Silence (2016)
Twee jezuïten, Sebastião Rodrigues en Francis Garupe, reizen in de zeventiende eeuw af naar Japan, dat onder het Tokugawa-shogunaat het katholicisme en alle andere buitenlandse contacten verbood. Daar zijn ze getuige van de vervolging van Japanse christenen door hun eigen regering die Japan wil zuiveren van elke westerse invloed.
Regiseur:
Martin Scorsese
Schrijvers:
Martin Scorsese, Jay Cocks.
Andrew Garfield Rodrigues |
|
Adam Driver Garupe |
|
Liam Neeson Ferreira |
|
Tadanobu Asano Interpreter |
|
Ciarán Hinds Father Valignano |
|
Issey Ogata Old Samurai / Inoue |
|
Shinya Tsukamoto Mokichi |
|
Yoshi Oida Ichizo |
|
Yosuke Kubozuka Kichijiro |
|
Kaoru Endô Unzen Samurai (Uneme) |
|
Diego Calderón Prisoner Augustinian Friar #2 |
|
Rafael Kading Prisoner Augustinian Friar #1 |
|
Matthew Blake Prisoner Franciscan Friar |
|
Benoit Masse Prisoner Augustinian Friar #3 |
|
Tetsuya Igawa Prisoner Japanese Jesuit |
|
Shi Liang Chinese Businessman (Mr. Chun) |
|
Panta Tomogi Villager #1 (Yohei) |
|
Takuya Matsunaga Tomogi Villager #2 (Toukichi) |
|
Miho Harita Ichizo's Wife (Tomi) |
|
Hairi Katagiri Tomogi Woman (Tsune) |
|
Masayuki Yamada Tomogi Husband (Kasuke) |
|
Michié Tomogi Wife (Mitsu) |
|
Hiroko Isayama Tomogi Village Woman (Hiro) |
|
Yutaka Mishima Goto Man #1 (Kuro) |
|
Yasunari Takeshima Goto Man #2 (Haku) |
|
Yuri Ishizaka Kichijiro Sister at Stake (Tae) |
|
Ryo Sato Kichijiro Sister #2 (Hisa) |
|
Ruo Satô Kichijiro Father (Kichizo) |
|
Yoriko Doguchi Kichijiro Mother (Naka) |
|
Kisetsu Fujiwara Kichijiro Brother #2 (Kichita) |
|
Yasushi Takahashi Tomogi Villager |
|
Sanjuro Kobayashi Tomogi Villager |
|
Mangorô Satô Tomogi Villager |
|
Keiko Morikawa Tomogi Villager |
|
Jin Maki Boatman |
|
Naoto Yokouchi Goto Swimming Man |
|
Kansai Eto Old Goto Man (Mosuke) |
|
Shun Sugata Samurai Commander |
|
Kazuhiko Ozaki Tomogi Hostage #3 (Yahachi) |
|
Nana Komatsu Monica (Haru) |
|
Ryo Kase Juan (Chokichi) |
|
Fumitaka Terai Christian Prisoner (Tobei) |
|
Hako Ohshima Christian Prisoner (Kiku) |
|
Hideki Nishioka Christian Prisoner (Mataichi) |
|
Takahiro Fujita Inoue's Attendant |
|
Senmaru Nagasaki Juggler |
|
Ryô Fujiwara Nagasaki Child |
|
Nobuaki Fukuda Jeering Man |
|
Munetaka Aoki Prison Guard #1 |
|
SABU Samurai #1 |
|
Tetsu Watanabe Prison Guard #2 |
|
Exile Akira Prison Official |
|
Shunya Tajima Samurai at Beach #1 |
|
Ryuki Kitaoka Samurai at Beach #2 |
|
Hiroki Noguchi Samurai in Boat |
|
Katsuo Nakamura Old Buddhist Priest |
|
Yoshihiro Takayama Large Man |
|
Shoji Miyata Vendor's Cries (voice) |
|
Noriwo Mitsuda Vendor's Cries (voice) |
|
Ayumu Saito Prison Guard #3 |
|
Béla Baptiste Dieter Albrecht |
|
Asuka Kurosawa Rodrigues' Wife |
|
Motokatsu Suzuki Edo Guard (uncredited) |
|
Yasushi Takada Doshin (uncredited) |
|
Ten Miyazawa Carpenter (uncredited) |
Camera | Rodrigo Prieto | Director of Photography |
Writing | Martin Scorsese | Screenplay |
Directing | Martin Scorsese | Director |
Production | Martin Scorsese | Producer |
Sound | Eugene Gearty | Sound Designer |
Production | Ellen Lewis | Casting |
Art | Dante Ferretti | Production Design |
Costume & Make-Up | Dante Ferretti | Costume Design |
Editing | Thelma Schoonmaker | Editor |
Writing | Jay Cocks | Screenplay |
Crew | Kelley Cribben | Post Production Supervisor |
Production | Barbara De Fina | Producer |
Art | Francesca Lo Schiavo | Set Decoration |
Production | Irwin Winkler | Producer |
Crew | Tim Monich | Dialect Coach |
Art | Randall Balsmeyer | Title Designer |
Crew | R. Bruce Steinheimer | Special Effects |
Production | George Furla | Executive Producer |
Production | Randall Emmett | Producer |
Sound | Randall Poster | Music Supervisor |
Production | Emma Tillinger Koskoff | Producer |
Production | Vittorio Cecchi Gori | Producer |
Production | Stuart Ford | Executive Producer |
Sound | Marko Costanzo | Foley Artist |
Sound | Chris Fielder | Assistant Sound Editor |
Sound | Marissa Littlefield | ADR Editor |
Art | Huang Wen-Ying | Supervising Art Director |
Production | Matthew J. Malek | Executive Producer |
Lighting | Karl Engeler | Gaffer |
Costume & Make-Up | Noriko Watanabe | Makeup Department Head |
Costume & Make-Up | Noriko Watanabe | Hair Designer |
Costume & Make-Up | Noriko Watanabe | Makeup Designer |
Directing | David Webb | Assistant Director |
Production | Ted Fox | Executive Producer |
Art | Federico Costantini | Concept Artist |
Sound | Craig Kyllonen | First Assistant Sound Editor |
Production | Gaston Pavlovich | Producer |
Production | Tarek Anthony Jabre | Co-Executive Producer |
Camera | Sanjay Sami | Grip |
Writing | Shūsaku Endō | Novel |
Production | Chad A. Verdi | Executive Producer |
Production | Ken Kao | Executive Producer |
Visual Effects | Sean Findley | Visual Effects Producer |
Crew | G. A. Aguilar | Second Unit |
Crew | G. A. Aguilar | Stunt Coordinator |
Directing | G. A. Aguilar | Second Unit Director |
Production | Brandt Andersen | Executive Producer |
Production | Wayne Marc Godfrey | Executive Producer |
Camera | George Anton | Grip |
Sound | Guntis Sics | Sound Mixer |
Camera | Damian Wyvill | Camera Operator |
Sound | Thierry Malet | Orchestrator |
Sound | Frank Kern | Foley Supervisor |
Crew | Laura Calvo | Makeup Effects |
Costume & Make-Up | Jennifer Lamphee | Makeup & Hair |
Sound | Philip Stockton | Supervising Sound Editor |
Directing | Jessica Lichtner | Script Supervisor |
Art | Benji Cox | Set Designer |
Visual Effects | Pablo Helman | Visual Effects Supervisor |
Camera | Kerry Brown | Still Photographer |
Sound | Tom Fleischman | Sound Re-Recording Mixer |
Camera | Colin Anderson | Camera Operator |
Production | Diane L. Sabatini | Unit Production Manager |
Production | Diane L. Sabatini | Co-Producer |
Sound | Jennifer Dunnington | Music Editor |
Crew | Larry Kaplan | Unit Publicist |
Crew | Lukasz Jogalla | Second Unit Cinematographer |
Camera | Lukasz Jogalla | Second Unit Director of Photography |
Art | Scott Keery | Property Master |
Editing | Chad Schermerhorn | Digital Intermediate |
Sound | Branka Mrkic | Dialogue Editor |
Crew | Ken Lebre | Editorial Staff |
Crew | Daniel Gonzalez Solozabal | Compositors |
Crew | Jason Esquivel | Editorial Staff |
Crew | Thomas Kuo | Editorial Staff |
Crew | Victor Paguia | Stunt Coordinator |
Sound | Chris Navarro | ADR Mixer |
Production | Len Blavatnik | Executive Producer |
Crew | Ping-Wen Wang | Production Office Assistant |
Editing | Philippe Majdalani | Digital Intermediate |
Production | Manu Gargi | Executive Producer |
Production | Manu Gargi | Unit Production Manager |
Crew | Guiomar Alonso | Other |
Sound | Steven Visscher | Foley Editor |
Camera | Zoran Veselic | First Assistant Camera |
Camera | Zoran Veselic | First Assistant "A" Camera |
Sound | Scott Brock | Sound Effects Editor |
Editing | Scott Brock | Associate Editor |
Production | Kate Sprance | Casting Associate |
Camera | David Nichols | Key Grip |
Sound | Harry Platford | ADR Recordist |
Crew | Eric W. Thompson | Legal Services |
Production | Dale A. Brown | Executive Producer |
Production | Brent Ryan Green | Associate Producer |
Production | Niels Juul | Executive Producer |
Production | Mark D. Rogers | Associate Producer |
Production | Michelle Verdi | Executive Producer |
Production | Tyler Zacharia | Executive Producer |
Art | Ding-Yang Weng | Art Direction |
Art | Michael Tsung-Ying Yang | Art Direction |
Art | Wang Zhi-Cheng | Art Direction |
Crew | Chris Lyons | Makeup Effects |
Production | Steve Lionetti | Production Supervisor |
Production | Allison Niedermeier | Production Supervisor |
Art | Erica Wei Ju Chang | Set Designer |
Art | Court Chu | Conceptual Design |
Art | Court Chu | Concept Artist |
Art | Federico Constantini | Conceptual Design |
Art | Domenico Reordino | Painter |
Art | Wesley Ting | Greensman |
Visual Effects | Weldon Huang | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Jason H. Snell | Visual Effects Supervisor |
Crew | Ricardo Rocca | Utility Stunts |
Camera | Ian Bird | Grip |
Camera | Chris Hansford | Grip |
Camera | Basil Smith | First Assistant Camera |
Lighting | Joe Stick | Rigging Gaffer |
Costume & Make-Up | Susan Kulkarni | Assistant Costume Designer |
Production | Ito Chang | Location Manager |
Crew | Brendon 'Moose' Boyd | Transportation Captain |
Crew | Nadeem Ashayer | Set Production Assistant |
Crew | Michael Barnes | Legal Services |
Production | Jami Chan | Production Coordinator |
Crew | Nick D'Benedetto | Actor's Assistant |
Crew | Nick D'Benedetto | Legal Services |
Crew | Alexander Eckert | Production Office Assistant |
Production | Anne Fader | Finance |
Production | Harald Galinski | Finance |
Crew | Lance Julian | Marine Coordinator |
Crew | Kanehira Mitani | Set Production Assistant |
Crew | Brian Nitzkin | Legal Services |
Crew | Tanoa Parks | Production Controller |
Crew | Tony Smith | Security |
Crew | James P. Warren | Other |
Art | Jill Beecher | Concept Artist |
Sound | Kathryn Kluge | Music |
Sound | Kim Allen Kluge | Music |
Sound | John Schaefer | Music Supervisor |
Visual Effects | Ryan Doell | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Alexandra Fahey | Visual Effects Coordinator |
Costume & Make-Up | Ellen Meng-Hsuan Lin | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Jack Tung | Costume Supervisor |
Directing | Jeremy Marks | Second Assistant Director |
Directing | Trevor Tavares | Second Second Assistant Director |
Directing | Francisco Ortiz | Second Assistant Director |
Camera | Craig Bauer | Second Assistant "A" Camera |
Directing | Richard Goodwin | Second Unit First Assistant Director |
Costume & Make-Up | Kerryn Flewell-Smith | Key Hair Stylist |
Costume & Make-Up | Kerryn Flewell-Smith | Key Makeup Artist |
Sound | Justin Frieden | ADR Coordinator |
Costume & Make-Up | Caleb Schneider | Special Effects Makeup Artist |
Lighting | Massimo Luongo | Lighting Technician |
Art | W. Haley Ho | Set Designer |
Directing | Schiele Lee | Third Assistant Director |
Directing | Josh Muzaffer | Second Second Assistant Director |
Art | Hogan Lee | Assistant Set Decoration |
Costume & Make-Up | Rachel Chen | Makeup & Hair |
Costume & Make-Up | Giny Hung | Makeup Artist |
Directing | Chang Yu Pang | Third Assistant Director |
Crew | Dan Adams | Stunt Double |
Crew | Ángel Gómez de la Torre | Stunt Double |
Camera | Jessica Chu | Assistant Camera |
Lighting | Sebastien Deveze | Lighting Technician |
Camera | Ching-Tse Lee | First Assistant "B" Camera |
Editing | Alex Gurvits | Assistant Editor |