Plan ucieczki (2013)
Ray Breslin (Sylvester Stallone) jest wybitnym specjalistą w dziedzinie zabezpieczeń. Poświęcił życie projektowaniu zakładów karnych, by stworzyć taki, z którego nie da się zbiec. Nie spodziewał się, że pewnego dnia los wystawi go na niezwykłą próbę. Ray zostaje niesprawiedliwie oskarżony i osadzony w więzieniu, które sam zaprojektował. Zrobi wszystko, by uciec i znaleźć tego, który wpakował go za kratki. By zrealizować swój plan, będzie jednak potrzebował wspólnika. Wybór pada na współtowarzysza niedoli, Emila (Arnold Schwarzenegger).
Director:
Mikael Håfström
Writers:
Jason Keller, Miles Chapman.
Sylvester Stallone Ray Breslin |
|
Arnold Schwarzenegger Emil Rottmayer |
|
Jim Caviezel Willard Hobbes |
|
50 Cent Hush |
|
Sam Neill Dr. Kyrie |
|
Vinnie Jones Drake |
|
Faran Tahir Javed |
|
Vincent D'Onofrio Lester Clark |
|
Amy Ryan Abigail Ross |
|
Graham Beckel Brims |
|
Matt Gerald Roag |
|
Caitríona Balfe Jessica Miller |
|
David Joseph Martinez Captain Baradah |
|
Alec Rayme Pilot |
|
Christian Stokes Babcock |
|
Rodney Feaster Front Gate Guard |
|
David Leitch Second Lieutenant |
|
Lydia Hull Receptionist |
|
Eric Salas Screaming Prisoner |
|
Brian Oerly Skinhead Prisoner |
|
Jeff Chase Prisoner Beaten By Breslin |
|
Christopher Matthew Cook Voice (voice) |
|
Michael Papajohn Prisoner Beaten By Breslin |
|
Jaylen Moore Console Guard #1 |
|
Stephen Livaudais Console Guard #2 |
|
Jay Amor Sleek Moroccan (uncredited) |
|
John L. Armijo Inmate / Moroccan Cop (uncredited) |
|
Tim Bell State Trooper (uncredited) |
|
Joseph Aviel Prison Guard (uncredited) |
|
Steven Krueger Gabriel (uncredited) |
|
James Rawlings Babylon Guard (uncredited) |
|
Dieter Rauter Rottmayer Stand-In (uncredited) |
|
Arnold Chon Prisoner (uncredited) |
Art | David Lazan | Art Direction |
Crew | Bruce Minkus | Special Effects |
Crew | Michael Papajohn | Stunt Double |
Crew | Hank Amos | Stunts |
Camera | Paul Hughen | Second Unit Director of Photography |
Sound | Ellen Heuer | Foley |
Production | Anne McCarthy | Casting |
Directing | Chad Stahelski | Second Unit Director |
Directing | David Leitch | Second Unit Director |
Art | Barry Chusid | Production Design |
Production | Kevin King Templeton | Producer |
Crew | Mark De Alessandro | Stunts |
Crew | Mark De Alessandro | Stunt Double |
Crew | Jay King | Special Effects |
Production | George Furla | Executive Producer |
Production | Randall Emmett | Producer |
Sound | Alex Heffes | Original Music Composer |
Sound | Leslie Shatz | Sound Re-Recording Mixer |
Art | Bradford Johnson | Set Decoration |
Directing | Mikael Håfström | Director |
Production | Mark Canton | Producer |
Camera | Brendan Galvin | Director of Photography |
Crew | Jonathan Eusebio | Stunt Coordinator |
Sound | Derek Vanderhorst | Sound Designer |
Sound | Derek Vanderhorst | Supervising Sound Editor |
Production | Robbie Brenner | Producer |
Crew | Chris Lighty | In Memory Of |
Camera | Steve Adcock | Camera Operator |
Camera | Steve Adcock | "B" Camera Operator |
Crew | Felipe Savahge | Stunts |
Crew | Larnell Stovall | Stunts |
Production | Carmen Acosta | Production Assistant |
Camera | Aaron Barnes | Additional Camera |
Crew | Tom Proctor | Stunts |
Visual Effects | Michael Lantieri | Special Effects Supervisor |
Crew | Dama Claire | Thanks |
Writing | Jason Keller | Screenplay |
Crew | Sean Paul Braud | Stunts |
Visual Effects | Will Wallace | VFX Artist |
Crew | Tim Bell | Stunts |
Crew | Jay Amor | Stunts |
Crew | Ronn Surels | Stunt Double |
Crew | Jeff Galpin | Stunts |
Production | Jeff Rice | Executive Producer |
Production | Nicolas Stern | Executive Producer |
Costume & Make-Up | Lizz Wolf | Costume Design |
Editing | Elliot Greenberg | Editor |
Production | Remington Chase | Producer |
Art | James A. Gelarden | Art Direction |
Production | Mark Stewart | Executive Producer |
Writing | Miles Chapman | Screenplay |
Writing | Miles Chapman | Story |
Crew | Beau Brasseaux | Acting Double |
Production | Spencer Silna | Executive Producer |
Art | Sarah Contant | Set Designer |
Costume & Make-Up | Kimberly Amacker | Makeup Artist |
Crew | Asen Asenov | Stunt Double |
Production | Brandt Andersen | Executive Producer |
Crew | Martin Blencowe | Thanks |
Crew | Mike Seal | Stunts |
Visual Effects | Lionel Kopp | Color Designer |
Production | Stepan Martirosyan | Executive Producer |
Camera | Jeffery J. Tufano | Camera Operator |
Crew | James Alexander | Special Effects Technician |
Editing | Taylor Mahony | Digital Intermediate Editor |
Crew | Aaron Saxton | Stunts |
Crew | Jeremy Marinas | Stunts |
Crew | Stephen Conroy | Stunts |
Production | Kellie Roy | Casting |
Production | Alexander Boies | Executive Producer |
Production | Jason Gandhi | Executive Producer |
Production | Zack Schiller | Executive Producer |
Crew | Greg Sproles | Stunts |
Costume & Make-Up | Scott H. Eddo | Makeup Department Head |
Production | Buddy Enright | Unit Production Manager |
Costume & Make-Up | Jennifer Kamrath | Set Costumer |
Art | Jann K. Engel | Set Designer |
Costume & Make-Up | Linda Gardar | Costume Supervisor |
Costume & Make-Up | Linda Gardar | Set Costumer |
Art | Kent H. Johnson | Property Master |
Sound | Michael Magill | ADR & Dubbing |
Production | Tim Martin | Production Assistant |
Crew | Thayr Harris | Stunts |
Lighting | Andy Ryan | Gaffer |
Costume & Make-Up | Kizzie Autumn Martin | Set Costumer |
Sound | Joseph Bonn | Music Editor |
Crew | Brian Oerly | Stunts |
Crew | Freddie Poole | Stunts |
Sound | Roberto Cappannelli | Sound Re-Recording Mixer |
Art | Chuck Stringer | Construction Coordinator |
Crew | Jude Erny | Scenic Artist |
Costume & Make-Up | Jack Lazzaro | Makeup Artist |
Camera | Richard Foreman Jr. | Additional Still Photographer |
Sound | Gabriel J. Serrano | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Tim Limer | Sound Recordist |
Camera | Pete Romano | Underwater Camera |
Camera | Pete Romano | Underwater Director of Photography |
Camera | Hans Bjerno | Helicopter Camera |
Camera | Hans Bjerno | Aerial Director of Photography |
Costume & Make-Up | Mustapha Mimis | Set Costumer |
Editing | Matt Tassone | First Assistant Editor |
Art | George Lee | Set Designer |
Camera | Steve Dietl | Additional Still Photographer |
Visual Effects | Jeff Atherton | Visual Effects Producer |
Directing | Mary Frances Eglin | Script Supervisor |
Production | Lisa Latter | Location Manager |
Costume & Make-Up | Yolanda Mercadel | Hairstylist |
Camera | Duane Manwiller | Second Unit Director of Photography |
Crew | Mark Edward Wright | Visual Effects Editor |
Camera | Alan Markfield | Still Photographer |
Costume & Make-Up | Nicole Venables | Hairstylist |
Art | Michael Arena | Greensman |
Crew | Noon Orsatti | Stunt Coordinator |
Sound | Jesse Ehredt | Sound Recordist |
Camera | Christopher TJ McGuire | Steadicam Operator |
Sound | David Esparza | Sound Effects Editor |
Editing | Mandell Winter | Dialogue Editor |
Crew | Regis Harrington | Stunts |
Editing | Sebastian Perez-Burchard | Digital Intermediate Editor |
Costume & Make-Up | Emily Tatum | Makeup Artist |
Art | Charles Bodenheimer | Painter |
Crew | Gregg Brilliant | Unit Publicist |
Crew | Lindanne Lewis | Scenic Artist |
Sound | Nigel Scott | Music Editor |
Lighting | Ferdinand Duplantier Jr. | Rigging Gaffer |
Camera | Jody Miller | Camera Operator |
Camera | Jody Miller | "A" Camera Operator |
Camera | Adam Ward | Camera Operator |
Camera | Adam Ward | "C" Camera Operator |
Crew | Jon Valera | Stunts |
Camera | Zachary Sieffert | First Assistant "B" Camera |
Costume & Make-Up | Jami Ross | Makeup Artist |
Art | Amy Soto | Art Department Coordinator |
Crew | Robert 'Rock' Galotti | Stunts |
Crew | Robert 'Rock' Galotti | Armorer |
Art | Robert 'Rock' Galotti | Assistant Property Master |
Art | Markus Wittman | Leadman |
Visual Effects | Derek Babchishin | Animation |
Crew | JC Bond | Visual Effects Editor |
Crew | Dwight Raymond | Visual Effects Editor |
Crew | Josh Sutherland | Visual Effects Editor |
Crew | Joel Sevilla | CG Supervisor |
Camera | Donald Dowd | Camera Operator |
Costume & Make-Up | Juliana Hoffpauir | Set Costumer |
Costume & Make-Up | Molly Kamrath | Set Costumer |
Crew | Jennifer Brown | Set Medic |
Crew | Arnold Chon | Stunts |
Visual Effects | Atsuo Fujiwara | Animation |
Crew | Kortney Manns | Stunts |
Art | Tom R. Wilson | Construction Foreman |
Camera | Codie Scott | Grip |
Visual Effects | Joaquin Ludewig | VFX Artist |
Crew | Greg Rementer | Stunt Double |
Crew | Eric Stratemeier | Stunts |
Crew | Alexander Eldimiati | Stand In |
Art | Barker White | Set Dresser |
Crew | John Bernecker | Stunts |
Crew | Trace Cheramie | Stunts |
Crew | Casey Pieretti | Stunts |
Visual Effects | Chris Wells | Visual Effects Supervisor |
Crew | Jorge Longoria | Stunts |
Crew | P.J. Haines | Chef |
Production | Brandon Grimes | Co-Producer |
Production | Tamara Henderson | Second Assistant Accountant |
Crew | Erik Schultz | Stunts |
Crew | Ted Barba | Stunts |
Crew | Guy Fernandez | Stunts |
Art | Warren Drummond | Storyboard Artist |
Camera | Brian Stegeman | Digital Imaging Technician |
Crew | Casey Hendershot | Stunts |
Crew | Dino Dos Santos | Stunts |
Lighting | Jonathan Morrill | Lighting Technician |
Crew | Mike Wilson | Stunts |
Directing | Nick Satriano | First Assistant Director |
Production | Chelsea Bo | Additional Production Assistant |
Crew | Hunter Baxley | Stunts |
Crew | Josh Diogo | Stunts |
Crew | Joe Nin Williams | Stunts |
Crew | Jayson Ehlers | Transportation Captain |
Editing | Blair Miller | Assistant Editor |
Production | Jeremy Bell | Associate Producer |
Crew | Rowbie Orsatti | Stunts |
Camera | Chris Cochran | Grip |
Camera | Jimi Ryan | Key Grip |
Production | Terri Greening | Accountant |
Production | Elizabeth Chambers | Travel Coordinator |
Visual Effects | Zack Judson | 3D Supervisor |
Lighting | Joe Sökmen | Rigging Grip |
Crew | Jackson Spidell | Stunt Coordinator |
Crew | Raion Hill | Stunts |
Production | Ian D. Navran | Assistant Production Coordinator |
Production | Chelsea Donison | Production Assistant |
Camera | Kevin Luster | Grip |
Lighting | Jordan Whaley | Lighting Technician |
Crew | Jeff Brockton | Stunts |
Production | Eric Scott Williamson | Key Set Production Assistant |
Production | John R.C. Davis | Production Coordinator |
Crew | Shoban Narayanan | Compositor |
Production | Blair Skinner | Production Assistant |
Production | Blair Skinner | Production Runner |
Visual Effects | Cody Brunty | VFX Artist |
Visual Effects | Nicolas Cadorette Vigneau | Digital Compositor |
Visual Effects | Grant Wilson | Animation |
Visual Effects | Nicolas Houle | Digital Compositor |
Crew | Felder Charbonnet | Stand In |
Visual Effects | Mika Margolles | VFX Artist |
Camera | Stephen Early | Additional Second Assistant Camera |
Camera | Frank D. Parrish | Second Assistant "B" Camera |
Crew | Harrison Rutherford | Compositor |
Crew | Neil Safeer Ghaznavi | Compositor |
Crew | Walter Garcia | Stunts |
Art | Richard Bennett | Storyboard Artist |
Art | Audrey A. Johnson | Assistant Property Master |
Directing | Douglas Plasse | Second Assistant Director |
Visual Effects | James Kawano | Digital Compositor |
Art | Danny Nick | Set Dresser |
Camera | Chad Naremore | Grip |
Crew | Dottie Buck | Craft Service |
Camera | Robert Baird | First Assistant "C" Camera |
Camera | Scott Luttrell | Grip |
Crew | Brad Manis | Special Effects Technician |
Crew | Nick Spetsiotis | Marine Coordinator |
Editing | John Ott | Assistant Editor |
Visual Effects | Caleb Clark | Digital Compositor |
Visual Effects | Frank Akrong | Digital Compositor |
Production | Amy Denning Winfrey | Payroll Accountant |
Production | Alison J. Forest | Production Assistant |
Production | Christian Brown | Production Secretary |
Production | Jerry Lambert | Post Production Accountant |
Visual Effects | André Rios | VFX Artist |
Lighting | Justin LeBlanc | Lighting Technician |
Camera | Christian Hardy | Grip |
Art | Jack Flynn | Construction Buyer |
Costume & Make-Up | Cory Parker | On Set Dresser |
Art | John Sanchez | Set Dresser |
Art | Mark Seiler | Set Dresser |
Art | Craig Serody | Set Dresser |
Visual Effects | Hui-wen Wu | VFX Artist |
Crew | Billy Tilk | Stunts |
Lighting | Andy Young | Rigging Grip |
Editing | Disha Patel-Webb | Assistant Editor |
Crew | Daniel Hernandez | Stunts |
Production | Mark Frazier | Producer's Assistant |
Crew | Michael Ortiz | Stunts |
Production | Tracy Browne | First Assistant Accountant |
Lighting | Mason McGuire | Rigging Grip |
Crew | D.J. Phillips | Video Assist Operator |
Crew | Chris J. Fanguy | Stunts |
Production | Derek Hall | Production Assistant |
Production | Julie Gallagher | Production Assistant |
Crew | Todd T Taylor | Stunts |
Camera | Matt Cipro | Grip |
Crew | Justin Holecek | In Memory Of |
Art | Chris M. Wilson | Construction Foreman |
Lighting | Brielyn Sexeny | Electrician |
Art | Will Eastin | Graphic Designer |
Art | Saul Cruthirds | Painter |
Crew | Tony Vo | Stunts |
Visual Effects | Michael Balzer | Digital Compositor |
Art | Spencer J. Abadie | Painter |
Art | Daniel E. Kiker | Painter |
Camera | Sam Pearcy | Additional Second Assistant Camera |
Production | Phillip Noorani | Producer's Assistant |
Production | Jonathan Abrams | Associate Producer |
Camera | Durado D. Brooks Jr. | Grip |
Crew | George J. Steiner Jr. | Set Production Assistant |
Lighting | Karina Teismann | Lighting Technician |
Crew | Christie Chaplin | Driver |
Visual Effects | Kurtis Myers | Visual Effects |
Crew | Lucas Swallow | Stunts |
Crew | Ayhan Tongadur | Stunts |
Production | Katie Weiss Porter | Executive Producer's Assistant |
Camera | Zachary Holmes | Second Assistant Camera |
Production | James Connell | Production Assistant |
Crew | Ron Epstein | Special Effects |
Crew | Eric Ducote | Stunts |
Crew | Natalie Haft | Intern |
Crew | Sean Lynn | Chef |
Camera | Joshua Sepe | Grip |
Art | Brian Babineaux | Painter |
Crew | Richard Blencowe | In Memory Of |
Production | Ryan Wooley | Production Assistant |
Production | Alexis Tippin | Second Assistant Accountant |
Production | Jean Song | Production Executive |
Crew | J. Celeste Salzer | Actor's Assistant |
Production | Jay Osterman | Producer's Assistant |
Crew | Crystal Neel | Stand In |
Crew | David Murto | Post Production Assistant |
Crew | Nathon S. Lewis | Actor's Assistant |
Production | Brian C. Lauziere | Additional Production Assistant |
Crew | John Landers | Craft Service |
Crew | Shane Grady | Stand In |
Production | Dillon Eddo | Production Assistant |
Crew | Dave Woodcock | Driver |
Crew | Daniel Woodcock | Driver |
Production | Katherine Dolese | Location Coordinator |
Editing | Kelly McCall | Digital Intermediate |
Camera | Kirk Bloom | Second Assistant "A" Camera |
Crew | Ryan Ward | Stunts |
Crew | Jim Teachout | Stunts |
Crew | Luke Hawx | Stunts |
Crew | Paul Fraser | Stunts |
Crew | Mbita Bakari | Stunts |
Visual Effects | Donmill Yip | VFX Artist |
Visual Effects | Sandy Romero | VFX Artist |
Visual Effects | Mariusz Rokicki | Digital Compositor |
Visual Effects | Torsten Neuendorf | Digital Compositor |
Crew | Erwan Leroy | Compositor |
Visual Effects | Ming-Hsiang Kao | VFX Artist |
Crew | Kishor Joshi | Compositor |
Crew | Nolan Conrad | Compositor |
Crew | Jongjun An | Compositor |
Crew | Christopher L. Wampler | Special Effects Technician |
Production | Kyla McFalls | Key Art Production Assistant |
Art | Jennifer Lewis-Farley | Standby Painter |
Art | Laurianne Butler-Smith | Painter |