Uniwersalny Żołnierz: Powrót (1999)
Luc Devereaux (Jean-Claude Van Damme), który jako jedyny ocalał z pierwszego zespołu żołnierzy-robotów, pracuje obecnie jako ekspert techniczny przy udoskonalaniu kolejnej wersji cybernetycznego żołnierza. W pewnym momencie armia odmawia finansowania dalszych prac. W sztabie zapada decyzja o zniszczeniu kierującego systemem uniwersalnych żołnierzy superkomputera S.E.T.H., ukrytego w ciele Jasona Wellsa (Michael Jai White). S.E.T.H. wypowiada posłuszeństwo ludziom i wymyka się spod kontroli. W konfrontacji z nim zwykli, nawet najlepiej przygotowani komandosi są bez szans. Cała nadzieja tkwi w Lucu. Mężczyzna decyduje się podjąć walkę z superkomputerem. Może liczyć na pomoc dwóch wspaniałych kobiet: Erin (Heidi Schanz) - reporterki piszącej na temat uniwersalnych żołnierzy oraz swojej partnerki, Maggie (Kiana Tom). [opis dystrybutora dvd]
Director:
Mic Rodgers
Writers:
William Malone, John Fasano.
Jean-Claude Van Damme Luc Devereux |
|
Kiana Tom Maggie |
|
Bill Goldberg Romeo |
|
Michael Jai White SETH |
|
Heidi Schanz Erin Young, KTXD |
|
Xander Berkeley Dr. Dylan Cotner |
|
Justin Lazard Captain Blackburn |
|
Daniel von Bargen General Radford |
|
James Black Sergeant Morrow |
|
Karis Paige Bryant Hillary Deveraux |
|
Brent Hinkley Squid |
|
Brent Anderson Technician #2 |
|
Mark Dalton Lead RL Guard |
|
Woody Watson RL Gate Guard |
|
Jacqueline Klein Betty Wilson |
|
Maria Arita Kitty Anderson |
|
Sam Williamson Hillary's Doctor |
|
Dion Culberson Drag Queen |
|
Pam Dougherty 60 Yr. Old Woman |
|
Heidi Franz Erin's Stripper |
|
Barbara Petricini-Buxton Female News Anchor |
|
Molly Moroney Pediatric Nurse |
|
Josh Berry Radio Man |
|
Scott Roland UniSol (uncredited) |
|
Derek Southers UniSol (uncredited) |
|
Jay Moore Soldier (uncredited) |
|
Jim Henry UniSol / Security Guard (uncredited) |
|
Khristian Lupo UniSol (uncredited) |
Art | David Chapman | Production Design |
Crew | Tim Gilbert | Stunts |
Sound | Don Davis | Original Music Composer |
Writing | Dean Devlin | Characters |
Production | Craig Baumgarten | Producer |
Production | Daniel Melnick | Producer |
Directing | Mic Rodgers | Director |
Production | Jean-Claude Van Damme | Producer |
Production | Richard G. Murphy | Co-Producer |
Editing | Peck Prior | Editor |
Production | Adam Merims | Co-Producer |
Production | Rachel Abroms | Casting |
Writing | Richard Rothstein | Characters |
Writing | Christopher Leitch | Characters |
Production | Allen Shapiro | Producer |
Writing | William Malone | Screenplay |
Production | Michael I. Rachmil | Executive Producer |
Art | John Frick | Art Direction |
Crew | Jennifer Caputo | Stunts |
Crew | Russell Towery | Stunts |
Writing | John Fasano | Screenplay |
Camera | Mike Benson | Director of Photography |
Production | Bennett R. Specter | Co-Producer |
Crew | Jimmy N. Roberts | Stunts |
Crew | Randy Hall | Stunts |
Crew | Troy Brown | Stunts |
Crew | Jan Michael Shultz | Stunts |
Crew | Tim Trella | Stunts |
Production | Jory Weitz | Casting |
Costume & Make-Up | Keith Sayer | Key Makeup Artist |
Crew | Debbie Lynn Ross | Stunts |
Crew | Laura Dash | Stunts |
Crew | Tim Rigby | Stunts |
Crew | Larry Rippenkroeger | Stunts |
Crew | Jeff Ward | Stunts |
Crew | Thomas Robinson Harper | Stunts |
Crew | Lance Gilbert | Stunt Double |
Crew | Chad Randall | Stunts |
Costume & Make-Up | Melissa Forney | First Assistant Hairstylist |
Crew | Manny Perry | Stunts |
Crew | Henry Kingi Jr. | Stunts |
Crew | Michael Runyard | Stunt Coordinator |
Costume & Make-Up | Troy Breeding | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Jennifer Bryan | Costume Design |
Crew | Matt Johnston | Stunts |
Crew | Troy Gilbert | Stunts |
Directing | Albert Cho | First Assistant Director |
Directing | Rebecca Strickland | Second Assistant Director |
Crew | Peter Malota | Martial Arts Choreographer |
Costume & Make-Up | Shashana Kaplan | Makeup Artist |
Crew | Christopher J. Tuck | Stunts |
Crew | Larry Nicholas | Stunts |
Crew | Scott Hubbell | Stunts |
Costume & Make-Up | Philip Ivey | Key Hair Stylist |
Crew | Keith Tellez | Stunts |
Crew | Ryan Christopher Keys | Stunts |
Art | Donna Sue Sealy | Set Decoration |
Costume & Make-Up | Kalen Hoyle | First Assistant Makeup Artist |
Crew | Curtis Lupo | Stunts |
Crew | Rosa Collins | Stunts |