Geronimo: An American Legend (1993)
De legendarische Apachehoofdman Geronimo speelde jarenlang een kat- en muisspelletje met het federale Amerikaanse leger, tot hij en 34 medestrijders zich uiteindelijk op 5 september 1886 nabij de Mexicaanse grens overgaven. Bij de arrestatie van Geronimo waren liefst vijfduizend soldaten betrokken, zowat een vierde van de destijds beschikbare troepen. De strijd van Geronimo was een strijd voor het instandhoudend van de indiaanse cultuur...
Regiseur:
Walter Hill
Schrijvers:
John Milius, Larry Gross.
Jason Patric Lt. Charles Gatewood |
|
Gene Hackman Brig. Gen. George Crook |
|
Robert Duvall Chief of Scouts Al Sieber |
|
Wes Studi Geronimo |
|
Matt Damon 2nd Lt. Britton Davis |
|
Rodney A. Grant Mangas |
|
Kevin Tighe Brig. Gen. Nelson Miles |
|
Steve Reevis Chato |
|
Carlos Palomino Sgt. Turkey |
|
Victor Aaron Ulzana |
|
Stuart Proud Eagle Grant Sgt. Dutchy |
|
Stephen McHattie Schoonover |
|
John Finn Capt. Hentig |
|
Lee de Broux City Marshal Joe Hawkins |
|
Rino Thunder Old Nana |
|
Hoke Howell Billy Pickett |
|
Richard Martin Jr. Apache Medicine Man |
|
Raliegh Wilson Yaqui Dave |
|
Jackie Old Coyote Apache Vision Woman |
|
Monty Bass Dead Shot |
|
Pato Hoffmann The Dreamer |
|
Roger Callard Sgt. Mulrey |
|
Juddson Keith Linn Bronco Apache |
|
Mark Boone Junior Afraid Miner |
|
M.C. Gainey Unafraid Miner |
|
Michael Ruud Chaplain |
|
Michael Minjarez Dandy Jim |
|
Burnette Bennett Skip-Hey |
|
Jonathan Ward C.S. Fly |
|
Luis Contreras Rurale Officer |
|
Scott Wilson Redondo |
|
J. Young Hawkins' Deputy |
|
Scott Crabbe Courier at Ball |
|
Patricia Pretzinger Woman at Ball |
|
Davina Smith Dead Shot's Wife |
|
Jaquelin Lee Apache Woman |
|
Jim Manygoats Ailing Apache |
|
Eva Larson Cantina Waitress |
|
Greg Goossen Schoonover Gang |
|
Sonny Skyhawk Schoonover Gang |
|
Michael Adams Schoonover Gang |
|
Walter Robles Schoonover Gang |
|
Anthony G. Schmidt Schoonover Gang |
|
Jim Beaver Proclamation Officer |
|
Buzz Augare Native American |
|
Arland F. Ben Native American |
|
Virgil Joe Ben Native American |
|
Billy Brown Native American |
|
Clifford Brown Native American |
|
Jimmy Brownfeather Native American |
|
James Burgdorf Native American |
|
Michael Case Native American |
|
R.B. Dunn Native American |
|
Jefferson Gatewood Native American |
|
Frank Gobert Native American |
|
Anderson Harvey Native American |
|
Steven Holiday Native American |
|
Craig Ironpipe Native American |
|
George Lee Native American |
|
Aarie E. Madplume Native American |
|
Harrison Nez Native American |
|
Peter P. Oliver Native American |
|
Leo J. Saggboy Native American |
|
Donahue Tom Native American |
|
Robert Whipple Native American |
|
Larry White Jr. Native American |
|
Kurt Hamilton Cox Cavalry |
|
Cary A. Davisson Cavalry |
|
Barry Edward Cavalry |
|
Robert Erickson Cavalry |
|
Mark B. Farris Cavalry |
|
Chuck Fitzpatrick Cavalry |
|
Glen Gamble Cavalry |
|
Eric W. Glatthaar Cavalry |
|
William C. Honohan Cavalry |
|
Armond Jones Cavalry |
|
Francisco Cruz López Cavalry |
|
Kevin McNiven Cavalry |
|
Mark Myers Cavalry |
|
Gary L. Norwood Cavalry |
|
Richard Jay Reed Cavalry |
|
Sam Reed Cavalry |
|
Lonnie Rodriguez Cavalry |
|
Stanley Schultz Cavalry |
|
Michael Stein Cavalry |
|
James N. Strouss Cavalry |
|
Rocky Bonifield Soldier's Wife / Waltz Dancer (uncredited) |
|
Lena Banks Dancer (uncredited) |
|
Eugene Biscardi Dancer at Ball (uncredited) |
|
Jessica Biscardi Dancer at Ball (uncredited) |
|
Morgan Blanchard Cavalry (uncredited) |
|
Deirdre Fitzpatrick Woman at the Ball (uncredited) |
|
Gordon Frye Cavalry Lieutenant (uncredited) |
|
Michael Gier Cavalry / Principal Dancer (uncredited) |
|
Allan Graf Soldier in Charge of Hangings (uncredited) |
|
Lynn Dee Smith Dancer at Ball (uncredited) |
|
Regina Whitcomb Dancer (uncredited) |
Writing | John Milius | Screenplay |
Writing | John Milius | Story |
Costume & Make-Up | Fred C. Blau Jr. | Makeup Artist |
Production | Shirley Fulton Crumley | Location Casting |
Production | Neil Canton | Producer |
Directing | Walter Hill | Director |
Production | Walter Hill | Producer |
Writing | Larry Gross | Screenplay |
Editing | Freeman A. Davies | Editor |
Crew | Mike Watson | Stunts |
Sound | Nicholas R. Allen | Boom Operator |
Crew | Webster Whinery | Stunts |
Sound | Ry Cooder | Original Music Composer |
Editing | Donn Aron | Editor |
Editing | Carmel Davies | Editor |
Costume & Make-Up | Dan Moore | Costume Design |
Directing | Josh McLaglen | First Assistant Director |
Art | Joe Alves | Production Design |
Costume & Make-Up | Christine Lee | Hairstylist |
Sound | George S. Clinton | Orchestrator |
Sound | George S. Clinton | Conductor |
Sound | George S. Clinton | Music Arranger |
Sound | Bunny Andrews | Music Editor |
Art | Richard C. Goddard | Set Decoration |
Crew | R. Bruce Steinheimer | Special Effects |
Sound | Rodger Pardee | Sound |
Production | Michael S. Glick | Executive Producer |
Production | Michael S. Glick | Unit Production Manager |
Art | Rick Young | Property Master |
Crew | Allan Graf | Stunt Coordinator |
Directing | Allan Graf | Second Unit Director |
Camera | Lloyd Ahern II | Director of Photography |
Production | Mark Canton | Executive In Charge Of Production |
Camera | Michael D. O'Shea | Second Unit Director of Photography |
Camera | Edward Morey III | Camera Operator |
Sound | Chuck Michael | Sound Effects Editor |
Production | Reuben Cannon | Casting |
Costume & Make-Up | Amy Jean Roberts | Costumer |
Costume & Make-Up | Alicia M. Tripi | Hairstylist |
Art | Mike Cunningham | Props |
Crew | David Fletcher | Special Effects |
Crew | Dennis Deveaugh | Stunts |
Sound | Jim Keltner | Musician |
Sound | Chris David | Additional Sound Re-Recording Mixer |
Camera | Norman G. Langley | Camera Operator |
Editing | David Orr | Color Timer |
Crew | Greg Walker | Stunts |
Crew | Jack Verbois | Stunts |
Crew | Bill McIntosh | Stunts |
Crew | Richard L. Duran | Stunts |
Sound | Nerses Gezalyan | Foley Recordist |
Sound | Knox White | Utility Sound |
Crew | Jay Frasco | Set Production Assistant |
Crew | Raliegh Wilson | Stunts |
Sound | Gary A. Hecker | Foley Artist |
Camera | Christopher Blauvelt | Second Assistant Camera |
Crew | Tom Elliott | Stunts |
Camera | Robert LaBonge | Camera Operator |
Camera | Bo Miller | Key Grip |
Lighting | Jack S. Schlosser | Chief Lighting Technician |
Costume & Make-Up | Dennis Liddiard | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Manlio Rocchetti | Makeup Artist |
Art | Scott Ritenour | Art Direction |
Sound | Dan O'Connell | Foley Artist |
Crew | Alan Kaminsky | Driver |
Sound | Doug Hemphill | Sound Re-Recording Mixer |
Crew | Russell McEntyre | Transportation Captain |
Camera | Sam Emerson | Still Photographer |
Crew | Wayne Stone | Transportation Co-Captain |
Sound | Bob Newlan | Sound Editor |
Costume & Make-Up | Gary Liddiard | Key Makeup Artist |
Sound | Jay Wilkinson | Supervising Sound Editor |
Sound | Bill W. Benton | Sound Re-Recording Mixer |
Art | Dennis DeWaay | Construction Coordinator |
Camera | Michael A. Chavez | First Assistant Camera |
Costume & Make-Up | Peter Tothpal | Key Hair Stylist |
Camera | Jeffrey Greeley | Second Assistant Camera |
Production | Greg Lazzaro | Location Manager |
Camera | Mark La Bonge | First Assistant Camera |
Art | Jeff Brown | Greensman |
Sound | Teri E. Dorman | Sound Editor |
Editing | Chris Jackson | Assistant Editor |
Directing | Paula Barrett-Barbier | Script Supervisor |
Sound | Chris Carpenter | Sound Re-Recording Mixer |
Art | John Schacht | Leadman |
Camera | Gregory W. Smith | First Assistant Camera |
Crew | Pat Romano | Stunts |
Sound | Norman Ludwin | Musician |
Camera | Bob Bergdahl | Camera Operator |
Directing | Douglas A. Raine | Second Assistant Director |
Costume & Make-Up | Julie Glick | Costumer |
Crew | Lawrence J. Cavanaugh | Special Effects Coordinator |
Costume & Make-Up | Leah Brown | Costumer |
Sound | Lee Orloff | Production Sound Mixer |
Sound | Christopher Flick | Foley Editor |
Sound | James Ashwill | Foley Mixer |
Production | Michelle Wright | Production Supervisor |
Production | Eve Watterson | Production Secretary |
Art | Mike Carrillo | Assistant Property Master |
Crew | Daniel O'Haco | Stunts |
Crew | Scott Crabbe | Video Assist Operator |
Production | David Giella | Casting Assistant |
Crew | Troy Gilbert | Stunt Double |
Camera | Steve McLean | First Assistant Camera |
Camera | Jeff Case | Dolly Grip |
Crew | Erin Empey-Baxter | Stand In |
Editing | Meredith Gold | Assistant Editor |
Lighting | Roger Sassen | Chief Lighting Technician |
Art | Sam Gross | Assistant Set Decoration |
Costume & Make-Up | Murray Lantz | Costumer |
Sound | Tom Boyd | Musician |
Crew | Mark Robert Ellis | Stunts |
Art | Stan Cockerell | Assistant Property Master |
Sound | Andy Kopetzky | Sound Editor |
Camera | Harry Rez | Key Grip |
Visual Effects | John Rauh | Visual Effects Compositor |
Crew | Steven Hintz | Propmaker |
Directing | J. Tom Archuleta | Second Assistant Director |
Camera | Jorge Sánchez | Second Assistant Camera |
Editing | Jeanine Payne | Assistant Editor |
Directing | Bryan Johnson | Second Second Assistant Director |
Art | Jim Husbands | Swing |
Crew | Robert Gaskill | Driver |
Sound | Bill Rojas | Dolby Consultant |
Art | John M. Schenk | Property Master |
Crew | Gregory Dultz | Driver |
Lighting | Blaise Dahlquist | Electrician |
Art | Robert L. Clark | Painter |
Art | Steve Fegley | Construction Foreman |
Costume & Make-Up | Barry Kellogg | Costume Supervisor |
Costume & Make-Up | Colby P. Bart | Costume Supervisor |
Costume & Make-Up | Marsha Barton | Seamstress |
Crew | Tony Didio Jr. | Armorer |
Art | Eric Fitzgerald | Title Designer |
Production | Sandra Maltz Saccio | Production Coordinator |
Crew | Desmond F. Strobel | Choreographer |
Crew | Clifford Happy | Stunts |
Camera | Mark W. Elias | Second Company Grip |
Lighting | Douglas Arnold | Electrician |
Costume & Make-Up | Cathy Smith | Costumer |
Crew | Jim Pratt | Stunts |
Production | Christine Altomari | Assistant Production Coordinator |
Camera | Frank D. Parrish | Second Assistant Camera |
Art | Raymond Prado | Storyboard Artist |
Camera | Steve Robertson | Grip |
Lighting | Keith Roverud | Assistant Chief Lighting Technician |
Crew | Michelene Mundo | Set Production Assistant |
Crew | W. Scott Wolf | Set Production Assistant |
Crew | Bo Falck | Transportation Co-Captain |
Directing | Xochi Blymyer | Second Second Assistant Director |
Editing | Sati Tooray | Colorist |
Lighting | James Phelps | Electrician |
Crew | Rudy Ugland | Animal Wrangler |
Production | Karen Day | Production Accountant |
Crew | Danny Costa | Stunts |
Crew | Alvin William 'Dutch' Lunak | Stunts |
Costume & Make-Up | Werner Keppler | Makeup Artist |
Crew | Eb Gaines | Set Production Assistant |
Crew | Robbie Dunn | Stunts |
Crew | David Domeyer | Special Effects |
Crew | Frank A. Serrao | Driver |
Crew | Tim Hill | Transportation Co-Captain |
Costume & Make-Up | Greg Hall | Costumer |
Production | Ka-Mook Nichols | Location Casting |
Crew | Jeffrey Knott | Special Effects |
Crew | Johnny Hagner | Stunts |
Crew | Pat Judge Hall | Stunts |
Art | John Garrett | Set Dresser |
Production | Larry D. Campbell | Assistant Location Manager |
Crew | Billy Joe Fredericks | Stunts |
Crew | Casey Cavanaugh | Special Effects |
Sound | Malcolm McNab | Musician |
Crew | R.B. Dunn | Stunts |
Costume & Make-Up | René Lafaurie | Makeup Artist |
Art | Clinton Fegley | Props |
Art | Raymond C. Lopez | Other |
Art | David Leon McCardle | Swing |
Crew | Sean Cavanaugh | Special Effects |
Crew | William Paul Brown | Stunts |
Crew | C.L. Johnson | Stunts |
Crew | Manny Espinoza | Stunts |
Lighting | Raymond B. Fugit | Electrician |
Camera | Don Glover Jr. | Grip |
Camera | Randy Hark | Grip |
Lighting | Glen Holland | Electrician |
Lighting | Bruce A. Keeler | Electrician |
Production | Andrew Reid | Casting Assistant |
Sound | Allen Sides | Scoring Mixer |
Sound | Michael Masley | Musician |
Sound | Sebastian Toettcher | Musician |
Crew | Bruce A. Beers | Craft Service |