Upside Down (2012)
RomantiekSciencefictionDramaFantasie
Adam (Jim Sturgess) is een op het eerste gezicht doodgewone man, maar er is meer met hem aan de hand. Adam verlangt namelijk nog altijd naar zijn geliefde Eve (Kirsten Dunst), die hij kent uit een andere tijd en andere wereld. Hij heeft zich bijna neergelegd bij het feit dat hij haar nooit meer zal zien, wanneer hij haar op televisie ziet. Hij begint zijn onconventionele zoektocht.
Regiseur:
Juan Diego Solanas
Schrijver:
Juan Diego Solanas
Kirsten Dunst Eden Moore |
|
Jim Sturgess Adam Kirk |
|
Timothy Spall Bob Boruchowitz |
|
James Kidnie Lagavullan |
|
Holly Uloth Paula |
|
Blu Mankuma Albert |
|
Nicholas Rose Pablo |
|
Vlasta Vrana Mr. Hunt |
|
Kate Trotter Becky |
|
Janine Theriault Miss Maguire |
|
Vincent Messina Tommy |
|
Cole K. Mickenzie Pato |
|
Paul Ahmarani Mr. Tenet |
|
Carolyn Guillet Mrs. Nathanson |
|
Jesse Sherman Kevin |
|
Francis B. Goldberg Mrs. Kiefer |
|
Francois Cote Marshall Heavy |
|
Maurane Arcand Eden 10 Years Old |
|
Elliott Larson Adam 12 Years Old |
|
Heidi Hawkins Reporter |
|
Don Jordan TV Host |
|
Pablo Verón Tango Dancer |
|
Edward Langham Old Waiter (Fernando) |
|
Keir Cutler Security Guard #1 |
|
Matt Holland Security Guard #2 |
|
Alex Bisping Contest Winner |
|
George Mantis Police Officer |
|
Holden Wong Executive #1 |
|
Jayne Heitmeyer Executive #2 |
|
John Maclaren Moderator |
|
Robert Higden Amnesiac |
|
Noel Burton CEO |
|
Jean-Marc Dalphond Man Up Top |
|
Larry Day Soldier |
|
Paul van Dyck Colleague Up Top #1 |
|
Patrick Costello Colleague Up Top #2 |
|
Pierre Leblanc Passerby |
|
David Alexandre Marketing Executive #1 |
|
Alan Fawcett Marketing Executive #2 |
|
Miranda Handford Test Subject #1 |
|
Francine Pilote Test Subject #2 |
|
Angie Larocque Test Subject #3 |
|
Emma Stevens Old Lady |
|
Richard Zeman Head of Security |
|
Al Dubois Newscaster |
|
Paul Burke Security Guard |
Art | Alex McDowell | Production Design |
Visual Effects | Louis Craig | Special Effects Supervisor |
Art | Paul Hotte | Set Decoration |
Crew | Marcello Bezina | Stunts |
Directing | Pierre Henry | First Assistant Director |
Art | Isabelle Guay | Supervising Art Director |
Camera | Pierre Gill | Director of Photography |
Writing | Santiago Amigorena | Adaptation |
Writing | Juan Diego Solanas | Screenplay |
Directing | Juan Diego Solanas | Director |
Production | Aton Soumache | Producer |
Production | Alexis Vonarb | Producer |
Sound | Benoît Charest | Music |
Editing | Paul Jutras | Editor |
Production | Jonathan Vanger | Producer |
Crew | Michael Scherer | Stunt Driver |
Visual Effects | Jessica Kardos | Visual Effects Coordinator |
Sound | Olivier Calvert | Supervising Sound Editor |
Crew | Patrick Kerton | Stunts |
Production | Susan Forrest | Casting |
Sound | Patrick Rousseau | Sound Mixer |
Costume & Make-Up | Nicoletta Massone | Costume Design |
Production | Dimitri Rassam | Producer |
Crew | David Rigby | Stunts |
Production | Claude Léger | Producer |
Crew | Mario Janelle | Second Unit Cinematographer |
Sound | Luc Boudrias | Sound Re-Recording Mixer |
Crew | Jim Filippone | Pilot |
Sound | Lise Wedlock | Foley |
Visual Effects | Marine Tuloup | Visual Effects Producer |
Costume & Make-Up | Michelle Côté | Hair Department Head |
Art | Jean-Pierre Paquet | Art Direction |
Visual Effects | Marie-Cecile Dahan | Visual Effects Producer |
Visual Effects | François Dumoulin | Visual Effects Supervisor |
Art | Lucie Tremblay | Set Designer |
Sound | Maxime Ferland | Boom Operator |
Art | Frédéric Amblard | Set Designer |
Art | Denis Hamel | Property Master |
Camera | Takashi Seida | Still Photographer |
Visual Effects | Karen M. Murphy | Visual Effects Producer |
Art | Helene Lamarre | Art Department Coordinator |
Sound | Natalie Fleurant | ADR & Dubbing |
Crew | Jean-Alexandre Villemer | Sound Recordist |
Visual Effects | François-Xavier Aubague | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Sophie Leclerc | Visual Effects Producer |
Costume & Make-Up | Colleen Quinton | Makeup Department Head |
Costume & Make-Up | Gaétan Landry | Hair Department Head |
Art | Lucie Paquet | Set Designer |
Camera | John Trapman | Helicopter Camera |
Camera | John Trapman | Aerial Director of Photography |
Crew | Luc Froehlicher | CG Supervisor |
Crew | Olivier Goulet | CG Supervisor |
Costume & Make-Up | Corald Giroux | Hair Department Head |
Crew | Mathieu Berube | Visual Effects Editor |
Visual Effects | Scott Shapiro | Visual Effects Producer |
Crew | Thomas Liccioni | Utility Stunts |
Directing | Lorette Leblanc | Script Supervisor |
Editing | Edith Bellehumeur | Assistant Editor |
Crew | David Di Francesco | Visual Effects Editor |
Crew | Stephanie Keating | Unit Publicist |
Directing | Stéphane Byl | First Assistant Director |
Crew | David McKeown | Stunt Coordinator |
Writing | Pierre Magny | Adaptation |
Costume & Make-Up | Priscilla Collin | Seamstress |
Costume & Make-Up | Nicole Cyr | Seamstress |
Costume & Make-Up | Marie-Eve Journeault | Seamstress |
Costume & Make-Up | Marie-Sophie Rodrigue | Seamstress |
Sound | Joe Rudge | Music Supervisor |
Camera | Geoffroy St-Hilaire | Camera Operator |
Camera | Geoffroy St-Hilaire | Steadicam Operator |
Camera | Geoffroy Beauchemin | Underwater Camera |
Camera | Patrick Beaulac | First Assistant Camera |
Camera | Maxime Gagnon | First Assistant Camera |
Visual Effects | Alexandra Vaillancourt | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Caroline Audebert | Visual Effects Producer |
Costume & Make-Up | Melissa Fafard | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Fanny Vachon | Makeup Artist |
Production | Jim Kontos | Production Manager |
Production | Ginette Guillard | Production Manager |
Directing | Renato De Cotiis | Second Assistant Director |
Crew | Stéphane Julien | Stunts |
Camera | Patrick Lima | Dolly Grip |
Crew | Tyler Hall | Stunt Double |
Lighting | Gaël Giraud | Rigging Grip |
Lighting | Simon Touzin | Rigging Grip |
Costume & Make-Up | Manon Brodeur | Costume Coordinator |
Costume & Make-Up | Jacqueline Rousseau | Tailor |
Crew | Felix Famelart | Stunt Driver |
Sound | James Hyde | ADR Recordist |
Sound | Mark Lafbery | ADR Mixer |
Sound | Yann Cleary | Sound Mixer |
Camera | David Dinel | Key Grip |
Crew | Miguel Dugal | Utility Stunts |
Directing | Mario Janelle | Second Unit Director |
Sound | Nicolas Dallaire | ADR Recordist |
Crew | Marco Desjean | Utility Stunts |
Crew | Alexandre Prefontaine | Stunts |
Crew | Cynthia Bibeau | Set Medic |