007: Quantum of Solace

007: Quantum of Solace (2008)

PrzygodowyAkcjaThrillerKryminał

Zdradzony przez Vesper, kobietę którą kochał, 007 (Daniel Craig) walczy z pragnieniem osobistego potraktowania swojego najnowszego zadania. Bond, zdeterminowany by odkryć prawdę, razem z M (Judi Dench) przesłuchuje niejakiego Pana White'a (Jesper Christensen), który ujawnia, że organizacja która zaszantażowała Vesper jest znacznie bardziej złożona i niebezpieczna niż się wydawało.

Director: Marc Forster
Writers: Paul Haggis, Robert Wade, Neal Purvis.

Release Date: 2008-10-30
Status: Released
Run time: 106 min / 1:46
Budget: $200,000,000
Revenue: $589,580,482
Production Companies : Eon Productions, Metro-Goldwyn-Mayer, Columbia Pictures, B22, Danjaq, United Artists
Production Countries: United Kingdom, United States of America

IMDB

http://www.mgm.com/view/movie/234/Quantum-of-Solace/


Casts

Daniel Craig
James Bond
Olga Kurylenko
Camille Montes
Mathieu Amalric
Dominic Greene
Judi Dench
M
Giancarlo Giannini
René Mathis
Jeffrey Wright
Felix Leiter
Gemma Arterton
Strawberry Fields
David Harbour
Gregg Beam
Jesper Christensen
Mr. White
Anatole Taubman
Elvis
Rory Kinnear
Bill Tanner
Tim Pigott-Smith
Foreign Secretary
Joaquín Cosío
General Medrano
Glenn Foster
Henry Mitchell
Paul Ritter
Guy Haines
Stana Katic
Corinne Veneau
Lucrezia Lante della Rovere
Gemma
Neil Jackson
Monsieur Slate
Oona Chaplin
Perla de las Dunas Receptionist
Rachel McDowall
Anna
Gustavo Nanez
Quantum Member
Mark Wakeling
MI6 Agent
Sarah Hadland
Ocean Sky Receptionist
David Decio
MI6 Agent (uncredited)
Aaron King
MI6 Agent (uncredited)
Alexandra Prusa
Quantum Member
Brandon Jovanovich
Mario Cavaradossi
Alexandre Krawetz
Spoletta
Fernando Guillén Cuervo
Colonel of Police
Jesús Ochoa
Lt. Orso
Simon Kassianides
Yusef
Brendan O'Hea
Forensics Tech

Crew

Art Anna Pinnock Set Decoration
Writing Paul Haggis Screenplay
Art Dennis Gassner Production Design
Writing Ian Fleming Novel
Costume & Make-Up Louise Frogley Costume Design
Sound David Arnold Music
Editing Richard Pearson Editor
Costume & Make-Up Paul Engelen Makeup Supervisor
Sound Martin Cantwell Sound Designer
Costume & Make-Up Eithné Fennel Makeup & Hair
Crew Adam Aldridge Special Effects Technician
Sound James Boyle Sound Designer
Production Debbie McWilliams Casting
Production Barbara Broccoli Producer
Production Anthony Waye Executive Producer
Camera David Worley Camera Operator
Camera Clive Mackey Focus Puller
Sound Peter Burgis Foley Artist
Sound Eddy Joseph Supervising Sound Editor
Directing Marc Forster Director
Camera Roberto Schaefer Director of Photography
Editing Matt Chesse Editor
Sound Jack White Theme Song Performance
Art Fergus Clegg Assistant Set Decoration
Sound James Harrison Sound Effects Editor
Writing Robert Wade Screenplay
Writing Neal Purvis Screenplay
Production Callum McDougall Executive Producer
Art Chris Lowe Supervising Art Director
Art Alessandra Querzola Assistant Set Decoration
Costume & Make-Up Linda DeVetta Makeup & Hair
Art Paul Inglis Art Direction
Sound Peter Gleaves ADR Mixer
Sound Rick Gould ADR Recordist
Costume & Make-Up Lindsay Pugh Costume Supervisor
Art Marco Rubeo Art Direction
Production Gregg Wilson Associate Producer
Production Michael G. Wilson Producer
Production Renate Seefeldt Production Accountant
Sound Alicia Keys Theme Song Performance
Art Sophie Phillips Assistant Set Decoration
Crew Cliff Fleming Pilot
Sound Chris Munro Production Sound Mixer
Costume & Make-Up Tom Ford Tailor
Art James Foster Art Direction
Crew Franco Ragusa Special Effects Technician
Visual Effects Patty Boyd Visual Effects Coordinator
Camera Peter Field Camera Operator
Art Sophie Newman Assistant Set Decoration
Art Dean Clegg Assistant Art Director
Art Neal Callow Standby Art Director
Art Mike Stallion Art Direction
Art Mark Harris Art Direction
Camera George Richmond Steadicam Operator
Camera Robert Palmer Focus Puller
Crew Sergio Allard Translator
Production Bertie Spiegelberg Assistant Production Coordinator
Sound Sue Harding Foley Artist
Crew Chris Corbould Special Effects Coordinator
Camera Simon Jayes Camera Operator
Visual Effects Jon Thum Visual Effects Supervisor
Visual Effects Jeppe N. Christensen Visual Effects Producer
Crew Steve Hinton Pilot
Crew Jo Ann Cordero Belen Compositor
Visual Effects Johnny Lockwood Visual Effects Supervisor
Lighting Patrick Bramucci Gaffer
Sound Tim Atkins ADR Recordist
Production Manuel Guijoza Production Assistant
Art Gavin Fitch Assistant Art Director
Art Peter James Standby Art Director
Art Barry Gibbs Property Master
Art Catherine Haugh Construction Coordinator
Art Terry Royce Dressing Prop
Sound Glen Gathard Foley Mixer
Visual Effects Mark Curtis Compositing Supervisor
Sound Philip Jenkins Sound Mix Technician
Camera Greg Baldi Additional Photography
Sound Simon Trundle Foley Mixer
Art Sandra Phillips Assistant Art Director
Visual Effects Philip Greenlow Visual Effects Coordinator
Sound Sandy Buchanan ADR Recordist
Visual Effects Angela Barson Visual Effects Supervisor
Crew Craig Hosking Aerial Coordinator
Camera Frank Buono Camera Operator
Camera John Gamble First Assistant Camera
Camera Graham Hall Camera Operator
Art Joaquin Morales Assistant Property Master
Sound Doug Cooper Sound Mix Technician
Visual Effects Steve Street Visual Effects Supervisor
Sound Mark Taylor Sound Re-Recording Mixer
Camera Susie Allnutt Still Photographer
Sound Mike Prestwood Smith Sound Re-Recording Mixer
Art Ian Whiteford Greensman
Crew Gary Powell Stunt Coordinator
Camera Shaun O'Dell Second Unit Director of Photography
Camera Michael Nelson Ultimate Arm Operator
Camera George Peters Camera Operator
Camera Josh Bleibtreu Director of Photography
Crew Alessandro Borgese Stunts
Costume & Make-Up Alex Rouse Wigmaker
Camera Peter Robertson Camera Operator
Camera David B. Nowell Aerial Director of Photography
Costume & Make-Up Adam Roach Set Costumer
Camera John Marzano Aerial Director of Photography
Camera Jonathan 'Chunky' Richmond Focus Puller
Sound Colin Ritchie Dialogue Editor
Sound Ian Waggott Foley Artist
Sound Oliver Tarney Sound Effects Editor
Sound Simon Chase Dialogue Editor
Sound Simon Chase Supervising ADR Editor
Camera Ron Goodman Aerial Camera
Editing Tom Harrison-Read First Assistant Editor
Editing Rob Farris Digital Intermediate Producer
Lighting Ronnie Phillips Rigging Gaffer
Lighting Alessio Bramucci Electrician
Visual Effects Kevin Tod Haug Visual Effects Designer
Costume & Make-Up Naomi Donne Makeup & Hair
Camera Chas Bain Camera Operator
Sound Chris Sturmer Dolby Consultant
Visual Effects Nic Hatch Pre-Visualization Supervisor
Camera Robert Binnall Camera Operator
Editing Des Carey Digital Intermediate Producer
Editing Patrick Malone Digital Intermediate
Costume & Make-Up Norma Webb Makeup & Hair
Art Anna Skrein Art Department Coordinator
Visual Effects Tim Pounds-Cornish Visual Effects Production Manager
Camera Mark Milsome Camera Operator
Costume & Make-Up Brendan Handscombe Wardrobe Master
Crew Derek Burgess Visual Effects Editor
Sound Alex Joseph Foley Supervisor
Camera Karen Ballard Still Photographer
Editing Laurent Treherne Digital Intermediate
Editing Erin McGookin Digital Intermediate Producer
Crew Peter Olliff Visual Effects Editor
Crew Chris Coupland Visual Effects Editor
Visual Effects Standish Millennas Visual Effects Producer
Directing Zoe Morgan Script Supervisor
Camera Oliver Loncraine Focus Puller
Camera Mark Moriarty Camera Operator
Camera Stefan Stankowski Camera Operator
Visual Effects Victoria Mowlam Visual Effects Producer
Camera Daniel Nichols Camera Operator
Costume & Make-Up Clare Ramsey Makeup Artist
Lighting Michael McDermott Gaffer
Visual Effects Gunnar Hansen Compositing Supervisor
Costume & Make-Up Mike Dargan Makeup Artist
Art Martin Asbury Storyboard Artist
Visual Effects Stafford Lawrence Animation
Directing Nikki Clapp Script Supervisor
Costume & Make-Up Ciara McArdle Set Costumer
Visual Effects Péter Závorszky Visual Effects Producer
Camera Russell Kennedy Clapper Loader
Art Steve Bohan Construction Manager
Crew Charles Bodycomb Supervising Armorer
Visual Effects Ross Johnson Visual Effects Coordinator
Sound Dave Croft Foley Artist
Costume & Make-Up Tracey Wells Hairstylist
Editing Martin Corbett First Assistant Editor
Crew Dave Evans Armorer
Camera Don Steinberg First Assistant Camera
Art Paul Duff Head Carpenter
Crew Joss Skottowe Supervising Armorer
Crew Eddie Murphy Carpenter
Visual Effects Leslie Lerman Visual Effects Producer
Visual Effects Alex Wuttke Visual Effects Supervisor
Visual Effects Aysha Madina Lead Animator
Camera Harry Bowers Focus Puller
Camera Alan Hall Clapper Loader
Crew Patrick Zentis Compositor
Camera Sebastian Barraclough Clapper Loader
Sound Filippo Porcari Sound Mixer
Crew Marc Wolff Aerial Coordinator
Crew Marc Wolff Pilot
Sound Ed Colyer Foley Mixer
Visual Effects Huseyin Caner Visual Effects Supervisor
Costume & Make-Up Andrea Finch Makeup & Hair
Camera Marc Atherfold First Assistant Camera
Lighting Jamie Mills Lighting Technician
Production Judy Britten Production Coordinator
Camera Pat Garrett Grip
Camera David Appleby Key Grip
Sound Alessandro Checcacci Sound Re-Recording Mixer
Costume & Make-Up Javier Arrieta Costumer
Editing David Rees Color Grading
Production Karla Quintero Production Assistant
Crew Kevin T. Hahn CG Supervisor
Art Domenico Reordino Painter
Crew Lance Julian Marine Coordinator
Visual Effects Sandra Guardado 3D Artist
Visual Effects Anna V. James Visual Effects Coordinator
Sound Steve Finn Boom Operator
Production Hannah Godwin Travel Coordinator
Crew Katherine McCormack Unit Publicist
Crew Stefano Corridori Special Effects Technician
Crew Andy Aitken Special Effects Technician
Art Pauline Hume Title Designer
Editing Robin Gonsalves First Assistant Editor
Camera Andy Hopkins Grip
Art Peter N. Brown Supervising Carpenter
Lighting Paul Kelly Lighting Technician
Camera David Cozens Focus Puller
Crew Bruce Benson Pilot
Art Chris Baker Conceptual Design
Crew Cory Fleming Pilot
Camera David Rist Grip
Camera Gary Hutchings Key Grip
Camera David Maund Grip
Crew Tony Marks Carpenter
Sound Paul Munro Boom Operator
Production Lulu Morgan Production Coordinator
Costume & Make-Up Chloe Meddings Makeup Artist
Camera Spencer Murray Focus Puller
Lighting Neil Munro Lighting Technician
Camera Phil Murray Grip
Camera Gary Romaine Grip
Visual Effects Elizabeth Gray Animation
Crew Roberto Libertini Stunts
Camera Jim Crowther Best Boy Grip
Production Simonetta Di Fresco Production Coordinator
Camera Mark Gilmer Second Assistant Camera
Crew Peter Casey Generator Operator
Camera Oscar Deeks Epk Camera Operator
Camera Louis Seresin Camera Trainee
Lighting Martin Smith Electrician
Camera Chris Bain Focus Puller
Art Eddie Wolstencroft Painter
Lighting Paolo Sartori Electrician
Production Marco Mattei Production Accountant
Production Clarissa Newman Production Coordinator
Art Darryl Paterson Assistant Property Master
Production Arabella Gilbert Assistant Production Coordinator
Art Kim Frederiksen Draughtsman
Crew Mike Woodley Aerial Coordinator
Crew Massimo Cardajoli Armorer
Art Burpo Storyboard Artist
Production Susan Chika Anisiobi Assistant Accountant
Visual Effects Jerome Fournier Matte Painter
Crew Rachel Wright Compositor
Costume & Make-Up Lucilla Simbari Costume Assistant
Crew Alan Hausmann Armorer
Camera Mark Binnall Grip
Art Tamazin Simmonds Art Department Coordinator
Sound Ceri Thomas Assistant Sound Editor
Visual Effects Natalie Lovatt Visual Effects Coordinator
Crew Aaron Barclay Compositor
Crew Steve J. Sanchez Compositor
Editing Emily Greenwood Online Editor
Production Heather Callow Publicist
Crew Jason Reed Animatronics Designer
Camera Will Morris Camera Trainee
Camera James Smith Clapper Loader
Visual Effects Ged Wright Visual Effects Supervisor
Costume & Make-Up Jenny Hawkins Assistant Costume Designer
Crew Dean Koonjul Compositor
Camera Nathan Mann Focus Puller
Crew Richard Stay Compositor
Crew Richard Gregory Animatronics Designer
Art Dougie Lankston Dressing Prop
Camera Chris Clarke Clapper Loader
Editing Darren Rae Colorist
Visual Effects Christopher Kilshaw CG Artist
Crew Nicole Chapman Set Production Assistant
Visual Effects Daniel May Pre-Visualization Supervisor
Visual Effects Danielle Morley Visual Effects Coordinator
Production Ingrid Simmonds Assistant Accountant
Visual Effects Myles Asseter Modeling
Costume & Make-Up Diana Wyand Wardrobe Assistant
Crew Alan Neighbour Carpenter
Art Paul Anthony McGill Conceptual Illustrator
Art Shane Harford Dressing Prop
Crew David Sjodin Compositor
Visual Effects Jigesh Gajjar Matchmove Supervisor
Crew Barry May-Leybourne Health and Safety
Crew John Allen Carpenter
Crew Cathal MacIlwaine Carpenter
Crew John Moolenschot Carpenter
Crew Anthony Owen Carpenter
Art Nicholas Henderson Draughtsman
Art Christopher Young Painter
Art John Botton Props
Art Graham Dale Props
Art Colin Ellis Props
Art James Enright Props
Art Jason Hopperton Props
Camera Steve Parker Additional Director of Photography
Camera Derek Gruszeckyj Camera Operator
Camera Rick James Camera Trainee
Camera Will Humphris Clapper Loader
Camera Dean Morrish Grip
Camera Dean Morrish Clapper Loader
Sound David Mackie Assistant Sound Editor
Camera David Mackie Clapper Loader
Camera Ray Meere Clapper Loader
Camera Sarah Woodward Clapper Loader
Lighting Niall Crawford Electrician
Camera Scott Ronnow First Assistant Camera
Camera Craig Bloor Focus Puller
Camera Peter Mathis Grip
Camera Tim Dean Libra Head Technician
Lighting Conor Finlay Lighting Technician
Camera J.E. Smith Second Assistant Camera
Camera Neil Flaherty Second Assistant Camera
Camera Mike Barnett Ultimate Arm Operator
Costume & Make-Up Marilyn Gonzalez Makeup & Hair
Sound Yossi Appelbaum ADR Recordist
Sound Murat Elgün ADR Recordist
Sound Christian Joyce Production Sound Mixer
Sound Carol Jones Sound Editor
Sound Ingmar Herrera Sound Recordist
Costume & Make-Up Valeria Perucci Costume Assistant
Costume & Make-Up Mark Sutherland Costumer
Visual Effects Theo Facey 3D Artist
Visual Effects Felipe Canfora 3D Artist
Visual Effects Jim Gaffney 3D Modeller
Camera Alun Knott Camera Operator
Crew Dan Kripac CG Supervisor
Visual Effects Victor Wade Compositing Supervisor
Crew Rafal Kaniewski Compositor
Crew Patrick Nagle Compositor
Crew Fred Place Compositor
Crew Paul Scott Compositor
Crew Shahin Toosi Compositor
Crew Tara Walker Compositor
Crew Sangita Mistry Compositor
Crew Ana Sofia Mestre de Almeida Pereira Compositor
Crew Grant McKean Compositor
Visual Effects Brian Kranz CG Artist
Visual Effects Tony Abejuro Matchmove Supervisor
Visual Effects Szvák Antal Visual Effects Coordinator
Visual Effects Karen Clarke Visual Effects Coordinator
Visual Effects Ben Aghdami Visual Effects Production Assistant
Editing Rob Pizzey Colorist
Editing Jamie Payne Colorist
Editing Rob Gordon Online Editor
Production Anita M. Patel Post Production Coordinator
Crew Phil Ashton Animatronics Designer
Crew Tim Jordan Animatronics Designer
Crew Andy Simm Animatronics Designer
Crew Nick Bonathan Animatronics Designer
Crew Scott Armstrong Special Effects Technician
Crew John Arnitt Special Effects Technician
Crew Steve Benelisha Special Effects Technician
Crew Paul Bentman Special Effects Technician
Crew Gordon Cave Special Effects Technician
Crew Nic Curragh Special Effects Technician
Crew Dan Homewood Special Effects Technician
Crew Alex MacBride Special Effects Technician
Crew Steve Mansfield Special Effects Technician
Crew Bruce Mayhew Special Effects Technician
Crew Tony Smart Special Effects Technician
Crew Barry White Special Effects Technician
Crew Andrew Warner Special Effects Technician
Crew James Murrell Special Effects Technician
Crew Matthew Johnson Special Effects Technician
Crew Michael Fox Special Effects Technician
Production Steve Barry Assistant Accountant
Production Claire L. Kenny Assistant Accountant
Production Alastair McNeil Assistant Accountant
Production Joyce Noakes Assistant Accountant
Production Sarah Stiff Assistant Accountant
Production Bernardo Galli Assistant Accountant
Production Peter Ziak Assistant Accountant
Production Tomas Kreisl Assistant Accountant
Production Florian Salzmann Assistant Production Coordinator
Production Giorgia Passarelli Assistant Production Manager
Crew Dick 'Skip' Evans Pilot
Crew Peggy Plessas Dialogue Coach
Crew James McGrady Floor Runner
Crew Regina Enguídanos-Coronel Legal Services
Crew J.C. Merrill Marine Coordinator
Crew Luis Alvarez Pilot
Crew Glenn Moss Pilot
Crew Frank Moss Pilot
Crew John T. Scanlon Pilot
Production Gianni Carpentieri Production Accountant
Production Francesco Antoni Production Assistant
Production Tom Asquith Production Assistant
Production Roman Diaz Production Assistant
Production David Giammarco Production Assistant
Production Ben Haigh Production Assistant
Production Daniel Henriquez-Ilic Production Assistant
Production Claudia Hofstetter Production Assistant
Production Iris Huezo Production Assistant
Production Benjamin Maier Production Assistant
Production Declan O'Brien Production Assistant
Production Anna-Katharina Schneider Production Assistant
Production Fernando Silva Production Assistant
Production Rodrigo Yeye Diaz Production Assistant
Production Fernanda Gutierrez Production Assistant
Production Michael Riedacher Production Assistant
Production Beatriz Garcia Production Assistant
Production Mario Gotti Production Assistant
Production Stefania Antonini Production Coordinator
Production Laura Veytia Production Coordinator
Production Philie Naughten Production Coordinator
Production Sylvia Kube Production Coordinator
Production Claudia Cimmino Production Coordinator
Production Raisa De Alba Production Coordinator
Production Keleigh Slaight Production Coordinator
Production David Pope Production Executive
Production Charlie Salmon Production Runner
Production Margherita Di Tullio Production Secretary
Production Julian David Birri Production Supervisor
Production Alissa Sullivan Haggis Researcher
Crew Paul Medley Security
Crew Asa Sims Security
Crew Oliver Dance Set Production Assistant
Crew Stefanie Nieto Cruz Set Production Assistant
Crew Francesco Bonomo Set Production Assistant
Crew Icaro Lorenzoni Set Production Assistant
Crew Daniele Fabrizi Set Production Assistant
Crew Bruno Verdirosi Stunts

Similar Movies