Królowa potępionych (2002)
Adaptacja bestsellerowej powieści Ann Rice. Wampir Lestat (Stuart Townsend) odradza się jako gwiazda rocka. Jego muzyka budzi królową wampirów Akashę (Aaliyah), która pragnie uczynić go królem swych poddanych. Jednocześnie pojawia się wątek miłosny - młoda kobieta zafascynowana siłami ciemności zakochuje się w Lestacie bez pamięci.
Director:
Michael Rymer
Writers:
Michael Petroni, Scott Abbott.
Stuart Townsend Lestat de Lioncourt |
|
Aaliyah Akasha |
|
Marguerite Moreau Jessica 'Jesse' Reeves |
|
Vincent Perez Marius de Romanus |
|
Paul McGann David Talbot |
|
Lena Olin Maharet |
|
Claudia Black Pandora |
|
Bruce Spence Khayman |
|
Christian Manon Mael |
|
Matthew Newton Armand |
|
Tiriel Mora Roger |
|
Megan Cooper Maudy |
|
Rowland S. Howard Vampire Guitarist |
|
Hugo Race Vampire Bass |
|
Robin Casinader Vampire Pianist |
|
Jonathan Davis Scalper |
|
Kirsty Meares Lifestyle Journalist |
|
Johnathan Devoy James |
|
Robert Farnham Alex |
|
Conrad Standish T. C. |
|
Rachael Tanner Young Jesse |
|
Christopher Kirby New York Vampire |
|
Richael Tanner Young Jesse |
|
Mig Ayesa New York Vampire (as Miguel Ayesa) |
|
Joe Manning New York Vampire |
|
Pip Mushin Guy Being Sucked |
|
Kat Rhodes Vampire Girl |
|
Chris Connelly Mortal Yuppie |
|
Renee De Bondt Vampire Girl Sucking |
|
Renee Quast Vampire Girl Sucking |
|
Dan Zizys Vampire Doorman |
|
Tayler Kane Club Vampire |
|
Imogen Annesley Club Vampire |
|
Daniel Schüßler Club Vampire |
|
Hugo Race Vampire Bass Player |
|
Aimee Nash Vampire Singer |
|
Nicole Fantl London Groupie |
|
Alyssa McClelland London Groupie |
|
Andrew L. Urban Himself |
|
Jo Buckley French Journalist |
|
Dino Marnika Music Journalist |
|
Bruce Myles Talamascan |
|
Marg Downey Talamascan |
|
John Dicks Talamascan |
|
Fouad Harraka Greek Father |
|
Mandie Vieira Young Violin Player |
|
Bobby Bright Sound Engineer |
|
Darren Wilson Sound Engineer |
|
Russell Kiefel Fire Marshall |
|
Nandila Gaskell West Indian Girl |
|
Nalishebo Gaskell West Indian Girl |
|
Tamasin Ramsay Woman Victim |
|
Michael Azria VW Driver |
|
Arroyn Lloyd VW Passenger |
|
Antonios Greige Camel Driver |
|
Nicki Paull Flight Attendant (as Nicola Paull) |
|
Peter Olsen Enkil |
|
Franklyn Ajaye Dealer |
|
Matthew Hassall Lestat's Violinist Double |
|
Duncan Myers Rent Boy |
|
Mark O'Halloran Rent Boy |
|
Twapa Kapote Prostitute |
|
Ron Bingham Businessman |
|
Strawberry Fields Girl with Businessman |
|
Bob Halsall Businessman with Girl |
|
Humphrey Bower Nigel |
|
Pia Miranda Jesse's Roommate |
|
Suzi Dougherty Pale Faced Vampire |
|
Simon Wilton Vampire in the Park |
|
Enrico Mammarella Greek Fisherman |
|
Serena Altschul Herself |
|
Nick Gill Band Member |
|
Becky Thomas Band Member |
|
Karoline Hohlweg Euro Trash Vampire |
|
Antony Neate Euro Trash Vampire |
|
Rochelle Ward Euro Trash Vampire |
|
Anni Finsterer Euro Trash Vampire |
|
Alistair Reid Euro Trash Vampire |
|
Felicity Andersen Flight Attendant (uncredited) |
|
Alana de Freitas Goth Concert-Goer (uncredited) |
|
Emily Drew Spikey Fan (uncredited) |
|
Liza Dennis Mortal (uncredited) |
|
Danielle Eskinazi Girl on Couch (uncredited) |
|
Daniel Gardner Lestat's Fan (uncredited) |
|
Rashad Haughton Queen Akasha (voice) (uncredited) |
|
Nathan Hill Attacking Vampire (uncredited) |
|
Gail Humphreys Passerby (uncredited) |
|
Brendan Parry Kaufmann Concert Goer (uncredited) |
|
David Lorensene Vampire (uncredited) |
|
Anita Marelic Goth Girl (uncredited) |
|
Lesley-Caron Veater Concert Goer (uncredited) |
|
Hunter Shepard Lestat's Fan (uncredited) |
|
Ruth Palma Dancer (uncredited) |
|
Laneth Sffarlenn Concert Attendee (uncredited) |
|
Adam L. Pollard Concert Goer (uncredited) |
|
Nova Taylor Concert Goer (uncredited) |
Production | Bruce Berman | Executive Producer |
Production | Su Armstrong | Executive Producer |
Production | Andrew Mason | Executive Producer |
Art | Brian Dusting | Set Decoration |
Writing | Anne Rice | Novel |
Costume & Make-Up | Angus Strathie | Costume Design |
Production | Gregory Apps | Casting |
Production | Kristy Carlson | Casting |
Sound | Richard Gibbs | Music |
Camera | Ian Baker | Director of Photography |
Directing | Michael Rymer | Director |
Editing | Dany Cooper | Editor |
Production | Bill Gerber | Executive Producer |
Production | Jorge Saralegui | Producer |
Sound | Mildred Iatrou | Dialogue Editor |
Visual Effects | Don Greenberg | Digital Compositor |
Visual Effects | Joni Jacobson | Digital Compositor |
Writing | Michael Petroni | Screenplay |
Art | Tom Nursey | Art Direction |
Art | Graham 'Grace' Walker | Production Design |
Visual Effects | Kenneth Nakada | Matte Painter |
Camera | Ian Jones | Second Unit Director of Photography |
Writing | Scott Abbott | Screenplay |
Art | Peter Savieri | Storyboard Artist |
Crew | Angelo Sahin | Special Effects Technician |
Production | Sue MacKay | Production Manager |
Sound | Jay Nierenberg | Sound Effects Editor |
Sound | Jonathan Davis | Music |
Visual Effects | Andy Davis | Digital Compositor |
Sound | Chris David | Sound Re-Recording Mixer |
Production | Terry Leonard | Casting Assistant |
Visual Effects | Tony Clark | Visual Effects Supervisor |
Art | Damien Drew | Assistant Art Director |
Directing | Colin Fletcher | First Assistant Director |
Camera | John Radel | Assistant Camera |
Art | Joe Kiely | Set Dresser |
Sound | Aaron D. Weisblatt | Sound Effects Editor |
Sound | Nancy Tracy | Assistant Sound Editor |
Crew | Jack Schuster | Post Production Supervisor |
Visual Effects | Kate McCarthy | Visual Effects Coordinator |
Art | Rolland Pike | Set Dresser |
Sound | Tim Walston | Sound Designer |
Visual Effects | Don Lee | Digital Compositor |
Visual Effects | Gregory L. McMurry | Visual Effects Supervisor |
Sound | Gregg Barbanell | Foley Artist |
Sound | Marshall Winn | Dialogue Editor |
Visual Effects | Matt Dessero | Digital Compositor |
Sound | Gary Mundheim | Sound Effects Editor |
Art | Paula Whiteway | Set Designer |
Sound | Bernard Weiser | Sound Editor |
Sound | Julie Pearce | ADR Recordist |
Crew | Patrick Ballin | Visual Effects Editor |
Camera | Steven J. Winslow | Camera Technician |
Camera | Kurt E. Soderling | Aerial Director of Photography |
Visual Effects | Sophie Leclerc | Visual Effects Producer |
Art | Michael Bell | Set Designer |
Sound | Cathie Speakman | Sound Editor |
Visual Effects | Andrea D'Amico | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Lindsay Hallett | Visual Effects Producer |
Crew | Neil Greenberg | Visual Effects Editor |
Camera | Leigh Mackenzie | Camera Operator |
Sound | Brian Best | Supervising Sound Editor |
Sound | Terry Rodman | Supervising Sound Editor |
Sound | Terry Rodman | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | William Cawley | First Assistant Sound Editor |
Sound | Steve Mann | Sound Effects Editor |
Visual Effects | Kirsten Fazio | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Denise Davis | Visual Effects Producer |
Sound | Steve Nelson | Sound Effects Editor |
Visual Effects | Amy Hollywood Wixson | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Sara Henschke | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Bryan Hirota | Visual Effects Supervisor |
Sound | Patrick Cicero | Sound Assistant |
Visual Effects | Melissa Brockman | Visual Effects Producer |
Sound | Andy Peach | Sound Recordist |
Costume & Make-Up | Nikki Gooley | Hair Designer |
Costume & Make-Up | Nikki Gooley | Makeup Supervisor |
Visual Effects | Brian Cox | Special Effects Supervisor |
Visual Effects | Chris Crowell | Digital Compositor |
Art | Hannah Knowlton | Assistant Property Master |
Sound | Chris Navarro | ADR Recordist |
Camera | Matt Toll | First Assistant Camera |
Sound | Eileen Horta | ADR & Dubbing |
Camera | Jim Sheldon | Still Photographer |
Visual Effects | Gray Marshall | Visual Effects Supervisor |
Sound | Joe Divitale | Sound Effects Editor |
Costume & Make-Up | Eliza Godman | Costume Supervisor |
Sound | Shawn Kennelly | Foley Mixer |
Art | Marian Murray | Lead Set Dresser |
Camera | Angelo Sartore | First Assistant Camera |
Visual Effects | Ken Dackermann | Digital Compositor |
Costume & Make-Up | Shane Thomas | Makeup Artist |
Visual Effects | Deak Ferrand | Visual Effects Designer |
Camera | Tov Belling | First Assistant Camera |
Camera | Rob Hansford | Key Grip |
Art | John Rann | Construction Manager |
Visual Effects | Kelly Bumbarger | Digital Compositor |
Sound | Philip Rogers | ADR Recordist |
Camera | Chris Hansford | Best Boy Grip |
Crew | Victoria Mielewska | Dialect Coach |
Art | Fiona Donovan | Set Designer |
Art | Kirstine Wallis | Sculptor |
Sound | David Lee | Production Sound Mixer |
Crew | Rodney Burke | Special Effects Coordinator |
Camera | Glenn Arrowsmith | Dolly Grip |
Sound | Bradley Clouse | Assistant Sound Editor |
Visual Effects | William Gammon | Digital Compositor |
Crew | John Sanderson | Special Effects Assistant |
Costume & Make-Up | Julie Barton | Key Costumer |
Visual Effects | Marcus LeVere | 3D Artist |
Crew | Walter Van Veenendaal | Special Effects Technician |
Art | Tim McGaw | Props |
Lighting | Anthony Tulloch | Assistant Chief Lighting Technician |
Visual Effects | Bob Wiatr | Digital Compositor |
Costume & Make-Up | Simon Zanker | Key Hair Stylist |
Crew | Tommy Dorsett | Visual Effects Editor |
Art | Jan Edwards | Property Master |
Costume & Make-Up | Elka Wardega | Prosthetic Makeup Artist |
Sound | Eric Thompson | ADR Mixer |
Crew | Cameron Morley | Video Assist Operator |
Art | Peter Hordern | Head Greensman |
Camera | Leo Baker | Second Assistant Camera |
Camera | Rex Nicholson | Second Unit Director of Photography |
Costume & Make-Up | Kylie O'Toole | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Kelly Foreman | Costume Assistant |
Costume & Make-Up | Jane Summers-Eve | Costumer |
Art | Michael Hill | Head Carpenter |
Art | Kylie Lawson | Painter |
Sound | Michael McNerney | ADR Recordist |
Sound | Robert Carr | Sound Recordist |
Visual Effects | Darin Hilton | Animation |
Visual Effects | Geoffrey Hall | Animation |
Crew | John Decker | CG Supervisor |
Crew | Andrew MacDonald | Compositor |
Visual Effects | Jeff Zaman | Digital Compositor |
Visual Effects | Ben Roberts | Digital Compositor |
Visual Effects | Janet L. Earl | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Jaime Norman | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | A.J. Calomay | Visual Effects Production Assistant |
Crew | Patrick Carmiggelt | Special Effects Technician |
Crew | Aaron Cox | Special Effects Technician |
Crew | Greg Dennison | Special Effects Technician |
Crew | Gillian Farrow | Special Effects Technician |
Crew | Pauline Grebert | Special Effects Technician |
Crew | Rob Heggie | Special Effects Technician |
Crew | James Howe | Special Effects Technician |
Crew | Kevin Turner | Special Effects Technician |