Independence Day (1996)
Gigantische buitenaardse schepen komen richting de aarde, en hangen boven enkele grote steden. Nadat een poging tot communicatie met de aliens tot niets leidt, komt David Levison er achter dat de aliens in minder dan een dag aan zullen gaan vallen.
Regiseur:
Roland Emmerich
Schrijvers:
Roland Emmerich, Dean Devlin.
Will Smith Capt. Steven Hiller |
|
Bill Pullman President Thomas J. Whitmore |
|
Jeff Goldblum David Levinson |
|
Mary McDonnell Marilyn Whitmore |
|
Judd Hirsch Julius Levinson |
|
Robert Loggia General William Grey |
|
Randy Quaid Russell Casse |
|
Margaret Colin Constance Spano |
|
James Rebhorn Albert Nimzicki |
|
Harvey Fierstein Marty Gilbert |
|
Adam Baldwin Major Mitchell |
|
Brent Spiner Dr. Brackish Okun |
|
James Duval Miguel |
|
Vivica A. Fox Jasmine Dubrow |
|
Lisa Jakub Alicia |
|
Ross Bagley Dylan |
|
Mae Whitman Patricia Whitmore |
|
Bill Smitrovich Captain Watson |
|
Kiersten Warren Tiffany |
|
Harry Connick Jr. Capt. Jimmy Wilder |
|
Giuseppe Andrews Troy |
|
John Storey Dr. Isaacs |
|
Frank Novak Teddy |
|
Devon Gummersall Philip |
|
Leland Orser Techy / Med Asst #1 |
|
Mirron E. Willis Aide |
|
Ross Lacy Aide |
|
David Pressman Whitmore's Aide |
|
Vivian Palermo Tech / Med Asst |
|
Raphael Sbarge Commander / Tech |
|
Bobby Hosea Commanding Officer |
|
Dan Lauria Commanding Officer |
|
Steve Giannelli Radar Tech |
|
Eric Paskel Radar Tech |
|
Carlos Lacámara Radar Operator |
|
John Bennett Perry Secret Serviceman |
|
Troy Willis Secret Serviceman |
|
Tim Kelleher Technician |
|
Wayne Wilderson Area 51 Technician |
|
Jay Acovone Area 51 Guard |
|
James Wong SETI Tech One |
|
Thom Barry SETI Tech Two |
|
Jana Marie Hupp SETI Tech Three |
|
Matt Pashkow Second Officer |
|
Robert Pine Chief of Staff |
|
Marisa Johnston Co-Worker #2 |
|
Michael Winther Co-Worker #3 |
|
Warren Dexter Beatty Co-Worker #4 |
|
Paul LeClair Co-Worker #5 |
|
Michael Vacca Lt. Peterson |
|
David Channell Secret Service Agent |
|
John Capodice Mario |
|
Greg Collins Military Aide |
|
Derek Webster Sky Crane Pilot |
|
Mark Fite Pilot |
|
Eric Neal Newman Pilot |
|
Levan Uchaneishvili Russian Pilot |
|
Kristof Konrad Russian Pilot |
|
Kevin Sifuentes Tank Commander |
|
Elston Ridgle Soldier |
|
Randy Oglesby Mechanic |
|
Jack Moore Mechanic |
|
Barry Del Sherman Street Preacher |
|
Lyman Ward Secret Service Guy |
|
Anthony Crivello Lincoln |
|
Richard Speight Jr. Ed |
|
Barbara Beck Monica Soloway |
|
Joe Fowler Reporter |
|
Andrew Warner Reporter |
|
Sharon Tay Reporter |
|
Peter J. Lucas Russian Reporter |
|
Yelena Danova Russian Newscaster |
|
Johnny Kim Korean Newscaster |
|
Vanessa J. Wells Newscaster |
|
Jessika Cardinahl German Video Newscaster |
|
Gary W. Cruz Video Newscaster |
|
Ron Pitts Video Newscaster |
|
Wendy L. Walsh Video Newscaster |
|
Christine Devine Video Newscaster |
|
Mark Thompson Video Newscaster |
|
Ernie Anastos Rex Black / NY Newscaster |
|
Kevin Cooney Atlantic Air CINC |
|
Rance Howard Chaplain |
|
Nelson Mashita Japanese Tech |
|
Jeff Phillips B-2 Pilot |
|
Sayed Badreya Arab Pilot |
|
Adam Tomei Sailor |
|
John Bradley Lucas |
|
Kimberly Beck Housewife |
|
Thomas F. Duffy Lieutenant |
|
Andrew Keegan Older Boy |
|
Jon Matthews Thomson |
|
Jim Piddock Reginald |
|
Frederic W. Barnes Self |
|
Eleanor Clift Self |
|
Jerry Dunphy Self |
|
Jack Germond Self |
|
Morton Kondracke Self |
|
John McLaughlin Himself |
|
Barry Nolan Self |
|
George Putnam Self |
|
Eric Michael Zee Northridge Field Reporter |
|
Pat Skipper Redneck |
|
Carlos Lara Farmer Kid |
|
Mike Monteleone Butler |
|
Lee Strauss Elvis Fanatic |
|
Lisa Star Woman on Roof |
|
Malcolm Danare Intellectual on Roof |
|
Arthur Brooks Trucker on Roof |
|
Michael Moertl Thief |
|
James J. Joyce Master C. P. O. |
|
Joyce Cohen Kim Peters (Reporter) |
|
Julie Moran Entertainment Tonight Reporter |
|
Robin Groth Flagstaff News Anchor |
|
Richard Pachorek LAPD Helicopter Pilot |
|
Dakota Boomer |
|
Gary A. Hecker Alien Vocal Effects (voice) |
|
Frank Welker Special Vocal Effects (voice) |
Art | Patrick Tatopoulos | Production Design |
Writing | Roland Emmerich | Screenplay |
Directing | Roland Emmerich | Director |
Production | Roland Emmerich | Executive Producer |
Editing | David Brenner | Editor |
Art | Victor J. Zolfo | Leadman |
Sound | David Arnold | Original Music Composer |
Writing | Dean Devlin | Screenplay |
Production | Dean Devlin | Producer |
Directing | Dean Devlin | Second Unit Director |
Camera | Karl Walter Lindenlaub | Director of Photography |
Art | Oliver Scholl | Production Design |
Art | William James Teegarden | Art Direction |
Art | Jim Erickson | Set Decoration |
Costume & Make-Up | Joseph A. Porro | Costume Design |
Crew | Gino Acevedo | Special Effects |
Visual Effects | Victor Abbene | Visual Effects |
Crew | Dan Bradley | Stunts |
Crew | Dan Bradley | Stunt Coordinator |
Art | Sean Haworth | Set Designer |
Crew | Gilbert B. Combs | Stunts |
Directing | Sergio Mimica-Gezzan | First Assistant Director |
Art | Oana Bogdan Miller | Art Department Coordinator |
Production | Ute Emmerich | Executive Producer |
Production | Kelly Van Horn | Unit Production Manager |
Crew | Gene LeBell | Stunts |
Production | Wendy Kurtzman | Casting |
Production | Richard Epcar | ADR Voice Casting |
Visual Effects | Douglas Smith | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | Volker Engel | Visual Effects Supervisor |
Art | Lauren E. Polizzi | Set Designer |
Art | Lauren E. Polizzi | Assistant Art Director |
Production | Bernard Telsey | Local Casting |
Production | William Fay | Executive Producer |
Directing | Kim H. Winther | Second Assistant Director |
Camera | Tony C. Jannelli | Camera Operator |
Production | Peter Winther | Associate Producer |
Crew | Jennifer Caputo | Stunts |
Crew | Keith Woulard | Stunts |
Crew | Rick Avery | Stunts |
Directing | Glen Trotiner | Second Assistant Director |
Crew | Jimmy N. Roberts | Stunts |
Directing | Michael Viglietta | First Assistant Director |
Art | Wally Adee | Property Master |
Production | Jane Nerlinger Evans | Production Supervisor |
Directing | Kevin LaRosa | Second Unit Director |
Crew | Dana Hee | Stunts |
Crew | Doug Coleman | Stunts |
Crew | Donna Keegan | Stunts |
Sound | Don Coufal | Boom Operator |
Camera | Claudette Barius | Still Photographer |
Crew | Chris Howell | Stunts |
Crew | Andy Gill | Stunts |
Sound | John Roesch | Foley |
Crew | Mickey Giacomazzi | Stunts |
Camera | Peter Krause | Camera Operator |
Production | Will Cantler | Local Casting |
Sound | Val Kuklowsky | Supervising Sound Editor |
Crew | Debbie Evans | Stunt Driver |
Costume & Make-Up | Christi K. Work | Set Costumer |
Art | Pamela Klamer | Set Designer |
Sound | Hilda Hodges | Foley |
Directing | Susan Bierbaum | Script Supervisor |
Sound | Sandy Gendler | Supervising Sound Editor |
Crew | Darrin Prescott | Stunts |
Art | Doug Harlocker | Property Master |
Crew | Frank Lloyd | Stunts |
Art | Gary A. Krakoff | Construction Coordinator |
Art | Mick Cukurs | Set Designer |
Art | Julia K. Levine | Set Designer |
Sound | John P. Fasal | Sound Designer |
Sound | Robert Renga | Sound Recordist |
Sound | Bob Beemer | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Bill W. Benton | Sound Re-Recording Mixer |
Visual Effects | Terry Clotiaux | Visual Effects Producer |
Crew | Joe Davenport | Systems Administrators & Support |
Camera | Myles Aronowitz | Still Photographer |
Lighting | Michael J. Delaney | Gaffer |
Lighting | Neil Holcomb | Gaffer |
Camera | Bruce MacCallum | Camera Operator |
Camera | Rick Raphael | Steadicam Operator |
Camera | Randy Nolen | Steadicam Operator |
Costume & Make-Up | Michael Adkins | Costume Supervisor |
Costume & Make-Up | Riki Lin Sabusawa | Costume Supervisor |
Costume & Make-Up | Heidi Shulman | Costume Supervisor |
Crew | Maxwell R. Johnson II | Transportation Coordinator |
Crew | Skip Wilson | Transportation Coordinator |
Crew | Anita Dawn Camp | Choreographer |
Production | Jacob F. Conrad | Location Manager |
Production | Peggy Pridemore | Location Manager |
Directing | Annie Welles | Script Supervisor |
Directing | Marvel Wakefield | Script Supervisor |
Crew | Mike Smith | Stunts |
Crew | Eliza Coleman | Stunts |
Crew | Lane Leavitt | Stunts |
Crew | Jennifer Lamb | Stunts |
Directing | Dean Garvin | Second Second Assistant Director |
Directing | Bac DeLorme | Second Unit Director |
Art | Rick Newsome | Storyboard Designer |
Crew | Francine Morris | Stunts |
Crew | Barbara Anne Klein | Stunts |
Directing | Shari Nicotero | Second Second Assistant Director |
Crew | Mary Peters | Stunts |
Crew | Gabreal Franklin | Documentation & Support |