Alien: Resurrection (1997)
200 jaar na haar dood wordt Ellen Ripley gekloond om DNA van de Alien Queen uit haar te halen. Het bedrijf dat dit financiert wil namelijk de Aliens als wapens gaan gebruiken. Helaas blijken de Aliens slimmer dan ze dachten en binnen de kortste keren moet Ripley met behulp van een aantal ruimtepiraten ervoor zorgen dat de Aliens niet op aarde terecht komen.
Regiseur:
Jean-Pierre Jeunet
Schrijver:
Joss Whedon
Sigourney Weaver Ripley 8 |
|
Winona Ryder Annalee Call |
|
Dominique Pinon Dom Vriess |
|
Ron Perlman Ron Johner |
|
Gary Dourdan Gary Christie |
|
Michael Wincott Frank Elgyn |
|
Kim Flowers Sabra Hillard |
|
Dan Hedaya Gen. Martin Allahandro Carlos Perez |
|
J.E. Freeman Dr. Mason Wren |
|
Brad Dourif Dr. Jonathan Gediman |
|
Raymond Cruz Pvt. Vincent Distephano |
|
Leland Orser Larry Purvis |
|
Carolyn Campbell Anesthesiologist |
|
Marlene Bush Scientist |
|
David St. James Surgeon |
|
Rodney Mitchell Soldier with Glove |
|
Robert Faltisco Soldier Shot Through Helmet |
|
David Rowe Frozen Soldier |
|
Garrett House Soldier |
|
Rod Damer Soldier |
|
Mark Mansfield Soldier |
|
Daniel Raymont Soldier |
|
Cris D'Annunzio Soldier |
|
Steven Gilborn Father (voice) |
|
Robert Bastens Sleeper |
|
Rico Bueno Sleeper |
|
Alex Lorre Sleeper |
|
Ronald Ramessar Sleeper |
|
Nicole Fellows Young Ripley |
|
Tom Woodruff Jr. Lead Alien |
|
Joan La Barbara Newborn Vocal #1 (voice) |
|
Archie Hahn Newborn Vocal #2 (voice) |
|
Eddie Yansick Soldier Who Stuns Ripley |
|
Nito Larioza Sleeper (uncredited) |
|
David Prior Alien (uncredited) |
|
Nicholas Talone Soldier in Cocoon (uncredited) |
|
Brad Martin Soldier Shot by Johner (uncredited) |
|
Wanda De Jesus (uncredited) |
|
Alec Gillis Hero Alien Warrior (uncredited) |
Art | John M. Dwyer | Set Decoration |
Production | David Giler | Producer |
Production | Walter Hill | Producer |
Crew | Todd Bryant | Stunts |
Camera | Darius Khondji | Director of Photography |
Directing | Jean-Pierre Jeunet | Director |
Editing | Hervé Schneid | Editor |
Costume & Make-Up | Bob Ringwood | Costume Design |
Production | Richard Pagano | Casting |
Production | Sigourney Weaver | Co-Producer |
Visual Effects | Pitof | Visual Effects Supervisor |
Writing | Dan O'Bannon | Characters |
Writing | Ronald Shusett | Characters |
Production | Gordon Carroll | Producer |
Visual Effects | H. R. Giger | Creature Design |
Art | Andrew Neskoromny | Art Direction |
Costume & Make-Up | Katina Le Kerr | Costumer |
Crew | Eric Allard | Special Effects Coordinator |
Camera | Suzanne Tenner | Still Photographer |
Art | Nigel Phelps | Production Design |
Crew | Chad Stahelski | Stunts |
Crew | Chad Stahelski | Stunt Double |
Writing | Joss Whedon | Screenplay |
Sound | Harry B. Miller III | Dialogue Editor |
Crew | Mark De Alessandro | Stunts |
Sound | Leslie Shatz | Sound Designer |
Sound | John Frizzell | Original Music Composer |
Art | Maya Shimoguchi | Set Designer |
Production | Bill Badalato | Producer |
Costume & Make-Up | Alan D'Angerio | Hair Designer |
Camera | Conrad W. Hall | Camera Operator |
Visual Effects | Conrad W. Hall | VFX Director of Photography |
Visual Effects | Erik Henry | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | Alain Carsoux | Compositing Supervisor |
Sound | R.J. Kizer | ADR Supervisor |
Production | Eyde Belasco | Casting Associate |
Visual Effects | Matthew Ferro | Visual Effects Producer |
Art | Adolfo Martínez Pérez | Storyboard Artist |
Crew | Edward Conna | Stunts |
Art | Steve Wang | Sculptor |
Crew | George Stokes | Propmaker |
Lighting | Peter Davidian | Rigging Gaffer |
Crew | Randall Huber | Stunts |
Crew | Ernie F. Orsatti | Stunt Coordinator |
Crew | Nigel Miguel | Stunts |
Crew | Brad Martin | Stunts |
Editing | David Orr | Color Timer |
Production | Terri Douglas | ADR Voice Casting |
Crew | Eddie Yansick | Stunts |
Production | Chris Cunningham | Character Technical Supervisor |
Crew | Tony Snegoff | Stunts |
Art | Bill Boes | Assistant Art Director |
Crew | Vladimir Orlov | Stunts |
Art | Steve Cooper | Supervising Art Director |
Costume & Make-Up | Mike Smithson | Makeup Artist |
Art | Mike Smithson | Sculptor |
Costume & Make-Up | Claudia Wick | Costumer |
Costume & Make-Up | David Rawley | Costume Supervisor |
Art | Jann K. Engel | Set Designer |
Art | John Chichester | Set Designer |
Costume & Make-Up | Barry R. Koper | Makeup Department Head |
Sound | Dan O'Connell | Foley |
Sound | Gregory H. Watkins | Sound Re-Recording Mixer |
Crew | William Washington | Stunts |
Directing | Shannon Kenny | Script Supervisor |
Sound | John T. Cucci | Foley |
Sound | Ted Caplan | Foley Editor |
Visual Effects | Richard E. Hollander | Visual Effects Supervisor |
Sound | Rick Kline | Sound Re-Recording Mixer |
Crew | Chris O'Hara | Stunts |
Art | Luis G. Hoyos | Set Designer |
Sound | Sean Garnhart | Sound Effects Editor |
Sound | Jay Wilkinson | Sound Effects Editor |
Sound | Dave Kulczycki | Dialogue Editor |
Art | Gary A. Krakoff | Construction Coordinator |
Art | Mick Cukurs | Set Designer |
Directing | Nancy King | Second Assistant Director |
Visual Effects | Joe Viskocil | Pyrotechnic Supervisor |
Art | Emily Ferry | Property Master |
Art | Penny Smartt-Juday | Art Department Coordinator |
Art | William K. Dolan | Leadman |
Art | Richard Fernandez | Set Designer |
Art | Greg Sanger | Leadman |
Art | Steve Koch | Sculptor |
Art | Jeffrey P. Buccacio Jr. | Sculptor |
Sound | John A. Larsen | Supervising Sound Editor |
Sound | Linda Lew | Foley |
Sound | Robin Haskins | Sound Recordist |
Sound | David Cunningham | Sound Recordist |
Crew | Martin November | Visual Effects Editor |
Visual Effects | Susan Zwerman | Visual Effects Producer |
Camera | David Emmerichs | Steadicam Operator |
Camera | Pete Romano | Underwater Director of Photography |
Sound | Abby Treloggen | Music Editor |
Crew | Dave Robling | Transportation Coordinator |
Crew | Rachel Aberly | Unit Publicist |
Production | Rachel Aberly | Publicist |
Lighting | Carlos M. Torres | Electrician |
Visual Effects | Thomas Duval | Compositing Supervisor |
Crew | Noon Orsatti | Stunts |
Costume & Make-Up | Naomi Donne | Makeup Designer |
Costume & Make-Up | Bill Myer | Makeup Artist |
Art | Gregory Zemgals | Set Dresser |
Costume & Make-Up | Ed Fincher | Key Costumer |
Costume & Make-Up | Paul Anthony Morris | Hairstylist |
Crew | Antoine Durr | Digital Supervisor |
Sound | Paul Urmson | Sound Effects Designer |
Crew | Gregory Lynch Jr. | Carpenter |
Crew | Dorenda Moore | Stunts |
Production | Robb Earnest | Production Secretary |
Camera | Zoran Veselic | First Assistant Camera |
Camera | Don Steinberg | Second Assistant Camera |
Editing | James Andrykowski | First Assistant Editor |
Production | Terrence Harris | Casting Associate |
Art | Andy Friend | Storyboard Artist |
Camera | Dana Kroeger | Camera Loader |
Camera | Peter McAdams | Grip |
Visual Effects | Mike Defeo | Modeling |
Camera | Michael Alexonis | Best Boy Grip |
Lighting | Michael Arvanitis | Best Boy Electric |
Lighting | Bob Leitelt | Key Rigging Grip |
Art | Cliff Berns | Painter |
Art | Mike Larrabee | Painter |
Art | Robert E. Denne | Painter |
Crew | Lesley Aletter | Stunts |
Lighting | Thomas P. Powell | Lighting Technician |
Editing | Gary Burritt | Negative Cutter |
Lighting | Chris Strong | Chief Lighting Technician |
Camera | C. Alan Rawlins | Key Grip |
Sound | Lauren Palmer | ADR Editor |
Sound | Mark Cross | Music Producer |
Crew | Charles S. Serrano | Propmaker |
Directing | Susan Walter | Assistant Director |
Crew | Mark Chadwick | Stunts |
Sound | Steve Bowerman | Boom Operator |
Costume & Make-Up | Jasen Joseph Sica | Key Hair Stylist |
Directing | Mark Oppenheimer | First Assistant Director |
Crew | Jon Marsala | Propmaker |
Crew | Robert Hutchins | Pyrotechnician |
Camera | C. Ashley Sudge | Dolly Grip |
Editing | Liza Sullivan | Assistant Editor |
Production | Cynthia Quan | Production Accountant |
Crew | Mitch Kopelman | Digital Effects Supervisor |
Crew | Christina Ritzi | Stunts |
Art | Elijah Bryant | Set Dresser |
Art | Jerry Wax | Set Dresser |
Costume & Make-Up | Paul Delucca | Costumer |
Art | Joy Taylor | Assistant Property Master |
Crew | Keith Shindoll | Stunts |
Production | Bill Dance | Extras Casting |
Crew | Gregg Sargeant | Stunt Double |
Art | Dean B. Katz | Set Dresser |
Art | Marc Martin Del Campo | Set Dresser |
Crew | Mary Peters | Stunt Double |
Lighting | Chris Franco | Electrician |
Crew | Theresa Pink | Stunts |
Crew | David Brian Martin | Stunt Double |
Camera | Gary S. Christie | Best Boy Grip |
Art | James Peattie | Construction Coordinator |
Art | James Hogue | Painter |
Art | Ernest von Hauff | Painter |
Art | Dan Brodzik | Painter |
Art | Joseph R. Pinkos | Set Dresser |
Art | John A. Mileski | Standby Painter |
Lighting | William T. McKane | Best Boy Electric |
Lighting | Dan Kerns | Electrician |
Lighting | Monty Woodard | Electrician |
Lighting | Michael Lambert | Electrician |
Costume & Make-Up | Cathy Hill | Costumer |
Costume & Make-Up | Jennifer Morrison Holyfield | Costumer |
Visual Effects | Lauren Smith | Visual Effects Coordinator |
Production | Barbara Crow | First Assistant Accountant |
Production | Ivan Martin del Campo | Production Secretary |
Production | Gene Kozicki | Production Manager |
Production | Bob Johnston | Production Supervisor |
Directing | Jackie C. Lee | Second Second Assistant Director |
Crew | Jani D. Davis | Stunts |
Costume & Make-Up | John Dods | Makeup Artist |