The Brave One (2007)
Erica Bain heeft een radioprogramma in New York. Ze leidt een gelukkig leven en is stapelgek op haar verloofde. Dit wordt haar allemaal ontnomen wanneer het stel wordt overvallen. Zij raakt zwaargewond en hij overlijdt aan zijn verwondingen. Erica kan deze tragedie niet verwerken en speurt 's nachts de straten af naar de mannen die zij verantwoordelijk houdt. Haar strijd voor rechtvaardigheid trekt de aandacht en de stad siddert door haar anonieme daden. De politie van New York maakt wanhopig jacht op de dader en een rechercheur zit haar op de hielen. Ze zal moeten beslissen of ze doorgaat op het ingeslagen pad en verandert in degene die ze probeert te bestrijden.
Regiseur:
Neil Jordan
Schrijvers:
Roderick Taylor, Bruce A. Taylor, Cynthia Mort.
Jodie Foster Erica Bain |
|
Terrence Howard Detective Mercer |
|
Nicky Katt Detective Vitale |
|
Naveen Andrews David Kirmani |
|
Mary Steenburgen Carol |
|
Ene Oloja Josai |
|
Luis Da Silva Jr. Lee |
|
Blaze Foster Cash |
|
Rafael Sardina Reed |
|
Jane Adams Nicole |
|
Gordon MacDonald Murrow |
|
Zoë Kravitz Chloe |
|
John Magaro Ethan |
|
Victor Colicchio Cutler |
|
Jermel Howard Thug on Subway |
|
Dennis L.A. White Thug on Subway |
|
Laila Liliana Garro Shauna Nelson |
|
James Biberi Detective Pitney |
|
Brian Delate Detective O'Connor |
|
Lenny Venito Mortell |
|
Carmen Ejogo Jackie |
|
Dana Eskelson Sketch Artist |
|
Angel Sing Gun Dealer |
|
Yolande Bavan David's Mother |
|
Ivo Velon James |
|
Tina Sloan Stationary Saleswoman |
|
Jamie Tirelli Pawn Shop Guy |
|
Larry Fessenden Sandy Combs |
|
An Nguyen Ida Combs |
|
Brian Tarantina Gun Store Clerk |
|
Michael Anthony Williams Subway Dad |
|
Jesus Ruiz Chief of Detectives |
|
Hope Adams Press Conference Reporter |
|
Joseph Melendez Press Conference Reporter |
|
Ted Neustadt Press Conference Reporter |
|
Brett Berg Ethan's Friend |
|
Jeffrey Manko Emergency Room Doctor |
|
Mick Cunningham Precinct Cop |
|
Lisa Joyce CPA Worker |
|
Tom Greer Desk Cop |
|
David Naizir Guy Outside Subway Station |
|
Bob McClure Sound Engineer |
|
Tashya Valdevit Erica's Nurse |
|
Lai-Si Fernandez Shauna's Friend |
|
Moisés Acevedo Reed's Runner |
|
Dennis Leonard Johnson Reed's Runner |
|
Jack Caruso Subway Reporter |
|
Jim Taylor McNickle Subway Reporter |
|
Rosanne Lucarelli Subway Reporter |
|
Leif Riddell Subway Reporter |
|
DeShaun Stallworth Subway Reporter |
|
Michael J. Burg Elevator Man |
|
Creighton James Elevator Man |
|
Clayton Dean Smith Elevator Man |
|
Barbara Gayle Elevator Woman |
|
Anna Margaret Hollyman Elevator Woman |
|
Lily Mercer Elevator Woman |
|
Musto Pelinkovicci Russian Cab Driver |
|
Dean Meminger NY1 Reporter |
|
Cheryl Wills NY1 TV Anchor |
|
David Boston Pedestrian (uncredited) |
|
Dominick Cicco Pawnshop Owner (uncredited) |
|
Vanessa DeMira Tenant (uncredited) |
|
Ev Depaolis Pawn Shop Customer (uncredited) |
|
Rick Derby Radio Announcer (uncredited) |
|
Joe Remy Dolinsky Man in Bar (uncredited) |
|
Doug Ferony Detective Paul Sateri (uncredited) |
|
Renee Fishman Erica's Special Ability Nurse (uncredited) |
|
Roy William Gardner On Air News Reporter (uncredited) |
|
Chuck Gerena Construction Worker (uncredited) |
|
Bianca Giancoli Hooker (uncredited) |
|
Kalon Jackson Man (uncredited) |
|
Tina King Nurse (uncredited) |
|
Tia Latrell Neighborhood Resident (uncredited) |
|
Isaac Orlando Thug (uncredited) |
|
Loukas Papas Street Detective (uncredited) |
|
Adam S. Phillips Driver (uncredited) |
|
Alfredo Romeo Suarez Walker (uncredited) |
|
Donna Ross Lady at Bar (uncredited) |
|
Kenny Shapiro Pawnbroker (uncredited) |
|
Alia Tarraf Detective (uncredited) |
Production | Jodie Foster | Executive Producer |
Production | Joel Silver | Producer |
Production | Bruce Berman | Executive Producer |
Camera | Philippe Rousselot | Director of Photography |
Art | Robert Guerra | Art Direction |
Art | Lydia Marks | Set Decoration |
Directing | Neil Jordan | Director |
Art | Kristi Zea | Production Design |
Sound | Dario Marianelli | Music |
Art | Kalina Ivanov | Storyboard Artist |
Editing | Tony Lawson | Editor |
Production | Laura Rosenthal | Casting |
Production | Ray Quinlan | Unit Production Manager |
Production | Ali Farrell | Casting Associate |
Art | Edward Pisoni | Assistant Art Director |
Production | Dana Goldberg | Executive Producer |
Writing | Roderick Taylor | Screenplay |
Writing | Bruce A. Taylor | Screenplay |
Writing | Cynthia Mort | Screenplay |
Production | Susan Downey | Producer |
Costume & Make-Up | Catherine Marie Thomas | Costume Design |
Crew | Paul A. Levin | Post Production Supervisor |
Production | Herb Gains | Executive Producer |
Production | Herb Gains | Unit Production Manager |
Sound | Kam Chan | Foley Editor |
Sound | Marko Costanzo | Foley Artist |
Sound | Chris Fielder | Assistant Sound Editor |
Sound | Ruth Hernandez | Supervising ADR Editor |
Crew | Jill Stokesberry | Stunt Double |
Costume & Make-Up | Frances Mathias | Hairstylist |
Crew | Douglas Crosby | Stunts |
Crew | Blaise Corrigan | Stunts |
Crew | Peter Epstein | Stunts |
Crew | Stephen A. Pope | Stunts |
Crew | John Cenatiempo | Stunts |
Costume & Make-Up | Kelly Gleason | Makeup Department Head |
Art | Gine Lui | Location Scout |
Production | David Gambino | Co-Producer |
Directing | Mary Cybulski | Script Supervisor |
Crew | Bobby Beckles | Stunts |
Sound | George A. Lara | Foley Mixer |
Production | Aaron Auch | Associate Producer |
Crew | David S. Lomax | Stunts |
Crew | Jeffrey Lee Gibson | Stunts |
Lighting | Jack English | Chief Lighting Technician |
Crew | Jared Burke | Stunts |
Costume & Make-Up | Marjorie Durand | Key Makeup Artist |
Art | Michael Saccio | Property Master |
Crew | Steven Ritzi | Stunt Coordinator |
Sound | Philip Stockton | Sound Designer |
Sound | Philip Stockton | Supervising Sound Editor |
Costume & Make-Up | Laura Downing | Wardrobe Supervisor |
Art | Claire Kirk | Art Department Coordinator |
Crew | Roy Farfel | Stunts |
Art | Joseph A. Alfieri Jr. | Construction Coordinator |
Costume & Make-Up | Rachel Leek | Costumer |
Sound | Alexa Zimmerman | Assistant Sound Editor |
Sound | Douglas Murray | ADR Mixer |
Crew | Jeff Brink | Special Effects Coordinator |
Visual Effects | Glenn Allen | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Richard Friedlander | Visual Effects Producer |
Sound | Tom Fleischman | Sound Re-Recording Mixer |
Camera | Neal Norton | Camera Operator |
Camera | Neal Norton | Steadicam Operator |
Visual Effects | Eric J. Robertson | Visual Effects Supervisor |
Lighting | John G. Velez | Chief Lighting Technician |
Costume & Make-Up | Jerry DeCarlo | Hairstylist |
Art | Marion Kolsby | Assistant Art Director |
Camera | Abbot Genser | Still Photographer |
Costume & Make-Up | Suzy Mazzarese-Allison | Hair Department Head |
Production | Sara Flamm | Production Supervisor |
Art | Darrell K. Keister | Assistant Art Director |
Crew | Robert Topol | Scenic Artist |
Art | Dave Weinman | Leadman |
Sound | Allan Zaleski | Sound Effects Editor |
Crew | Rico Omega Alston | Video Assist Operator |
Costume & Make-Up | Ghilaine Bouadana | Set Costumer |
Costume & Make-Up | Cara Borrelli | Set Costumer |
Costume & Make-Up | Jill Merritt | Set Costumer |
Editing | Loan Phan | Digital Intermediate Producer |
Editing | John Scott Cook | First Assistant Editor |
Sound | Michael Connell | Music Editor |
Crew | Frances Fiore | Unit Publicist |
Production | Robert T. Striem | Location Manager |
Editing | Jamie Turpin | Assistant Editor |
Costume & Make-Up | Kyra Panchenko | Makeup Artist |
Editing | Rick Derby | Assistant Editor |
Crew | Jill Brown | Stunts |
Sound | Frank Graziadei | Boom Operator |
Art | Peter Bulavinetz | Construction Grip |
Lighting | Joshua Solson | Lighting Technician |
Crew | Henry Kingi Jr. | Stunt Double |
Lighting | Billy Patsos | Key Rigging Grip |
Costume & Make-Up | Mickey Carleton | Assistant Costume Designer |
Sound | Maggie Rodford | Music Coordinator |
Editing | Yvan Lucas | Colorist |
Sound | Steven Visscher | Foley Editor |
Camera | Louis Sabat | Grip |
Sound | Tom Nelson | Sound Mixer |
Sound | Jamie Baker | Foley Editor |
Crew | Chris Barnes | Stunts |
Production | David H. Kramer | ADR Voice Casting |
Sound | Gina Alfano | ADR Editor |
Directing | Richard Patrick | First Assistant Director |
Crew | Chick Bernhard | Stunts |
Lighting | Darrin Smith | Assistant Chief Lighting Technician |
Crew | Hans Raith | Stunts |
Crew | Jeremy Fry | Stunts |
Crew | Chad Knorr | Stunt Driver |
Lighting | Chris Henry | Lighting Technician |
Editing | Mo Henry | Negative Cutter |
Camera | Bill Daimant | Dolly Grip |
Lighting | William MacGhee | Electrician |
Camera | George Patsos | Key Grip |
Crew | Bob Colletti | Stunts |
Camera | Mike Yurich | Dolly Grip |
Production | Max A. Butler | Production Secretary |
Production | Rori Bergman | Casting Assistant |
Art | James Klotsas | Assistant Property Master |
Crew | Chrissy Weathersby Ball | Stunt Double |
Art | Gus Papadopoulos | Assistant Property Master |
Production | Sonny Ritscher | Production Accountant |
Editing | David O. Rogers | Assistant Editor |
Camera | Gus Magalios | Best Boy Grip |
Art | Eric Dean | Art Department Assistant |
Crew | Vince Cupone | Stunts |
Crew | Daniel Salk | Video Assist Operator |
Production | Ellen Houlihan | Production Assistant |
Lighting | Derek Murphy | Rigging Gaffer |
Crew | Edward J. Johnson | Carpenter |
Camera | Keith Bunting | Dolly Grip |
Camera | Ed Nessen | Second Assistant "A" Camera |
Lighting | Mike Prisco | Electrician |
Art | Joseph DeLuca | Set Dresser |
Crew | Dave Pope | Stunts |
Editing | Ian Blume | Assistant Editor |
Camera | Carlos Omar Guerra | First Assistant "A" Camera |
Crew | Mike Rufino | Stunts |
Art | Brian Mannain | Set Dresser |
Art | Denis Zack | Set Dresser |
Art | Julio Daniel Rodriguez | Set Dresser |
Art | Josephine Shokrian | Art Department Assistant |
Art | Anthony Munafo | Assistant Property Master |
Art | Eric Lewin | Set Dresser |
Art | Bear Davies | Set Dresser |
Directing | Michael Pitt | Second Assistant Director |
Editing | Brian Boyd | Colorist |
Production | Joe Cicchesi | Production Assistant |
Production | Kramer Lucas | Production Coordinator |
Crew | Wayne Cerullo | Stunts |
Crew | Darren Cerullo | Stunts |
Crew | Joe Renz | Stunts |