Blisko ciemności (1987)
Historia młodego chłopaka z peryferyjnego miasteczka, który po ugryzieniu przez tajemniczą dziewczynę staje się wampirem. Wkrótce potem dołącza do wędrownej grupy podobnych mu krwiopijców. Przywódca grupy wyznacza mu zadanie – musi doprowadzić do masakry w jednym z przydrożnych barów...
Director:
Kathryn Bigelow
Writers:
Kathryn Bigelow, Eric Red.
Adrian Pasdar Caleb Colton |
|
Jenny Wright Mae |
|
Lance Henriksen Jesse Hooker |
|
Bill Paxton Severen |
|
Jenette Goldstein Diamondback |
|
Tim Thomerson Loy Colton |
|
Joshua John Miller Homer |
|
Marcie Leeds Sarah Colton |
|
James Le Gros Teenage Cowboy |
|
Troy Evans Plainclothes Officer |
|
Roger Aaron Brown Cajun Truck Driver |
|
Thomas Wagner Bartender |
|
S.A. Griffin Police Officer at Motel |
|
Paul M. Lane State Trooper |
|
Neith Hunter Lady in Car |
|
Theresa Randle Lady in Car |
|
Don Pugsley Truck Driver #2 |
|
Billy Beck Motel Manager |
|
Leo Geter Caleb's Friend |
|
Kenny Call Deputy Sheriff |
|
Ed Corbett Ticket Seller |
|
Bill Cross Sheriff Eakers |
|
Robert Winley Patron in Bar |
|
Jan King Waitress |
|
Danny Kopel Biker in Bar |
|
Bob Terhune State Trooper |
|
William T. Lane State Trooper |
|
Gary Littlejohn State Trooper |
|
Eddie Mulder State Trooper |
|
Tony Pierce Highway Youth |
|
Gordon Haight Highway Youth |
|
Gary Wayne Cunningham Caleb's Friend |
Production | Steven-Charles Jaffe | Producer |
Sound | Paul Haslinger | Original Music Composer |
Camera | Adam Greenberg | Director of Photography |
Writing | Kathryn Bigelow | Screenplay |
Directing | Kathryn Bigelow | Director |
Crew | Dale L. Martin | Special Effects Coordinator |
Costume & Make-Up | Joseph A. Porro | Costume Design |
Crew | Thomas P. Wilkins | Scenic Artist |
Production | Karen Rea | Casting |
Production | Mark Allan | Production Manager |
Production | Mark Allan | Associate Producer |
Art | Stephen Altman | Production Design |
Crew | Carey Loftin | Stunts |
Crew | Mike H. McGaughy | Stunts |
Editing | Howard E. Smith | Editor |
Sound | Jim Weidman | Music Editor |
Production | Diane Nabatoff | Associate Producer |
Production | Edward S. Feldman | Executive Producer |
Crew | Chris Tashima | Carpenter |
Sound | Christopher Franke | Original Music Composer |
Writing | Eric Red | Screenplay |
Production | Eric Red | Co-Producer |
Directing | Guy J. Louthan | First Assistant Director |
Production | Charles R. Meeker | Executive Producer |
Sound | Edgar Froese | Original Music Composer |
Camera | Vance Piper | First Assistant Camera |
Crew | Bob Ivy | Stunts |
Sound | Joan Rowe | Foley Artist |
Visual Effects | Bret Mixon | Rotoscoping Artist |
Sound | Jerry Trent | Foley Artist |
Camera | Robert Gray | Key Grip |
Crew | Jim Wilkey | Stunts |
Art | Dian Perryman | Art Direction |
Crew | Jerry Wills | Stunts |
Crew | Eddie Mulder | Stunts |
Crew | Jeri Kelley | Transportation Captain |
Editing | Mary Ann Skweres | Assistant Editor |
Crew | Everett Creach | Stunt Coordinator |
Sound | David Lewis Yewdall | Sound Designer |
Camera | Michael Ohrling | Camera Operator |
Crew | Michael Ohrling | Second Unit Cinematographer |
Production | George Herthel | Location Manager |
Lighting | Jono Kouzouyan | Gaffer |
Camera | Ron Phillips | Still Photographer |
Costume & Make-Up | Davida Simon | Makeup Artist |
Crew | Bundy Chanock | Set Medic |
Crew | Jay Burkhart | Scenic Artist |
Sound | Steve Rice | Dialogue Editor |
Sound | Steve Rice | ADR Editor |
Sound | Richard D. Rogers | Sound Re-Recording Mixer |
Art | John Bucklin | Set Dresser |
Directing | Connie Papineau | Script Supervisor |
Crew | Bob Terhune | Stunts |
Production | Joe Dishner | Unit Manager |
Crew | Mickey Alzola | Stunts |
Art | Brett Palmer | Set Dresser |
Crew | Al Broussard | Special Effects Assistant |
Costume & Make-Up | Leslie Weir | Costume Supervisor |
Sound | R.J. Palmer | Supervising Sound Editor |
Sound | F. Hudson Miller | Foley Editor |
Camera | Richard Crompton | Grip |
Art | Steve Doolittle | Leadman |
Directing | John Scherer | Second Assistant Director |
Camera | Khan Griffith | Grip |
Costume & Make-Up | Gordon J. Smith | Special Effects Makeup Artist |
Camera | Chuck Colwell | Second Unit Director of Photography |
Production | Karen Altman Morgenstern | Production Coordinator |
Costume & Make-Up | Daniel Marc | Hairstylist |
Lighting | Kyle T. MacDowell | Best Boy Electric |
Crew | Paul M. Lane | Stunts |
Lighting | John Pierce | Electrician |
Sound | John Wilkinson | Sound Re-Recording Mixer |
Crew | Michael Raden | Stunts |
Art | Alan Munro | Storyboard Artist |
Camera | Hugh McCallum | Grip |
Camera | Gary Farr | Still Photographer |
Editing | Vivian Hengsteler | Negative Cutter |
Art | Gregory R. Wolf | Property Master |
Art | Findlay Bunting | Set Dresser |
Art | Jennifer Pray | Set Dresser |
Production | Laura Cartwright | Assistant Production Coordinator |
Art | Eduardo H. Esparza | Set Dresser |
Crew | Eileen Winterkorn | Scenic Artist |
Sound | Steve Sollars | Boom Operator |
Crew | Stevie Myers | Stunts |
Production | Wally Uchida | Location Manager |
Editing | Grace Valenti | First Assistant Editor |
Production | Glenn F. Haines | Casting Associate |
Editing | Art Tostado | Color Timer |
Lighting | George Palmer | Electrician |
Crew | Billy Yarborough | Stunts |
Crew | Brent Sellstrom | Post Production Supervisor |
Sound | Grover B. Helsley | Sound Re-Recording Mixer |
Lighting | Jack Yanekian | Best Boy Electric |
Lighting | Ben Felthouse | Electrician |
Directing | Constance L. Hoy | Script Supervisor |
Camera | Lou Weinert | Assistant Camera |
Sound | Don Summer | Sound Mixer |
Sound | Kelly Tartan | Sound Effects Editor |
Sound | Ted Goodspeed | Sound Effects Editor |
Sound | Holly Davis | Sound Effects Editor |
Camera | Alicia Craft | Second Assistant Camera |
Crew | Lee Poppie | Stunts |
Crew | William T. Lane | Stunts |
Lighting | George Palmer | Electrician |
Crew | Ray Beetz | Special Effects Assistant |
Sound | Lee Chaloukian | Sound Director |
Costume & Make-Up | Derek Howard | Special Effects Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Linda Nottestad | Hairstylist |
Directing | Ian McVey | Second Unit First Assistant Director |
Directing | Chuck Williams | Third Assistant Director |
Crew | Edward J. Franklin | Special Effects Assistant |
Crew | Joseph C. Sasgen | Special Effects Assistant |
Crew | Larry Bartels | Stunts |
Crew | Mike Johnson | Stunts |
Crew | Kristen Suzanne Raden | Stunts |
Camera | Scott Howell | Best Boy Grip |
Costume & Make-Up | Michael Tereschuk | Wardrobe Assistant |
Editing | Sally Dixon | Negative Cutter |
Crew | Fred Robbins | Transportation Coordinator |