The Shawshank Redemption (1994)
Andy Dufresne betrapt zijn vrouw met een ander en wordt vervolgens beschuldigd van de moord op zijn vrouw en haar minnaar. Hij houdt vol dat hij onschuldig is, maar krijgt toch tweemaal levenslang in de strenge gevangenis Shawshank.
Regiseur:
Frank Darabont
Schrijver:
Frank Darabont
Tim Robbins Andy Dufresne |
|
Morgan Freeman Ellis Boyd 'Red' Redding |
|
Bob Gunton Warden Norton |
|
William Sadler Heywood |
|
Clancy Brown Captain Byron T. Hadley |
|
Gil Bellows Tommy |
|
James Whitmore Brooks Hatlen |
|
Mark Rolston Bogs Diamond |
|
Jeffrey DeMunn 1946 D.A. |
|
Larry Brandenburg Skeet |
|
Neil Giuntoli Jigger |
|
Brian Libby Floyd |
|
David Proval Snooze |
|
Joseph Ragno Ernie |
|
Jude Ciccolella Guard Mert |
|
Paul McCrane Guard Trout |
|
Renee Blaine Andy Dufresne's Wife |
|
Scott Mann Glenn Quentin |
|
John Horton 1946 Judge |
|
Gordon Greene 1947 Parole Hearings Man |
|
Alfonso Freeman Fresh Fish Con |
|
V.J. Foster Hungry Fish Con |
|
John E. Summers New Fish Guard |
|
Frank Medrano Fat Ass |
|
Mack Miles Tyrell |
|
Alan R. Kessler Laundry Bob |
|
Morgan Lund Laundry Truck Driver |
|
Cornell Wallace Laundry Leonard |
|
Gary Lee Davis Rooster |
|
Neil Summers Pete |
|
Ned Bellamy Guard Youngblood |
|
Joe Pecoraro Projectionist |
|
Harold E. Cope Jr. Hole Guard |
|
Brian Delate Guard Dekins |
|
Don McManus Guard Wiley |
|
Donald Zinn Moresby Batter |
|
Dorothy Silver 1954 Landlady |
|
Robert Haley 1954 Food-Way Manager |
|
Dana Snyder 1954 Food-Way Woman |
|
John D. Craig 1957 Parole Hearings Man |
|
Ken Magee Ned Grimes |
|
Eugene C. DePasquale Mail Caller |
|
Bill Bolender Elmo Blatch |
|
Ron Newell Elderly Hole Guard |
|
John R. Woodward Bullhorn Tower Guard |
|
Chuck Brauchler Man Missing Guard |
|
Dion Anderson Head Bull Haig |
|
Claire Slemmer Bank Teller |
|
James Kisicki Bank Manager |
|
Rohn Thomas Bugle Editor |
|
Charlie Kearns 1966 D.A. |
|
Rob Reider Duty Guard |
|
Brian Brophy 1967 Parole Hearings Man |
|
Paul Kennedy 1967 Food-Way Manager |
|
James Babson Con (uncredited) |
|
Dennis Baker Old Man on Bus (uncredited) |
|
Fred Culbertson Police Officer (uncredited) |
|
Alonzo F. Jones Inmate (uncredited) |
|
Sergio Kato Inmate II (uncredited) |
|
Gary A. Jones Convict (uncredited) |
Sound | Thomas Newman | Original Music Composer |
Sound | Thomas Newman | Conductor |
Camera | Roger Deakins | Director of Photography |
Art | Peter Landsdown Smith | Art Direction |
Writing | Stephen King | Novel |
Crew | Stephen King | Thanks |
Production | Deborah Aquila | Casting |
Writing | Frank Darabont | Screenplay |
Directing | Frank Darabont | Director |
Production | Niki Marvin | Producer |
Editing | Richard Francis-Bruce | Editor |
Production | Julie Lichter | Casting |
Art | Terence Marsh | Production Design |
Production | David V. Lester | Executive Producer |
Production | David V. Lester | Unit Production Manager |
Costume & Make-Up | Elizabeth McBride | Costume Design |
Art | Michael Seirton | Set Decoration |
Sound | Bill Bernstein | Music Editor |
Sound | Marilyn Graf | Foley Mixer |
Camera | Brian 'Buzz' Buzzelli | Grip |
Production | Liz Glotzer | Executive Producer |
Crew | Alfonso Freeman | Actor's Assistant |
Production | Sue Bea Montgomery | Production Supervisor |
Directing | Sioux Richards | Script Supervisor |
Crew | Jesse V. Johnson | Set Production Assistant |
Directing | Jesse V. Johnson | Third Assistant Director |
Sound | Rick Canelli | ADR Recordist |
Crew | Ernie Malik | Unit Publicist |
Production | Ernie Malik | Publicist |
Directing | Thomas Schellenberg | Assistant Director |
Lighting | Jeremy Knaster | Best Boy Electric |
Crew | Jerry Gatlin | Stunt Coordinator |
Production | David Leslie Johnson-McGoldrick | Production Assistant |
Editing | David Orr | Color Timer |
Production | Tom Lent | ADR Voice Casting |
Production | Barbara Harris | ADR Voice Casting |
Crew | Daniel W. Barringer | Stunts |
Camera | Bruce Hamme | Dolly Grip |
Costume & Make-Up | Monty Westmore | Makeup Artist |
Directing | John R. Woodward | Assistant Director |
Production | Linda Weaver | Extras Casting Assistant |
Crew | Mickey Guinn | Stunts |
Crew | Fred Culbertson | Transportation Captain |
Crew | Tom Morga | Stunt Double |
Editing | Keith Shaw | Colorist |
Camera | Robert 'Bobby Z' Zajonc | Aerial Camera |
Crew | Robert 'Bobby Z' Zajonc | Aerial Coordinator |
Crew | Robert 'Bobby Z' Zajonc | Pilot |
Crew | Bob Williams | Special Effects |
Costume & Make-Up | Kevin Haney | Makeup Artist |
Sound | Tommy Morgan | Additional Soundtrack |
Crew | Tom Cotter | Actor's Assistant |
Directing | Robert Barnett | Assistant Director |
Sound | Kevin Bartnof | Foley Artist |
Sound | Marvin E. Lewis | Boom Operator |
Costume & Make-Up | Taneia Lednicky | Wardrobe Supervisor |
Art | Sebastian Milito | Construction Coordinator |
Crew | David Marder | Transportation Coordinator |
Visual Effects | Melissa Taylor | Visual Effects Producer |
Crew | Dick Hancock | Stunts |
Lighting | Bill O'Leary | Gaffer |
Art | Antoinette J. Gordon | Set Designer |
Sound | Dennis S. Sands | Scoring Mixer |
Sound | Petra Bach | ADR Supervisor |
Production | Kokayi Ampah | Location Manager |
Production | Kokayi Ampah | Production Supervisor |
Sound | John Stacy | Supervising Sound Editor |
Lighting | Richie Ford | Rigging Gaffer |
Costume & Make-Up | Roy Bryson | Hairstylist |
Sound | Paul J. Zydel | ADR & Dubbing |
Sound | Willie D. Burton | Production Sound Mixer |
Sound | Thomas Pasatieri | Orchestrator |
Sound | Jack Keller | Sound Recordist |
Editing | Robert C. Lusted | Assistant Editor |
Camera | Andy Harris | Second Assistant Camera |
Crew | Alan Jacques | Projection |
Crew | Earl F. Betts | Propmaker |
Sound | Arlene Fishbach | Music Consultant |
Camera | Michael P. Weinstein | Still Photographer |
Art | Rhonda Yeater | Art Department Assistant |
Art | Jack Evans | Assistant Art Director |
Art | Dixwell Stillman | Construction Foreman |
Art | Blair Gibeau | Painter |
Art | Todd Hatfield | Standby Painter |
Camera | Robin Brown | First Assistant Camera |
Camera | Don Cerrone | Key Grip |
Camera | Gerrit Dangremond | Steadicam Operator |
Costume & Make-Up | Carol Buckler | Seamstress |
Costume & Make-Up | Jack Hering | Set Dressing Artist |
Costume & Make-Up | Paul Wells | Key Costumer |
Crew | Brian Boggs | Craft Service |
Crew | Robert Conrad | Driver |
Crew | Dan Goldwasser | Executive Music Producer |
Crew | Hope A. Nielsen | Loader |
Crew | Mario Simon | Picture Car Coordinator |
Production | Beth Hickman | Production Office Coordinator |
Art | Tom Shaw Jr. | Property Master |
Crew | Van Scarboro | Video Assist Operator |
Editing | Patricia A. Galvin | First Assistant Editor |
Lighting | Kurt Dale Hartman | Electrician |
Lighting | Rex Buckingham | Rigging Grip |
Production | Ramona Sánchez-Waggoner | Production Accountant |
Crew | Ramona Sánchez-Waggoner | Production Office Assistant |
Crew | Ramona Sánchez-Waggoner | Executive in Charge of Finance |
Sound | Lori Martino | Assistant Sound Editor |
Crew | Dennis Baker | Thanks |
Costume & Make-Up | Donnie McFinely | Costumer |
Directing | James Ellis Deakins | Script Supervisor |
Crew | Joe Schultz | Production Office Assistant |
Production | Margaret J. Orlando | Production Supervisor |
Sound | Shelley Rae Hinton | ADR Editor |
Crew | Kzar Torres | Thanks |
Crew | Lee Tassef | Thanks |
Crew | Eve Lapolla | Thanks |
Crew | Richard Hall | Thanks |
Crew | Allen Greene | In Memory Of |
Crew | Manny Centeno | Thanks |
Crew | Saxon Eldridge | Production Office Assistant |
Crew | Michael Vasquez | Production Office Assistant |
Crew | Amie Tschappat | Production Office Assistant |
Crew | Don Speakman | Craft Service |
Crew | Mark Moelter | Craft Service |
Crew | David McQuade | Set Production Assistant |
Crew | Karin Mercurio | Executive in Charge of Finance |
Crew | Sophia Xixis | Actor's Assistant |
Production | Jane Estocin | Finance |
Crew | Therese Amadio | Animal Wrangler |
Crew | Chip Vincent | Driver |
Crew | David Turner | Driver |
Crew | J.D. Thomas | Driver |
Crew | Donald Snyder | Driver |
Crew | Scott Ruetenik | Driver |
Sound | Thomas J. O'Connell | ADR Mixer |
Crew | David Smith | Driver |
Costume & Make-Up | Philip Ivey | Key Hair Stylist |
Camera | Keith Bunting | Best Boy Grip |
Sound | Bruce Bell | Sound Editor |
Crew | A. Michael Lerner | Stunts |
Crew | Kelley Baker | Executive in Charge of Finance |
Costume & Make-Up | Kris Kearney | Key Costumer |
Directing | Michael Greenwood | Second Second Assistant Director |
Sound | Ron Grafton | Foley Recordist |
Camera | David Moenkhaus | Additional Second Assistant Camera |
Production | Julie Weiss | Casting Assistant |
Costume & Make-Up | Cookie Beard | Wardrobe Assistant |
Production | Chris Cozzi | Location Assistant |
Camera | Tim.L.armstutz | Camera Department Production Assistant |