xXx (2002)
De charismatische Xander Cage, topper in 'extreme sports', wordt door een overheidsagent ingehuurd om een Russisch misdaadkartel te infiltreren. Het kartel wordt geleid door de mysterieuze Yorgi, die hem al snel op een serie avonturen stuurt.
Regiseur:
Rob Cohen
Schrijver:
Rich Wilkes
Vin Diesel Xander Cage |
|
Asia Argento Yelena |
|
Marton Csokas Yorgi |
|
Samuel L. Jackson Agent Augustus Gibbons |
|
Michael Roof Agent Toby Lee Shavers |
|
Richy Müller Milan Sova |
|
Werner Daehn Kirill |
|
Petr Jákl Kolya |
|
Jan Filipenský Viktor |
|
Tom Everett Senator Dick Hotchkiss |
|
Danny Trejo El Jefe |
|
Thomas Ian Griffith Agent Jim McGrath |
|
Eve J.J. |
|
Leila Arcieri Jordan King |
|
William Hope Agent Roger Donnan |
|
Ted Maynard James Tannick |
|
David Asman Agent Polk |
|
Joe Bucaro III Virg |
|
Chris Gann T.J. |
|
Martin Hub Ivan Podrov |
|
Radek Tomečka Ivan Pedgrag |
|
Mary-Pat Green Waitress |
|
Tanner Gill Trucker |
|
Scott Waugh Stockbroker |
|
Václav Chalupa Nervous Hacker |
|
Martina Smuková Female Czech Cop |
|
TeeJay Boyce Bimbo Intern |
|
Tony Hawk Caddy Driver |
|
Mat Hoffman Extreme Guy |
|
Brian Deegan Extreme Guy |
|
Mike Vallely Skater |
|
Mike Escamilla Ramp Truck Passenger |
|
Rob Wells Hillside Video Shooter |
|
Rick Thorne Caddy Passenger |
|
Carey Hart Caddy Passenger |
|
W. Colin McKay Van Driver |
|
Jason Ellis Van Video Shooter |
|
Marek Vašut Czech General |
|
Luboš Pospíšil Czech Major |
|
Ivo Niederle Head Chemist |
|
Vítězslav Bouchner Head Technician |
|
Esteban Cueto Gold Tooth Narco |
|
Martin Bárta Male Opera Singer (Don Giovanni) |
|
Martina Bauerová Female Opera Singer (Zerlina) |
|
Rich Wilkes Tall Guy |
|
F. Valentino Morales Short Order Cook/NSA Agent |
|
Leonard L. Thomas NSA Agent |
|
Ivan Rueda Child Field Worker |
|
Joshua Montero Child Field Worker |
|
Armando Cantina Field Worker |
|
Roman Matrka Czech Agent |
|
Alena Cihalikova Xander's Bedroom Dancer |
|
Till Lindemann Self [Rammstein] |
|
Richard Kruspe Self [Rammstein] |
|
Christian Lorenz Self [Rammstein] |
|
Paul Landers Self [Rammstein] |
|
Oliver Riedel Self [Rammstein] |
|
Christoph Schneider Self [Rammstein] |
|
Paul Hartnoll Self [Orbital] |
|
Phil Hartnoll Self [Orbital] |
|
Michal Müller Zither Player |
|
Rob Cohen Columbian Horseman (uncredited) |
|
Olga Lounová Waitress (uncredited) |
|
Frank Mercuri Copter Skid Gunner (uncredited) |
|
Christopher Eric Ruiz F.A.R.C. Soldier (uncredited) |
|
Rob Roy Navy SEAL (uncredited) |
Production | Ronna Kress | Casting |
Editing | Chris Lebenzon | Editor |
Editing | Paul Rubell | Editor |
Costume & Make-Up | Sanja Milković Hays | Costume Design |
Crew | Tim Gilbert | Stunts |
Camera | Dean Semler | Director of Photography |
Production | David Minkowski | Associate Producer |
Production | Matthew Stillman | Associate Producer |
Visual Effects | John Frazier | Special Effects Supervisor |
Crew | M. James Arnett | Stunt Coordinator |
Camera | M. James Arnett | Second Unit Director of Photography |
Directing | M. James Arnett | Second Unit Director |
Art | Hilton Rosemarin | Set Decoration |
Production | Arne Schmidt | Executive Producer |
Production | Debra James | Unit Production Manager |
Art | Brad Ricker | Art Direction |
Art | Jonathan Lee | Supervising Art Director |
Production | Derek Dauchy | Co-Producer |
Production | Todd Garner | Executive Producer |
Production | Neal H. Moritz | Producer |
Crew | Danny Cangemi | Special Effects Coordinator |
Editing | Steve Bowen | Digital Color Timer |
Sound | Randy Edelman | Original Music Composer |
Sound | Randy Edelman | Conductor |
Production | Vin Diesel | Executive Producer |
Editing | Joel Negron | Editor |
Directing | Alexander Witt | Second Unit Director |
Camera | Milan Chadima | Camera Operator |
Directing | Rob Cohen | Director |
Art | Gavin Bocquet | Production Design |
Art | Phil Harvey | Art Direction |
Crew | Norman Kent | Stunts |
Production | Peter M. Tobyansen | Production Manager |
Crew | Henry Kingi | Stunts |
Production | Nancy Bishop | Casting |
Art | Chris L. Spellman | Set Decoration |
Directing | George Parra | First Assistant Director |
Crew | Joe Bucaro III | Stunts |
Writing | Rich Wilkes | Screenplay |
Production | Kate Dowd | Casting |
Visual Effects | Joel Hynek | Visual Effects Supervisor |
Sound | William B. Kaplan | Production Sound Mixer |
Sound | Peter Gleaves | ADR Mixer |
Crew | Thomas Rosales Jr. | Stunts |
Production | George Zakk | Executive Producer |
Production | Michelle Purple | Associate Producer |
Sound | J.A.C. Redford | Music Arranger |
Editing | Jonathan Chibnall | First Assistant Editor |
Visual Effects | Syd Dutton | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | Fumi Mashimo | Animation Supervisor |
Art | Luke Freeborn | Set Designer |
Crew | Norman Howell | Stunts |
Crew | Jimmy N. Roberts | Stunts |
Crew | Charlie Picerni | Stunts |
Crew | Cliff Fleming | Aerial Coordinator |
Crew | Michael Kehoe | Craft Service |
Costume & Make-Up | Allan A. Apone | Makeup Artist |
Production | Gregory Alpert | Production Supervisor |
Art | Brian Wade | Sculptor |
Crew | James Ryan | Utility Stunts |
Crew | Mario Roberts | Stunts |
Crew | Gilbert Rosales | Stunts |
Crew | John C. Meier | Stunts |
Crew | Danny Epper | Stunts |
Sound | Jeff Atmajian | Orchestrator |
Crew | Ken Blackwell | Visual Effects Editor |
Sound | John Dickson | Music Programmer |
Crew | Michal Grün | Stunts |
Costume & Make-Up | Kristen Anacker | Assistant Costume Designer |
Art | Dean Wolcott | Set Designer |
Art | Steve Summersgill | Draughtsman |
Visual Effects | Bradley Parker | Animation Supervisor |
Sound | Bruce Stambler | Sound Designer |
Sound | Bruce Stambler | Supervising Sound Editor |
Crew | Mickey Giacomazzi | Stunts |
Sound | Elton Ahi | Scoring Mixer |
Directing | Jules Stewart | Script Supervisor |
Art | Stephen Christensen | Art Department Assistant |
Camera | Ken Fisher | First Assistant "A" Camera |
Crew | Tim Rigby | Stunts |
Crew | Glenn Cannon | Video Assist Operator |
Visual Effects | Steve Watson | 24 Frame Playback |
Sound | Randy Singer | Foley Mixer |
Directing | Hans Berggren | Second Second Assistant Director |
Costume & Make-Up | Sarka Zvolenska | Costume Supervisor |
Costume & Make-Up | Garet Reilly | Costume Supervisor |
Costume & Make-Up | Hallie D'Amore | Makeup Department Head |
Art | Milena Koubková | Assistant Art Director |
Art | Josh Lusby | Set Designer |
Sound | Mike Chock | Sound Effects Editor |
Production | Colleen Gibbons | Location Manager |
Crew | Lance Gilbert | Stunt Coordinator |
Sound | John Finklea | Music Editor |
Directing | Lars P. Winther | Second Assistant Director |
Art | A. Todd Holland | Set Designer |
Sound | Tim Walston | Sound Designer |
Crew | Keii Johnston | Stunts |
Crew | Jiří Kraus | Stunts |
Crew | Troy Robinson | Stunt Double |
Crew | David Hutchison | Stunts |
Editing | Hilda Saffari | Digital Intermediate |
Art | Anthony Caron-Delion | Assistant Art Director |
Crew | Anthony Caron-Delion | Scenic Artist |
Art | Helen Xenopoulos | Set Designer |
Crew | Steve M. Davison | Stunts |
Art | Claudia Bestor | Art Department Coordinator |
Art | Sebastian Milito | Construction Coordinator |
Art | C.J. Maguire | Property Master |
Sound | Paul Curtis | Dialogue Editor |
Sound | Donald L. Warner Jr. | Dialogue Editor |
Sound | Bernard Weiser | Dialogue Editor |
Sound | Chad Algarin | Sound Recordist |
Camera | Murray Close | Still Photographer |
Camera | Clive Jackson | Camera Operator |
Camera | Bob Marshak | Still Photographer |
Costume & Make-Up | Lawrence Quon | Set Costumer |
Crew | Jiří Husák | Transportation Coordinator |
Crew | David Marder | Transportation Coordinator |
Crew | Luiza Averina | Dialect Coach |
Visual Effects | Kelly L'Estrange | Visual Effects Producer |
Camera | Steven J. Winslow | Camera Technician |
Crew | James M. Halty | Stunts |
Crew | Doug Dovichi | Transportation Co-Captain |
Crew | Michael Singer | Unit Publicist |
Crew | Steve Picerni | Stunts |
Sound | Frank A. Fuller Jr. | Foley Editor |
Sound | Becky Sullivan | Supervising ADR Editor |
Production | Jens Geibel | Location Coordinator |
Costume & Make-Up | Victoria Wood | Wigmaker |
Editing | Amy Tompkins | Digital Intermediate Editor |
Crew | Jiri Fleischer | Picture Car Coordinator |
Production | Tomáš Rotnágl | Assistant Unit Manager |
Crew | William H. Burton Jr. | Stunts |
Crew | Allen E. Taylor | Production Controller |
Editing | Adrian Spanna | Project Manager |
Costume & Make-Up | Kerry Mendenhall | Hairstylist |
Crew | Gregory J. Barnett | Stunts |
Visual Effects | Sean Devereaux | Visual Effects Compositor |
Lighting | Václav Čermák | Rigging Gaffer |
Lighting | Andy Arnautov | Gaffer |
Sound | Lee Lemont | ADR Editor |
Crew | Chuck Picerni Jr. | Stunts |
Crew | Rachel Wyn Dunn | Compositors |
Camera | Gil Pannetier | Focus Puller |
Directing | Jakub Dvorak | Third Assistant Director |
Visual Effects | Claas Henke | Compositing Supervisor |
Sound | Jesse Kaplan | Utility Sound |
Costume & Make-Up | Beth Miller | Hair Department Head |
Production | Daniel R. Chavez | Executive In Charge Of Post Production |
Sound | Paul Aulicino | First Assistant Sound Editor |
Production | Creighton Bellinger | Co-Producer |
Sound | Chris Navarro | ADR Recordist |
Production | Sande Alessi | Extras Casting |
Art | Richard Baum | Assistant Property Master |
Crew | Manny Perry | Stunts |
Crew | Jaroslav Pšenička | Stunts |
Crew | Clay M. Lilley | Stunts |
Crew | Henry Kingi Jr. | Stunts |
Crew | Erik Rondell | Stunts |
Sound | Kathy Nelson | Music Supervisor |
Crew | Myke Schwartz | Stunts |
Editing | Carole Cowley | Digital Intermediate Producer |
Crew | Chuck 'Chaz' Hosack | Stunts |
Art | Bob Skemp | Greensman |
Crew | Scott Wilder | Stunts |
Costume & Make-Up | Gregory B. Peña | Key Costumer |
Crew | Eva Dvorakova | Set Medic |
Sound | Bruce Barris | Apprentice Sound Editor |
Editing | Mike Stanwick | Color Timer |
Art | James Diggs | Standby Painter |
Camera | Michael Cassidy | First Assistant Camera |
Camera | Michael Guthrie | Best Boy Grip |
Sound | Carl D. Ware | Sound Engineer |
Camera | Jiří Gažda | Grip |
Camera | Miroslav Pavlík | Camera Trainee |
Visual Effects | Erik Lee | CG Animator |
Visual Effects | Scott Edelstein | 3D Supervisor |
Crew | Keith Splinter Davis | Utility Stunts |
Crew | Rene Hajek | Stunts |
Lighting | Ivo Grešák | Rigging Grip |
Lighting | Ivo Grešák | Key Rigging Grip |
Costume & Make-Up | Larisa Šrámková | Seamstress |
Crew | Michal Krbeček | Loader |
Crew | Mitch Goldstrom | Systems Administrators & Support |
Sound | Shawn Sykora | Foley Editor |
Crew | Bennie Moore | Stunts |
Crew | Dustin Meier | Stunts |
Production | Basia Baumann | Production Coordinator |
Crew | Troy Gilbert | Stunts |
Sound | Michael Dressel | Foley |
Costume & Make-Up | Jitka Švecová | Costumer |
Crew | Jeff Bova | Driver |
Crew | Zuzana Drdacka | Stunt Double |
Lighting | Henry Cantor | Electrician |
Crew | Isabel Henderson | Post Production Supervisor |
Production | Jana Hrbková | Unit Manager |
Art | Temple Clark | Storyboard Artist |
Art | Frawley Becker | Location Scout |
Camera | Bud Kremp | Additional Camera |
Camera | Ethan Jensen | Helicopter Camera |
Costume & Make-Up | Martin Kubricht | Set Dressing Artist |
Crew | Robert Sica | Armorer |
Crew | Peter Roderick | Carpenter |
Crew | Brian Nailing | Chef |
Crew | Rick Polikowski | Propmaker |
Crew | Adam Gankiewicz | Security |
Crew | Stephen P. Del Prete | Set Production Assistant |
Crew | Doug Roble | Software Engineer |
Crew | Steve Mann | Transportation Captain |
Lighting | Thomas P. Powell | Lighting Technician |
Sound | Thomas Giordano | Boom Operator |
Visual Effects | Krista Benson | Digital Compositors |
Visual Effects | Chris Logan | Visual Effects |
Visual Effects | Brady Doyle | Visual Effects Coordinator |
Crew | Claudia Vašeková | Translator |
Crew | Albert Mason | Digital Producer |
Production | Minna Pyyhkala | Casting Assistant |
Editing | Gary Burritt | Negative Cutter |
Visual Effects | Brandon Criswell | 2D Artist |
Crew | Bruce Benson | Pilot |
Crew | Blanka Jarosova | Stunt Double |
Art | Justin Blampied | Title Designer |
Crew | Cory Fleming | Stunts |
Crew | Shawn Kautz | Stunts |
Crew | Clint Lilley | Stunts |
Sound | Deborah Mannis-Gardner | Music Coordinator |
Crew | Jiří Horký | Stunts |
Crew | Christopher J. Tuck | Stunts |
Crew | Mitchell Dean | Stunts |
Camera | Michael P. Catanzarite | Dolly Grip |
Crew | Jiří Šimberský | Stunts |
Art | Pavel Hemmy | Property Buyer |
Crew | Scott E. Smith | Stunts |
Crew | Jan Aaris | Special Effects Technician |
Camera | Joe Buxton | Libra Head Technician |
Art | Tony Wright | Construction Buyer |
Directing | Mark Taylor | Second Assistant Director |
Art | Martin Charles | Graphic Designer |
Camera | Barry Berona | Assistant Camera |
Crew | Ray L. Wilkerson | Special Effects Assistant |
Production | Shannon McBrien | Production Secretary |
Production | Debi West | Payroll Accountant |
Production | John Mullin | Production Assistant |
Editing | Meredith Apel | Assistant Editor |
Crew | Kim Kahana Jr. | Stunts |
Production | Michael Taylor | Production Executive |
Production | Scott Ross | General Manager |
Production | Michal Engrth | Assistant Accountant |
Art | Francine Lecoultre | Textile Artist |
Camera | Hiroyuki Fukuda | Additional First Assistant Camera |
Camera | Pavel Kuřák | Second Assistant Camera |
Production | Zdenek Vrubel | Assistant Extras Casting |
Editing | Mike Bellamy | Digital Colorist |
Production | Trish Hadley | Post Production Coordinator |
Production | Markéta Maková | Assistant Location Manager |
Production | Volker Falk | Location Assistant |
Production | Gabriela Glass | Assistant Production Coordinator |
Crew | Keiko Koyama | Digital Effects Producer |
Production | Laura Connors | First Assistant Accountant |
Production | Lisa Imhoff | Second Assistant Accountant |
Crew | Robert Lahoda | Stunts |
Crew | Michaela Dvorska | Stunts |
Crew | Jan Holíček | Stunts |
Crew | Rudolf Vrba | Stunts |
Crew | Danny Rogers | Stunts |
Production | John T. Sweeney | Production Coordinator |