Nine - Dziewięć (2009)
Uznany reżyser Guido niebawem ma rozpocząć zdjęcia do swojego dziewiątego filmu. Jednak wciąż nie jest w stanie skończyć scenariusza. Czy uda mu się odnaleźć inspirację w kobietach swojego życia – muzie, żonie, kochance i matce? Rob Marshall, twórca "Chicago", przedstawia ekranizację broadwayowskiego musicalu, będącego z kolei adaptacją klasycznego filmu "Osiem i pół" Federico Felliniego.
Director:
Rob Marshall
Writers:
Anthony Minghella, Michael Tolkin.
Daniel Day-Lewis Guido Contini |
|
Marion Cotillard Luisa Contini |
|
Penélope Cruz Carla |
|
Nicole Kidman Claudia |
|
Judi Dench Lilli |
|
Sophia Loren Mamma |
|
Kate Hudson Stephanie |
|
Fergie Saraghina |
|
Ricky Tognazzi Dante |
|
Enzo Cilenti Leopardi |
|
Giuseppe Cederna Fausto |
|
Elio Germano Pierpaolo |
|
Andrea Di Stefano Benito |
|
Roberto Nobile Jaconelli |
|
Amy Bailey Female Dancer |
|
Claudia Mancinelli Female Dancer |
|
Remo Remotti Cardinal |
|
Michele Alhaique Don Mario |
|
Martina Stella Donatella |
|
Valerio Mastandrea De Rossi |
|
Sandro Dori Studio Superintendent |
|
Romina Carancini Production Assistant/Female Dancer |
|
Alessandro Denipotti Production Assistant |
|
Alessandro Fiore Production Assistant |
|
Erica Gohdes Production Assistant |
|
Gianluca Frezzato Production Assistant/Male Dancer |
|
Paola Zaccari Production Assistant/Female Dancer |
|
Roberta Mastromichele Roberta/Female Dancer |
|
Francesco De Vito Radio Reporter |
|
Francesca Fanti Dinardo |
|
Enzo Squillino Jr. Reporter 1 |
|
Michael Peluso Reporter 2 |
|
Jonathan Del Vecchio Reporter 3 |
|
Jake Canuso Reporter 4 |
|
Eliot Giuralarocca Reporter 5 |
|
Tommaso Colognese Reporter |
|
Jennifer Iacono Reporter/Female Dancer |
|
Vicky Lambert Reporter/Female Dancer |
|
Lavinia Savignoni Reporter/Female Dancer |
|
Damiano Bisozzi Bellman/Male Dancer |
|
Marcello Magni Doctor |
|
Anna Maria Everett Nurse |
|
Mark Bousie 'Folies' Pianist |
|
Giuseppe Spitaleri Young Guido |
|
Pietro Lais Boy on the Beach |
|
Samuele Minotti Boy on the Beach |
|
Francesco Manuel Pappalardo Boy on the Beach |
|
Pietro Revelli Boy on the Beach |
|
Gianluigi Tosti Di Valminuta Boy on the Beach |
|
Massimiliano Belsito Priest on the Beach/Male Dancer |
|
Roberto Sbraccia Priest on the Beach |
|
Mario Vernazza Principal |
|
Marco Liotti Male Band Singer |
|
Monica Scattini Pensione Matron |
|
Roberto Citran Doctor Rondi |
|
Georgina Leonidas Matron's Daughter |
|
Vincent Riotta Luigi |
|
Shannon Belcastro Film Crew/Male Dancer |
|
Joey Pizzi Film Crew/Male Dancer |
|
Jean Martin Film Crew |
|
Kerry Warn Film Crew |
|
Eleonora Scopelliti Screen Test Actress 1/Female Dancer |
|
Ilaria Cavola Screen Test Actress 2/Female Dancer |
|
Alessia Piovan Alessia |
|
Giovanni Luca Izzo Man with Luisa |
|
Simone Cappotto Simone |
|
Giacomo Valdameri Actor |
|
Anna Safroncik Actress |
|
Irina Aggrey Female Dancer |
|
Lauren Brooke Female Dancer |
|
Maria Teresa Corsi Female Dancer |
|
Denise Faye Female Dancer |
|
Tamara Fernando Female Dancer |
|
Manuela Guastalli Female Dancer |
|
Gemma Lawrence Female Dancer |
|
Jennifer Leung Female Dancer |
|
Tara Nicole Hughes Female Dancer |
|
Holly Mayes Female Dancer |
|
Claire Rogers Female Dancer |
|
Katrina Vasilieva Female Dancer |
|
Glenn Ball Male Dancer |
|
Ramon Christian Male Dancer |
|
Nicholas Cunningham Male Dancer |
|
Leon Else Male Dancer |
|
Antonio Fiore Male Dancer |
|
Ste Hopps Male Dancer |
|
James P. Rees Male Dancer |
|
Tristan Temple Male Dancer |
|
Emiliano Caroselli Terrace Restaurant Band |
|
Costantino Ladisa Terrace Restaurant Band |
|
Alberto Lombardi Terrace Restaurant Band |
|
Menotti Minervini Terrace Restaurant Band |
|
Alessio Scialo Terrace Restaurant Band |
|
Layla Amir Italian Lady (uncredited) |
|
Alex Argenti Head of Art Department (uncredited) |
|
Iris Cayatte (uncredited) |
|
Ch'Lu Italian Tutor (uncredited) |
|
James Currie Journalist (uncredited) |
|
Filippo Delaunay Photographer (uncredited) |
|
Domenico Dolce Extra (uncredited) |
|
Stefano Gabbana Extra (uncredited) |
|
Aykut Hilmi Reporter (uncredited) |
|
Kostas Katsikis Journalist/Photographer (uncredited) |
|
Gino Picciano Preist (uncredited) |
|
John Simmit Alberto Preston (uncredited) |
|
Jesse James Sims Italian Businessman in Bar (uncredited) |
|
Alexi Stavrou Alesio/Auditioner (uncredited) |
|
Lorraine Stewart The Widow (uncredited) |
|
Nico Toffoli Casino's Dancer (uncredited) |
Sound | Harry Cohen | Sound Effects Designer |
Costume & Make-Up | Colleen Atwood | Costume Design |
Camera | Dion Beebe | Director of Photography |
Production | Francine Maisler | Casting |
Production | Bob Weinstein | Executive Producer |
Production | Harvey Weinstein | Producer |
Writing | Anthony Minghella | Screenplay |
Sound | Richard Pryke | Sound Re-Recording Mixer |
Editing | Claire Simpson | Editor |
Art | Gordon Sim | Set Decoration |
Art | John Myhre | Production Design |
Writing | Michael Tolkin | Screenplay |
Sound | Andrea Guerra | Music |
Directing | Rob Marshall | Director |
Production | Rob Marshall | Producer |
Art | Phil Harvey | Art Direction |
Costume & Make-Up | Nicola Buck | Makeup Artist |
Production | Michael Dreyer | Executive Producer |
Production | Marc Platt | Producer |
Costume & Make-Up | Nikita Rae | Makeup Artist |
Directing | Chris Stoaling | Second Assistant Director |
Sound | Jamie Roden | ADR Mixer |
Crew | Stefano Maria Mioni | Stunt Coordinator |
Directing | Martin Harrison | First Assistant Director |
Directing | Heidi Gower | Third Assistant Director |
Costume & Make-Up | Peter Swords King | Makeup & Hair |
Sound | Robert Fernandez | Sound Re-Recording Mixer |
Production | Ryan Kavanaugh | Executive Producer |
Production | Tucker Tooley | Executive Producer |
Production | Kelly Carmichael | Executive Producer |
Sound | James Corless | Sound Mix Technician |
Costume & Make-Up | Janine Schneider | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Janine Schneider | Hairstylist |
Sound | Andrew Caller | Sound Mix Technician |
Crew | Gary Connery | Stunt Coordinator |
Writing | Arthur Kopit | Musical |
Visual Effects | Mark Nelmes | Visual Effects |
Crew | Andy Bradford | Stunt Coordinator |
Sound | Brian Calhoon | ADR Recordist |
Sound | Jeffrey Wilhoit | Foley Mixer |
Camera | George Richmond | Camera Operator |
Camera | George Richmond | Steadicam Operator |
Crew | Slaviša Ivanović | Stunts |
Crew | Riccardo Mioni | Stunt Driver |
Costume & Make-Up | Christophe Danchaud | Makeup Artist |
Directing | Edoardo Petti | Second Assistant Director |
Costume & Make-Up | Maurizio Silvi | Makeup Artist |
Directing | Tamana Bleasdale | Second Assistant Director |
Production | John DeLuca | Producer |
Directing | John DeLuca | Second Unit Director |
Visual Effects | Konstantinos Koutsoliotas | Visual Effects |
Production | Gina Gardini | Executive Producer |
Art | Simon Lamont | Art Direction |
Visual Effects | Antony Bluff | Visual Effects |
Sound | Nancy Nugent | Dialogue Editor |
Crew | Steve Griffin | Stunt Coordinator |
Sound | Scott Millan | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Margit Pfeiffer | Sound Effects Editor |
Sound | Wylie Stateman | Supervising Sound Editor |
Sound | Jim Greenhorn | Production Sound Mixer |
Editing | Wyatt Smith | Editor |
Sound | Sandy Buchanan | ADR Recordist |
Crew | Silvia Lombardo | Stunts |
Sound | Mike Prestwood Smith | Sound Re-Recording Mixer |
Costume & Make-Up | Donald McInnes | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Angelo Vannella | Hairstylist |
Sound | David Parker | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Colin Ritchie | Dialogue Editor |
Costume & Make-Up | Paula Price | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Paula Price | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Marco Perna | Hairstylist |
Sound | Renée Tondelli | Supervising Sound Editor |
Costume & Make-Up | Nuria Mbomio | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Ana Lozano | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Jacqueline Bhavnani | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Luca Saccuman | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Nuala Conway | Hairstylist |
Art | Peter Findley | Art Direction |
Costume & Make-Up | Ferdinando Merolla | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Kerry Warn | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Matteo Silvi | Makeup Artist |
Sound | Mark Appleby | ADR Mixer |
Costume & Make-Up | John Nollet | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Luca Vannella | Hairstylist |
Sound | Fred Paragano | ADR Mixer |
Costume & Make-Up | Tracey Wells | Hairstylist |
Sound | Michael Miller | ADR Mixer |
Costume & Make-Up | Federico Laurenti | Makeup Artist |
Sound | Toby Cohen | Sound Effects Editor |
Crew | Milan Alavanja | Stunts |
Sound | Daniel R. Kerr | Sound Recordist |
Costume & Make-Up | Rupert Simon | Hairdresser |
Visual Effects | Claire McGrane | Visual Effects |
Sound | Simon Diggins | ADR Recordist |
Costume & Make-Up | Tamsin Dorling | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Tamsin Dorling | Hairstylist |
Sound | Jacob Ribicoff | Sound Effects Editor |
Crew | Mark Roberts | Special Effects Technician |
Visual Effects | Piers Hampton | Visual Effects |
Directing | Filippo Fassetta | First Assistant Director |
Visual Effects | Stephen Hutchinson | Special Effects Supervisor |
Costume & Make-Up | Mauro Meniconi | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Mandy Gold | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Jon Henry Gordon | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Heather Manson | Makeup Artist |
Sound | Maury Yeston | Songs |
Writing | Maury Yeston | Musical |
Writing | Maury Yeston | Lyricist |
Art | Massimiliano Paonessa | Set Dresser |
Directing | George Walker | First Assistant Director |
Crew | Paul Knowles | Special Effects Technician |
Costume & Make-Up | Catherine Elizabeth Smith | Makeup Artist |
Directing | Nick Starr | Assistant Director |
Visual Effects | Loraine Cooper | Visual Effects |
Art | Tomas Voth | Art Direction |
Costume & Make-Up | Catherine Davies | Hairdresser |
Visual Effects | Roberto Ricci | Special Effects Supervisor |
Sound | Brett Voss | Foley Mixer |
Crew | Dean Ford | Special Effects Technician |
Visual Effects | John Hardwick | Visual Effects |
Visual Effects | Martin Ofori | Visual Effects |
Visual Effects | Adriano Mulè | Visual Effects |
Crew | David Ford | Special Effects Technician |
Visual Effects | Pavan Balagam | Visual Effects |
Visual Effects | Adrian Banton | Visual Effects |
Directing | Vicki Allen | Assistant Director |
Crew | Ezio Sabelli | Special Effects Technician |
Directing | Luca Padrini | Third Assistant Director |
Costume & Make-Up | Maria Federico | Hairstylist |
Crew | Ricky Farns | Special Effects Technician |
Costume & Make-Up | Gloria Pescatore | Makeup Artist |
Directing | Charlie Waller | Second Second Assistant Director |
Crew | Carlo Quattrone | Special Effects Technician |
Sound | Clive Derbyshire | Sound Recordist |
Visual Effects | Pragti Wadhwa | Visual Effects |
Writing | Mario Fratti | Musical |
Costume & Make-Up | Claire Pawsey | Hairstylist |
Crew | Barry Angus | Special Effects Technician |
Crew | Helen Badley | Special Effects Coordinator |
Crew | Jonathan Bullock | Special Effects Technician |
Crew | Pietro Colagrossi | Special Effects Technician |
Crew | Stuart Prior | Special Effects Technician |
Visual Effects | Yari Ricci | Special Effects Supervisor |
Crew | Lee Winter | Special Effects Technician |
Visual Effects | Ed Plant | Visual Effects |