Kolonia Karna (1994)
Rok 2022. Za zamordowanie dowódcy, kapitan marines John Robbins (Ray Liotta) zostaje skazany na ciężkie więzienie. Uciekając, trafia do prywatnego miejsca odosobnienia o zaostrzonym rygorze. Niepodzielną władzę sprawuje tu sadystyczny Warden (Michael Lerner). Szybko okazuje się, że Robbins to twarda sztuka i trudno go złamać. Zostaje więc przeniesiony na wyspę Absolom, zamienioną w tajną kolonię karną. Tutaj nie ma cel, wież strażniczych ani strażników. Więźniowie rządzą się sami, podzieleni na zwalczające się frakcje, Outsiderów i łagodniejszych Insiderów. John przystępuje do tych drugich. Między grupami dochodzi do wojny. [opis dystrybutora dvd]
Director:
Martin Campbell
Writers:
Michael Gaylin, Joel Gross.
Ray Liotta Capt. J.T. Robbins |
|
Lance Henriksen The Father |
|
Stuart Wilson Walter Marek |
|
Kevin Dillon Casey |
|
Kevin J. O'Connor Stephano |
|
Don Henderson Killian |
|
Ian McNeice King |
|
Jack Shepherd Dysart |
|
Michael Lerner Warden |
|
Ernie Hudson Hawkins |
|
Russell Kiefel Iceman |
|
Brian M. Logan Scab |
|
Cheuk-Fai Chan Skull |
|
David Wenham Hotel Guard |
|
Machs Colombani Ratman |
|
David Argue Cellmate |
|
Stephen Shanahan Screaming Inmate |
|
Dominic Bianco Ralph |
|
Justin Monjo Technician #1 |
|
Brandon Burke Technician #2 |
|
Stan Kouros NCO |
|
Ron Vreeken Biker |
|
Scott Lowe Skinhead |
|
Colin Moody Outsider #2 |
|
Richard Carter Sleeping Sentry |
|
Boris Brkic Hotel Guard #1 |
|
Vic Wilson Military Officer |
|
Chris Hargreaves Prison Guard |
|
Wilfred Woodrow Bola Thrower |
|
Jimmy Costas Insider |
|
Barry Duffield Prison Guard |
|
Xavier Gouault Forest Tribesman |
|
Axle Gunn Marek Gang Member |
|
Gordon Waddell Weed |
Production | Gale Anne Hurd | Producer |
Sound | Graeme Revell | Original Music Composer |
Production | Jake Eberts | Executive Producer |
Editing | Terry Rawlings | Editor |
Art | Allan Cameron | Production Design |
Crew | Peter Pedrero | Stunts |
Crew | Steve Courtley | Special Effects |
Crew | Kenny Bates | Stunts |
Directing | Martin Campbell | Director |
Camera | Phil Meheux | Director of Photography |
Directing | James McTeigue | Second Second Assistant Director |
Crew | Conrad E. Palmisano | Stunt Coordinator |
Directing | Conrad E. Palmisano | Second Unit Director |
Production | Pam Dixon | Casting |
Art | Ian Gracie | Art Direction |
Production | Russell Boyd | Production Assistant |
Production | Michael R. Joyce | Co-Producer |
Production | Betsy Beers | Executive In Charge Of Production |
Production | Tony Winley | Production Manager |
Writing | Richard Herley | Novel |
Writing | Michael Gaylin | Screenplay |
Writing | Joel Gross | Screenplay |
Camera | Ian Jones | Steadicam Operator |
Crew | Brian Pearce | Special Effects |
Camera | Jim Townley | Still Photographer |
Crew | Grant Page | Stunts |
Art | Lesley Crawford | Set Decoration |
Crew | Shea Adams | Stunts |
Costume & Make-Up | Lesley Vanderwalt | Hair Designer |
Costume & Make-Up | Lesley Vanderwalt | Makeup Designer |
Directing | Colin Fletcher | First Assistant Director |
Crew | Bernard Ledger | Stunts |
Crew | Paul Phillips | Stunts |
Crew | John Walton | Stunts |
Crew | David Hardie | Special Effects Coordinator |
Costume & Make-Up | Bob McCarron | Prosthetic Designer |
Crew | Ric Anderson | Stunts |
Directing | Pamela Willis | Script Supervisor |
Visual Effects | Jenny Fulle | Visual Effects Producer |
Crew | Steve Morris | Stunts |
Crew | Glenn Suter | Stunts |
Crew | Mitch Deans | Stunts |
Camera | Leigh Mackenzie | Focus Puller |
Crew | Phil Brooks | Stunts |
Crew | Harry Dakanalis | Stunts |
Visual Effects | Brian Cox | Special Effects Supervisor |
Camera | Peter McDougall | Underwater Camera |
Crew | Greg Skipper | Stunts |
Production | James Eastep | Co-Producer |
Crew | John Bowring | Armorer |
Camera | David Nichols | Key Grip |
Crew | Brett Praed | Stunts |
Crew | Brian Ellison | Stunts |
Camera | Frank Hruby | Second Assistant Camera |
Camera | Jem Rayner | Assistant Camera |
Production | David Gale | Executive In Charge Of Production |
Directing | Guy Campbell | Third Assistant Director |
Crew | Paul Gorrie | Special Effects |
Crew | Roger Porteous | Special Effects |
Crew | Walter Van Veenendaal | Special Effects |
Crew | David Young | Special Effects |
Visual Effects | Elaine Edford | Visual Effects |
Crew | Kerry Blakeman | Stunts |
Crew | Greg Blandy | Stunts |
Crew | Spike Cherrie | Stunts |
Crew | Lou Cifuentes | Stunts |
Crew | Mick Corrigan | Stunts |
Crew | Brett Craft | Stunts |
Crew | Dar Davies | Stunts |
Crew | Collin Dragsbaek | Stunts |
Crew | Scotty Gregory | Stunts |
Crew | Ray Jones | Stunts |
Crew | Phil Meacham | Stunts |
Crew | George Novak | Stunts |
Crew | Graeme O'Connell | Stunts |
Crew | Greg Robinson | Stunts |
Crew | Josef Schwaiger | Stunts |
Crew | Darko Tuscan | Stunts |
Crew | Mick Van Moorsel | Stunts |
Crew | Don Vaughn | Stunts |
Crew | Derek Brassell | Stunts |
Crew | Bradd Buckley | Stunts |
Sound | Ben Osmo | Sound Recordist |
Production | Colleen Clarke | Production Supervisor |
Camera | Simon Hammond | Clapper Loader |
Camera | Katrina Crook | Focus Puller |
Camera | Chris Hobbs | Clapper Loader |
Camera | David Wakeley | Second Unit Director of Photography |
Directing | Nikki Long | Second Assistant Director |
Production | Jennifer Crowley | Production Coordinator |
Art | Amanda Selling | Art Department Coordinator |