Śnięty Mikołaj (1994)
35-letni, rozwiedziony businessman Scott Calvin (Tim Allen) spędza Wigilię wraz z synem Charliem. W nocy budzi ich niezwykły łoskot - to Święty Mikołaj spadł z dachu. Scott zmuszony jest go zastąpić. Nakłada jego magiczny, czerwony płaszcz i... przyjmuje na siebie wszystkie związane z tym obowiązki - gwałtownie tyje, na twarzy pojawia mu się śnieżno-biała broda. Scott zaczyna sobie zdawać sprawę, że w trakcie najbliższych Świąt Bożego Narodzenia to właśnie on będzie wyczekiwany i wypatrywany przez dzieci na całym świecie.
Director:
John Pasquin
Writers:
Steve Rudnick, Leo Benvenuti.
Tim Allen Scott Calvin |
|
Judge Reinhold Neil |
|
Wendy Crewson Laura |
|
Eric Lloyd Charlie |
|
David Krumholtz Bernard |
|
Larry Brandenburg Detective Nunzio |
|
Mary Gross Ms. Daniels |
|
Paige Tamada Judy the Elf |
|
Peter Boyle Mr. Whittle |
|
Judith Scott Susan Perry |
|
Jayne Eastwood Judy the Waitress |
|
Melissa King Little Girl |
|
Bradley Wentworth Elf at North Pole |
|
Azura Bates Elf in Hangar |
|
Joshua Satok Elf-Larry |
|
Zachary McLemore Bobby |
|
Joyce Guy Principal Compton |
|
Lindsay Lupien Kid Two |
|
Alexandra Petrocci Kid Three |
|
Jesse Collins Ad Executive |
|
David-Paul Grove Waiter |
|
Steve Vinovich Dr. Novos |
|
Aimee McIntyre Ruth |
|
Tabitha Lupien Ballet Girl |
|
Lachlan Murdoch Fax Kid |
|
David Sparrow Bobby's Dad |
|
Ron Hartmann Judge |
|
Nic Knight Quintin |
|
Scott Wickware Malone |
|
Gene Mack Newman |
|
Brett Moon Elf One |
|
Ryan Moon Elf Two |
|
Jack Newman Santa in Street |
|
Michael Caruana Officer #1 |
|
Micha Jackson Child One |
|
Cody Jones Child Two |
|
Kenny Vadas E.L.F.S. Leader |
|
Brian Reilly Tinsel Man |
|
Gordon Masten Desk Sergeant |
|
Philip Williams Sharpshooter |
|
Chris Benson Fireman |
|
Laura Catalano Veronica |
|
Peter Kosaka Japanese Businessman |
|
Ivanka Kotalto E.L.F.S. #2 |
|
Todd Davis E.L.F.S. #3 |
|
Marc Pichette E.L.F.S. #4 |
|
John Pasquin Santa #6 |
|
Tony Krolo Coffee Cop |
|
Alec Bachlow Neighbour |
|
Jimmy Labriola Truck Driver |
|
Steve Kosaka Japanese Businessman |
|
Lawrence Nakamura Japanese Businessman |
|
Hun Sun Tran Japanese Businessman |
|
Steve Tsukamoto Japanese Businessman |
|
Frank Welker Reindeer Voices (voice) |
|
Kerrigan Mahan Reindeer Voices (voice) |
|
Bob Dermer Puppet Punch (voice) |
|
Nina Keogh Puppet Judy (voice) |
|
Dennis O'Connor Mailman |
Sound | Michael Convertino | Original Music Composer |
Production | Caroline Baron | Unit Production Manager |
Production | Caroline Baron | Co-Producer |
Art | James McAteer | Art Direction |
Art | Carol Spier | Production Design |
Crew | Shane Cardwell | Stunt Coordinator |
Costume & Make-Up | Carol Ramsey | Costume Design |
Camera | Walt Lloyd | Director of Photography |
Costume & Make-Up | Hazel Gordon | Assistant Hairstylist |
Editing | Larry Bock | Editor |
Art | Elinor Rose Galbraith | Set Decoration |
Production | Jeffrey Silver | Producer |
Production | Robert F. Newmyer | Producer |
Costume & Make-Up | Charles Porlier | Key Makeup Artist |
Directing | William M. Elvin | First Assistant Director |
Writing | Steve Rudnick | Screenplay |
Production | Brian Reilly | Producer |
Production | Rick Messina | Executive Producer |
Production | James Miller | Executive Producer |
Production | William W. Wilson III | Co-Producer |
Directing | John Pasquin | Director |
Writing | Leo Benvenuti | Screenplay |
Sound | Noah Blough | Sound Editor |
Production | Susan E. Novick | Associate Producer |
Crew | Tom Woodruff Jr. | Animatronics Designer |
Costume & Make-Up | Tom Woodruff Jr. | Special Effects Key Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Tom Woodruff Jr. | Special Effects Makeup Artist |
Sound | Terry Burke | Foley Artist |
Sound | Bruce Stubblefield | Supervising Sound Editor |
Crew | Danny Lima | Stunts |
Costume & Make-Up | Bryan Moore | Prosthetic Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Shonagh Jabour | Key Makeup Artist |
Sound | Keith Bilderbeck | Sound Editor |
Production | Renee Rousselot | Casting |
Production | Christopher J. Danton | Unit Production Manager |
Directing | Michael Johnson | Second Assistant Director |
Costume & Make-Up | Barry R. Koper | Key Makeup Artist |
Sound | Hari Ryatt | Supervising Sound Editor |
Sound | Gregory King | Supervising Sound Effects Editor |
Sound | Yann Delpuech | Sound Editor |
Visual Effects | Denise Davis | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | John E. Sullivan | Visual Effects Supervisor |
Crew | Juliette Yager | Visual Effects Editor |
Visual Effects | Carolyn Soper | Visual Effects Producer |
Production | Richard Baker | Executive Producer |
Costume & Make-Up | Tim Mogg | Special Effects Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Janice Miller | Key Hair Stylist |
Crew | Randy Butcher | Stunts |
Sound | David Lee | Sound Mixer |
Directing | Alan Edmisten | Second Assistant Director |
Costume & Make-Up | Sean Sansom | Special Effects Key Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Sean Sansom | Special Effects Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Inge Klaudi | Makeup Artist |
Crew | Pamela Reis | Post Production Supervisor |
Visual Effects | Elissa Bello | Digital Effects Producer |
Costume & Make-Up | Carol Marinoff | Assistant Hairstylist |
Camera | Kenneth J. Withers | Camera Operator |
Production | Jennifer Graham Billings | Associate Producer |
Costume & Make-Up | Elaine Short | Wig Designer |
Crew | Bob Hall | Special Effects Coordinator |
Costume & Make-Up | John Dods | Makeup Artist |
Crew | Alec Gillis | Animatronics Designer |
Costume & Make-Up | Alec Gillis | Special Effects Key Makeup Artist |