Dark Waters (2019)
'Dark Waters' vertelt het waargebeurde verhaal over de blootlegging van een gruwelijk mileugeheim. Een advocaat, Robert Bilott genaamd, ontdekt een verband tussen een aantal mysterieuze sterfgevallen en chemiebedrijf DuPont, één van de grootste bedrijven ter wereld. Om de waarheid te achterhalen zet hij zowel zijn toekomst als zijn familie en zijn leven op het spel.
Regiseur: Todd Haynes
Mark Ruffalo Robert Bilott |
|
Anne Hathaway Sarah Bilott |
|
Tim Robbins Tom Terp |
|
Bill Pullman Harry Dietzler |
|
Bill Camp Wilbur Tennant |
|
Victor Garber Phil Donnelly |
|
Mare Winningham Darlene Kiger |
|
William Jackson Harper James Ross |
|
Louisa Krause Carla Pfeiffer |
|
Kevin Crowley Larry Winter |
|
Bruce Cromer Kim Burke |
|
Denise Dal Vera Sandra Tennant |
|
Richard Hagerman Joe Kiger |
|
Abi Van Andel Kathleen Welch |
|
John Newberg Dr. Gillespie |
|
Barry Mulholland Charles Holliday |
|
Jeffrey Grover Edward Wallace |
|
Jim Azelvandre Jim Tennant |
|
Graham Caldwell Teddy Bilott (3-5) |
|
William 'Bucky' Bailey Bucky Bailey |
|
Marcia Dangerfield Grammer |
|
Brian Gallagher David |
|
Michael Haney Managing Partner |
|
Barry G. Bernson Retired Partner |
|
Michael King Unpleasant Partner |
|
Greg Violand Union Carbide Lawyer |
|
Michael Joseph Thomas Ward DOW Lawyer |
|
John Moll Exxon Lawyer |
|
Clara Harris Receptionist |
|
Bella Falcone Crystal Tennant (11-13) |
|
Scarlett Hicks Amy Tennant |
|
Amy Morse Tom's Secretary |
|
Aidan Brogan Teddy Bilott (12-14) |
|
Nathan Slaughter Teddy Bilott (7-10) |
|
Beau Hartwig Tony Bilott (10-11) |
|
Jacob Bukowski Tony Bilott (4) |
|
Keating P. Sharp Charlie Bilott (11-12) |
|
Mikel Furlow Silas Pfeiffer (5) |
|
Amy Warner Sarah's Mother |
|
Linnea Bond Clerk |
|
David Myers Gregory Diner Owner |
|
Shyra Thomas Waitress |
|
Ian Short Doctor |
|
Kyndra Jefferies OB |
|
Courtney DeCosky All-American Mom |
|
Ken Early Chair of the Hearing |
|
Kelly Mengelkoch Dr. Mary-Sue Kimball |
|
Annie Fitzpatrick Judge |
|
Buz Davis Fire Captain |
|
Ronald Jenkins Security Guard |
|
Wynn Reichert Mediator |
|
Mike Seely Dr. Brooks |
|
Teri Clark Neurologist |
|
Brian Robertson Minister |
|
Chaney Morrow Young Farmer |
|
Jon Osbeck Sarah's Brother |
|
Clyde Tyrone Harper Judge #2 |
|
Lisa DeRoberts Young Mother |
|
Sara Mackie Young Woman |
|
Nathan Neorr Local Reporter |
|
Barbara Ann Crumm Courtroom Deputy |
|
Sheryl Annette Colley Courtroom Employee |
|
Logan Laskarzewski Stenographer |
|
Phil Fiorini Pastor |
|
Manuel Venegas Zepeda Benihana Chef |
|
Jennie Malone Guitar Player / Singer |
|
Jason M. Griggs Allied Lawyer |
|
George Zamary Awbury Lawyer |
|
Kurt Roberson Mover |
|
Todd Minobe Cow Puppeteer #1 |
|
Jim Laprelle Cow Puppeteer #2 |
|
Sydney Miles Laura Doggett |
|
Catch Farley Scruffy Boy |
|
Trent Rowland Tall Boy |
|
Geoff Falk Worker #1 |
|
Glen Yrigoyen Worker #2 |
|
Elizabeth Marvel Dr. Karen Frank (voice) |
|
Ming Wang Waitress (uncredited) |
|
Caleb Dwayne Tucker Parkersburg Resident (uncredited) |
|
Lea Hutton Beasmore EPA / Dinner Guest (uncredited) |
|
Anita Farmer Bergman EPA Agent (uncredited) |
|
Lyman Chen Hack Scientist (uncredited) |
|
Tyler Craig (uncredited) |
|
David Fultz Blood Test Patient (uncredited) |
|
Robert Gerding Lawyer (uncredited) |
|
John W. Harden Waiter (uncredited) |
|
Al Harland Parkersburg Citizen (uncredited) |
|
Dennis Craig Hensley DuPont Lawyer (uncredited) |
|
Daniel R. Hill DuPont Security Guard (uncredited) |
|
Marc Hockl Church Goer (uncredited) |
|
Sue Hopkins Rob Bilott's Mother (uncredited) |
|
Matt Hudson Police Officer (uncredited) |
|
Conner P. Kelley Smoker (uncredited) |
|
Angel Kerns Parkersburg Resident (uncredited) |
|
Bret Aaron Knower EPA (uncredited) |
|
Rodger Masten Hand Double (uncredited) |
|
David Pittinger Taft Lawyer (uncredited) |
|
Joanne Popolin EPA Lawyer / Taft Lawyer (uncredited) |
|
Ramona Schwalbach Plantiff's Family (uncredited) |
|
Carly Tamborski EPA Hearing Attendee / Church Parishioner (uncredited) |
|
Jenny McManus Protester / Church Attendee / Blood Donor (uncredited) |
|
Derek Polen Taft Lawyer (uncredited) |
|
John E. Brownlee Taft Lawyer (uncredited) |
Production | Mark Ruffalo | Producer |
Production | Christine Vachon | Producer |
Camera | Edward Lachman | Director of Photography |
Production | Jonathan King | Executive Producer |
Production | Laura Rosenthal | Casting |
Art | Jesse Rosenthal | Art Direction |
Directing | Todd Haynes | Director |
Sound | Leslie Shatz | Sound Designer |
Sound | Leslie Shatz | Sound Re-Recording Mixer |
Production | Rehya Young | Location Manager |
Production | Jeff Skoll | Producer |
Sound | Randall Poster | Music Supervisor |
Writing | Matthew Michael Carnahan | Writer |
Production | Robert Kessel | Executive Producer |
Editing | Affonso Gonçalves | Editor |
Sound | Marcelo Zarvos | Original Music Composer |
Production | Pamela Koffler | Producer |
Sound | Randy Miller | Orchestrator |
Costume & Make-Up | Christopher Peterson | Costume Design |
Directing | Craig Haagensen | Second Unit Director |
Art | Helen Britten | Set Decoration |
Art | Hannah Beachler | Production Design |
Camera | Mary Cybulski | Still Photographer |
Art | Mark Woods | Leadman |
Costume & Make-Up | Katie Saunders | Costume Supervisor |
Costume & Make-Up | Patricia Regan | Makeup Department Head |
Sound | Tom Kramer | Music Editor |
Sound | Drew Kunin | Sound Mixer |
Sound | Drew Kunin | Production Sound Mixer |
Sound | Ryan Collison | Foley Mixer |
Crew | Elizabeth Himelstein | Dialect Coach |
Sound | Zach Mueller | Utility Sound |
Art | Vinny Mazzarella | Property Master |
Camera | Chris Haarhoff | Steadicam Operator |
Camera | Chris Haarhoff | "A" Camera Operator |
Crew | Guy Adan | Unit Publicist |
Production | Joaquin Diego Prange | Location Manager |
Art | Paul Peabody | Construction Coordinator |
Camera | Oliver Cary | "B" Camera Operator |
Art | Danny Brown | Assistant Art Director |
Camera | Eric Swanek | First Assistant "A" Camera |
Costume & Make-Up | Anne Morgan | Makeup Artist |
Production | Michael Sledd | Executive Producer |
Editing | Anne O'Brien | Assistant Editor |
Sound | Eliza Paley | ADR Supervisor |
Lighting | John W. DeBlau | Gaffer |
Costume & Make-Up | Marie Larkin | Hair Department Head |
Production | Timothy Bird | Co-Producer |
Directing | Timothy Bird | First Assistant Director |
Sound | Mark Baechle | Orchestrator |
Directing | Belle Francisco | Script Supervisor |
Lighting | Matthew Legner | Rigging Grip |
Costume & Make-Up | Ashley Marie Parker | Costumer |
Camera | Mitchell Andrew Lillian | Key Grip |
Directing | Blair Howley | Second Second Assistant Director |
Production | Cynthia Garcia Walker | Production Accountant |
Sound | Jon Flores | Sound Effects Editor |
Sound | Luciano Vignola | Dialogue Editor |
Sound | Mark Goodermote | Boom Operator |
Visual Effects | Chris Haney | Visual Effects Supervisor |
Directing | Curtis Smith | First Assistant Director |
Production | Kim Ostroy | Casting Associate |
Costume & Make-Up | Caroline Quiroga | Assistant Costume Designer |
Costume & Make-Up | Michael Marino | Prosthetic Designer |
Editing | Perri Pivovar | First Assistant Editor |
Production | Parry Creedon | Unit Production Manager |
Crew | Isabel Henderson | Post Production Supervisor |
Lighting | Russ Faust | Best Boy Electric |
Costume & Make-Up | Joy Galbraith | Costumer |
Lighting | Scott Lipez | Rigging Gaffer |
Visual Effects | Bob Riggs | Special Effects Supervisor |
Crew | Frank Conforti | Transportation Coordinator |
Costume & Make-Up | Jodi Byrne | Key Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Robin Fields | Costumer |
Crew | Chad Ball | Pyrotechnician |
Crew | Chad Ball | Special Effects Technician |
Production | D. Lynn Meyers | Location Casting |
Art | Ryan Tudor | Set Dresser |
Camera | Colleen Mleziva | Second Assistant "B" Camera |
Camera | Eric Ransbottom | Camera Loader |
Camera | Tori Roloson | Grip |
Camera | Patrick James Ryan | Grip |
Crew | Pamela Ford | Craft Service |
Costume & Make-Up | Crystal Lewis | Hairstylist |
Lighting | Dan Jarrell | Key Rigging Grip |
Sound | Nick Seaman | Foley Mixer |
Lighting | Jeff Fisher | Rigging Grip |
Lighting | John Zanardelli | Rigging Grip |
Art | Marlene McCarty | Title Designer |
Art | Miles Michael | Art Direction |
Sound | Daniel Ward | Foley Editor |
Production | Maggie Cramer | Extras Casting Assistant |
Art | Cierra Madison | Set Designer |
Art | Kay Wolfley | Set Decorating Coordinator |
Art | Natalie LeCompte | Graphic Designer |
Camera | Mike Dittiacur | Dolly Grip |
Sound | Bobby Johanson | ADR Mixer |
Costume & Make-Up | David T. Woodruff | Prosthetic Makeup Artist |
Camera | Paul Candrilli | Best Boy Grip |
Crew | Clifton Radford | Generator Operator |
Lighting | Donnie Schneider | Electrician |
Costume & Make-Up | Anna Maria Reyer | Key Hair Stylist |
Art | Justin Ayers | Art Department Manager |
Camera | Joe Bou | Second Assistant "A" Camera |
Writing | Mario Correa | Writer |
Crew | Richard Fike | Stunt Coordinator |
Camera | Michael Salamone | Grip |
Crew | Craig Metzger | Transportation Captain |
Production | Rachel Schneider | Post Production Accountant |
Directing | Alison C. Rosa | Second Assistant Director |
Lighting | Jake Heim | Electrician |
Costume & Make-Up | Zachary Sheets | Key Costumer |
Costume & Make-Up | Greta Stokes | Costumer |
Production | Pauline S. Storms | Assistant Production Coordinator |
Production | Sam Patton | First Assistant Accountant |
Costume & Make-Up | Crystal Jurado | Prosthetic Makeup Artist |
Camera | Richard S. Crumrine Jr. | First Assistant "B" Camera |
Editing | Jaime Sukonnik | Assistant Editor |
Sound | Jan Chalupecký | Conductor |
Camera | Maninder K. Saini | Digital Imaging Technician |
Directing | Jeffrey Lazar | Second Unit First Assistant Director |
Production | Ali A. Rashti | Assistant Location Manager |
Art | Jason Beveridge | Set Dresser |
Crew | Tom Dziak | Stunt Double |
Crew | Jeff Montgomery | Transportation Co-Captain |
Costume & Make-Up | Ashley Wilz | Costumer |
Costume & Make-Up | Jessica Arthur | Costumer |
Lighting | Chance Madison | Rigging Grip |
Art | Kirsten Lee Houck | Set Dresser |
Sound | Milena Erke | Music Coordinator |
Art | Kenneth Miles | Greensman |
Art | Joe Coppola | Assistant Property Master |
Crew | Katie Riggs | Special Effects Coordinator |
Production | Tony Cypres | Assistant Accountant |
Camera | Brendan Lowry | Dolly Grip |
Writing | Nathaniel Rich | Writer |
Art | Sarah Young | Assistant Art Director |
Art | Sarah Young | Assistant Set Decoration |
Art | Debbie Stratis | Art Department Coordinator |
Art | Mike Reuter | Set Dresser |
Art | David Schellenberger | Set Dresser |
Lighting | Kevin Hines | Electrician |
Camera | Zachary Cahill | Grip |
Costume & Make-Up | Chelsea Ostrow | Costumer |
Costume & Make-Up | Dan Gilbert | Prosthetic Makeup Artist |
Production | Jane Streeter | Assistant Location Manager |
Production | Audra Duval | Assistant Location Manager |
Production | Nicholas Moore | Assistant Location Manager |
Production | Evan C. Eley | Location Coordinator |
Production | Jacob Berry | Location Assistant |
Production | Max Fogle | Location Assistant |
Production | Michelle Dobrozsi | Assistant Accountant |
Production | Mara Patton | Assistant Accountant |
Production | Caroline Stevens-Sommers | Production Coordinator |
Production | Asia Farmer | Production Secretary |
Production | Maya Farhat | Extras Casting Assistant |
Crew | Patricia Heim | Studio Teacher |
Crew | John Pishko | Transportation Captain |