einde maakte aan zijn jeugd.
Regiseur:
Alejandro Amenábar
Schrijvers:
Alejandro Amenábar, Mateo Gil.
Javier Bardem Ramón Sampedro |
|
Belén Rueda Julia |
|
Lola Dueñas Rosa |
|
Joan Dalmau Joaquín |
|
Josep Maria Pou Padre Francisco |
|
Mabel Rivera Manuela |
|
Celso Bugallo José |
|
Clara Segura Gené |
|
Alberto Jiménez Germán |
|
Tamar Novas Javi |
|
Alberto Amarilla Hermano Andrés |
|
Francesc Garrido Marc |
|
Andrea Occhipinti Santiago |
|
Federico Pérez Rey Conductor |
|
Nicolás Fernández Luna Cristian |
|
Xosé Manuel Olveira Juez 1 |
|
César Cambeiro Juez 2 |
|
Xosé Manuel Esperante Periodista 1 |
|
Adolfo Obregón Ejecutivo |
|
Julio Jordán Encuadernador |
|
Marta Larralde Muchacha Playa |
|
Jordi Ballester (uncredited) |
|
José Luis Rodríguez |
Camera | Javier Aguirresarobe | Director of Photography |
Costume & Make-Up | Sonia Grande | Costume Design |
Production | Luis San Narciso | Casting |
Art | Benjamín Fernández | Production Design |
Art | Benjamín Fernández | Art Direction |
Production | Fernando Bovaira | Producer |
Costume & Make-Up | Mara Collazo | Hairstylist |
Writing | Alejandro Amenábar | Screenplay |
Directing | Alejandro Amenábar | Director |
Editing | Alejandro Amenábar | Editor |
Production | Alejandro Amenábar | Producer |
Sound | Alejandro Amenábar | Original Music Composer |
Writing | Mateo Gil | Screenplay |
Production | Emiliano Otegui | Production Manager |
Production | Emiliano Otegui | Line Producer |
Art | Emilio Ardura | Set Decoration |
Directing | Yuyi Beringola | Script Supervisor |
Sound | Lucio Godoy | Music Producer |
Sound | Xavier Capellas | Orchestrator |
Editing | Carlos Agulló | Assistant Editor |
Art | Alejandro Fernández | Assistant Art Director |
Costume & Make-Up | Ana López-Puigcerver | Makeup Department Head |
Visual Effects | Rafa Solórzano | Visual Effects Supervisor |
Crew | Miguel Pedregosa | Stunt Coordinator |
Camera | Teresa Isasi | Still Photographer |
Camera | José Manuel Herrero Gaspar | Underwater Camera |
Camera | James Swanson | Aerial Director of Photography |
Sound | Juan Ferro | Sound Editor |
Sound | Ricardo Viñas | Dolby Consultant |
Art | Chris Fitzgerald | Sculptor |
Visual Effects | Félix Bergés | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | Nike Alonso | Visual Effects Producer |
Costume & Make-Up | Jo Allen | Makeup Designer |
Camera | Josu Inchaustegui | Steadicam Operator |
Visual Effects | Eduardo Díaz | Digital Compositors |
Costume & Make-Up | Manolo García | Hairstylist |
Sound | Ricardo Steinberg | Sound |
Directing | Walter Prieto | Assistant Director |
Sound | Alfonso Raposo | Sound mixer |
Sound | Guillermo Solana | Boom Operator |
Crew | David Campos | Special Effects |
Visual Effects | Pau Costa | Special Effects Supervisor |
Visual Effects | Helmuth Barnert | Digital Compositors |
Visual Effects | Guillermo Orbe | Digital Compositors |
Visual Effects | Thorsten Rienth | Digital Compositors |
Visual Effects | Carlos Trijueque | Digital Compositors |
Crew | Guiomar Alonso | Stunts |
Lighting | Rafael García Martos | Gaffer |
Crew | Paulino Fernández Ibáñez | Telecine Colorist |
Editing | Miguel P. Gilaberte | Digital Intermediate Colorist |
Art | Leopoldo Báez | Construction Coordinator |
Art | Pedro Calderón | Painter |
Camera | Carlos Miguel | Key Grip |
Costume & Make-Up | Ana Urosa | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Carlos Montosa | Wigmaker |
Crew | Alberto Báez | Carpenter |
Crew | David Martí | Makeup Effects |
Crew | Eva Muslera | Production Controller |
Crew | Tino Torrescusa | Property Master |
Editing | Yolanda Cáceres | Color Timer |
Lighting | Miguel Ángel Cano | Electrician |
Production | Mar Francolí | Location Manager |
Production | José Miguel Mendiola | Production Accountant |
Production | Rafael Toba | Production Coordinator |
Sound | María Steinberg | Sound Effects Editor |
Visual Effects | Gonzalo Carrión | 3D Supervisor |
Art | Natalia Montes | Storyboard Artist |
Visual Effects | Rubén Sanz | Visual Effects Producer |
Sound | Mark Berrow | Musician |
Crew | Frédéric North | Pilot |
Crew | Luc Poullain | Aerial Coordinator |
Camera | Gustavo de la Fuente | Assistant Camera |
Directing | José Ramón Otegui | Second Assistant Director |
Editing | Felisa Catalinas | Negative Cutter |
Crew | Javier Jal | Special Effects Technician |
Costume & Make-Up | Cristina Martínez | Costume Assistant |
Directing | Larisa Balinge | Assistant Director |
Art | Rubén Rivas | Graphic Designer |
Production | Soledad Cebrián | Accountant |
Production | Francisco Arnoso 'Pixi' | Production Assistant |
Production | Carmen Rico | Production Secretary |