xXx 2: Następny Poziom (2005)
AkcjaPrzygodowyKryminałTajemnicaThriller
Agent NSA Augustus Gibbons, zajmujący się rekrutacją renegatów, po raz kolejny musi posłużyć się outsiderem. Wraz z nowym "tajnym współpracownikiem" - Dariusem Stonem muszą wyśledzić niebezpieczną jednostkę militarną, prowadzoną przez George'a Deckerta, która zamierza obalić rząd Stanów Zjednoczonych...
Director:
Lee Tamahori
Writer:
Simon Kinberg
Ice Cube Darius Stone / xXx |
|
Samuel L. Jackson Agent Augustus Gibbons |
|
Willem Dafoe Gen. George Octavius Deckert |
|
Scott Speedman Agent Kyle Steele |
|
Peter Strauss President James Sandford |
|
Xzibit Zeke |
|
Michael Roof Toby Lee Shavers |
|
Sunny Mabrey Charlie Mayweather |
|
Nona Gaye Lola Jackson |
|
John Gleeson Connolly Lt. Alabama "Bama" Cobb |
|
Ramón De Ocampo Agent Meadows |
|
Barry Sigismondi Bull |
|
J. Anthony Brown Webster |
|
Bruce Bruce Maurice |
|
David Rountree Agent |
|
Ned Schmidtke Col. Jack Pettibone |
|
Lisa Joyner Field Reporter at Fire |
|
Gina St. John Field Reporter |
|
Michael Don Evans Conductor |
|
Brian Larsen Bridge Actor (uncredited) |
|
Jeanne Sakata Field Reporter |
|
Jeffrey Moon Soldier |
|
Todd Louiso Dickie Ambrose (uncredited) |
|
Matt Gerald Liebo |
|
Eddy Shalita SWAT (uncredited) |
|
J.J. Perry Military Police (uncredited) |
Editing | Mark Goldblatt | Editor |
Sound | Christopher Boyes | Sound Designer |
Sound | Bill Abbott | Music Editor |
Editing | Steven Rosenblum | Editor |
Costume & Make-Up | Sanja Milković Hays | Costume Design |
Sound | Marco Beltrami | Original Music Composer |
Visual Effects | John Frazier | Special Effects Supervisor |
Production | Margery Simkin | Casting |
Camera | David Tattersall | Director of Photography |
Directing | Lee Tamahori | Director |
Art | Hilton Rosemarin | Set Decoration |
Art | Stella Vaccaro | Art Direction |
Production | Arne Schmidt | Producer |
Production | Debra James | Unit Production Manager |
Crew | Matt McColm | Stunts |
Crew | Chad Stahelski | Stunts |
Crew | David Leitch | Stunts |
Writing | Simon Kinberg | Screenplay |
Production | Derek Dauchy | Executive Producer |
Production | Todd Garner | Executive Producer |
Production | Neal H. Moritz | Producer |
Sound | Robert Deschaine | ADR Recordist |
Editing | Jim Passon | Color Timer |
Crew | R.A. Rondell | Stunt Coordinator |
Production | Rob Cohen | Executive Producer |
Crew | Mic Rodgers | Stunts |
Art | Gavin Bocquet | Production Design |
Crew | Jeffrey J. Dashnaw | Stunts |
Crew | Henry Kingi | Stunts |
Directing | Geoff Murphy | Second Unit Director |
Crew | Chris Palermo | Stunts |
Writing | Rich Wilkes | Characters |
Crew | Clay Cullen | Stunts |
Editing | Todd E. Miller | Editor |
Crew | Keith Woulard | Stunt Double |
Crew | Casey O'Neill | Stunts |
Art | Luke Freeborn | Assistant Art Director |
Crew | Eric Chambers | Stunts |
Sound | Darren Higman | Music Supervisor |
Sound | Laura Ziffren | Music Supervisor |
Costume & Make-Up | Allan A. Apone | Makeup Artist |
Crew | Laura Albert | Stunts |
Crew | Troy Brown | Stunts |
Crew | J.J. Perry | Stunts |
Editing | Michael Eaves | Digital Color Timer |
Crew | Gary J. Wayton | Stunts |
Crew | Tim Trella | Stunts |
Crew | Diana R. Lupo | Utility Stunts |
Sound | Nerses Gezalyan | Foley Mixer |
Sound | James Moriana | Foley Artist |
Crew | Billy D. Lucas | Stunts |
Sound | Tom Bellfort | Supervising Sound Editor |
Art | Charlie Campbell | Art Department Coordinator |
Crew | Mickey Giacomazzi | Utility Stunts |
Visual Effects | Aaron Haye | 3D Artist |
Crew | Steve Ansell | Visual Effects Editor |
Crew | Tim Rigby | Stunts |
Directing | Luca Kouimelis | Script Supervisor |
Production | Matthew I. Goldberg | Additional Production Assistant |
Costume & Make-Up | Hallie D'Amore | Makeup Department Head |
Art | Lindsay Good | Art Department Assistant |
Visual Effects | Stephanie Hornish | Visual Effects Producer |
Crew | Jeff Pruitt | Stunts |
Lighting | Andy Ryan | Chief Lighting Technician |
Sound | Marvin E. Lewis | Boom Operator |
Costume & Make-Up | Toby Bronson | Key Set Costumer |
Production | James Lin | Location Manager |
Production | Lisa Fozzati | Assistant Location Manager |
Visual Effects | Greg Maloney | Compositing Supervisor |
Crew | Oakley Lehman | Stunts |
Sound | Daniel S. Irwin | Dialogue Editor |
Art | Sebastian Milito | Construction Coordinator |
Art | C.J. Maguire | Property Master |
Camera | Patrick B. O'Brien | Camera Operator |
Camera | Zade Rosenthal | Still Photographer |
Editing | Amy Pawlowski | Digital Intermediate Editor |
Crew | David Linck | Unit Publicist |
Camera | Phil Pastuhov | Aerial Director of Photography |
Sound | Alex Gibson | Supervising Music Editor |
Visual Effects | David Dozoretz | Visual Effects Supervisor |
Lighting | H. Mark Vuille | Gaffer |
Sound | Greg Steele | ADR Mixer |
Sound | Chris Jargo | ADR Editor |
Editing | Cynthia E. Thornton | Assistant Editor |
Costume & Make-Up | Victoria Wood | Wigmaker |
Lighting | Austin Cross | Lighting Technician |
Sound | Andre Fenley | Assistant Sound Editor |
Sound | J.R. Grubbs | Sound Effects Editor |
Lighting | Frank Dorowsky | Rigging Gaffer |
Crew | Billy 'Jilly Bones' Jones | Scenic Artist |
Editing | Lorene Simpson | Digital Intermediate Producer |
Crew | Didier Levy | CG Supervisor |
Costume & Make-Up | Lorenzo Hearns Jr. | Key Costumer |
Art | Bennett Andrews | Greensman |
Art | Kristen Davis | Set Designer |
Crew | Jim Schwalm | Special Effects Coordinator |
Costume & Make-Up | Jeri Baker | Hairstylist |
Crew | Eddie Bydalek | Mix Technician |
Costume & Make-Up | Catherine Childers | Key Hair Stylist |
Costume & Make-Up | Beth Miller | Hair Department Head |
Art | Jeff Frost | Sculptor |
Art | Jim Martin | Production Illustrator |
Production | Susan Paley Abramson | Casting Assistant |
Crew | Henry Kingi Jr. | Stunts |
Crew | Erik Rondell | Stunts |
Crew | Steve Burnes | Propmaker |
Crew | Michael Runyard | Stunts |
Production | Robert Mazaraki | Production Coordinator |
Production | Jenny Sandell | Assistant Production Coordinator |
Crew | Kevin L. Jackson | Stunt Driver |
Sound | Willie D. Burton | Production Sound Mixer |
Art | Ted Lubonovich II | Construction Foreman |
Visual Effects | Erin D. O'Connor | Visual Effects Production Assistant |
Sound | Pete Anthony | Orchestrator |
Sound | Pete Anthony | Conductor |
Lighting | Gregory Collis | Rigging Grip |
Lighting | Shane Buttle | Electrician |
Crew | Robin Lynn Bonaccorsi | Stunt Double |
Crew | Dina L. Margolin | Stunts |
Sound | Art Ford | Music Consultant |
Art | James Diggs | Standby Painter |
Crew | Vincent Joseph Flaherty | Armorer |
Crew | Heidi Moneymaker | Stunts |
Art | Darrin Denlinger | Storyboard Artist |
Crew | Chick Bernhard | Stunts |
Crew | Tom Martinek | Sequence Supervisor |
Art | Liz Matthews | Location Scout |
Costume & Make-Up | Javier Arrieta | Costumer |
Camera | Steven Cueva | Second Assistant Camera |
Camera | Phil Bowen | Assistant Camera |
Visual Effects | Corinne Bogdanowicz | Digital Compositors |
Lighting | Gary Kangrga | Key Rigging Grip |
Crew | Jason Inman | Set Medic |
Production | Alison Harstedt | Production Accountant |
Crew | John Armstrong | Transportation Coordinator |
Visual Effects | Jamie Baxter | Matte Painter |
Crew | Isabel Henderson | Post Production Supervisor |
Art | Peter Roderick | Construction Buyer |
Crew | Steve Mann | Picture Car Coordinator |
Directing | J. Michael Haynie | First Assistant Director |
Art | Peter Oktavec | Painter |
Crew | Bryan Badman | Carpenter |
Production | Justine Hempe | Casting Associate |
Sound | Darian Pollard | Music Arranger |
Costume & Make-Up | Bart Barbuscia | Set Dressing Artist |
Crew | Alison Cannon | Production Controller |
Camera | Richard Mall | Key Grip |
Production | Chris Bustard | Additional Casting |
Editing | Mark Sachen | Colorist |
Art | Bruce Schluter | Title Designer |
Production | Debbie Schwab | Production Supervisor |
Crew | Bradford Ralston | Video Assist Operator |
Art | Daril Alder | Leadman |
Art | Emily Crupper | Set Decoration Buyer |
Camera | Tony Olivieri | First Assistant Camera |
Camera | Matthew J. Barden | Grip |
Costume & Make-Up | Charmaine Nash Simmons | Costume Supervisor |
Costume & Make-Up | Yaa Boaa Aning | Set Costumer |
Crew | Thomas Garris | Driver |
Crew | R. Ben Adams | Post Production Assistant |
Crew | Kevin Berlandi | Set Production Assistant |
Crew | Nathan Bailey | Stand In |
Crew | Duane Kelly | Transportation Co-Captain |
Sound | Dave Lopez | Sound Engineer |
Visual Effects | George Stevens | Visual Effects |
Visual Effects | Christopher Cram | Visual Effects Coordinator |
Crew | Danny Wynands | Stunts |
Crew | David M. Kennedy | Technical Advisor |
Production | Jonathan Deiner | Production Secretary |
Camera | Ralph Del Castillo | Dolly Grip |
Production | Maryellen Aviano | Extras Casting Coordinator |
Crew | Annie Ellis | Stunts |
Production | Brad Kenny | Extras Casting |
Costume & Make-Up | Carol S. Federman | Assistant Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Rosi Gabl | Costume Illustrator |
Editing | Chris Jensen | Digital Colorist |
Art | Martin Charles | Graphic Designer |
Production | Mimi N. McGreal | Travel Coordinator |
Camera | John Bonnin | Libra Head Technician |
Crew | Ryan Amborn | Special Effects Technician |
Directing | Steve Battaglia | Second Assistant Director |
Directing | Kristina M. Peterson | Second Second Assistant Director |
Production | Sandra Constantine | Assistant Accountant |
Camera | Thomas Crawford | Second Company Grip |
Sound | Justin Reeve | Music Coordinator |
Sound | Brian Magerkurth | Sound Recordist |
Directing | Eugene Davis | Additional Second Assistant Director |
Art | Tom Miller | Assistant Property Master |
Production | Yovel Schwartz | Location Assistant |
Production | Matthew Dillon Noonan | Location Production Assistant |
Production | Kari Mills | Extras Casting Assistant |
Production | Anne Scott | First Assistant Accountant |
Production | Ahmed Kirdar | Key Set Production Assistant |
Production | Lora Umphress | Payroll Accountant |
Production | Clyde Broom Jr. | Production Assistant |
Production | Jennifer Lobban | Second Assistant Accountant |
Production | Nancy Leiviska | Executive Assistant |