Een Luizenleven (1998)
FamilieAnimatieAvontuurKomedie
Elk jaar komt een groep sprinkhanen naar de mierenhoop om het voedsel op te eten dat de mieren voor hen verzameld hebben. Op een dag, als de voorbereidingen voor dit offer net zijn afgerond, gooit Flik per ongeluk het gehele offer in de rivier. De sprinkhanen geven de mieren een tweede kans. Flik gaat op zoek naar andere insecten die mee willen vechten tegen de sprinkhanen, maar hij komt terug met een circuscrew. Losjes gebaseerd op Kurosawa's "Seven Samurai".
Regiseur:
John Lasseter
Schrijvers:
Andrew Stanton, Don McEnery, Bob Shaw.
Dave Foley Flik (voice) |
|
Kevin Spacey Hopper (voice) |
|
Julia Louis-Dreyfus Atta (voice) |
|
Hayden Panettiere Dot (voice) |
|
Phyllis Diller Queen (voice) |
|
Richard Kind Molt (voice) |
|
David Hyde Pierce Slim (voice) |
|
Joe Ranft Heimlich (voice) |
|
Denis Leary Francis (voice) |
|
Jonathan Harris Manny (voice) |
|
Madeline Kahn Gypsy Moth (voice) |
|
Bonnie Hunt Rosie (voice) |
|
Michael McShane Tuck / Roll (voice) |
|
John Ratzenberger P.T. Flea (voice) |
|
Brad Garrett Dim (voice) |
|
Roddy McDowall Mr. Soil (voice) |
|
Edie McClurg Dr. Flora (voice) |
|
Alex Rocco Thorny (voice) |
|
David Ossman Cornelius (voice) |
|
Carlos Alazraqui Loco (voice) |
|
Jack Angel Thud (voice) |
|
Bob Bergen Aphie / Male Ants (voice) |
|
Kimberly J. Brown (voice) |
|
Rodger Bumpass Harry Mosquito (voice) |
|
Anthony Burch Ant Boys (voice) |
|
Jennifer Darling Female Ants (voice) |
|
Rachel Davey Grasshoppers (voice) |
|
Debi Derryberry Baby Maggots (voice) |
|
Paul Eiding Male Ants (voice) |
|
Jessica Evans Female Ants (voice) |
|
Bill Farmer Male Ants (voice) |
|
Sam Gifaldi Ants (voice) |
|
Brad Hall Grasshopper (voice) |
|
Jess Harnell Bus Bettle (voice) |
|
Brenden Hickey Ants (voice) |
|
Kate Charlotte Hodges Female Ants (voice) |
|
Denise Johnson Bug (voice) |
|
David L. Lander Thumper (voice) |
|
John Lasseter Bug Zapper Bug #1 (voice) |
|
Sherry Lynn Female Ants (voice) |
|
Mickie McGowan Cockroach Waitress (voice) |
|
Courtland Mead Fly (voice) |
|
Christina Milian Female Ants (voice) |
|
Kelsey Mulrooney Female Ants (voice) |
|
Ryan O'Donohue Grub (voice) |
|
Jeff Pidgeon Grasshopper (voice) |
|
Phil Proctor Slick (voice) |
|
Jan Rabson Axel (voice) |
|
Jordan Ranft Ant Boys (voice) |
|
Brian M. Rosen Fly Brothers (voice) |
|
Rebecca Schneider Female Ants (voice) |
|
Francesca Marie Smith Female Ants (voice) |
|
Andrew Stanton Bug Zapper Bug #2 (voice) |
|
Hannah Swanson Female Ants (voice) |
|
Russi Taylor Female Ants (voice) |
|
Travis Tedford Ant Kids (voice) |
|
Ashley Tisdale Lead Blueberry Scout (voice) |
|
Lee Unkrich Ant #1 (voice) |
|
Jordan Warkol Ant #2 (voice) |
|
Pat Fry Grasshoppers (uncredited) |
|
Kath Soucie Ants (uncredited) |
Writing | Andrew Stanton | Screenplay |
Writing | Andrew Stanton | Story |
Directing | Andrew Stanton | Co-Director |
Editing | Lee Unkrich | Editor |
Directing | John Lasseter | Director |
Writing | John Lasseter | Story |
Crew | David Ian Salter | Second Film Editor |
Sound | Gary Rydstrom | Sound Designer |
Sound | Gary Rydstrom | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Don Davis | Orchestrator |
Sound | Pat Jackson | Sound Effects Editor |
Production | Darla K. Anderson | Producer |
Visual Effects | Kori Rae | Animation Manager |
Sound | Randy Newman | Original Music Composer |
Sound | Randy Newman | Songs |
Art | Bob Pauley | Art Direction |
Visual Effects | Bob Pauley | Character Designer |
Art | Tia W. Kratter | Art Direction |
Crew | Glenn McQueen | Supervising Animator |
Crew | Rich Quade | Supervising Animator |
Lighting | Jean-Claude Kalache | Lighting Technician |
Crew | Eben Ostby | Supervising Technical Director |
Art | Sophie Vincelette | Lead Set Dresser |
Art | Katherine Sarafian | Art Department Manager |
Crew | Katherine Sarafian | Thanks |
Production | Ruth Lambert | Casting |
Production | Mary Hidalgo | Casting |
Crew | Samuel Lord Black | Software Engineer |
Writing | Joe Ranft | Story |
Art | Jonas Rivera | Art Department Coordinator |
Crew | Jonas Rivera | Thanks |
Visual Effects | Bryn Imagire | CG Painter |
Visual Effects | Glenn Kim | CG Painter |
Visual Effects | Yvonne Herbst | CG Painter |
Art | Jerome Ranft | Sculptor |
Art | Norm DeCarlo | Sculptor |
Visual Effects | Peter DeSève | Visual Development |
Art | Andrea Warren | Art Department Assistant |
Visual Effects | Billy Merritt | Animation |
Visual Effects | Bret Parker | Fix Animator |
Visual Effects | Bret Parker | Animation Fix Coordinator |
Art | David Eisenmann | Set Dresser |
Crew | Sarah Jo Helton | Schedule Coordinator |
Visual Effects | Doug Sweetland | Animation |
Visual Effects | Scott Clark | Animation |
Visual Effects | Andrew Gordon | Animation |
Visual Effects | Shawn Krause | Animation |
Visual Effects | Jeff Pratt | Animation |
Visual Effects | David DeVan | Animation |
Visual Effects | John Kahrs | Animation |
Visual Effects | Bobby Podesta | Animation |
Visual Effects | Kyle Balda | Animation |
Visual Effects | Michael Berenstein | Animation |
Visual Effects | Brett Coderre | Animation |
Visual Effects | Karen Kiser | Animation |
Visual Effects | Daniel Mason | Animation |
Visual Effects | David Tart | Animation |
Visual Effects | Alan Sperling | Animation |
Visual Effects | J. Warren Trezevant | Animation |
Crew | Hoon H. Kim | Production Intern |
Visual Effects | Eliot Smyrl | Shading |
Lighting | Brian Green | Lighting Technician |
Visual Effects | Brian Green | Shading |
Visual Effects | Mark Adams | Modeling |
Visual Effects | James Bancroft | Modeling |
Lighting | Jason Bickerstaff | Lighting Technician |
Visual Effects | Andrew Schmidt | Animation |
Visual Effects | Andrew Schmidt | Modeling |
Lighting | Kim White | Lighting Technician |
Crew | Sue Maatouk-Kalache | Thanks |
Visual Effects | Daniel McCoy | Shading |
Crew | Daniel McCoy | Software Engineer |
Visual Effects | Ben Jordan | Shading |
Visual Effects | David Batte | Shading |
Lighting | Janet Lucroy | Lighting Technician |
Lighting | Joyce Powell | Lighting Technician |
Lighting | Lauren Alpert | Lighting Technician |
Lighting | Brad Andalman | Lighting Technician |
Crew | Brad Andalman | Software Engineer |
Lighting | Bena Currin | Lighting Technician |
Crew | Bena Currin | Software Engineer |
Crew | Thomas Hahn | Software Engineer |
Crew | Ronen Barzel | Software Engineer |
Camera | Louis Rivera | Camera Supervisor |
Crew | Drew Rogge | Software Engineer |
Camera | Don Conway | Camera Technician |
Crew | David DiFrancesco | Photoscience Manager |
Crew | Erik Forman | Systems Administrators & Support |
Sound | Doc Kane | ADR & Dubbing |
Sound | Michael Silvers | ADR Editor |
Crew | Shannon Mills | Sound Design Assistant |
Sound | Dennie Thorpe | Foley |
Sound | Jana Vance | Foley |
Crew | Robert Taylor | Thanks |
Sound | Tim Holland | Supervising Sound Editor |
Camera | Sharon Calahan | Director of Photography |
Art | William Cone | Production Design |
Sound | Ira Hearshen | Orchestrator |
Writing | Don McEnery | Screenplay |
Writing | Bob Shaw | Screenplay |
Production | Kevin Reher | Producer |
Visual Effects | William Joyce | Visual Development |
Visual Effects | Fred Warter | Visual Development |
Lighting | Lindsey Collins | Lighting Manager |
Crew | John K. Carr | Temp Sound Editor |
Production | Mickie McGowan | ADR Voice Casting |
Sound | Tony Sereno | Sound Mix Technician |
Sound | Gary Rizzo | Sound Mix Technician |
Visual Effects | Karen Prell | Animation |
Lighting | Reid Gershbein | Lighting Technician |
Crew | Reid Gershbein | Software Engineer |
Lighting | Chris Perry | Lighting Technician |
Visual Effects | Dylan Brown | Animation |
Visual Effects | Anthony Scott | Animation |
Visual Effects | Mark Oftedal | Animation |
Crew | Chris Montan | Executive Music Producer |
Sound | Bruce White | Musician |
Visual Effects | Mark A. Walsh | Animation |
Production | Meredith Layne | Casting Assistant |
Crew | David Slusser | Temp Music Editor |
Visual Effects | Michael Parks | Animation |
Sound | Armen Ksajikian | Musician |
Visual Effects | Timothy Hittle | Animation |
Lighting | Stephen King | Lighting Technician |
Crew | Brian McNulty | Post Production Supervisor |
Crew | Mark Thomas Henne | Software Engineer |
Visual Effects | Steven Clay Hunter | Animation |
Crew | Kristina Perez | Systems Administrators & Support |
Sound | Marian Wilde | Foley Editor |
Visual Effects | Steve Johnson | Visual Development |
Crew | Steve Johnson | Software Engineer |
Sound | Gary Summers | Sound Re-Recording Mixer |
Editing | Dale E. Grahn | Color Timer |
Crew | Adrian Ochoa | Thanks |
Lighting | Sonoko Konishi | Lighting Technician |
Crew | Justin Oliphant | Production Intern |
Visual Effects | Rick Maki | Visual Development |
Visual Effects | Jean Gillmore | Visual Development |
Crew | M.T. Silvia | Systems Administrators & Support |
Visual Effects | Bruce Zick | Visual Development |
Art | Susan Bradley | Title Designer |
Crew | Bruce Perens | Software Engineer |
Visual Effects | Steve Segal | Animation |
Sound | Lori L. Eschler | Supervising Music Editor |
Crew | Kitt Hirasaki | Software Engineer |
Sound | Mary Helen Leasman | Foley Editor |
Crew | James W. Williams | Software Engineer |
Crew | John Hee Soo Lee | Systems Administrators & Support |
Camera | James Burgess | Camera Department Manager |
Visual Effects | David Lomax | Modeling |
Sound | Jonathan Sacks | Orchestrator |
Crew | Patsy Bouge | Post Production Consulting |
Sound | Mark Berrow | Musician |
Sound | Tom Boyd | Musician |
Editing | Mary Beth Smith | Negative Cutter |
Sound | James Thatcher | Musician |
Camera | Jeff Wan | Camera Technician |
Crew | William Reeves | Supervising Technical Director |
Visual Effects | Les Major | Animation |
Visual Effects | Doug Sheppeck | Animation |
Visual Effects | Mitch Prater | Shading |
Visual Effects | Brian M. Rosen | Shading |
Crew | Brian M. Rosen | Software Engineer |
Lighting | Kelly O'Connell | Lighting Technician |
Editing | Tom Freeman | First Assistant Editor |
Lighting | Craig McGillivray | Lighting Technician |
Sound | Peter Davies | Musician |
Sound | Charles Paley | Music Editor |
Lighting | Danielle Feinberg | Lighting Technician |
Crew | Miguel Ángel Poveda | Post Production Supervisor |
Visual Effects | John B. Anderson | Shading |
Directing | B.Z. Petroff | Script Supervisor |
Crew | Ian Evans | Thanks |
Sound | Rachel Bolt | Musician |
Lighting | Dale Ruffolo | Lighting Technician |
Editing | Hana Yoon | Editorial Coordinator |
Sound | Andrew Page | Music Supervisor |
Crew | Kurt Fleischer | Software Engineer |
Crew | Michael Kass | Software Engineer |
Crew | Tony DeRose | Software Engineer |
Crew | Michael B. Johnson | Software Engineer |
Crew | Arun Rao | Software Engineer |
Crew | Dirk Van Gelder | Software Engineer |
Lighting | Patrick Wilson | Lighting Technician |
Crew | Lars R. Damerow | Systems Administrators & Support |
Lighting | Cynthia Dueltgen | Lighting Technician |
Crew | Patrick Guenette | Systems Administrators & Support |
Crew | Thomas Jordan | Production Intern |
Lighting | Ana Lacaze | Lighting Technician |
Lighting | Ken Lao | Lighting Technician |
Visual Effects | Ken Lao | Shading |
Lighting | Eileen O'Neill | Lighting Technician |
Visual Effects | Keith Olenick | Shading |
Lighting | John Singh Pottebaum | Lighting Technician |
Crew | John Singh Pottebaum | Software Engineer |
Lighting | John Warren | Lighting Technician |
Lighting | Bill Wise | Lighting Technician |
Visual Effects | Bill Wise | Shading |
Crew | Timothy Sorensen | Post Production Assistant |
Sound | Don Williams | Musician |
Lighting | Lisa Forssell | Lighting Technician |
Visual Effects | Lisa Forssell | Shading |
Crew | Lisa Forssell | Software Engineer |
Crew | Ling Hsu | Systems Administrators & Support |
Crew | Jason 'Jayfish' Hull | Systems Administrators & Support |
Lighting | Tom Kim | Lighting Coordinator |
Crew | Chris King | Software Engineer |
Crew | Peter Nye | Software Engineer |
Lighting | Sudeep Rangaswamy | Lighting Technician |
Crew | Sudeep Rangaswamy | Software Engineer |
Lighting | Don Schreiter | Lighting Technician |
Crew | Michael Shantzis | Software Engineer |
Crew | Nelson Siu | Systems Administrators & Support |
Crew | Heidi Stettner | Software Engineer |
Crew | Andy Thomas | Systems Administrators & Support |
Visual Effects | Tien Truong | Shading |
Crew | Mark T. VandeWettering | Software Engineer |
Crew | Christopher C. Walker | Systems Administrators & Support |
Lighting | Wayne Wooten | Lighting Technician |
Crew | Wayne Wooten | Software Engineer |
Sound | Andrew Findon | Musician |
Sound | Paul Clarvis | Musician |
Crew | Lisa Ellis | Thanks |
Lighting | Deborah R. Fowler | Lighting Technician |
Visual Effects | Damir Frkovic | Modeling |
Crew | David R. Haumann | Thanks |
Lighting | Keith B.C. Gordon | Lighting Technician |
Crew | Ken Huey | Systems Administrators & Support |
Crew | Alisa Gilden | Systems Administrators & Support |
Crew | May Pon | Systems Administrators & Support |
Crew | Edgar Quinones | Systems Administrators & Support |
Crew | Bryan Bird | Systems Administrators & Support |
Crew | Peter Kaldis | Systems Administrators & Support |
Crew | Michael O'Brien | Information Systems Manager |
Crew | Auburn C. 'Aubie' Schmidt | Systems Administrators & Support |
Sound | Jonathan Williams | Musician |
Crew | Debbie L. O'Keeffe | Thanks |
Sound | Paul Kegg | Musician |
Sound | Skaila Kanga | Musician |
Crew | Dennis 'D.J.' Jennings | Thanks |
Lighting | Bill Polson | Lighting Technician |
Crew | Phil Beffrey | Software Engineer |
Visual Effects | Loren Carpenter | Modeling |
Crew | Dan Lyke | Software Engineer |
Crew | Shaun Oborn | Software Engineer |
Crew | Matt Pharr | Software Engineer |
Lighting | Ruieta DaSilva | Lighting Technician |
Lighting | Jun Han Cho | Lighting Technician |
Crew | Jason B. Hendrix | Systems Administrators & Support |
Crew | Nathan Ardaiz | Systems Administrators & Support |
Crew | George Bagtas | Systems Administrators & Support |
Crew | Adam Beeman | Systems Administrators & Support |
Crew | Gregory Yong Paik | Systems Administrators & Support |
Crew | Edilberto A. Soriano Jr. | Systems Administrators & Support |
Crew | Alex Stahl | Systems Administrators & Support |
Crew | Dallas Wisehaupt | Systems Administrators & Support |
Visual Effects | David Gordon | Visual Development |
Visual Effects | Lance Martin | Animation Production Assistant |
Crew | Eric Lebel | Software Engineer |
Crew | Rona Michele | Temp Sound Editor |
Crew | Anne Pia | Systems Administrators & Support |
Lighting | Kirk Bowers | Lighting Technician |
Visual Effects | David Valdez | Shading |
Crew | Warren Hays | Systems Administrators & Support |
Crew | Duncan Keefe | Information Systems Manager |
Crew | Tom Carlisle | Thanks |
Crew | Kenny Condit | Thanks |
Crew | Amy Ellenwood | Thanks |
Crew | Ellen Fair | Thanks |
Crew | Lianna Kelley | Thanks |
Crew | John Lansberry | Thanks |
Crew | Milan Parikh | Thanks |
Crew | Craig Payne | Thanks |
Crew | Clay Welch | Thanks |
Crew | Eric A. Wood | Thanks |
Crew | Lee Ozer | Software Engineer |
Art | Michael Griffin Kelly | Art Department Assistant |
Crew | Maneesh Agrawala | Software Engineer |
Crew | Dana Batali | Software Engineer |
Crew | David M. Laur | Software Engineer |
Crew | rendering software engineer | Software Engineer |
Visual Effects | Sandra Christiansen | Animation |
Sound | James Walker | Musician |
Sound | Tommy Johnson | Musician |
Crew | Dale McBeath | Supervising Animator |
Crew | Jeff 'Heffe' Millhollen | Systems Administrators & Support |
Crew | Adam Bronstein | Production Intern |
Crew | Crystal Jones | Production Intern |
Crew | Maneli Keshavarzi | Production Intern |
Crew | Josh Morsell | Production Intern |
Lighting | Stephanie Andrews | Lighting Technician |
Production | Donna Cipriani | Production Accountant |
Production | Susan Tatsuno Hamana | Production Manager |
Visual Effects | Bankole Lasekan | Animation |
Visual Effects | Roger Rose | Animation |
Visual Effects | Tomoko Harada Ferguson | Animation Production Assistant |
Visual Effects | Wei-Chung Chang | Modeling |
Visual Effects | Lou Fancher | Visual Development |
Visual Effects | Paul Kratter | Visual Development |
Sound | Bob Baron | Additional Sound Re-Recordist |