Łowca jeleni (1978)
Michael, Steven i Nick to młodzi pracownicy fabryki w Pensylwanii, którzy dostają powołanie do wojska, na wojnę w Wietnamie. Jeszcze przed wyjazdem Steven poślubia ciężarną Angelę, ich przyjęcie ślubne jest zarazem przyjciem pożegnalnym. Po pewnym czasie spędzonym w Wietnamie przyjaciele wpadają w pułapkę Vietcongu i trafiają do obozu jenieckiego gdzie zostają zmuszeni do gry w rosyjską ruletkę między sobą. Kiedy Michael umożliwia im ucieczkę, znowu zostają rozdzieleni.
Director:
Michael Cimino
Writer:
Deric Washburn
Robert De Niro Michael Vronsky |
|
Christopher Walken Nikanor "Nick" Chevotarevich |
|
John Cazale Stan |
|
John Savage Steven Pushkov |
|
Meryl Streep Linda |
|
George Dzundza John |
|
Rutanya Alda Angela |
|
Pierre Segui Julien |
|
Amy Wright Bridesmaid |
|
Richard Kuss Linda's Father |
|
Joe Grifasi Bandleader |
|
Dennis Watlington Cab Driver |
|
Shirley Stoler Steven's Mother |
|
Chuck Aspegren Axel |
|
Mary Ann Haenel Stan's Girl |
|
Mady Kaplan Axel's Girl |
|
Paul D'Amato Sergeant |
|
Christopher Colombi Jr. Wedding Man |
|
Victoria Karnafel Sad Looking Girl |
|
Jack Scardino Cold Old Man |
|
Joe Strnad Bingo Caller |
|
Helen Tomko Helen |
|
Charlene Darrow Red Head |
|
Jane-Colette Disko Girl Checker |
|
Michael Wollet Stock Boy |
|
Robert Beard World War Veteran |
|
Joe Dzizmba World War Veteran |
|
Stephen Kopestonsky Priest |
|
John F. Buchmelter III Bar Patron |
|
Frank Devore Barman |
|
Tom Becker Doctor |
|
Lynn Kongkham Nurse |
|
Nongnuj Timruang Bar Girl |
|
Po Pao Pee Chinese Referee |
|
Dale Burroughs Embassy Guard |
|
Parris Hicks Sergeant |
|
Samui Muang-Intata Chinese Bodyguard |
|
Sapox Colisium Chinese Man |
|
Vitoon Winwitoon NVA Officer |
|
Somsak Sengvilai V.C. Referee |
|
Charan Nusvanon Chinese Boss |
|
Jiam Gongtongsmoot Chinese Man At Door |
|
Chai Peyawan South Vietnamese Prisoner |
|
Mana Hansa South Vietnamese Prisoner |
|
Sombot Jumpanoi South Vietnamese Prisoner |
|
Phip Manee Woman In Village |
|
Ding Santos V.C. Guard |
|
Krieng Chaiyapuk V.C. Guard |
|
Ot Palapoo V.C. Guard |
|
Chok Chai Mahasoke V.C. Guard |
|
Joel Thingvall Steel Worker (uncredited) |
|
Gary A. Jones Hospital Orderly (uncredited) |
Production | Michael Deeley | Producer |
Sound | James Fritch | Sound Editor |
Editing | Peter Zinner | Editor |
Sound | Richard Portman | Sound Re-Recording Mixer |
Camera | Fred Schuler | Camera Operator |
Production | Cis Corman | Casting |
Writing | Deric Washburn | Screenplay |
Writing | Deric Washburn | Story |
Directing | Michael Cimino | Director |
Production | Michael Cimino | Producer |
Writing | Michael Cimino | Story |
Costume & Make-Up | Edwin Butterworth | Makeup Artist |
Camera | Vilmos Zsigmond | Director of Photography |
Crew | Carey Loftin | Stunt Coordinator |
Camera | Nick McLean | Camera Operator |
Production | Barry Spikings | Producer |
Production | John Peverall | Producer |
Art | Ron Hobbs | Art Direction |
Costume & Make-Up | Dick Smith | Makeup Artist |
Production | Frank Ernst | Location Manager |
Sound | Stanley Myers | Original Music Composer |
Art | Kim Swados | Art Direction |
Crew | Buddy Van Horn | Stunt Coordinator |
Camera | Enrique Bravo | Camera Operator |
Art | George Stokes | Construction Coordinator |
Writing | Quinn K. Redeker | Story |
Costume & Make-Up | Mary Keats | Hairstylist |
Sound | Donald L. Bolger | Boom Operator |
Costume & Make-Up | Del Acevedo | Makeup Artist |
Writing | Louis Garfinkle | Story |
Camera | Wynn Hammer | Still Photographer |
Art | Gus Basso | Greensman |
Art | Harold McConnell | Leadman |
Art | Mickey Woods | Construction Coordinator |
Sound | James J. Klinger | Supervising Sound Effects Editor |
Sound | Stephen Katz | Dolby Consultant |
Costume & Make-Up | Eric Seelig | Costume Supervisor |
Crew | Frank 'Cat' Ballou | Transportation Coordinator |
Crew | Arthur Dunne | Transportation Coordinator |
Directing | June Samson | Script Supervisor |
Production | M.R. Boonyalak Sukawasdi | Location Manager |
Sound | Aaron Rochin | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Teri E. Dorman | Sound Editor |
Sound | William L. McCaughey | Sound Re-Recording Mixer |
Production | Claude Binyon Jr. | Production Manager |
Sound | Frank M. Reale | Sound Re-Recording Mixer |
Camera | Greer Cavagnaro | Still Photographer |
Camera | Katrina Franken | Still Photographer |
Camera | Dieter Ludwig | Still Photographer |
Lighting | Rick Martens | Gaffer |
Crew | Robert Werden | Unit Publicist |
Crew | Troy Melton | Stunts |
Camera | Keith Kelsay | Assistant Camera |