American Gangster (2007)
Drugskoning Frank Lucas profiteert van de aanwezigheid van het Amerikaans leger in Azië tijdens de Vietnamoorlog om goedkoop drugs de US in te smokkelen. Daarmee bouwt hij in rap tempo een groot imperium op.
Regiseur:
Ridley Scott
Schrijver:
Steven Zaillian
Russell Crowe Richie Roberts |
|
Denzel Washington Frank Lucas |
|
Chiwetel Ejiofor Huey Lucas |
|
Cuba Gooding Jr. Nicky Barnes |
|
Josh Brolin Detective Trupo |
|
Ted Levine Lou Toback |
|
Armand Assante Dominic Cattano |
|
John Ortiz Javier J. Rivera |
|
John Hawkes Freddie Spearman |
|
RZA Moses Jones |
|
Lymari Nadal Eva |
|
Yul Vazquez Alfonso Abruzzo |
|
Ruby Dee Mama Lucas |
|
Idris Elba Tango |
|
Carla Gugino Laurie Roberts |
|
Joe Morton Charlie Williams |
|
Common Turner Lucas |
|
Ritchie Coster Joey Sadano |
|
Jon Polito Rossi |
|
Kevin Corrigan Campizi |
|
Roger Guenveur Smith Nate |
|
Malcolm Goodwin Jimmy Zee |
|
Ric Young Chinese General |
|
Roger Bart US Attorney |
|
T.I. Stevie Lucas |
|
KaDee Strickland Richie's Attorney |
|
Ruben Santiago-Hudson Doc |
|
Norman Reedus Detective in Morgue |
|
Kathleen Garrett Mrs. Dominic Cattano |
|
Albert Jones Terrence Lucas |
|
J. Kyle Manzay Dexter Lucas |
|
Melissia Hill Redtop |
|
Skyler Fortgang Michael Roberts |
|
Bari K. Willerford Joe Louis |
|
Warner Miller Melvin Lucas |
|
Quisha Saunders Darlynn |
|
Robert Funaro McCann |
|
Tom O'Rourke Banker |
|
Robert C. Kirk Police Captain |
|
Tom Stearns 2-Star General |
|
Jon DeVries Judge James Racine |
|
Jim R. Coleman Bailiff |
|
Lee Shepherd Laurie's Attorney |
|
Gavin Grazer Mike Sobota |
|
Linda Powell Social Worker |
|
Roxanne Amandez Paramedic |
|
Pierra Francesca Stewardess |
|
Eddie Rouse Detective at Party |
|
Maryann Urbano Real Estate Broker |
|
Cedric Sanders Serviceman in Cafe |
|
Jason Veasey Serviceman in Cafe |
|
Roosevelt Davis Army Captain |
|
Eric Silver White Kid |
|
Saycon Sengbloh Tango's Woman |
|
Conor Romero Tough Teenager |
|
Daniel Hilt Tough Teenager |
|
Daniel Farcher Tough Teenager |
|
David Spearman Civilian Cleaning Staff |
|
Maurice Ballard Civilian Cleaning Staff |
|
Paul Doherty Newscaster |
|
William C. Tate Baptist Minister |
|
George Lee Miles Frank's Lawyer |
|
Jason Furlani Bailiff |
|
Chris McKinney Reporter on TV |
|
David Wayne Britton Army Colonel |
|
Tommy Guiffre Medical Examiner |
|
Laurence Lowry Paramedic |
|
Dan Moran Army Captain |
|
Marjorie Johnson Charlene |
|
Larry Mitchell FBI Agent |
|
Chuck Cooper Private Doctor |
|
Kevin Geer Law School Professor |
|
Chance Kelly MP |
|
Hamilton Clancy Seller |
|
Sam Freed Judge |
|
Joey Klein Chemist |
|
Scott Dillin 4th Amigo |
|
Anthony Hamilton Funk Band Singer |
|
Sarah Hudnut Assistant Prosecutor |
|
Jeff Greene Metal Door Worker |
|
Tyson Hall Drug Dealer |
|
Kirt Harding Drug Dealer |
|
Bryant Pearson Drug Dealer |
|
Al Santos Mechanic |
|
William Hudson Dealer |
|
Christopher A. Sawyer Dealer |
|
Dylan Gallagher Casket Loader |
|
Jehan-Pierre 'The Preacher' Vassau Narc Officer |
|
Dawn A. Douglas Narc Officer |
|
Robbie Neigeborn Cop in Narc Headquarters |
|
Clinton Lowe Man Arrested in Elevator |
|
Wilhelm Lewis Head Wedding Photographer |
|
James Hunter Deacon |
|
Neville White Deacon |
|
Lonnie Gaetano Prison Guard |
|
Jeff Mantel Officer Walsh |
|
Serena Joan Springle The Proctor |
|
Ron Piretti Judge |
|
Nino Del Buono Announcer |
|
Panama Redd Policeman |
|
Arthur M. Mercante Referee |
|
Fab 5 Freddy Smalls Patron |
|
Jonah Denizard Store Manager |
|
Steve McAuliff Mounted Policeman |
|
Bill Richards Helicopter Pilot |
|
Fatima Robinson Dancer |
|
Celestine Rae Dancer |
|
Monique Lea-Gall Dancer |
|
Shannon MacMillan Dancer |
|
Latonya Tolbert Dancer |
|
Cicily Daniels Dancer |
|
Sandra Park Singer |
|
Yuri Kamino-Fennell Singer |
|
Brian Albanese Spectator (uncredited) |
|
Brian Keith Allen Narc Squad Detective (uncredited) |
|
Ephraim Benton Thug #4 (uncredited) |
|
Myo Campbell Red Carpet Walker (uncredited) |
|
John Cenatiempo Cop #1 (uncredited) |
|
J.W. Cortes Narc Officer in Hallway (uncredited) |
|
Cris D'Annunzio Frank McNamara (uncredited) |
|
Ernest Dancy Hustler (uncredited) |
|
Michael Den Dekker Undercover Cop (uncredited) |
|
Mark DiConzo Soldier (uncredited) |
|
Kevin van Doorslaer Student (uncredited) |
|
Monique Dupree Club Dancer (uncredited) |
|
Joseph Ferrante Gangster at Funeral (uncredited) |
|
Eddie Goines Hallway Guy (uncredited) |
|
Kelvin Hale Drug room door security (uncredited) |
|
Gabriel Hansen Mechanic Drug Dealer (uncredited) |
|
Jermel Howard Kid gangster #1 (uncredited) |
|
Hristo Hristov Bookie / Soldier (uncredited) |
|
Atif Lanier Frank Lucas Bodyguard (uncredited) |
|
Tina Lorraine Harlem Junkie (uncredited) |
|
Artie Pasquale Mobster (uncredited) |
|
Nick Poltoranin Mobster (uncredited) |
|
Kevin Pinassi Building Maintenance Guy (uncredited) |
|
Louis Rosario Teenage Vandal (uncredited) |
|
Paula Rittie Maid of Honor (uncredited) |
|
Billy Smith Bookkeeper (uncredited) |
|
Aija Terauda Nicky's Girl (uncredited) |
|
Tammy Vaughn Diana Ross (uncredited) |
|
Philippe Vonlanthen Skeet Shoot Handler (uncredited) |
|
Clarence Williams III Bumpy Johnson (uncredited) |
|
Brad Lee Wind Trupo's detective in library (uncredited) |
|
Ray Wineteer Photographer (uncredited) |
|
Frances Mignano Marie Saldano (uncredited) |
Production | Avy Kaufman | Casting |
Production | Brian Grazer | Producer |
Directing | Ridley Scott | Director |
Production | Ridley Scott | Producer |
Production | Branko Lustig | Executive Producer |
Costume & Make-Up | Janty Yates | Costume Design |
Art | Arthur Max | Production Design |
Editing | Pietro Scalia | Editor |
Writing | Steven Zaillian | Screenplay |
Production | Steven Zaillian | Executive Producer |
Production | Jonathan Filley | Co-Producer |
Art | Leslie E. Rollins | Set Decoration |
Production | Nicholas Pileggi | Executive Producer |
Camera | Harris Savides | Director of Photography |
Art | Beth A. Rubino | Set Decoration |
Sound | Dino DiMuro | Sound Effects Editor |
Sound | Christopher Assells | Sound Effects Editor |
Sound | Per Hallberg | Supervising Sound Editor |
Art | Nicholas Lundy | Art Direction |
Directing | Alexander Witt | Second Unit Director |
Writing | Mark Jacobson | Writer |
Production | Michael Costigan | Executive Producer |
Production | Jim Whitaker | Executive Producer |
Sound | Marc Streitenfeld | Original Music Composer |
Crew | Muhammad Ali | Thanks |
Sound | Rick Canelli | ADR Recordist |
Crew | Joe Frazier | Thanks |
Sound | Craig Kyllonen | ADR Recordist |
Editing | David Orr | Color Timer |
Crew | Peter Epstein | Stunts |
Crew | John Cenatiempo | Utility Stunts |
Sound | Kimaree Long | Dialogue Editor |
Camera | Craig Haagensen | Camera Operator |
Camera | Larry McConkey | Camera Operator |
Camera | Larry McConkey | Steadicam Operator |
Editing | Billy Rich | First Assistant Editor |
Crew | Aaron Vexler | Stunts |
Sound | Del Spiva | Music Editor |
Crew | G. A. Aguilar | Stunt Coordinator |
Crew | David Gere | Stunts |
Sound | John Roesch | Foley Artist |
Costume & Make-Up | Hartsell Taylor | Set Costumer |
Sound | Jon Title | Sound Effects Editor |
Sound | Frederick H. Stahly | Dialogue Editor |
Costume & Make-Up | Felice Diamond | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Carl Fullerton | Makeup Artist |
Sound | Douglas Murray | ADR Mixer |
Sound | Bob Beemer | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Alyson Dee Moore | Foley Artist |
Sound | Michael Minkler | Sound Re-Recording Mixer |
Production | Angela Quiles | Production Coordinator |
Sound | Michelle Pazer | ADR Editor |
Crew | Teresa Kelly | Post Production Supervisor |
Sound | Karen Baker Landers | Supervising Sound Editor |
Sound | Peter Staubli | Sound Effects Editor |
Crew | Rob Harris | Unit Publicist |
Sound | Chris Hogan | ADR Editor |
Sound | Dan Hegeman | Sound Effects Editor |
Sound | Chris Jargo | Supervising ADR Editor |
Costume & Make-Up | Bert Reo Anderson | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Kenneth Walker | Hair Department Head |
Sound | Howard London | ADR Mixer |
Crew | Jill Brown | Stunts |
Sound | Mary Jo Lang | Foley Mixer |
Directing | Mary A. Kelly | Script Supervisor |
Production | Elizabeth Greenberg | Casting Associate |
Sound | Beauxregard Neylon | ADR Mixer |
Sound | Kathy Nelson | Music Supervisor |
Camera | David Lee | Still Photographer |
Crew | Aja Frary | Stunt Double |
Art | Peter Gelfman | Property Master |
Crew | Chris Cenatiempo | Stunts |
Sound | William Sarokin | Production Sound Mixer |
Crew | Caroline Vexler | Stunt Driver |
Sound | George Leong | Boom Operator |
Art | Julia G. Hickman | Art Department Coordinator |
Crew | Gabriel Hansen | Stunts |
Camera | Matt Blades | Grip |
Directing | Darin Rivetti | First Assistant Director |
Sound | Thomas J. O'Connell | ADR Mixer |
Directing | Noreen R. Cheleden | Second Assistant Director |
Crew | Jodi Michelle Pynn | Stunts |
Production | Patrick Tendai Pfupajena | Production Assistant |
Crew | Kimberly Shannon Murphy | Stunts |
Crew | Lisa Cohen | Stunts |