Ultrakrótkie (1989)
Cheng Wah Kuo przyjeżdża do Hongkongu w poszukiwaniu pracy, jednak zostaje oszukany i traci resztki swoich oszczędności. W przypadkowej sytuacji ratuje życie szefowi jednej z grup przestępczych, które rywalizują między sobą o wpływy w mieście. Ocalony w momencie śmierci wyznacza swego wybawiciela na swojego następcę. Z tym wyborem nie zgadzają się niektórzy członkowie gangu i próbują podważyć
Director: Jay Levey
'Weird Al' Yankovic George Newman |
|
Kevin McCarthy R.J. Fletcher |
|
Michael Richards Stanley Spadowski |
|
David Bowe Bob |
|
Stanley Brock Harvey Bilchik |
|
Anthony Geary Philo |
|
Trinidad Silva Raul Hernandez |
|
Gedde Watanabe Kuni |
|
Billy Barty Noodles MacIntosh |
|
John Paragon Richard Fletcher |
|
Fran Drescher Pamela Finklestein |
|
Sue Ane Langdon Esther Bilchik |
|
David Proval Head Thug |
|
Grant James Killer Thug |
|
Victoria Jackson Teri |
|
Emo Philips Joe Earley |
|
Jay Levey Gandhi |
|
Lou B. Washington Cameraman |
|
Vance Colvig Bum |
|
Nik Hagler FCC Man |
|
Robert K. Weiss Bartender |
|
Eldon G. Hallum Spatula Husband |
|
Sherry Engstrom Spatula Wife |
|
Sara Allen Spatula Neighbor |
|
Bob Hungerford Sy Greenblum |
|
John Cadenhead Crazy Ernie |
|
Francis M. Carlson Blind Man |
|
Ivan Green Earl Ramsey |
|
Adam Maras Joel Miller |
|
Travis Knight Billy |
|
Joseph Witt Little Weasel |
|
Tony Frank Teri's Father |
|
Billie Lee Thrash Teri's Mother |
|
Barry Friedman Fletcher Cronie #1 |
|
Kevin Roden Fletcher Cronie #2 |
|
Lisa R. Stefanic Phyllis Weaver |
|
Nancy Johnson Big Edna |
|
Debbie Mathieu Betty |
|
Wilma Jeanne Cummins Little Old Lady |
|
Cliff Stephens Animal Deliveyman |
|
Jim West Band: Guitar |
|
Steve Jay Band: Bass Guitar |
|
Jon Schwartz Band: Drums |
|
Kim Bullard Band: Keyboards |
|
Barry Hansen Whipped Cream Eater |
|
Bob Maras Thug #3 |
|
George Fisher Thug #4 |
|
Tony Salome Guide #1 |
|
Joe Restivo Guide #2 |
|
Charles Marsh Yodeler |
|
Belinda Bauer Mud Wrestler |
|
Patrick Thomas O'Brien Satan |
|
Roger Callard Conan the Librarian |
|
Robert Frank Timid Man |
|
Jeff Maynard Boy with Books |
|
M.G. Kelly Promo Announcer (voice) |
|
Jay Gardner Promo Announcer (voice) |
|
John Harlan Promo Announcer (voice) |
|
Jim Rose Promo Announcer (voice) |
Production | Gray Frederickson | Executive Producer |
Production | Gray Frederickson | Production Manager |
Sound | Clayton Collins | Sound Editor |
Sound | John Du Prez | Original Music Composer |
Art | Ward Preston | Production Design |
Sound | Dino DiMuro | Sound Editor |
Sound | Christopher Assells | Sound Editor |
Visual Effects | William Mesa | Visual Effects Supervisor |
Costume & Make-Up | Douglas J. White | Special Effects Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Tom McKinley | Costume Design |
Production | Gene Kirkwood | Producer |
Editing | Lewis Schoenbrun | Assistant Editor |
Production | Becki Cross Trujillo | Associate Producer |
Production | John W. Hyde | Producer |
Writing | 'Weird Al' Yankovic | Writer |
Sound | 'Weird Al' Yankovic | Songs |
Directing | Jay Levey | Director |
Writing | Jay Levey | Writer |
Editing | Dennis M. O'Connor | Editor |
Editing | Steve Polivka | Additional Editing |
Crew | Allan A. Apone | Makeup Effects |
Sound | G. Michael Graham | Sound Editor |
Directing | Lorene M. Duran | Second Second Assistant Director |
Sound | Guy Fletcher | Musician |
Camera | David Lewis | Director of Photography |
Production | Cathy Henderson | Casting |
Production | Kevin Breslin | Co-Producer |
Sound | Bo Harwood | Sound Mixer |
Production | Barbara Hanley | Casting |
Sound | Katherine Quittner | Music Editor |
Sound | Katherine Quittner | Music Supervisor |
Sound | Warren Kleiman | ADR Mixer |
Sound | Warren Kleiman | Foley Mixer |
Sound | A. David Marshall | Sound Editor |
Directing | John R. Woodward | First Assistant Director |
Production | Joe M. Aguilar | Associate Producer |
Art | Robert L. Zilliox | Set Decoration |
Sound | Jeffrey J. Haboush | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Hilda Hodges | Foley Artist |
Sound | Diane Marshall | Sound Editor |
Sound | Andy D'Addario | Sound Re-Recording Mixer |
Crew | Susan Zwerman | Post Production Supervisor |
Visual Effects | Susan Zwerman | Visual Effects Producer |
Sound | Dan Hegeman | Sound Editor |
Costume & Make-Up | Lynne K. Eagan | Key Hair Stylist |
Costume & Make-Up | Lynne K. Eagan | Key Makeup Artist |
Sound | Charles R. Beith Jr. | Sound Editor |
Crew | Ron Yates | Visual Effects Art Director |
Sound | Dave McMoyler | Supervising Sound Editor |
Directing | Benita Allen | Second Assistant Director |
Visual Effects | John Coats | Visual Effects Producer |
Sound | Scott A. Tinsley | Sound Editor |
Crew | George Fisher | Stunt Coordinator |
Sound | Nancy Parker | Foley Artist |
Directing | Carol Stewart | Script Supervisor |
Costume & Make-Up | Roseanne McIlvane | Makeup & Hair |
Crew | Richard Kilroy | Visual Effects Art Director |
Production | Bonnie Macker | Production Coordinator |
Sound | Gregory Cheever | Sound Recordist |
Sound | Joel Racheff | Boom Operator |
Sound | Jackson Schwartz | ADR Mixer |
Sound | Jackson Schwartz | Foley Mixer |
Camera | Brett Reynolds | Second Assistant Camera |
Crew | Richard Drown | Stunts |
Crew | Bob Maras | Stunts |
Production | Michael Cutler | Casting |
Sound | Karla Caldwell | Supervising ADR Editor |
Sound | Ara Ashjian | Sound Recordist |
Sound | Art Schiro | Sound Recordist |
Production | Kate Morris | Executive In Charge Of Production |
Production | Bill Carroll | Production Supervisor |
Crew | Brent Stice | Stunts |
Crew | T. Alan Kelly | Stunts |
Crew | J. Granville Moulder | Stunts |
Crew | Michael Steven Howl | Stunts |
Production | Gregory Raich | Casting Assistant |
Production | Sandi Black | Casting Assistant |
Production | Barbara Brinkley Henry | Local Casting |
Production | Laurey Lummus | Local Casting |
Costume & Make-Up | Ainslee Colt de Wolf | Wardrobe Supervisor |
Costume & Make-Up | Phil O'Nan | Wardrobe Assistant |
Camera | Ed Giovanni | First Assistant Camera |
Camera | Tiffanie Winton | Second Assistant Camera |
Camera | Cindi Pusheck | Second Assistant Camera |
Directing | Pam Whorton | Third Assistant Director |
Production | Deren Getz | Co-Producer |
Directing | Scott Clark | Second Assistant Director |